مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - 2320roshani - 2010-11-05

(2010-10-21 ساعت 17:41)behzadb57 نوشته:  
(2010-10-20 ساعت 19:15)ali-n نوشته:  
(2010-10-16 ساعت 01:33)negin65 نوشته:  سلام
میخواستم بدونم از برنده های 2010 کسی واسه اشتباه تاریخ تولد رد شده یا نه؟؟ :-(

نگین عزیز من چند نفر رو میشناختم که تاریخ تولد را اشتباه وارد کرده بودند. شما میتونید پست های 2010 رو بخونید . با مکاتبه با kcc شما میتونید تاریخ تولدتون رو درست کنید و حتی یه عده هم روز مصاحبه این کار رو کردند . به هر حال شما باید ثابت کنید که این اشتباه عمدی نبوده و مطمئن باشید ازتون قبول میکنند. بگید در تبدیل کردن تاریخ اشتباه کردید

سلام
همين طور كه دوست عزيزم علي آقا نوشته زياد مهم نيست
حتي موقع مصاحبه دوست منو كه يه اشتباه كوچك كرده بود توي مشخصاتش بود ازش پرسيدن بار چندم لاتاري شركت مي‌كنه و چون بار اول بود بي خيالش شدن دليل اين كار هم اينه كه بعضي از دوستان با تعويض تاريخ تولد يا تغيير يه حرف توي اسمشون يا نام پدر چندين بار ثبت نام مي‌كنن تا شانسشونو بالا ببرن و به خاطر اينه كه كمي حساسند
موفق باشيد

سلام
من هم او فرمهایی که فرستاده بودم دو تا اشتباه یکی از اونها تاریخ تولد بود که موقع مصاحبه قبل از قسم خوردن به افسر گفتم و همونجا درستش کردم بدون هیچ نگرانی برو اونجا و توضیح بده. موفق باشی

RE: کلیرنس برندگان 2011 - peyman74 - 2010-11-05

با سلام به همه دوستان
من هم روز چهارشنبه برگه آبی بدون 9 سوالی گرفتم.الان هم آنکارا هستم .اگر کسی سوالی داشت در خدمتم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Linspire - 2010-11-05

(2010-11-05 ساعت 12:21)peyman74 نوشته:  با سلام به همه دوستان
من هم روز چهارشنبه برگه آبی بدون 9 سوالی گرفتم.الان هم آنکارا هستم .اگر کسی سوالی داشت در خدمتم.

لطفا در مورد شرایط تون توضیح میدین
سربازی - سفر خارجی - شغل و رشته تحصیلی تون
با تشکر

RE: کلیرنس برندگان 2011 - peyman74 - 2010-11-05

با سلام
من دوسال نیروی انتطامی خدمت کردم.شغلم نیمه دولتیه.رشته تحصیلیم هم برقه.سفر خارجی هم نداشتم.بازم سوالی بود در خدمت شما هستم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - heli - 2010-11-08

دوستان عزیز کسی می دونه منظور از three letter در سایت ابوظبی چیه؟و چگونه می توان وضعیت ویزا رو در سایت ابوظبی چک کرد؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - alirezagh - 2010-11-08

(2010-11-05 ساعت 10:45)DLT نوشته:  سلام دوستان عزیز
یه پیغام از سمت رایان عزیز براتون دارم.با هم توی هتل ریکسوس بودیم.ایشون هم برگه ابی بدون فرم 9 سوالی خورده.
به من گفت که چون رمز عبور مهاجر سرا شو نداره نمیتونه وارد سایت بشه و مطالبش رو عنوان کنه.به من گفت به دوستان بگو که من فراموش نکردم که سفرنامه و ... رو بنویسم.اما نمیتونم.
موفق باشین.

