مهاجرسرا
آموزش در مدارس آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: آموزش در مدارس آمریکا (/thread-1901.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-03

(2014-08-02 ساعت 21:59)ronaldmog نوشته:  با سلام
میخواستم بپرسم که من که مقطع پیش دانشگاهی را تمام کردم و عازم آمریکا هستم بهتر است وارد دانشگاه بشوم یا در صورت امکان وارد کلاس 12 بشوم؟
( لطفا توضیح دهید کدام مقطع مناسب تر است ؟ با توجه به اینکه زبان انگلیسیه من در حد متوسط است. )
با تشکر فراوان

اگر دوست دارید وارد دبیرستان بشید تحت هیچ شرایطی اعلام نکنید که دیپلم دارید تا بتونید حداکثر یک سال در دبیرستان باشید و زبان بخونید ESL البته باید ازشون بخواهید که برای شما ESL بزارن و اگر مخالفت کردند شما باید پافشاری کنید
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - ronaldmog - 2014-08-03

با سلام
من در ایران مقطع پیش دانشگاهی را هم اکنون تمام کرده ام و عازم ایالت تکزاس دالاس هستم . میخواستم بدانم 1.بهتر است من وارد دبیرستان بشوم یا کالج؟
2. فرق کالج و دانشگاه چه میباشد؟
3. ایا در دبیرستان هم مثل ایران گرایش تحصیلی وجود دارد مثلا من در ایران دیپلم ریاضی فیزیک دارم اگر به دبیرستان در امریکا بروم باید دروس رشته ی ریاضی فیزیک را بردارم یا اینکه در انجا رشته های ریاضی فیزیک و انسانی وجود ندارد ؟؟
لطفا توضیح دهید
با تشکر فراوان

RE: آموزش در مدارس آمریکا - ps5 - 2014-08-03

فکر کنم این چهارمین پستت باشه که میپرسی بری دبیرستان یا کالج که هر چهار بار هم هم بنده بهتون گفتیم دبیرستان Big Grin بیاید اینجا اگر دبیرستان قبولتون کردن که برید با خیال راحت سال اخر رو بخونید و بعد برید کالج اگر هم قبول نکردن که باید برید کالج .برای این میگم یه سال دبیرستان رو بخون چون اگر یکسال رو بخونی و بعد بری کالج هر یونیتی که بر میداری برات ارزون تر در میاد مثلا الان یکسال رفتی دبیرستان و الان داری میری کالج بهت میگن هر یونیتی 30 دلار باید بدی اما دبیرستان نمیری و مستقیم میری کالج چون اولین سالت هست و هنوز رزیدنت به حساب نمیارنت باید 140 دلار هر یونیتی بدی .
این هم فرق دانشگاه با کالج که از سایت تبیان برداشتم.
نقل قول:چه فرقی میان کالج و دانشگاه است؟

دانشگاه یک موسسه آموزش عالی است که معمولاً از چندین دانشکده و کالج تشکیل می شود.
دانشگاه علاوه بر رشته های لیسانس ادبیات و علوم، رشته ها یا دانشکده های فوق لیسانس نیز دارد. این دانشکده ها مخصوص دانشجویانی است که می خواهند برای شغلهایی چون قضاوت، پزشکی، و دیگر رشته های تخصصی آماده شوند. دانشجویانی به دوره فوق لیسلنس ( و دکترا ) راه می یابند که دوره لیسانس را گذرانده و نخستین درجه دانشگاهی را دریافت کرده باشند.
درکشورهای غربی، کالج به موسسه ای گفته می شود که دانشجویان پس از گذراندن یک دوره چهار ساله در آن، درجه لیسانس در علوم یا ادبیات می گیرند. کالج ممکن است بخشی از دانشگاه باشد، یا مانند کانادا و ایالات متحد آمریکا موسسه ای مستقل و جداگانه باشد. دانشکده هایی نیز وجود دارند که (( موسسه )) نامیده می شوند و در آن تدریس رشته های علمی و فنی معمول تر از دیگر رشته هاست.
کالج یا دوره فوق دیپلم (= جونیور کالج) از دستاوردهای آموزشی ایالات متحد آمریکا در سده بیستم است. در این کالج، هر یک از رشته های ادبیات، علوم انسانی و فنی، در یک دوره دو ساله آموزش داده می شود. هر دانشجویی که دوره جونیور کالج را با موفقیت بگذراند می تواند به سال سوم یک کالج چهار ساله دانشگاهی وارد شود.
سابقه تاریخی دانشگاهها و کالج های امروزی به موسساتی برمی گردد که کلیسای مسیحی در سده های میانه در اروپا تأسیس کرد. لیکن دانشگاههای اروپایی نخستین دانشگاهها نبودند.
دانشگاه الازهر که در سده دهم در قاهره تأسیس شد، کهن ترین دانشگاه جهان است که همچنان به فعالیتش ادامه می دهد. یکی از نخستین دانشگاههای اروپا دانشگاه بولونیا بود که در سده یازدهم در ایتالیا آغاز به کار کرد.

