مهاجرسرا
سوالات متداول (FAQ) - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+--- موضوع: سوالات متداول (FAQ) (/thread-10.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: سوالات متداول (FAQ) - dieterbohlen - 2012-10-29

با سلام
اینجانب برای پدر و مادر خود اقدام به پر کردن فرم لاتاری نمودم سوال اینجانب در مورد تعداد فرزندان در آیتم 14 فرم لاتاری می باشد
ما سه فرزند بالای 21 سال می باشیم حال با این اوصاف تعداد فرزندان را باید چند وارد کنیم؟
با تشکر

لطفاً جواب بدهید .

با سلام
اینجانب برای پدر و مادر خود اقدام به پر کردن فرم لاتاری نمودم سوال اینجانب در مورد تعداد فرزندان در آیتم 14 فرم لاتاری می باشد
ما سه فرزند بالای 21 سال می باشیم حال با این اوصاف تعداد فرزندان را باید چند وارد کنیم؟
با تشکر

RE: سوالات متداول (FAQ) - dieterbohlen - 2012-10-31

با سلام
لطفاً در صورت امکان به سوال من پاسخ دهید.
من در اردیبهشت ماه 91 از همسرم به صورت قانونی جدا شدم حال در فرم ثبت نام در آیتم شماره 13 کدام یک از موارد را علامت بزنم
با تشکر

RE: سوالات متداول (FAQ) - اردوان - 2012-11-02

(2012-10-26 ساعت 15:24)mohammadpor نوشته:  با سلام من یه سوال در مورد عکس داشتم .

من همیشه ریش نگه میدارم آیا ایرادی داره ؟؟؟؟؟؟؟ پروفسوری
نه اصلا

RE: سوالات متداول (FAQ) - fa1fa1 - 2012-11-02

دوستان من دیر تصمیم گرفتم برای شرکت در لاتاری.
چند تا سوال دارم که خیلی برام مهمه.
1. لطفا بفرمایید دقیقا تا چه ساعتی از امروز (91/08/12) امکان ثبت نام هست؟
2. آیا میشه ضمن در نظر گرفتن شرایط خاص این عکس، عکس فوری هم گرفت؟
3. اگر کسی برنده بشه و به هر دلیلی نتونه بره ، آیا نرفتن (جز اینکه شانس 1 نفر دیگه رو می سوزونه) براش ضرری داره؟
مثلا اینکه دیگه این فرصت رو از دست بده و هیچوقت نتونه دیگه اقدام کنه....
خواهش می کنم زود جواب بدین...فرصت خیلی کمهSad
با تشکر فراوان

RE: سوالات متداول (FAQ) - roxanab - 2012-11-05

سلام
یه سوال داشتم!
من واسه لاتاری امسال ثبت نام کردم یعنی 2014
اما چرا وقتی کیس نامبر بقیه رو میبینم مثلا این جوری شروع شده: 2011AS
ولی بعد 2014 من عدده!!
شاید این کیس نامبر نیست و من اطلاعاتم غلطه!
ممنون میشم بگید

RE: سوالات متداول (FAQ) - Omid-Aria - 2012-11-05

(2012-11-05 ساعت 03:58)roxanab نوشته:  سلام
یه سوال داشتم!
من واسه لاتاری امسال ثبت نام کردم یعنی 2014
اما چرا وقتی کیس نامبر بقیه رو میبینم مثلا این جوری شروع شده: 2011AS
ولی بعد 2014 من عدده!!
شاید این کیس نامبر نیست و من اطلاعاتم غلطه!
ممنون میشم بگید

سلام دوست عزيز

وقتي ثبت نام ميكنيد كانفرميشن نامبر ميگيريد

كيس نامبر واسه بعد از قبوليه كه تو امضا دوستان ميبينيد

شاد و موفق باشيد .

RE: سوالات متداول (FAQ) - reza6966 - 2012-11-05

توی یکی از سفرنامه 2012 ها , گفته شده بود به خاطر بیماری بهشون کلیرنس خورده و تا 2 ماه بعد که نتیجه آزمایشات نیاد , کیسشون به گردش نمی افته
آخر هم ننوشته بود بالاخره ویزا گرفتند یا نه ....

سوال :
آیا سابقه بیماری خاصی باعث میشه که ویزا ندن به کسی و کیس رد شه ؟؟؟
اصلا این چک پزشکی واسه اینه که کسی بیماری واگیردار نداشته باشه یا هر نوع بیماری که واسش قرص مصرف کنه ؟؟؟؟
دوستانی که وضیعت مشابه داشتن , آیا به پزشک هم قضیه رو توضیح دادن ؟؟؟؟ آیا توی سفارت راجب دلیل معافی پزشکی سوال میشه ؟؟؟

من خیلی توی سفرنامه 2012 گشتم اما دوستانی که معافی پزشکی داشتن رو پیدا نکردم ...
فقط یه نفر بود که نوشته بود معافی پزشکی چشم داشته و لیزیک کرده , برطرف شده ...