سلام ما رو هم به رایان برسون، و از طرف ما بگو هرجا که هستی سالم و پیروز باشی و ما منتظریم زودتر برگردی.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - rayan.s - 2010-11-08

با عرض سلام خدمت تمام دوستان عزیز مهاجر سرایی. قبل از نوشتن سفر نامه بر خود لازم دونستم از لطف دوستان عزیزم که با انرژی مثبتشان باعث شدن مصاحبه ایی راحت داشته باشم تشکر نمایم و به نوبه خودم برای همه عزیزان بهترینها را آرزو مندم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - DLT - 2010-11-08

درود بر دوستان
من برگه آبی+ فرم 8 سوالی رو از آفیسر گرفتم.بعد اومدم ایران و ارسال کردم.توی سایت دیدم که وقتی شماره ها اعلام میشه و clear میشی، یک تاریخ انقضاء برای اون کیس هست.سوال من این است که چنانچه شماره کیسی در سایت آنکارا اعلام بشه آیا زمان محدودی برای رفتن به ترکیه و دریافت ویزا وجود داره یا خیر؟ میتونی تا قبل از انقضاء تاریخ درج شده بری سفارت؟
ممنون
امیدوارم همه ایرانی ها چه مهاجر سرایی و چه غیره ویزاشون رو بگیرند(البته مهاجرسرایی ها جای خودش)
در ضمن
آفیسر که یک خانم بود صحبتی از زمان زود نکرد و فقط گفت که تا 6 ماه ممکنه که طول بکشه.این کیس من با اونهایی که بهشون گفتن که مثلا" از 2-8 هفته زمان میره فرق داره؟
یعنی من دیر تر ممکنه کلیر بشم؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - hasti_banoo - 2010-11-08

(2010-11-08 ساعت 10:02)DLT نوشته:  درود بر دوستان
من برگه آبی+ فرم 8 سوالی رو از آفیسر گرفتم.بعد اومدم ایران و ارسال کردم.توی سایت دیدم که وقتی شماره ها اعلام میشه و clear میشی، یک تاریخ انقضاء برای اون کیس هست.سوال من این است که چنانچه شماره کیسی در سایت آنکارا اعلام بشه آیا زمان محدودی برای رفتن به ترکیه و دریافت ویزا وجود داره یا خیر؟ میتونی تا قبل از انقضاء تاریخ درج شده بری سفارت؟

بله اگر به صفحه اعلام نتایج در سایت سفارت مراجعه کنید مقابل هر کیس نامبر ، تاریخی گذاشته شده که تا آن زمان می توانید برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه کنید.

(2010-11-08 ساعت 10:02)DLT نوشته:  در ضمن
آفیسر که یک خانم بود صحبتی از زمان زود نکرد و فقط گفت که تا 6 ماه ممکنه که طول بکشه.این کیس من با اونهایی که بهشون گفتن که مثلا" از 2-8 هفته زمان میره فرق داره؟

آفیسر در تعیین زمان انتظار نقش مهمی داره و طبق اونچه در سایت سفارت هم نوشته شده برای ایرانیان ممکنه شش ماه یا بیشتر طول بکشه ، اما عملا در اکثر موارد یک تا دو ماهه کلیرنس انجام میشه. البته مواردی هم هست که بیشتر از یکسال هم طول کشیده که تعدادشون خیلی کمه. به هر حال هیچ قانون یا قاعده مشخصی برای تخمین زمان کلیرنس وجود نداره و اونچه که گفته میشه بر اساس تجربیات گذشته است. در تاپیک کلیرنس 2010 جداولی تنظیم شده که حدود مدت انتظار کلیرنس برندگان پارسال رو نشون میده.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2010-11-08

(2010-11-08 ساعت 10:02)DLT نوشته:  درود بر دوستان
ممنون
امیدوارم همه ایرانی ها چه مهاجر سرایی و چه غیره ویزاشون رو بگیرند(البته مهاجرسرایی ها جای خودش)
در ضمن

بله درسته. تاريخ انقضا داره و ظاهراً اگر تا اون تاريخ ويزا رو نگيريد دوباره بايد كلير بشيد. توي سايت آنكارا هم نوشته بعد از اينكه شماره تون اعلام شد (كلير شديد) سريعا با سفارت مكاتبه كنيد و مطمئن هم بشيد كه همه اعضا خانواده كلير شدند. سال گذشته كيسي بود كه عليرغم اينكه بدون ستاره اعلام شده بودند ولي در مراجعه بهشون گفتند كه يك نفرتون هنوز كلير نشده و مجبور شدند يه سفر ديگر هم بروند.
با وجود اينكه مي توانيد تا تاريخ انقضا صبر كنيد ولي بهتره تا كلير شديد سريعا براي دريافت اون اقدام كنيد.
آفيسر ها در خصوص زمان كليرنس به هر كيس يه چيز مي گويند. خيلي حساب كتاب نداره و لزوما هم هميشه اون چيزي كه مي گويند اتفاق نمي افتد. گاهي بيشتر و گاهي هم كمتر.

