مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - sima s - 2012-04-08

(2012-04-08 ساعت 09:57)armtin نوشته:  سلام بچه ها یک سوال خیلی مهم داشتم از دوستان
طبق چیزی که میدونید خانواده ی من اول بدون من به آمریکا سفر میکنند در این صورت تو فرم آبی که در هواپیما میدهند تا پر کنیم چون خانومم برنده اصلیه باید اشخاص همراه رو چند نفر بنویسه ما 4 نفر هستیم و اگر من رو جزو شخص برنده ننویسه بعدا که من وارد آمریکا میشم چی باید بنویسمBig Grin
تو هواپيماي ما دقيقا يه آقايي با شرايط شما بود كه خانمش 2 ماه پيش رفته بود . موقع ورود بهش گفتن پس خانمت كو كه ايشون كپي پاسپورت ايشون كه مهر ورود خورده و هرچيزي كه ثابت كنه خانمش اونجا هست رو نشون دادن. تو اون فرم هم بايد هر تعداد از اعضاي خانواده كه تو پرواز هستن اسمشون نوشته شه نه كسي كه همراهشون نيامده.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-08

(2012-04-08 ساعت 09:14)mehdi3261 نوشته:  دوستای گلم.
آیا تازگی کسی تونسته دلار دولتی بگیره ؟

مثل اینکه به ما ها که ویزای immigrant داریم نمیدن ؟؟

با سلام من در اوایل فروردین حواله ارزی رو گرفتم و اصلا مشکلی نبود اگه بانک خاصی تشریف بردیید و دیدید که داره مشکل درست میکنه به بانک دیگری بروید مثلا بانک ملی به من گفت چهار روز قبل پرواز باید مراجعه کنی که من به بانک ملت رفتم و حواله ارزی بسیار راحت صادر شد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - zohreh36 - 2012-04-08

(2012-04-08 ساعت 14:15)M.Haghighi نوشته:  

با سلام من در اوایل فروردین حواله ارزی رو گرفتم و اصلا مشکلی نبود اگه بانک خاصی تشریف بردیید و دیدید که داره مشکل درست میکنه به بانک دیگری بروید مثلا بانک ملی به من گفت چهار روز قبل پرواز باید مراجعه کنی که من به بانک ملت رفتم و حواله ارزی بسیار راحت صادر شد.
باسلام امروز از بانک سامان پرسیدم و گفتن به هیچ عنوان با ویزای اقامتی ارزی داده نمیشه.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - t.azimaie - 2012-04-08

(2012-04-08 ساعت 08:39)moraddad نوشته:  
(2012-03-10 ساعت 00:11)t.azimaie نوشته:  
(2012-03-08 ساعت 20:59)roghiyeh نوشته:  
(2012-03-08 ساعت 20:50)Ashkan78 نوشته:  توی صندوق می اندازند دوست من.

(2012-03-08 ساعت 16:49)roghiyeh نوشته:  مگه کارت سوشیال و گرین کارت رو تو صندوق میندازن؟مگه نباید دستی تحویل اون اسمی بشه که صاحب آدرسمونه؟لطفا یه اطلاعی بدین.چون به خاطر این موضوع من احتمالا مجبور بشم آدرسمو تو فرودگاه عوض کنم و به دردسر بیافتم.اگه تو صندوق پستی میندازن نیازی به این کار نخواهم داشت.لطفا اونایی که خبر دارن جواب بدن.مرسی
یعنی چه طرف خونه باشه و چه نباشه کارتها رو میندازن تو صندوق پست؟ اخه صاحب خونه ما الان ایرانه و ما هم یه سفر یک هفته ای میریم و برمیگردیم و بعدش قراره کارتامونو برامون پست کنن.اگه اینجوری باشه دیگه لازم نیست آدرسمونو عوض کنیم دیگه. چون وقتی برگشت میتونه از صندوق برداره و برامون پست کنه.درسته؟؟؟!!

