مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2011-07-18

(2011-07-18 ساعت 13:38)alirezagh نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 13:31)satusa نوشته:  ميبينم كه اكثر دوستان منتظر توي اين تاپيك آنلاين هستند و چشم انتظار.
دوشنبه ها معمولا حدود ساعت 3-4 آپديت ميكنه!
خدايا خودت شادي رو به اين جمع اميدوار تزريق كن!!

میگم satusa جان، ما هم می تونیم منتظر باشیم؟! Wink هنوز یک هفته نشده Big Grin

چرا كه نه دوست من؟
البته اميدوارم هيچكدوم از دوستان به اين جمع اضافه نشوند و يواش يواش از تعداد اين جمع كاسته بشه.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Donantonio - 2011-07-18

(2011-07-18 ساعت 13:14)coming soon نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 11:28)Donantonio نوشته:  
(2011-07-17 ساعت 23:47)silia نوشته:  دوستان عزیز منتظر سلام
امیدوارم هرچه زودتر کلیر بیاد و ویزا رو بگیرین و خداحافظ ایران.

یه سوالی دارم میخوام نظر پیشکسوتان در این راه رو بدونم.
احتمالا 1ماه دیگه مصاحبه دارم و ترس کلیر داره منو میکشه ، به نظر شما من با شرایط ذیل کلیر میخورم؟
خانم،مجرد،رشته حسابداری،سابقه کاری پر شده در فرم(متاسفانه)در شرکت خصوصی ، اسپانسر هم دارم.

ممنون از راهنماییتون.
بعید می دونم که شما کلیر داشته باشین، ولی هیچ چیزی تو سفارت صد در صد قابل پیش بینی نیست و همه چیز بستگی به آفیسری داره که با شما مصاحبه می کنه چون به اون اختیار تام دادن تا هر کاری رو که صلاح می دونه انجام بده. تنها کاری که شما می تونید انجام بدین اینه که همه مدارکتون تکمیل باشه و چیزی رو دروغ نگید و یا اشتباه پر نکنید.
دوست من درسته که ویزا آفیسر همه کاره است ولی اینطوری هم نیست که هر کار دلش میخواد بکنه من معتقدم که تمام تام الاختیار بودن آفیسر هم باید در چهارچوب قوانین و ضابطه هایی باشه که براشون توضیح دادن مثلا کلیرنس خوردن کسانی که خدمت سربازی رفتن و یا کار دولتی دارن اجتناب ناپذیره چون برای آفیسر تشریح شده که هر کسی که متقاضی هست و ایرانیه و سربازی و شغل دولتی یا بعضا خصوصی داشته باید از قیل‍.تر رد شه حالا مگه ویزا آفیسر میتونه قانون رو ندیده بگیره و سر خود عمل کنه چون به هر حال اونها هم مسئول هستند و در صورت بروز اتفاق باید پاسخگو باشن ولی در شرایطی که قانون دست اونا رو باز گذاشته شاید بتونن از اختیارات خودشون استفاده کنن. گواه صحبتهام رو هم این میگیرم که شما یک نفر پیدا نمی کنی که سربازی رفته باشه شغل دولتی یا آزاد هم داشته باشه و لی کلیر نس نخورده باشه . البته اینها همه برداشتهای شخصی و تجربی بنده هستش.

بله، فرمایش شما کاملا درسته ولی منظور من در مورد ایشون که یک خانم هستن بود و در مورد آقایونی که سربازی رفتن یا شغل دولتی دارند که صد در صد کلیر می خورند و حتی یکی مثل من که شامل هیچ کدوم از این دو مورد نمی شه هم کلیر می خورم!
ولی برای خانم ها قضیه یه خورده فرق می کنه. من خانمی بالای 50 سال هم تو آنکارا دیدم که کلیر خورده بود و به گفته خودش چند سال قبل هم واسه ویزا توریستی کلیر خورده بود.
من با یه وکیل تو آمریکا در مورد کلیر صحبت کردم و اون به من گفت که وزارت امورخارجه تنها نهادی تو آمریکا هست که نمیشه اون رو سو کرد و مقامات بالاتر نمی تونن به آفیسر بگن که مثلا چرا به فلانی ویزا ندادی، ولی اگه آفیسر اشتباه فاحشی انجام داده باشه می شه یه کارایی انجام داد. در مورد قضیه کلیر چون یه مورد امنیتی هستش آفیسر اختیار تام داره ولی معنیش این نیست که یه ضرب ویزا بده چون اون خودش رو در قبال کشورش مسئول می دونه و تا می تونه مته به خشخاش می زاره که متاسفانه دودش تو چشم من و شما دوستان میره.
البته خانم های محترم توجه داشته باشند که در مورد کلیرنس زن بودن در برابر مرد بودن یک مزیت حساب می شود، پس خدا رو شاکر باشید که هم سربازی نرفتین و هم اینکه اکثرا کلیر نمی خورید Wink
باز بگین مردها ...

