مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-12-03

(2014-12-03 ساعت 02:20)مامان خانم نوشته:  
(2014-12-03 ساعت 02:00)AZAR 1335 نوشته:  
(2014-12-03 ساعت 01:08)مامان خانم نوشته:  
(2014-12-02 ساعت 09:17)reza_norouzi نوشته:  سلام دوستان من
من یک روزه که وارد آمریکا شدم. مشغول انجام دادن کارای اولیه (بانک، بیمه، سوشال نامبر، ...) هستم.
به زودی سفرنامه مو می نویسم.
شاد باشین.
سلام
چه عجب اقای نوروزی بلاخره رسیدید، مااز سد بیمه و بانک و گواهی نامه گذشتیم و حالا دنبال کاریم . دوستان سعی کنیدکلاس های زبان مجانی رااز دست ندهید چون بلاخره در ارتقا زبان موثرند من الان ۵ روز در هفته را کلاس می روم حداقل از لحاظ دانستن اطلاعات عمومی بسیار موثرند مثلا هفته thanksgiving ما انقدر در مورد مبنای به وجود امدن این رسم صحبت کردیم که فکر کنم الان بتوانم یک سخنرانی دز موردش بکنم جالب این که کسانی را در این کلاس ها می بینید که حداقل ۸ تا سالی هست اینجا هستند کتابخانه های نزدیک محل اقامتتان را حتما پیدا کنید دز جشن ها مراسم جالبی دارند
فعلا خدانگهدار همگی
برای بیمه چکار کردید؟
سلام
بچه ها از بیمه ایالتی استفاده کردند من و همسر اوباما کر البته چون تمام کارها را همسر انجام میدهد من زیاد مطلع نیستم اما تا انجایی که من خبر دارم ما شامل بیمه ایالتی نشدیم چون باید شهروند باشیم اما بچه ها کارت گرفتند ما شامل اوباما کر شدیم اگر اطلاعات دقیقتری خواستید فردا می گذارم
در ضمن ما همه جا حضوری مراجعه می کنیم و به ایمیل بسنده نمی کنیم وگرنه به ما گفتند بیمه به ما تعلق نمی گیرد بعد از مراجعه و شرح موقعیتمان خودشان این اپشن را معرفی کردند
در ضمن دیروز در کلاس زبان استادمان تاکید داشت همگی دنبال موقعیت کاری در فروشگاه ها باشیم چون بهتر از هر کلاسی است پس اگر به کلاس دسترسی ندارید این روش هم خوب است الان هم اوج کارهای فصلی است موفق باشید

دوست عزیز بابت پلنی که واسه بیمه اوباما کر انتخاب کردید بایستی ماهیانه چقدر پرداخت کنید ؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - elchin_f - 2014-12-03

سلام به تمام دوستان محترم

من از 2015 هایی هستم که عجله داشتم و الان یک هفتس تو آمریکا هستم. یک سوال داشتم وقتی من ieo رو تو سایت برای چک کردن وضعیت گرین کارت میزنم بهم میگه invalid control number. کسی تجربه این موضوع رو داره؟ من چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-12-03

(2014-12-03 ساعت 07:56)elchin_f نوشته:  سلام به تمام دوستان محترم

من از 2015 هایی هستم که عجله داشتم و الان یک هفتس تو آمریکا هستم. یک سوال داشتم وقتی من ieo رو تو سایت برای چک کردن وضعیت گرین کارت میزنم بهم میگه invalid control number. کسی تجربه این موضوع رو داره؟ من چطوری میتونم این مشکل رو حل کنم
درود بر شما

جای نگرانی نیست IOE نامبر شما را یک هفته تا ده روز مانده به ارسال گرین کارتتون میشناسه که حدوداً سه تا چهار هفته دیگه میشه . شما هم جز انتظار و چک کردن سایت لازم نیست کاری انجام دهید .

پیروز و سربلند باشید .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مير منصور - 2014-12-03

(2014-12-02 ساعت 06:17)m_yek نوشته:  سلام دوستان

حتما مستقيم مراجعه كن . و پيگير شو . همه غير ايراني ها از سماجت ايراني بدشان مي ايد ولي زندگي بما اموخته سماجت محترمانه و آگاهانه در كار نه تنها بد نيست بلكه رمز موفقيت است . موفق باشيد .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - m_yek - 2014-12-04

(2014-12-03 ساعت 17:36)مير منصور نوشته:  

حتما مستقيم مراجعه كن . و پيگير شو . همه غير ايراني ها از سماجت ايراني بدشان مي ايد ولي زندگي بما اموخته سماجت محترمانه و آگاهانه در كار نه تنها بد نيست بلكه رمز موفقيت است . موفق باشيد .

به کجا باید مراجعه کنم دوست عزیز ????

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-12-04

(2014-12-03 ساعت 05:29)raha43 نوشته:  هر شهری که زندگی میکنید مدرسه هایی داره به اسم adult school که کلاسهای esl ,computer ,citizenship به صورت رایگان داره و هر وقت هم برین میشینن سر کلاس واسه پسر خواهر من خیلی خوب بوده هر چند اون چون کار هم میکنه یکی در میون میره والی خیلی خوبه تا کالجش شروع بشه این کلاسها هفته ای ٥ روز روزی ٣ ساعت واقعن خوبه

کلاسای adult school رایگات نیست اینجا 20$ می گیرند ، من نوشتم ولی نتونستم دو جلسه بیشتر برم چون خیلی دور بود
الکی پول دادم ...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-12-04

(2014-12-04 ساعت 11:37)m_yek نوشته:  
(2014-12-03 ساعت 17:36)مير منصور نوشته:  

به کجا باید مراجعه کنم دوست عزیز ????