اگه این کار عملی باشه که خیلی برای من خوب میشه، کسی میدونه راه مطمئنی برای پست کردن گرین کارت از آمریکا به ایران هست یا نه !!؟؟ مثلا تو ایران ضبطش نکنن ؟ چون معمولا پاکت از آمریکا به ایران و بر عکس هم تو امریکا و هم تو ایران باز میشه. گم نشه ؟ کسی چیزی میدونه ؟

سلام. اینی که میگم پیشنهاد نمیکنم ولی گرین کارد منو دوستم برام از کالیفرنیا پست کرد بعد از سه هفته رسید دستم و البته گوشه پاکت رو باز کرده بودن ولی گرین کارد رو برنداشته بودن. شاید هم ندیده بودنش چون نحوه چسباندن کارت و پاکتش به یکی از بروشورهایی که همراهش بود طوری بود که من هم اولش دنبالش میگشتم.
موفق باشید
سلام دوست من
شما چند روز امریکا موندید، موقع اومدن به ایران تو فرودگاه امریکا گیر بهتون ندادن
کلا اگه زحمتی نیست میشه یه خلاصه ای از سفر امریکا تا برگشتتون به ایران بنویسید، ممنون میشم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hitab - 2012-04-08

البته برای همه اینطور نیست . در فرودگاه ایران مامور از ما پرسید چقدر میبرید. و در امریکا فرودگاه دیترویت همه وسایل رو جز به جز گشتند . خیلی طولانی و دقیق. کلی سوال و جواب هم در باره مدت موندن و چرا برمیگردید و .... پرسیدن.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-08

(2012-04-08 ساعت 16:21)hitab نوشته:  البته برای همه اینطور نیست . در فرودگاه ایران مامور از ما پرسید چقدر میبرید. و در امریکا فرودگاه دیترویت همه وسایل رو جز به جز گشتند . خیلی طولانی و دقیق. کلی سوال و جواب هم در باره مدت موندن و چرا برمیگردید و .... پرسیدن.

با سلام دوست عزیز آیا در ایران مامور مربوطه خواست که شما مقدار ارز رو نشان بدهید یا فقط سوال کرد در ضمن این مامور کدام قسمت فرودگاه بود ؟
(2012-04-08 ساعت 15:11)sima s نوشته:  سلام دوستان
اولين سفر ما يكي دو نكته داشت كه اينجا ميگم...اميدوارم مفيد باشه:
1- قبل از رد شدن از گيت كنترل پاسپورت من رفتم ويزام رو به پليسگذرنامه و بانك نشون دادم و توضيح دادم كه اقامت دائميه در نتيجه عوارض خروج نداديم.
2-هيچ كس نپرسيد چه قدر پول ميبرين
3- فاصله پروازي امارات بين دو كانكشن خيلي كمه و احتمال جا موندن از پرواز زياد...و براي ما اين اتفاق افتاد...چمدونها هم در بيشتر مواقع نميرسه كه مال ما هم نرسيد البته فرداش اوردن به ادرسي كه گفته بوديم.
4- پليس آ م ريكا هم خوراكيايي كه همرامون بود رو نگشت و اصلا پولمون رو هم چك نكرد...پليس هاي سفيد خيلي بهتر از چيني ها هستند.
موقع برگشت هم كلا هيچ كس هيچ سوال ازت نميكنه و مهر خروج هم تو پاستون نميخوره.
با سلام دوست عزیز احتمالا شما از ارز دولتی هم استفاده نکردید چون یکی از مدارک بانک برای صدور حواله همان عوارض خروج از کشور است.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-04-08

1- قبل از رد شدن از گيت كنترل پاسپورت من رفتم ويزام رو به پليسگذرنامه و بانك نشون دادم و توضيح دادم كه اقامت دائميه در نتيجه عوارض خروج نداديم.
3- فاصله پروازي امارات بين دو كانكشن خيلي كمه و احتمال جا موندن از پرواز زياد...و براي ما اين اتفاق افتاد...چمدونها هم در بيشتر مواقع نميرسه كه مال ما هم نرسيد البته فرداش اوردن به ادرسي كه گفته بوديم.
4- پليس آ م ريكا هم خوراكيايي كه همرامون بود رو نگشت و اصلا پولمون رو هم چك نكرد...پليس هاي سفيد خيلي بهتر از چيني ها هستند.