RE: کلیرنس برندگان 2011 - najibi - 2011-07-18

این پروسه کلیررنس پروسه ای بسیار بی نظم و کلا انتروپیک هستش. مثلا بنده برنده اصلی،خانم، و فاقد شغل دولتی هستم. رشته تحصیلیم هم که زبان انگلیسیه. همسرم هم معاف شده و شغلش خصوصی هستش. خوب حالا یکی بگه چرا ما کلیرنس خوردیم و تا چند روز دیگه میشه یک ماه انتظار؟!Tongue
دیدین نمیتونید جواب بدیدWink. پس کلا نگران نباشید که همه چی دست شانسه و سرنوشت. البته من همیشه میگم که سرنوشت رو ما خودمون میسازیم ولی الان از ان حالت های خاصیه که ما دیگه همه تلاشمون رو کردیم و دیگه نتیجه رو باید به دست سرنوشت بسپریم. امیدوارم که همه دوستان خوب و مهربان مهاجرسرا هر چه زودتر از این برزخ رفتن یا نرفتن راحت بشن. حد اقل واسه ما که برزخه چون همه چی رو هولدholdRolleyes کردیم تا تکلیفمون معلوم بشه.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Linspire - 2011-07-18

امکان داره باز سر کار باشیم ؟
خسته نمیشن اینا از سر کار گذاشتن ما ؟؟؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - farshad_sh - 2011-07-18

آخه اينا کارشون کلاً سر کار گذاشتن ديگرانه Smile واسه اين کار حقوق ميگيرن پس حتماً خسته که نميشن هيچ کلي هم دارن ذوق ميکنن!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Hornet - 2011-07-18

دوستان كسي ايميلي، تلفني، نشوني و ... از اين آقاي Administrative كه داره پرونده هاي مارو Processes ميكنه رو داره ؟
اگه دارين خدايش بدين،‌ميخوام از خجالت خودشو و دار و دستش در بيام Big GrinBig GrinBig Grin

هورنت این آزمایش اعصابه
پرونده رو برسی میکنن ببینن چه قدر جا داره اعصابتو خط خطی کنن تو هم جیک نزنی

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Donantonio - 2011-07-18

قبلا هم سابقه داشته که سفارت آنکارا اینقدر دیر آپدیت بشه؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Rainy - 2011-07-18

(2011-07-18 ساعت 13:14)coming soon نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 11:28)Donantonio نوشته:  
(2011-07-17 ساعت 23:47)silia نوشته:  دوستان عزیز منتظر سلام
امیدوارم هرچه زودتر کلیر بیاد و ویزا رو بگیرین و خداحافظ ایران.

یه سوالی دارم میخوام نظر پیشکسوتان در این راه رو بدونم.
احتمالا 1ماه دیگه مصاحبه دارم و ترس کلیر داره منو میکشه ، به نظر شما من با شرایط ذیل کلیر میخورم؟
خانم،مجرد،رشته حسابداری،سابقه کاری پر شده در فرم(متاسفانه)در شرکت خصوصی ، اسپانسر هم دارم.

ممنون از راهنماییتون.
بعید می دونم که شما کلیر داشته باشین، ولی هیچ چیزی تو سفارت صد در صد قابل پیش بینی نیست و همه چیز بستگی به آفیسری داره که با شما مصاحبه می کنه چون به اون اختیار تام دادن تا هر کاری رو که صلاح می دونه انجام بده. تنها کاری که شما می تونید انجام بدین اینه که همه مدارکتون تکمیل باشه و چیزی رو دروغ نگید و یا اشتباه پر نکنید.
دوست من درسته که ویزا آفیسر همه کاره است ولی اینطوری هم نیست که هر کار دلش میخواد بکنه من معتقدم که تمام تام الاختیار بودن آفیسر هم باید در چهارچوب قوانین و ضابطه هایی باشه که براشون توضیح دادن مثلا کلیرنس خوردن کسانی که خدمت سربازی رفتن و یا کار دولتی دارن اجتناب ناپذیره چون برای آفیسر تشریح شده که هر کسی که متقاضی هست و ایرانیه و سربازی و شغل دولتی یا بعضا خصوصی داشته باید از قیل‍.تر رد شه حالا مگه ویزا آفیسر میتونه قانون رو ندیده بگیره و سر خود عمل کنه چون به هر حال اونها هم مسئول هستند و در صورت بروز اتفاق باید پاسخگو باشن ولی در شرایطی که قانون دست اونا رو باز گذاشته شاید بتونن از اختیارات خودشون استفاده کنن. گواه صحبتهام رو هم این میگیرم که شما یک نفر پیدا نمی کنی که سربازی رفته باشه شغل دولتی یا آزاد هم داشته باشه و لی کلیر نس نخورده باشه . البته اینها همه برداشتهای شخصی و تجربی بنده هستش.
من هم كاملا با اين موضوع كه آفيسر تام الاختيار است كاملا مخالفم. بنظر من آفيسر نقش ديگر و وظايف ديگري در تكميل پروسه كلير شدن شما دارد. ايشان يكي از وظايفشان بررسي ظاهري فرد از لحاظ روانشناسي و نحوه پاسخگويي ايشان به سئوالات ميباشد تا خداي نكرده ايشان مشكل روحي و رواني نداشته باشد و يا با تاكتيكهاي خاص خودشان ارزيابي ميزان راستگويي شخص را مي سنجند و ياevaluate ميكنند.
مدارك شما قبل از اينكه جلوي گيشه برويد ارزيابي شده و نتيجه آن با برگه هاي آبي و سفيد و قرمز مشخص شده , شاهد اينكه خودمان هنگام مصاحبه برگه هاي آبي را در پرونده هايمان ديده ايم.
پس آفيسر ميتواند با جمع بندي نتايج مصاحبه مهر تاييد ديگري بر نتايج گرفته شده بزند ويا حتي ممكن است برگه هاي سفيد را تبديل به آبي كند.
يتوان گفت 90 در صد مراحل كلير قبل از مصاحبه انجام ميشود و ده درصد باقي مانده مربوط به اف بي آي چك ميباشد , همانطور كه خود آفيسر هنگام دادن برگه آبي به من و همسرم با عذر خواهي از منتظر ماندن براي مدت ديگري اظهار داشت كه كار ما ميبايست تا بحال انجام ميشده و اين مدت زمان انتظار آينده مشكلات اداري و عدم رسيدگي بموقع به پرونده بوده و ناچارا" ما ميبايست منتظر جواب نهايي باشيم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2011-07-18

