مهاجرسرا
هیوستون، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: هیوستون، ایالت تگزاس (/thread-2333.html)

RE: هوستون تگزاس - naky - 2012-09-08

سلام
من برای ویزای h1b اقدام کرده بودم و به تازگی approval گرفتم و باید نوبت سفارت بگیرم برای خودم و همسرم. آیا کسی در اینجا هست که این ویزا رو گرفته باشه و من رو راهنمایی کنه . وکیل من اصلا خوب نبوده و به من اطلاعات نمی ده. تو رو خدا یکی به من کمک کنه و اگر این پروسه رو طی کرده بگه من چی کار باید بکنم؟ مدارک برای خودم و همسرم چی باید ببرم ؟ آیا برای همسرم هم approval h4 می خوان یا بعد بهش ویزای h4 میدن؟ توی سفارت از خودم و شوهرم و اسپانسرم چی باید ببرم؟

RE: هوستون تگزاس - Doroodparsi - 2012-09-09

(2012-09-08 ساعت 21:13)behzadb57 نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 02:28)Doroodparsi نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 01:00)behzadb57 نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 08:21)armanbala نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 05:16)Doroodparsi نوشته:  شما درست میگید. با هر کارت بانکی‌ میشه ماشین کرایه کرد و حتما هم نباید کارت اعتباری باشه. من پیشنهاد میدم که در بانک چیس (Chase Bank) حساب باز کنید. سرویسش بهتره و ۱۰ برابر هم شعبه داره.

بانك چيس همان روز كارت نميدهد و چند روز بعد براتون پست ميشه اونوقت بايد چند روز بدون ماشين بمونين

سلام دوستان؛ chase و Bankofamerica دو تا بانک خوبن و بهتر در این مورد از این تاپیک استفاده کنین
http://mohajersara.com/thread-3562.html
در مورد شرکت کارمکس از اون شرکتهای معتبره ولی به نقل قول خیلیها ماشیناش خیلی گرونه و به قیمتهایی که می دن نمی ارزه و می شه کناره ارزونتر پیدا کرد اگه توی ماشین وارد باشی
البته طبیعیه داره مثل خیلی جاها که بواسطه اعتبارشون قیمتهای بالایی هم می گیرن

دوست عزیز، تا حالا شما چند تا ماشین از کارما س خریدید؟ تا کی‌ ما ایرانیها می‌خواهیم دهان بین باشیم؟ یا اینکه می‌خواهیم همه چیز رو مفت و مجانی‌ بدست بیاریم؟ شرکت کرمک س ماشین هاش استاندارد‌های داره که هیچ جای دیگه نداره. برای نمونه: ۱) ماشین‌هاشون زیر ۱۰۰،۰۰۰ مایل باید داشته باشه. ۲) نمیتونه تصادفی باشه. ۳) تا ۵ روز میتونید ماشینو پس ببرید. ۴) تا ۳۰ روز هر مشکل فنی‌ بوجود بیاد، بطور رایگان درست می‌کنن و از همه مهمتر قیمتشون KBB پائین تره. من نه ماشین فروشم نه برای اونا کار می‌کنم ولی می‌دونم برای یه تازه وارد خیلی‌ مشکله که بره دنبال ماشین خریدن. اولا که زبان بلد نیستن و دوما که هر یه دلار شون کلی‌ ارزش داره. در این جا از دو راه میتونی‌ ماشین بخرید: از کمپانی یا از شخص. از کمپانی بخرید که پول زیاد ازت می‌گیرن و از شخص به خرید، کاملا خودتو و شانس. به نظر من آدم باید برای بعضی‌ از چیزه در زندگی‌ دو زار بیشتر بده. حالا وقت چقدر ممکن تلف بش هیچی‌ چونکه وقت برای ما بسیار به ارزشه و هیچ بهایی نداره متاسفانه. انگلیسیها میگن: "ما آنقدر پول دار نیستیم که چیزهای ارزان بخریم".