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-04

(2014-08-03 ساعت 11:08)ronaldmog نوشته:  با سلام
من در ایران مقطع پیش دانشگاهی را هم اکنون تمام کرده ام و عازم ایالت تکزاس دالاس هستم . میخواستم بدانم 1.بهتر است من وارد دبیرستان بشوم یا کالج؟
2. فرق کالج و دانشگاه چه میباشد؟
3. ایا در دبیرستان هم مثل ایران گرایش تحصیلی وجود دارد مثلا من در ایران دیپلم ریاضی فیزیک دارم اگر به دبیرستان در آمریکا بروم باید دروس رشته ی ریاضی فیزیک را بردارم یا اینکه در انجا رشته های ریاضی فیزیک و انسانی وجود ندارد ؟؟
لطفا توضیح دهید
با تشکر فراوان

اینجا دو احتمال وجود داره.
یا دبیرستان شما رو قبول میکنه یا نه اگه قبول نکرد که هیچ ولی اگه قبول کرد شما میتونی کلاس (ESL) برداری و بعد از اون 4 سال زبانی رو بخونی که آمریکایی ها میخونن و بعد از دبیرستان فارق التحصیل میشی و دیپلم میگیری.
فرق کالج با دانشگاه اینه که توی کالج شما فقط میتونی فوق دیپلم بگیری و برای مقاطع بالاتر باید بری دانشگاه (University)
اما این رو هم در نظر داشته باش که توی اون 4 سال دبیرستان باید همه نمرات A باشه تا بتونی وارد یک کالج و داشنگاه خوب بشی.
سوالی اگر داشتید حتما بپرسید
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - ps5 - 2014-08-05

13 اگوست اولین روزی هست که اینجا میرم مدرسه امیدوارم همه چیز خوب پیش بره درست شدم مثل بچه ای که اولین بار هست میخواد بره مدرسه و داره وارد کلاس اول میشه Big Grin اگر در این رابطه تجربه دارید به اشتراک بزارید خواهشا تا از استرس من و کسایی که مثل من هستن کم بشه. (اینجاست که میلاد باید وارد بشه Big Grin)
به نظر خودم که توی یکی از بهترین مدارس ثبت نام کردم اونجایی که ثبت نام کردم اسمش Leland هست و دو خیابون بالاتر که پیاده هم میتونم برم.
ماشالله برای من که توی ایران مدرسه مون زمین ورزش نداشت اینجا خیلی رویایی هست تا چشم کار میکنه زمین ورزش و زمین چمن هست Big Grin.
شروع این مدرسه از ساعت 7.55 هست تا 2.55 که به نظرم خوبه مدارسی هم بود که ساعت 9 شروع میشد اما هر چی زود تر باشه باور کنید بهتره .

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-05

(2014-08-05 ساعت 02:24)ps5 نوشته:  13 اگوست اولین روزی هست که اینجا میرم مدرسه امیدوارم همه چیز خوب پیش بره درست شدم مثل بچه ای که اولین بار هست میخواد بره مدرسه و داره وارد کلاس اول میشه Big Grin اگر در این رابطه تجربه دارید به اشتراک بزارید خواهشا تا از استرس من و کسایی که مثل من هستن کم بشه. (اینجاست که میلاد باید وارد بشه Big Grin)
به نظر خودم که توی یکی از بهترین مدارس ثبت نام کردم اونجایی که ثبت نام کردم اسمش Leland هست و دو خیابون بالاتر که پیاده هم میتونم برم.
ماشالله برای من که توی ایران مدرسه مون زمین ورزش نداشت اینجا خیلی رویایی هست تا چشم کار میکنه زمین ورزش و زمین چمن هست Big Grin.
شروع این مدرسه از ساعت 7.55 هست تا 2.55 که به نظرم خوبه مدارسی هم بود که ساعت 9 شروع میشد اما هر چی زود تر باشه باور کنید بهتره .

