مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - mansour*** - 2012-11-30

(2012-11-30 ساعت 18:06)behrooz ramezani نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 12:57)*NASIM* نوشته:  دوستان برای همراه داشتن موارد غذایی محدودیتی وجود دارد یا نه؟
به طور خاص پسته و زعفران می توانم بیاورم یا نه؟
سلام. زعفران داشتیم و بادام آلو و سبزی خشک و همه جور ادویه مشکلی نبود . فقط برنج و کنسرو گوشت رو گرفتند و گفتند تخمه و گلپر هم اگر داری بده که نداشتیم. کنسرو برنج و عدس پلو و غیره هم بود که مشکلی نگرفتند.اسپند و سویا و نبات و چهل گیاه و مشابه انها هم داشتیم که چیزی نگفتند. میوه خشک شده هم داشتیم که عیبی نگرفتند

به سلامتی عطاری دارید؟Big Grin

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - j1970 - 2012-11-30

(2012-11-30 ساعت 13:37)mgolchin13 نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 07:25).wall street نوشته:  ....چک هم میخواهی گفتم نه. اما خودش چند برگ چک هم داد که گفت موقت داشته باش بدردت میخوره. یک پرینت هم از حساب گرفت که به مالک نشون بدیم که بابا جان ما تو حسابمون کمی پول داریم. همین.

دوست عزیز چک رو حتما بگیر و ازش تا میتونی استفاده کن چون کردیتت رو میبره بالا. اونجا برای پرداخت پول کرایه خانه و آب و برق و تلفن و غیره حتما چک بده.برای خرید های حتی 10 یا 20 دلاری هم اگر طرف اطمینان کنه چک قبول میکنه.... مثل اینجا نیست که بگن: واسه این مبلغ کم که چک نمینویسن! نقدی بپردازید لطفا!
گرفتن چک خوبه و یه جوری نمیشه نگرفت (مثلا اجاره خونه رو کسی نقد نمیگیره)
اما یه نکته‌ای وجود داره به نظر من و اونم اینه که برای افرادی که نمیشناسی بهتره چک ندی، چون براحتی قابل جعل کردنه اما خوبه که با همون سکیورکردیت اولیه کارا رو انجام داد (هر تحرک مالی که انجام بشه وصله به SSN و معلوم میشه حقوق گرفتی یا خرج کردی) اینجوری هم طرز کار کردن با کردیت‌کارت رو میشه یاد گرفت هم بانک به این نتیجه میرسه که طرف بلده چطوری بازی کنه با کردیتش و بخوای نخوای کردیتت کم‌کم ساخته میشه.
بازا هر برگشت خوردن چک هم هر دو طرف رو یه مقداری شارژ میکنن.

در مورد کردیت این رو هم اضافه کنم بد نیست، تو بعضی جاها (مثلا پمپ بنزین) اگه مشکوک شدید بهتره نقد پرداخت کنید چون براحتی کارت شما رو کپی میکنن و ازش استفاده میکنن (هر چند وقتی به بانک بگی پول رو برمیگردونن اما دردسر داره دیگه)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - roze - 2012-11-30

سلام دوستان گل
ما هم رسیدیم امریکا تجربه من از سفر خصوصا برای بچه دار ها
1-من کلی اسباب بازی برای تو پرواز اورده بودم ( یه کیسه بزرگ) که اصلا به درد نخورد چون محیط هواپیما برای دختر 1 ساله من کلی جالب بود در ضمن خود امارات هم برای بچه ها اسباب بازی می ده بعد هم دخترکم یا خواب بود یا با تلویزیون و کنترل و اینا سرش گرم بود
2- من کلی خوراکی برای دخترم برده بودم و حتی سرلاک هم برداشته بودم که به درد نخورد امارات غذای کودک هم می ده که دختر من خیلی دوست داشت
3- یک پتو نسبتا بزرگ برداشته بودم که بسیار خوب بود چون هم تو سالن ترانزیت سرد بود هم تو هواپیما
ا4- اگر چه داخل هواپیما پمپرز برای بچه هست ولی همون اول کار اثری ازش نبود برای همین به تعداد لازم بردارید
در کل اگرچه 17ساعت پرواز با بچه خیلی وحشتناک به نظر می رسه ولی خیلی سخت نبود
در فرودگاه سانفرانسیکو هم ما هر چیز و که اورده بودیم از پول و مواد غذایی اعلام کردیم و اصلا در چمدون های مارو باز نکردن برای هیچ چیز معطل نشدیم جز یک تابلو فرش و کالسکه بجه که نرسیده بود براشون فرم پر کردیم تابلو رو دو روز بعد خودشون اوردن تحویل دادن ولی کالسکه هنوز پیدا نشده تو فرودگاه هم فامیلمون امده بود دنبالمون الان یک هفته هست منزل ایشان هستیم هنوز از گرین کارت و سوشیال خبری نیست و ما هیچ کاری در این مدت نکردیم فقط یک بار هم رفتیم از یک مال دیدن کردیم خوب جالب هم بودولی کلا همش خونه هستیم کمی هم حوصلمون سر رفته
امیدوارم زودتر گرین کارت و سوشیال بیاد ماهم بریم دنبال بقیه کارها

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - مهدي پارس - 2012-12-01

سلام دوستان ما اواخر فبريه داريم مي آييم پلينو ميخواهيم از طريق اينترنت آپارتمان اجاره كنيم كسي از دوستان ميدونه كدام يك از كمپانيهاي زير بهترن:
East side village
Oaks of collin creek
Highlands of Preston