RE: سوالات متداول (FAQ) - اردوان - 2012-11-05

(2012-11-05 ساعت 15:00)reza6966 نوشته:  توی یکی از سفرنامه 2012 ها , گفته شده بود به خاطر بیماری بهشون کلیرنس خورده و تا 2 ماه بعد که نتیجه آزمایشات نیاد , کیسشون به گردش نمی افته
آخر هم ننوشته بود بالاخره ویزا گرفتند یا نه ....

سوال :
آیا سابقه بیماری خاصی باعث میشه که ویزا ندن به کسی و کیس رد شه ؟؟؟
اصلا این چک پزشکی واسه اینه که کسی بیماری واگیردار نداشته باشه یا هر نوع بیماری که واسش قرص مصرف کنه ؟؟؟؟

من خیلی توی سفرنامه 2012 گشتم اما دوستانی که معافی پزشکی داشتن رو پیدا نکردم ...
فقط یه نفر بود که نوشته بود معافی پزشکی چشم داشته و لیزیک کرده , برطرف شده ...
رضا جون بستگی به بیماری داره.مثلا من کسی رو میشناسم پارسال برنده شده ولی بیماری پوستی داره اما تونست بره با زن و بچه اش مشکلی هم پیش نیومد.اما بعضی مریضی ها رو فکر کنم ویزا ندن.تو پیام خصوصی بهت میگم مثلا چه مریضی.

RE: سوالات متداول (FAQ) - Hadi_20 - 2012-11-08

سلام دوستان اونایی که قبول شدن از لحظه ای که میرن مصاحبه چقدر زمان میکشه که برن آمریکا(اگه البته تو مصحاحبه مشکلی نباشه).آیا این پروسه زمان بر است؟گرین کارت کی داده میشه؟قضیه اینکه میگن باید 6 ماه تو خاک آمریکا باشی تا گرین کارت بدن چیه؟

RE: سوالات متداول (FAQ) - Omid-Aria - 2012-11-09

(2012-11-08 ساعت 22:18)Hadi_20 نوشته:  سلام دوستان اونایی که قبول شدن از لحظه ای که میرن مصاحبه چقدر زمان میکشه که برن آمریکا(اگه البته تو مصحاحبه مشکلی نباشه).آیا این پروسه زمان بر است؟گرین کارت کی داده میشه؟قضیه اینکه میگن باید 6 ماه تو خاک آمریکا باشی تا گرین کارت بدن چیه؟

سلام ؛

بعد از قبولی در مصاحبه ، یک ویزا 6 ماهه داده میشه که شما باید قبل از اینکه این 6 ماه تمام بشه وارد خاک آمریکا بشید .
گرین کارت هم بسته به ایالتتون بین دو هفته تا یک ماه بعد از ورودتون واستون پست میشه .
برای حفظ این کارت شما باید در طول سال 6 ماه رو آمریکا باشید و اگرم میخوای بیش از این مدا بیرون باشی باید مجوز بگیری و ...

RE: سوالات متداول (FAQ) - NIX - 2012-11-12

اون شماره دوازده رقمی که اول ثبت نام میخواد چیه؟
ازکجا باید بیاریم؟

چگونگی ثبت نام رو یکی به من توضیح میده؟

RE: سوالات متداول (FAQ) - اردوان - 2012-11-16

(2012-11-12 ساعت 08:46)NIX نوشته:  اون شماره دوازده رقمی که اول ثبت نام میخواد چیه؟
ازکجا باید بیاریم؟

ثبت نام که تموم شده.شما ثبت نام کردی اون کد کانفیرمیشین نامبر رو نوشتی جایی نگه داری یا نه؟

RE: سوالات متداول (FAQ) - MAHDI123321 - 2012-11-16

(2012-11-12 ساعت 08:46)NIX نوشته:  اون شماره دوازده رقمی که اول ثبت نام میخواد چیه؟
ازکجا باید بیاریم؟

مهلت ثبت نام تموم شده چیزیکه شما میبینین برای اعلام نتایج هست

RE: سوالات متداول (FAQ) - amirhr123 - 2012-12-18

(2012-10-26 ساعت 18:47)f.r نوشته:  دوستان عزیز، من چند تا سوال در مورد گرفتن پاسپورت جدید ایرانی‌ در آمریکا دارم، هرچی‌ گشتم تاپیک مربوط به سوالام رو پیدا نکردم، این بود که اینجا مطرحش می‌کنم(پوزش می‌خوام اگر اینجا، جاش نیست). پاسپورت من حدودا ۵ ماه دیگه تموم می‌شه و من الان در آمریکا هستم، به سایت دفتر حفاظت از منافع رفتم، خلاصه اونجا یه سری فرم هایی رو پیدا کردم که میگه چیکار کنید و اینا، اما کاشف به عمل اومد که برأی گرفتنِ پاس جدید، کارت ملی‌ و شناسنامه هم لازمه!! اونم اصلش..حالا من اینا رو اینجا ندارم، به نظرتون چه کنم؟ بگم اصل شناسنامه و کارت مللیمو برام بفرستن از ایران؟ البته من اصل ترجمهٔ این دو رو اینجا با خودم دارم (کپی‌ برابر اصل هم شدن). حالا، دقیقا تو همین پروسه، متوجه شدم کارت مللیمم، آلردی، تاریخش تموم شده و اون هم نیاز به تمدید داره!!! خواستم ببینم اگر کسی‌ از دوستان تجربه ائ‌‌ در این زمینه داره، کمک کنه، ممنون