لطفا نظرتون با لحن ملایم تر و غیر تهاجمی بیان کنید
اینجا کسی خودشو نمی خواد اثبات کنه و همه نظراتشون رو به آرومی می گن جتی اگه با نظر قبلی موافق نباشن ولی شما دقیقا حرفهای من رو تکرار کردین با شرح و بسط بیشتر دقت کنین متوجه می شین

موضوع لحن ملایم یا تهاجمی نیسیت، موضوع اطلاعات درست دادن به مردم هست. شایعه پراکنی و دهان بینی‌ ایران مارو به ویرانه تبدیل کرده.

RE: هوستون تگزاس - nazgol87 - 2012-09-13

سلام مي خوان سؤال كنم إز دوستاني كه فرمودند خونه اي بكيريم كه ماشين لباسشوي داشته باشه ايا اونجا ماشين لباسشوي غير اوتومات (منظورم سطلي است) نيستش كه كارمونو راه بندازه؟ با تشكر

RE: هوستون تگزاس - Doroodparsi - 2012-09-13

(2012-09-13 ساعت 09:07)nazgol87 نوشته:  سلام مي خوان سؤال كنم إز دوستاني كه فرمودند خونه اي بكيريم كه ماشين لباسشوي داشته باشه ايا اونجا ماشين لباسشوي غير اوتومات (منظورم سطلي است) نيستش كه كارمونو راه بندازه؟ با تشكر

خیر، در آمریکا همچین لباشویی‌های نیست.(اون کهنه شور هارو برای کشورهای جهان سوم میسازن، مثل ایران ما) نگران اون نباشید چونکه اگه لباشویی توی آپارتمان نباشه، در همان محیط آپارتمان سالنی هست که ۱۰ تا ۱۵ ماشین لباشویی وجود داره برای همگان. در ضمن، لباس هارو وقتی‌ از ماشین در میارید، توی یه ماشین دیگه می‌ندازید که کاملا خشک میکنه. (در اینجا چیزی به اسم لباس روی طناب پهن کردن نیست)

RE: هوستون تگزاس - mnms57 - 2012-09-16

با عرض سلام ، کاش این سایت رو زودتر پیدا کرده بودم Wink
زاده و بزرگ شده کویت هستم . یک ماه که به اینجا اومدم و گرین کارد دارم . دیپلم تجربی و سابقه 5 سال تدریس زبان انگلیسی و 4سال بازار یابی دارم ولی اینجا نتونستم کاری دست و پا کنم.
کی میتونه منو به یک کار خوب راهنمایی کنه
سوشال سیکیوریتی کارد رو 3 روز اقدام کردم
ممنون

RE: هوستون تگزاس - mrr777 - 2012-09-22

چند روز پیش در این تاپیک سوال کردم در مورد محلات خوب و امن هیوستن ولی چون هیچکس جوابمو نداد Sad خودم دست به کار شدم و پس از تحقیقات بسیار Cool به این نتیجه رسیدم که محلاتی که از نظر محیط اجتماعی، کیفیت مدارس، امنیت و خلاصه مواردی که برای ما ایرانیها خیلی مهمه چون تو ایران همشو داریمBig Grin به قرار زیرند:

Katy, The woodlands, Cypress, Sugarland

موفق باشید

RE: هوستون تگزاس - iust_software - 2012-09-22

(2012-09-16 ساعت 06:53)mnms57 نوشته:  با عرض سلام ، کاش این سایت رو زودتر پیدا کرده بودم Wink
زاده و بزرگ شده کویت هستم . یک ماه که به اینجا اومدم و گرین کارد دارم . دیپلم تجربی و سابقه 5 سال تدریس زبان انگلیسی و 4سال بازار یابی دارم ولی اینجا نتونستم کاری دست و پا کنم.
کی میتونه منو به یک کار خوب راهنمایی کنه
سوشال سیکیوریتی کارد رو 3 روز اقدام کردم
ممنون

سلام میتونی تو خیلی از سایتها دنبال شغل بگردی تنها یادت باشه با ۲۰-۳۰ تا ارسال درخواست ناامید نشو یکی از سایتها که میتونه بهت کمک کنه کریگ لیست هست
http://houston.craigslist.org
برو تو قسمت sales / biz dev
http://houston.craigslist.org/sls
یا هر قسمتی که فکر میکنی به دردت میخوره