سلام دوست من
به نزدیکترین دفتر اداره مهاجرت. توی google maps عبارت USCIS رو جستجو کنین و به نزدیکترین دفتر مراجعه کنین.
امیدوارم کارتون رودتر انجام بشه.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - manamilad - 2014-12-04

با سلام
پرواز من به امریکا هفته اینده است و واکسن هپاتیت مرحله سومم رو بایذ این هفته بزنم .از اونجاییکه دکتر اونگان کارت زرد منو گرفت و بجای اون یک برگه سفید حاوی اظلاعات کلی معاینه و واکسیناسیون به من داد کسی از دوستان اطلاع داره برای واکسن هپاتیت مرحله سومم باید چه بکنم و ایا لازمه مجدد کارت زرد از پاستور بگیرم ازونجاکه به نظر نمیاد افسر امریکایی در ورودم مسول رویت و تایید کارت واکسن باشه لظفا راهنمای کنید
با تشکر بسیار

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-12-04

سلام دوستان من
من 2 روز بعد از ورودم برای دریافت شماره سوشال به اداره سوشال مراجعه کردم و مسئول پرونده بعد از چک کردن سیستم گفت که برای شما روند صدور شماره شروع نشده (!!!) فرمی داد و منم پر کردم.
من گفتم که تو فرمهای اولیه برای صدور شماره درخواست داده بودم اما به گفته اون مسئول ظاهراً قوانین ایالتا با هم فرق داره (من کلرادو هستم) و بنا به دلایل نامعلوم این کار تا الان برای من انجام نشده و دو هفته هم طول میکشه تا به دستم برسه!!!
حالا به نظرتون من دوباره واسه پیگیری به اداره و یه مسئول دیگه مراجعه کنم یا صبر کنم تا بیاد؟ بدون سوشال هیچ کاری نمیشه اینجا انجام داد.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - AZAR 1335 - 2014-12-04

(2014-12-04 ساعت 18:06)reza_norouzi نوشته:  سلام دوستان من
من 2 روز بعد از ورودم برای دریافت شماره سوشال به اداره سوشال مراجعه کردم و مسئول پرونده بعد از چک کردن سیستم گفت که برای شما روند صدور شماره شروع نشده (!!!) فرمی داد و منم پر کردم.
من گفتم که تو فرمهای اولیه برای صدور شماره درخواست داده بودم اما به گفته اون مسئول ظاهراً قوانین ایالتا با هم فرق داره (من کلرادو هستم) و بنا به دلایل نامعلوم این کار تا الان برای من انجام نشده و دو هفته هم طول میکشه تا به دستم برسه!!!
حالا به نظرتون من دوباره واسه پیگیری به اداره و یه مسئول دیگه مراجعه کنم یا صبر کنم تا بیاد؟ بدون سوشال هیچ کاری نمیشه اینجا انجام داد.
شاد باشین.

ما هم مینیاپولیس هستیم 10 روز بعد از پر کردن فرم رسید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-12-04

(2014-12-04 ساعت 20:06)AZAR 1335 نوشته:  
(2014-12-04 ساعت 18:06)reza_norouzi نوشته:  سلام دوستان من
شاد باشین.

ما هم مینیاپولیس هستیم 10 روز بعد از پر کردن فرم رسید.
مال خانم من بعد از پنج روز از پر کردن فرم رسید ولی مال خودم هنوز نرسیده یکماه و نیم هم گذشته بعد از 15 روز اگه نرسید برید سراغشون

(2014-12-04 ساعت 15:59)manamilad نوشته:  با سلام
پرواز من به آمریکا هفته اینده است و واکسن هپاتیت مرحله سومم رو بایذ این هفته بزنم .از اونجاییکه دکتر اونگان کارت زرد منو گرفت و بجای اون یک برگه سفید حاوی اظلاعات کلی معاینه و واکسیناسیون به من داد کسی از دوستان اطلاع داره برای واکسن هپاتیت مرحله سومم باید چه بکنم و ایا لازمه مجدد کارت زرد از پاستور بگیرم ازونجاکه به نظر نمیاد افسر آمریکایی در ورودم مسول رویت و تایید کارت واکسن باشه لظفا راهنمای کنید
با تشکر بسیار
هرجا رفتید واکسن نوبت سوم رو زدید بگید توی همون برگه سفید وارد کنن مشکلی نیست. البته یه کارت دیگه هم میدن و تاریخهاییکه واکسن رو زدید رو توش نوشته، اگه اون هم مهر داشته باشه قبوله. فقط یادتون باشه حتما تاریخ باید نوشته بشه تا قبول کنن

سلام دوستان عزیز
میشه لطف کنید امضاهاتون رو یه آپدیتی بکنید. دیگه همتون آمریکایی شدین این امضاهای ایرانیتون خیلی مفهوم نیست Smile اطلاعات جاییکه هستید رو اضافه کنید تا اگه مطلبی مینویسید بفهمیم کجا هستید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid2014 - 2014-12-05

سلام دوستان گلم امروز بعداز حدود ده روز سوشیال سکوریتی من هم امد فعلا منتطر گرین کارت هستم انشاالا اون هم زود تراز موعد بیاد فقط نگران عوض کردن ادزس هستم که در فرودگاه به افیسر گفتم ببینیم چی میشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid2014 - 2014-12-05

سلام دوستان گلم امروز بعداز حدود ده روز سوشیال سکوریتی من هم امد فعلا منتطر گرین کارت هستم انشاالا اون هم زود تراز موعد بیاد فقط نگران عوض کردن ادزس هستم که در فرودگاه به افیسر گفتم ببینیم چی میشه