دوست عزيزم
كدام فرودگاه بوديد؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - t.azimaie - 2012-04-08

مرسی از اطلاعات خوبتون

شما در آمریکا از چه فرودگاهی وارد خاک شدین، و از چه فرودگاهی به ایران برگشتین؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mehdi3261 - 2012-04-09

(2012-04-08 ساعت 14:19)zohreh36 نوشته:  
(2012-04-08 ساعت 14:15)M.Haghighi نوشته:  

باسلام امروز از بانک سامان پرسیدم و گفتن به هیچ عنوان با ویزای اقامتی ارزی داده نمیشه.

من هم از ملی و ملت پرسیدم و گفتن که نمیدن . فردا میخوام زنگ بزنم به بانک مرکزی و بپرسم.......

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ANAMAL - 2012-04-09

با سلام.
من و همسرم 12 ماه "می" عازم آمریکا هستیم.من که برنده اصلی هستم می تونم "تنها" برم و بعد از دریافت گرین کارتهامون و SSN برگردم ایران و مجدد بعد از حدود 2 سال "بهمراه" همسرم برگردم آمریکا؟؟؟ (البته می دونم که برای برگشت باید قبل از خروج از آمریکا مجوز برگشت رو بگیرم ) فقط میخوام بدونم برای ویزای همسرم مشکلی پیش نمیاد؟ ضمناً تاریخ انقضای ویزای هردومون 26 جولای هست.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - hoseyn - 2012-04-09

(2012-04-09 ساعت 19:41)ANAMAL نوشته:  با سلام.
من و همسرم 12 ماه "می" عازم آمریکا هستیم.من که برنده اصلی هستم می تونم "تنها" برم و بعد از دریافت گرین کارتهامون و SSN برگردم ایران و مجدد بعد از حدود 2 سال "بهمراه" همسرم برگردم آمریکا؟؟؟ (البته می دونم که برای برگشت باید قبل از خروج از آمریکا مجوز برگشت رو بگیرم ) فقط میخوام بدونم برای ویزای همسرم مشکلی پیش نمیاد؟ ضمناً تاریخ انقضای ویزای هردومون 26 جولای هست.
شما می تونید تنها بروید و ایشون بعد از شما بیایند.
ولی اگر همسرتون تا تاریخ انقضا نیایند، ویزاشون باطل میشه.
اگه می خواهید 2 سال نباشید، بهترین راهش اینه که هردو تشریف ببرید و بعد از گرفتن پاس سفید (re-entery permit) برگردید ایران که به شما اجازه 2 سال غیبت از آمریکا را می ده. برای اطلاعات بیشتر تاپیک مفصل مربوط به پاس سفید را مطالعه کنید..Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-09

سلام

من از سالت لک سیتی اومدم شهر رالی در ایالت کارولینای شمالی

هنوز چیزی از اینجا نمیدونم فقط این که اینجا ماشین نیز اولیست و هواش با جائی‌ که قبلان بودیم متفاوت و بیشتر جنگل و رطوبت زیاد مثل تقریباً شمال ایران چون قول کار به من و خانمم دادن اومدم

اینجا هزینه‌ها پائین تر از جای قبلی ما اینجا یه سوئیت گرفتیم هفته ۲۰۰$ ولی‌ حمل‌و نقل عمومی نداره تا ببینیم خدا چه می‌خواد

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ali72 - 2012-04-10

تصمیمات کمیسیون ارز در خصوص ارز مسافرتی 5 فروردین 1391

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، تصمیمات کمیسیون ارز درخصوص فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور ، میزان ارز مسافرتی به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، امارات‌متحده‌عربی ، لبنان ،عراق، سوریه و عربستان، فروش ارز مسافرتی صرفا" به زائرین عتبات عالیات که از طریق کاروانهای تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شوند و... به شرح زیر به اطلاع هموطنان گرامی می رسد:

میزان ارز مسافرتی با توجه به مقصد و نحوه سفر

سفرهای هوایی

1 - به مقصد کشورهای ترکیه، ترکمنستان، کویت، قطر، بحرین و عمان به میزان 1000دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یکبار در سال.

2 - به مقصد کشورهای آذربایجان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان ، امارات‌متحده‌عربی و لبنان به میزان 400دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یکبار در سال.

3 - به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان "عمره‌مفرده"بمیزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت در سال.