RE: هوستون تگزاس - amore - 2012-09-22

دوستان سلام ، من چند ماهی است که به هیوستون اومدم به صورت پناهندگی ، متاسفانه در این ۳ ماه نتونستم هیچ کاری پیدا کنم ، شاید نزدیک به ۵۰۰ تا اپلیکیشن آنلاین پر کردم ولی دریغ از پاسخ ! کسی از دوستان کاری سراغ داره ؟ هر کاری باشه فقط نیاز به کار فیزیکی نباشه ( چون مشکل در ستون فقرات و گردن دارم ) ممنون میشم اگر کسی کاری سراغ داره پیغام بده

RE: هوستون تگزاس - iust_software - 2012-09-22

(2012-09-22 ساعت 09:06)amore نوشته:  دوستان سلام ، من چند ماهی است که به هیوستون اومدم به صورت پناهندگی ، متاسفانه در این ۳ ماه نتونستم هیچ کاری پیدا کنم ، شاید نزدیک به ۵۰۰ تا اپلیکیشن آنلاین پر کردم ولی دریغ از پاسخ ! کسی از دوستان کاری سراغ داره ؟ هر کاری باشه فقط نیاز به کار فیزیکی نباشه ( چون مشکل در ستون فقرات و گردن دارم ) ممنون میشم اگر کسی کاری سراغ داره پیغام بده

سلام
یه سری به WorkForce Solution بزن سر والمارت تو خیابون وست هایمر بین هیلکرافت و فاندرن اونجا اپلیکیشن پرکن.
هفته قبل یکی از دوستانم میگفت یه مرکز نگهداری از سالمندان نیاز به نگهبان داشت بهم ایمیل بزن تا یاداوری بشه برات شمارشو بگیرم

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-09-23

دوستان اینStudio 6 هم که برای رزرواسیون کردیت کارت میخواد. دوستانی که قبلا از آنجا استفاده کردند ممنون میشم اگر راهنمایی کنند برای رزرو کردن آنجا چگونه اقدام کردند؟

RE: هوستون تگزاس - iust_software - 2012-09-23

(2012-09-23 ساعت 11:42)MPU نوشته:  دوستان اینStudio 6 هم که برای رزرواسیون کردیت کارت میخواد. دوستانی که قبلا از آنجا استفاده کردند ممنون میشم اگر راهنمایی کنند برای رزرو کردن آنجا چگونه اقدام کردند؟

سلام
کردیت کارت نمیخواد کردیت چک میکنن! اگه سوشیال داری مشکلی پیش نمیاد حتی اگه کردیت کارت نداری میرن چک میکنن! من دو سال و خورده ای پیش همون هفته اول رفتم خونه اجاره کردم بدون کردیت کارت و سوشیال فقط با پاسپورتم.

RE: هوستون تگزاس - iust_software - 2012-09-24

سلام به تمامی دوستان مهاجرسرایی بخصوص ساکنین هیستون
قبل از همه به نوبه خودم به تازه واردین به شهر هیستون تبریک میگم و از سویی به دوستانی که دیگه روزگارانیو اینجا سپری کردن از جمله خودم تسلیت :دی
مهاجرسرا دوستان خوبیو برای من به ارمغان آورد دوستانی که لحظات شادی و غم و دور از وطن و با شرایطی که برای همه ما ملموس است در کنار هم سپری کردیم. حالا بعد از گذشت دو سال و ۱۹ روزی که از ورودم به امریکا میگذره ایده ای به ذهنم رسید که امیدوارم دوستان مهاجرسرایی ساکن در هیستون ازون استقبال کنند
بیایید در کنارهم جمع شویم و هم با یکدیگر آشنا شویم دوستان جدیدی برای هم باشیم و ساعات خوشی را در کنارهم سپری کنیم شاید در کنارهمدیگر یارو یاور خوبی بودیم.
از دوستانی که مایل هستند خوشحال خواهم شد اعلام آمادگی بفرمایید تا روزی را برای آشنا شدن و شاید دوباره دیدن همدیگر مشخص کنیم
ارادتمند