دوستان دقت كنيد برگه آبي دقيقا معادل با پروسه كليرنس نمي باشد. برگه آبي يك فرم خام مي باشد براي اعلام رد موقت درخواست ويزا كه اين مي تواند به دلايل مختلف اعم از كليرنس، مالي و اسپانسر، پزشكي، نقص مدرك و ... باشد و در پرونده هر كسي ممكن است باشد. البته شكي نيست كه در خصوص هر پرونده از قبل تصميم گرفته شده است و تغيير تصميم در زمان مصاحبه ممكن است به ندرت اتفاق بيافتد.

مثل اينكه امروز هم سر كار مونديم و رفت تا جمعه! Sad

RE: کلیرنس برندگان 2011 - vahidvm60 - 2011-07-18

ذوستان سلام
یک خبر بی نهایت جالب و دسته اول از کیس ما :
این بنده خدا طبق قرار قبلی امروز خوشحال رفته سفارت که ویزاهای مارو بگیره
بهش گفتن ویزاها اوکی هست ولی پرینتری که ویزاهارو باهاش پرینت میگیرن خراب شده (!!!!)
بهش یک شماره تلفن دادن گفتن یکی دو روز دیگه زنگ بزن و اگه پرینتر حاضر بود میگیم بیای بگیری
اینم یک مدل انتظار دادن دیگه ......!!!!!

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Rainy - 2011-07-18

(2011-07-18 ساعت 17:37)satusa نوشته:  دوستان دقت كنيد برگه آبي دقيقا معادل با پروسه كليرنس نمي باشد. برگه آبي يك فرم خام مي باشد براي اعلام رد موقت درخواست ويزا كه اين مي تواند به دلايل مختلف اعم از كليرنس، مالي و اسپانسر، پزشكي، نقص مدرك و ... باشد و در پرونده هر كسي ممكن است باشد. البته شكي نيست كه در خصوص هر پرونده از قبل تصميم گرفته شده است و تغيير تصميم در زمان مصاحبه ممكن است به ندرت اتفاق بيافتد.

مثل اينكه امروز هم سر كار مونديم و رفت تا جمعه! Sad

دوست عزيز
منظور من از بودن برگه آبي در پرونده اين بود كه كارشناس و يا كارشناسان مربوطه پرونده شما را با توجه به مدارك موجود "قبل از مصاحبه" بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده اند كه شما بايد پروسه FBI چك را بگذرانيد نه اينكه معادل با پروسه كليرنس باشد.
ممنون از توضيحاتتان.

16:22 Monday (EEST) - Time in Ankara, Turkey
یعنی چی ؟

RE: کلیرنس برندگان 2011 - vahidvm60 - 2011-07-18

دوستان آماده باشید که به هر دلیلی که پاسپورتهای مارو هنوز بعد از بیش از 10 روز سفارت تحویل نداده و به نوعی بدعت جدیدی رخ داده
احتمالا گیرکردن این کلیر ها با درست شدن پرینتر سفارت برطرف میشه و تا آخر هفته همه خبرهای خوشی برامون اتفاق می افته

RE: کلیرنس برندگان 2011 - alirezagh - 2011-07-18

(2011-07-18 ساعت 18:02)vahidvm60 نوشته:  احتمالا گیرکردن این کلیر ها با درست شدن پرینتر سفارت برطرف میشه و تا آخر هفته همه خبرهای خوشی برامون اتفاق می افته

دوست من یه چیزی میگیا! نمیشه که پرینتر های هر دو سفارت همزمان با هم خراب شه!!!