4 - به مقصد سایر کشورها بمیزان 1500 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.

سفرهای زمینی، ریلی و دریایی

1 - به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان "عمره‌مفرده"به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و دو نوبت درسال.

2 - به مقصد سایر کشورها به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها و یک بار در سال.

خاطر نشان می سازد مسافران می‌توانند علاوه بر استفاده از ارز اختصاصی بابت سفرهای "هوایی" و یا "زمینی، ریلی و دریایی" به سایر کشورها بشرح فوق مجموعاً دو نوبت در سال از ارز مسافرتی‌مربوط به کشورهای عراق، سوریه و عربستان نیز بهره‌مند شوند. کمااینکه مسافرانی که از دونوبت ارز مسافرتی به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان استفاده نموده اند نیز می توانند از ارز مربوط به سایر کشورها به شرح فوق استفاده نمایند.

ضمنا" از تاریخ 1391/1/1 فروش ارز مسافرتی به مقصد عراق(عتبات عالیات)صرفا" به زائرینی که از طریق کاروانهای تحت پوشش سازمان حج و زیارت اعزام می شود ، امکان پذیر خواهد بود.

نحوه خرید ارز مسافرتی

در مورد سفرهای هوایی کلیه مسافران می‌توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک های ملی ایران ، ملت و سامان در سطح شهر با ارائه مدارک مربوط، ارز مسافرتی خود را درخواست و سند حسابداری یا رسید آن را دریافت نمایند. تحویل ارز با ارائه رسید مذکور پس از گیت خروجی فرودگاه امکان پذیر می‌باشد.ضمناً خرید ارز بابت سفرهای زمینی ، ریلی ودریایی در حال حاضر طبق روال گذشته صورت می پذیرد.

سایر نکات

1 - فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی کمتر از 2 سال امکان پذیر نبوده و برای سنین 2 تا 12 سال به میزان 50 درصد مبالغ مورد اشاره فوق خواهد بود.

2 - فروش ارز مسافرتی به نرخ رسمی صورت می‌گیرد.

3 - در ترتیبات فروش ارز مسافرتی منظور از سال، سال شمسی تقویمی است . بر این اساس مسافرانی که در هر مقطع زمانی از سال1390 از ارز مسافرتی خود استفاده نموده‌اند از ابتدای سال1391 می‌توانند از ارز مسافرتی جدید خود بهره‌مند شوند.

4 - فروش ارز مسافرتی به ایرانیان مقیم خارج از کشور مجاز نمی باشد.Sad

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - afshin4749 - 2012-04-10

(2012-04-08 ساعت 18:13)M.Haghighi نوشته:  
(2012-04-08 ساعت 16:21)hitab نوشته:  البته برای همه اینطور نیست . در فرودگاه ایران مامور از ما پرسید چقدر میبرید. و در امریکا فرودگاه دیترویت همه وسایل رو جز به جز گشتند . خیلی طولانی و دقیق. کلی سوال و جواب هم در باره مدت موندن و چرا برمیگردید و .... پرسیدن.

با سلام دوست عزیز آیا در ایران مامور مربوطه خواست که شما مقدار ارز رو نشان بدهید یا فقط سوال کرد در ضمن این مامور کدام قسمت فرودگاه بود ؟
با سلام دوست عزیز احتمالا شما از ارز دولتی هم استفاده نکردید چون یکی از مدارک بانک برای صدور حواله همان عوارض خروج از کشور است.

دوستان خوبم ، من هم از دیترویت وارد آمریکا شدم . فقط از ما سوال شد که چقدر دارید و فقط اونا رو دید و نه شمرد و نه کار دیگه ای انجام شد !! وسایلمون رو هم اصلاً نگاه نکردن ، فقط گفتن مواد غذایی چی دارید ، ما هم گفتیم سبزی خشک و دیگه هیچ !! حتی داخل کیف دستیمون رو هم نگاه نکردن . در ضمن در فردگاه ایران هم اصلاً چیزی از ما در مورد پول سوال نشد و وسایلمون رو هم نگشتن . فکر میکنم من خیلی خیلی خوششانس بودم !!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mehrdad_f - 2012-04-10

دوستان كسي از ميشيكان و ديترويت اينجا هست؟؟