دوستان
من سفرهای خارجی که داشتم رو با ذکر تاریخ ورورد و خروج نوشتم.اما هدف رو ننوشتم.چون توی فرم فقط نوشته بود که لیست سفرهاتون به ترتیب از آخر به اول.البته من قبلا" همین مسافرتها رو برشون با ذکر دلیل نوشته بودم.ایرادی داره یا خیر؟
دوستان عزیز
ممنون بابت راهنماییتون و همچنین سرعت بالای پاسخگویی
دورود بر همه شما دوستان خوب

من میخواهم مطمئن بشم که ایمیل و پیوست اون که فایل WORD مربوط به پاسخ 8 سوالی هست رو سفارت دریافت کرده.به همون ایمیل ca-ankara@state.gov دارم میفرستم.متن آماده هست.اما نمیدونم که subject رو چی بزنم.
لطفا" راهنمایی بفرمایید.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - hasti_banoo - 2010-11-08

(2010-11-08 ساعت 10:21)DLT نوشته:  دوستان
من سفرهای خارجی که داشتم رو با ذکر تاریخ ورورد و خروج نوشتم.اما هدف رو ننوشتم.چون توی فرم فقط نوشته بود که لیست سفرهاتون به ترتیب از آخر به اول.البته من قبلا" همین مسافرتها رو برشون با ذکر دلیل نوشته بودم.ایرادی داره یا خیر؟

بهتر بود می نوشتید. منظور از لیست سفرها، تاریخ و سایر مشخصات از جمله منظور سفر است. در پستی که در مورد فرم 9 سوالی نوشتم کاملا توضیح دادم. در هر حال اگر الان هنوز تاییدیه دریافت نکردید می توانید همراه نامه درخواست تاییدیه ، نسخه کامل تر فرم 9 سوالی را برایشان ارسال کنید.

البته این فقط برای احتیاط بیشتر است. شاید با همین وضع موجود هم پذیرفته شود.

(2010-11-08 ساعت 10:32)DLT نوشته:  من میخواهم مطمئن بشم که ایمیل و پیوست اون که فایل WORD مربوط به پاسخ 8 سوالی هست رو سفارت دریافت کرده.به همون ایمیل ca-ankara@state.gov دارم میفرستم.متن آماده هست.اما نمیدونم که subject رو چی بزنم.
لطفا" راهنمایی بفرمایید.

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2604&pid=84201#pid84201

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2010-11-08

براي purpose سفرهاي خارجي آيا فقط نوشتن مثلا Business Trip و يا Visit كفايت ميكنه؟ يا اينكه دقيقا به چه منظوري (مثلا شركت در جلسه پروژه .... و يا شركت در تست .... و يا بازديد از .... ) نوشته بشه؟
دوستان چه توصيه اي ميكنيد؟

تشكر

RE: کلیرنس برندگان 2011 - User - 2010-11-08

(2010-11-08 ساعت 14:01)satusa نوشته:  براي purpose سفرهاي خارجي آيا فقط نوشتن مثلا Business Trip و يا Visit كفايت ميكنه؟ يا اينكه دقيقا به چه منظوري (مثلا شركت در جلسه پروژه .... و يا شركت در تست .... و يا بازديد از .... ) نوشته بشه؟
دوستان چه توصيه اي ميكنيد؟

تشكر

من دقيقا نوشتم براي چه منظوري بوده!
البته من هنوز 10-15 روزه كه منتظرم، و كلير نشدم! اما هستي بانوي عزي كه در اين تاپيك با صبر و حوصله بسيار ستودني به ماها كمك مي كنند (ايشون 17 روزهه كليرنس اشون اومد) توصيه مي كنند كه هر چه دقيق تر بنويسيم بهتر است و در واقع كمكيست به زودتر سپري شدن مدت زمان كليرنس.