اینجاست که من وارد میشوم.
هیچ استرسی نداره فقط قبل از شروع سال (روز اول) مطمئن شید که Lunch Code همون کدی که تو کافتریا وارد میکنید تا بتونید نهار و صبحانه بگیرید رو دارید. روز اول معمولا یه ورقه کاغذ میدن که توی اون رمز لاکر و لانچ کد وجود داره. روز اول معمولا معلم ها کتاب پخش میکنند و شما باید یه کارت هایی که آبی هست رو پر کنید به عنوان رسید بدید معلم.
بعد یه مدتی هم بهتون میگن برای عکاسی ID مدرسه خودتون رو مرتب کنید و آماده بشید
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه اگه سوالی بود بپرسید
میلادCoolCool

اولش میگی مطمئن شو قبل از روز اول لانچ کد رو داری بعدش میگی روز اول بهت میدن بالاخره قبل از روز اول برم بگیرم یا روز اول میدن ؟ Big Grin

RE: آموزش در مدارس آمریکا - ronaldmog - 2014-08-05

من پسری هستم 18 ساله و یک برادر 17 ساله هم دارم. سوال من این بود که ما داریم برای اقامت به امریکا میرویم و طبق قانون ایران باید وثیقه بگذارم حالا اگر ما بعده یه مدتی مثلا 2 یا 3 سال دیگه به ایران برگردیم چه اتفاقی برای سربازی من میافتد؟ ایا میتونم بخرمش؟ لطفا در این باره توضیح برایم بدهید
با تشکر فراوان

RE: آموزش در مدارس آمریکا - قصه گو - 2014-08-05

واقعاً موندم ببينم جو دبيرستان هاي اونجا چجوريه؟!؟ همه ي آشناها توصيه مي كنن كالج بهتره! دخترم سوم دبيرستان رو تموم كرده و به نوعي ديپلم داره، دوست داشت سال چهارم رو اونجا بخونه كه in state بشه ، اما اسپانسرم ميگه من دوست ندارم بره مدرسه و اذيت بشه ، خرج كالج با منBig Grin ميگه توي دبيرستان تازه واردا رو دست ميندازنSad ممكنه دخترت اذيت بشه، بذار بره كالج.
از طرفي دخترم مشتاقه دبيرستان رو هم تجربه كنه كه راحت تر بتونه با كمك معلم ها انتخاب رشته ي مناسب رو انجام بده. لطفاً نظر بديد!!Big Grin

(2014-08-05 ساعت 14:32)قصه گو نوشته:  واقعاً موندم ببينم جو دبيرستان هاي اونجا چجوريه؟!؟ همه ي آشناها توصيه مي كنن كالج بهتره! دخترم سوم دبيرستان رو تموم كرده و به نوعي ديپلم داره، دوست داشت سال چهارم رو اونجا بخونه كه in state بشه ، اما اسپانسرم ميگه من دوست ندارم بره مدرسه و اذيت بشه ، خرج كالج با منBig Grin ميگه توي دبيرستان تازه واردا رو دست ميندازنSad ممكنه دخترت اذيت بشه، بذار بره كالج.
از طرفي دخترم مشتاقه دبيرستان رو هم تجربه كنه كه راحت تر بتونه با كمك معلم ها انتخاب رشته ي مناسب رو انجام بده. لطفاً نظر بديد!!Big Grin
ببخشید شاید اسپانسر شما بچه هاش رو مدرسه بدی فرستاده که اینطوری میگه . من امروز چند تا سوال برام پیش اومد گفتم برم مدرسه از یه مرده (که هنوز نمیدونم چکاره اس Big Grin) بپرسم کلی از بچه های دیگه هم اونجا بودن و هنوز مدرسه شروع نشده دوست پیدا کردم و باورتون نمیشه وقتی فهمیدن اولین سالی هست که میخوام بیام اینجا منو بردن مدرسه رو نشونم دادن و گفتن که روز اول نگران نباشم خودشون هوام رو دارن Big Grin کلا اگر مدرسه خوبی بچه تون رو بفرستید نباید نگران هیچی باشید من دیروز نگران بودم روز اول مدرسه چکار کنم امروز نگران هیچی نیستم .