RE: هوستون تگزاس - farid - 2012-09-24

(2012-09-22 ساعت 00:44)mrr777 نوشته:  چند روز پیش در این تاپیک سوال کردم در مورد محلات خوب و امن هیوستن ولی چون هیچکس جوابمو نداد Sad خودم دست به کار شدم و پس از تحقیقات بسیار Cool به این نتیجه رسیدم که محلاتی که از نظر محیط اجتماعی، کیفیت مدارس، امنیت و خلاصه مواردی که برای ما ایرانیها خیلی مهمه چون تو ایران همشو داریمBig Grin به قرار زیرند:

Katy, The woodlands, Cypress, Sugarland

موفق باشید

سلام۰ این خیلی خوبه که شما خودتون دست به کار شدید چون اینجا بیشتر چیزها سلف سرویسیه۰ در مورد محلهایی که اسم بردید، اینها شهرکهای بزرگی هستند وحتی توی آدرس پستی، غیر از وودلند، بقیه جزو هیوستون حساب نمی شند۰ در مورد امنیت و تمیز بودن با شما موافقم ولی توجه داشته باشید بین زندگی در شوگرلند و یک جای بد مثلا Griggs_Rd@MLK ST تفاوت از زمین تا آسمون نیست۰ شما باید اکثر کارهاتون رو با ماشین بکنید و حتی در بهترین محله ها وقتی هوا تاریکه پیاده بیرون نیایین۰ اگه دنبال کار در مرکز شهر می گردید، جایی مثل کیتی قابل توصیه نیست چون بعد از یک ماه از رانندگی بیزار می شید۰ در مجموع من فکر می کنم خونه رو باید بر اساس محل کار پیدا کنید۰

RE: هوستون تگزاس - MPU - 2012-09-24

(2012-09-23 ساعت 14:30)iust_software نوشته:  
(2012-09-23 ساعت 11:42)MPU نوشته:  دوستان اینStudio 6 هم که برای رزرواسیون کردیت کارت میخواد. دوستانی که قبلا از آنجا استفاده کردند ممنون میشم اگر راهنمایی کنند برای رزرو کردن آنجا چگونه اقدام کردند؟

سلام
کردیت کارت نمیخواد کردیت چک میکنن! اگه سوشیال داری مشکلی پیش نمیاد حتی اگه کردیت کارت نداری میرن چک میکنن! من دو سال و خورده ای پیش همون هفته اول رفتم خونه اجاره کردم بدون کردیت کارت و سوشیال فقط با پاسپورتم.

دوست عزیز من برای اولین سفر دارم میام پس نه سوشیال دارم و نه هیچ کارتی. در سایت Studio 6 هم بدون کردیت کارت نمیشه اتاق رزرو کرد هر چقدر هم که بخواهی بعدا نقدا در بدو ورود پول اتاق را بدهی. از طرفی هم نگرانم اگر بدون رزرواسیون قبلی بیایم یا جا نداشته باشه یا قیمت رو بالا حساب کنه. بازم از دوستانی که برای اولین سفر رفتند Studio 6 خواهش میکنم بفرمایند چگونه از ایران در Studio 6 اتاق رزرو کردند؟

RE: هوستون تگزاس - iust_software - 2012-09-25

(2012-09-24 ساعت 21:43)MPU نوشته:  
(2012-09-23 ساعت 14:30)iust_software نوشته:  

سلام

دوست عزیز من برای اولین سفر دارم میام پس نه سوشیال دارم و نه هیچ کارتی. در سایت Studio 6 هم بدون کردیت کارت نمیشه اتاق رزرو کرد هر چقدر هم که بخواهی بعدا نقدا در بدو ورود پول اتاق را بدهی. از طرفی هم نگرانم اگر بدون رزرواسیون قبلی بیایم یا جا نداشته باشه یا قیمت رو بالا حساب کنه. بازم از دوستانی که برای اولین سفر رفتند Studio 6 خواهش میکنم بفرمایند چگونه از ایران در Studio 6 اتاق رزرو کردند؟
اگر مقصدشما هیستون هست من میتونم یکی دو روز پذیرای شما باشم اگر نتونستید جایی پیدا کنید. پس نگران رزرواسیون نباشید Smile
البته من دوتا همخونه دیگه هم دارم که از بچه های مهاجرسرا هستند روزهای اولم بودن کسانی که توی این غربت دست مارو گرفتند خدا بزرگه