۱)آیا کپی‌ برابر اصل شناسنامه و کارت ملی‌ کفایت میکنه؟ یا همون اصلشونو بگم بفرستن واسم؟ (میترسم توی پست گم بشن، یا نمیدونم، به هر دلیلی‌ به دستم نرسن، بالاخره پستِ دیگه!!، نمیدونم!! )

۲)سوالِ مهم دیگه ائ‌‌ که دارم، همینطور که فرم‌های مربوط رو میخوندم که گفته بود چی‌ می‌خواد و چی‌ نمیخواد، یهو دیدم یه جا نوشته: "آن دسته از هموطنانی که برای مسافرت یا اقامت کمتر از ۶ ماه به ایران مسافرت می‌نمایند، باید نسبت به اخذ مهر خروج از این نمایندگی‌ اقدام کنند، لذا برای صدور مهر خروج در گذرنامه فلان فرم رو تکمیل کنند و مدارک لازم رو بفرستن." من اصلا این رو متوجه نمیشم، می‌شه یکی‌ توضیح بده لطفا؟؟؟

آخه من پارسال که اومده بودم آمریکا(از برنده‌های لاتاری ۲۰۱۱ هستم، اومده بودم که گرین کارتم رو بگیرم)، ۱ ماه بعدش تقریبا رفتم ایران، یک ماهی‌ هم ایران بودم، اما بعدش برگشتم مالزی (چون اونجا دانشجو بودم) خلاصه ۵-۶ ماه پیش که درسم تموم شد، دوباره رفتم ایران، تقریبا ۱۰ روز ایران بودم، و بعدش اومدم آمریکا...هم چین مهری که اینجا گفته من اصلا روحمم ازش خبر نداشت!! و تو فرودگاه هم کسی‌ بهم چیزی نگفت و مشکل خاصی‌ نبود، نه فرودگاه ایران نه فرودگاه اینجا..حالا من نمی‌دونم، شانسی بوده و نفهمیدن من این مهر رو ندارم یا اینکه کلا مساله مهمی نیست، خلاصه من گیج شدم!!! اگه مسالهٔ گرفتن پاسپورت جدیدم پیش نمیومد و من به اون سایت نمی‌رفتم، اصلا از ماجرای مهر و اینا خبر دار نمی‌شدم، و واسه خودم میرفتم ایران و بر می‌گشتم مثل دفعه قبل! حالا خیلی‌ ممنون میشم اگر کسی‌ چیزی میدونه به من توضیح بده لطفا، من باید برای این مهر هم اقدام کنم ؟ یا ، هیچ کاری نکنم و مثل قبل، برم و بیام؟!

پیشاپیش تشکر می‌کنم

سلام دوست عزیز
من در مورد نحوه تمدید پاسپورت در امریکا اطلاعی ندارم .ولی در مورد مهری که سوال کردید دقیقا اطلاع کافی دارم کسانی که پاس هاشون از سفارت یا کنسول گری های خارج از ایران صادر میکنند بعداز ورود به ایران باید از طریق پلیس+10واگر عجله دارند میتوانند حضوری به اداره گذر نامه شهر ارا در تهران مراجعه کنید یک ساعت وقت میگیرد این مهر را توی پاسشان میزنند حالا اگر این مهر توی پاس جدید نباشد به هیچ عنوان اجازه خروج از کشور صادر نخواهد شد.چند ماه پیش دختر عمویم همین مشکل برایش پیش امد مدتها در منچستر انگلیس ساکن بود برای بیماری پدرش به ایران اومد وچون پاس ایرانیش را اخیرا از انگلیس صادر کرده بودند هنگام خروج مانع بازگشتش شدند البته به اتفاق به گذر نامه مراجعه کردیم و کارش هم سریع انجام شد وفقط هزینه کنسلی و بلیط جدید رو پرداخت کرد.این مهر یک مستطیل بزرگ است که تاریخ صدور گذر نامه رو نوشته واین متن:دارنده گذرنامه مجاز است پس از پرداخت عوارض خروج از کشور باتفاق ندارد بدفعات از مرزهای کشور خارج شود.

RE: سوالات متداول (FAQ) - fashist - 2013-01-14

با سلام خدمت دو ستان عزیز

آیا در صورت قبولی در لاتاری 2014 که اردیبهشت ماه تو سایت اعلام میشه ،

نامه پستی از طرف kcc هم در خونه میاد؟