(2014-08-05 ساعت 13:40)ronaldmog نوشته:  من پسری هستم 18 ساله و یک برادر 17 ساله هم دارم. سوال من این بود که ما داریم برای اقامت به آمریکا میرویم و طبق قانون ایران باید وثیقه بگذارم حالا اگر ما بعده یه مدتی مثلا 2 یا 3 سال دیگه به ایران برگردیم چه اتفاقی برای سربازی من میافتد؟ ایا میتونم بخرمش؟ لطفا در این باره توضیح برایم بدهید
با تشکر فراوان

از این جور سوال ها فکر نکنم توی این تایپیک بتونی بپرسی .این تایپیک برای درس هست نه سربازی . یا تایپیک جدا بزن یا برو بگرد دنبال تایپیک درست . اما توی خصوصی بهتون جواب میدم .

RE: آموزش در مدارس آمریکا - قصه گو - 2014-08-05

پي اس فايو عزيز برات آرزوي موفقيت مي كنم و خوشحالم كه تجربه ي شيريني داشتي،حقيقتش بچه هاش توي مدرسه ي خوبي درس خوندن.رنكينگش سيزدهمي تو امريكاست. اما همون بچه ها هم معتقدن كه جو كالج بهتره و چون دانشجو ها از ايالتهاي مختلف هستند ديگه به تازه واردا حساسيت ندارندBig Grin كاشكي ميشد قبل از شروع كالج ، دبيرستان رو هم تجربه كرد، براي دو هفته ي ناقابلTongue

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-06

(2014-08-05 ساعت 07:31)ps5 نوشته:  اولش میگی مطمئن شو قبل از روز اول لانچ کد رو داری بعدش میگی روز اول بهت میدن بالاخره قبل از روز اول برم بگیرم یا روز اول میدن ؟ Big Grin

راست میگی الآن که خودم میخونم یه ذره گیج کننده است.
بزار یه جور دیگه بگم:
قبل از شروع مدرسه پیگیری کن که چنین کدی برات آماده شده و اصلا کدی برای شما وجود داره که روز اول بهت بِدَن وگرنه روز اول درست و حسابی گرسنه میمونی.
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - ps5 - 2014-08-06

(2014-08-05 ساعت 22:47)قصه گو نوشته:  پي اس فايو عزيز برات آرزوي موفقيت مي كنم و خوشحالم كه تجربه ي شيريني داشتي،حقيقتش بچه هاش توي مدرسه ي خوبي درس خوندن.رنكينگش سيزدهمي تو امريكاست. اما همون بچه ها هم معتقدن كه جو كالج بهتره و چون دانشجو ها از ايالتهاي مختلف هستند ديگه به تازه واردا حساسيت ندارندBig Grin كاشكي ميشد قبل از شروع كالج ، دبيرستان رو هم تجربه كرد، براي دو هفته ي ناقابلTongue

والا نظر من اینه که سال اخر رو بخونن بهتره چون تا اونجایی که من شنیدم توی بعضی کالج ها از هر کشوری باشی وصلت میکنن به هم (چی گفتم Big Grin) منظورم اینه که مثلا پسر شما یا دخترتون رو میفرستن با ایرانی های دیگه که این به نظر من اصلا خوب نیست و از اجتماعی شدن فرد جلوگیری میکنه .البته این چیزی که گفتم در همه جا دیده نشده خوشبختانه. و البته اگر برن دبیرستان حداقل یکسال از هندی ها دور میمونن(این هندی ها قضیه دارن متاسفانه نمیتونن اینجا بگم چی هست خودتون یکم برید پیششون به قضیه میبریدBig Grin) و نکته دیگه ای که هست فوقش 10 روز اولش براشون سخته دیگه دانش اموز های اینجا بیماری ندارن که بخوان یکسال کامل به یه تازه وارد گیر بدن Big Grin راستش نمیدونم شما کجا هستید اما اینجا توی سن حوزه خیلی خیلی ایرانی ها رو دوست دارن و تا بهشون میگی ایرانی هستی کلی تحویلت میگیرن هم دانش اموز هاش هم کادر مدرسه و برعکس از هندی ها خیلی خوششون نمیاد Big Grin به نظرم برید با جو مدرسه اشنا بشید اگر دیدید فاز بدی داره میده برید همون کالج ثبت نام کنید بچه ها رو.

RE: آموزش در مدارس آمریکا - قصه گو - 2014-08-06

كركلند سياتلBig Grin كه ايروني هاش بسيار كم هستند. حالا نشستيم پاي اينترنت و گوگل مپ داريم محك مي زنيمCool[/php]