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - apoornaki - 2012-12-01

روز جمعه 30 نوامبر ٢٠١٢ قانونی در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد که در صورت تصویب نهایی در سنا ، برنامه سالانه لاتاری حذف شده و سهمیه سالانه آن (55000 گرین کارت) به فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مهتدسی و علوم و ریاضی تعلق می گیرد. اطلاعات کاملتر در لینکهای زیر :
http://www.radiofarda.com/archive/news/20121130/143/143.html?id=24785762
http://www.dcemploymentlawupdate.com/2012/11/articles/immigration/house-advances-bill-providing-green-cards-to-stem-graduates/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+WashingtonDcEmploymentLawUpdate+%28Washington+D.C.+Employment+Law+Update%29

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - Shezem - 2012-12-01

(2012-12-01 ساعت 02:58)apoornaki نوشته:  روز جمعه 30 نوامبر ٢٠١٢ قانونی در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد که در صورت تصویب نهایی در سنا ، برنامه سالانه لاتاری حذف شده و سهمیه سالانه آن (55000 گرین کارت) به فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مهتدسی و علوم و ریاضی تعلق می گیرد. اطلاعات کاملتر در لینکهای زیر :
http://www.radiofarda.com/archive/news/20121130/143/143.html?id=24785762
http://www.dcemploymentlawupdate.com/2012/11/articles/immigration/house-advances-bill-providing-green-cards-to-stem-graduates/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+WashingtonDcEmploymentLawUpdate+%28Washington+D.C.+Employment+Law+Update%29

اینجوری شایعه پخش می‌کنند ها،،،
دوست عزیز، من کل متن لینکی را که شما اینجا گذاشته‌اید را کپی کردم برای اینکه ببینم، اشکال از پارسی نوشتن یا خواندن شما است؟ یا اینکه شایعه پراکنی را دوست دارید! خب این هم متن خبر...

-------

روز جمعه طرح دادن اقامت دائم به دانشجویان خارجی که تحصیلات عالی خود در رشته های علمی و مهندسی را در دانشگاههای آمریکا به پایان می رسانند در مجلس نمایندگان به رای گذاشته می شود.

نمایندگان جمهوریخواه و تعدادی از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان موافق تصویب این طرح هستند.

بر پایه این طرح به دانشجویان خارجی که مدرک فوق لیسانس و یا دکترای خود را در رشته های علمی ، مهندسی ، ‌ریاضیات و فن آوری دریافت کنند، سالانه حدود ۵۵ هزار کارت سبز یا اقامت دائم داده خواهد شد.

دموکراتهای مجلس سنا و کاخ سفید واشنگتن مخالف این طرح هستند و می گویند پیشنهادهای مطرح شده به اجرای اهداف بلند مدت باراک اوباما برای اصلاح بنیادین قوانین مهاجرت آمریکا کمک نمی کند.

یکی از انتقادی های مطرح شده به این طرح، کاهش تعداد ویزاهای مهاجرتی به منظور دادن اقامت دائم به فارغ التحصیلان خارجی ذکر شده است.

-----

اگر هم پارسی یادتان رفته، من براتون تفسیرش می‌کنم.
همانطور که می‌بینید، اینجا اشاره شده که این طرح تازه به رای گذاشته می‌شود! یعنی هنوز تصویب نشده است! معنی‌اش این است که هنوز همان لاتاری گرین کارت پابرجاست.
اگر !! و باز هم تاکیم می‌کنم که اگر این طرح تصویب شود، یعنی نمایندگان به آن رای بدهند، سالانه به ۵۵۰۰۰ نفر گرین کارت یا همان اقامت دایم تعلق می‌گیرد.

و نکته دیگر اینکه، اصلا جایی در این خبر، از لاتاری گرین کارت نام برده نشده !!

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - arezou - 2012-12-01

(2012-11-30 ساعت 07:25).wall street نوشته:  سلام
در جواب دوستمان بگم که اداره ای که رفتیم همون طور که گفتید Social Security Administration بود. دفعه اول که رفتم گفت دو ماه دیگه میاد. رفتم شعبه دیگری و ظاهرا خودشون کارها رو انجام داده بودند و همون جا شما ره رو داد ولی گفت کارت دو هفته دیگه مییاد. پس شما برو اون اداره و اقدام کن. پرونده تشکیل میدهند و بین 7 تا 14 روز بعد کارتت میاد. بهش بگو شماره رو برای اجاره لازم دارم شاید فرداش بهت بده. اگر نداد برو اداره دیگر. معمولا چندین اداره سوشیال وجود داره.
اما تجربیات امروز.
به لطف دوستمان و دعای خیر شما عزیزان که بی شک بسیار موثر بوده امروز تونستیم خونه ای اجاره کنیم و از هتل نشینی خارج بشیم. خونه یک خوابه پیدا نکردیم و مجبور شدیم یک خانه دو خوابه بگیریم 700 دلار. البته استخر و سالن ورزش داره و در آشپرخانه هم ماشین ظرف شویی و یخچال و گاز بود. طرف گفت چون شما کار ندارید باید مطمئن بشم میتونی پولش رو بدی از این رو گفت باید حساب بانکی رو بیاری که برابر مدت اجاره(6 ماهه) در حسابت پول باشه. در ضمن جهت بررسی سلبقه افراد نفری 40 دلار گرفت که این پول رو ظاهرا همه میگیرند و مشخصات ما رو میدند بک یک اداره ای تا سوئ سابقه را بررسی کنه.
به هر حال رفتیم بانک on point bank حساب باز کردم. با پاسپورت و SSN و گفت کارت دیگری بده که عکست روش باشه. من هم کارت ملی رو دادم و ترجمش و قبول کردند. میشد کارت سربازی یا گواهینامه یا شناسنامه رو هم داد. برامون حساب باز کرد و کارت دبیت هم داد یعنی با اون کارت میتونی از دستگاه پول برداشت کنی. البته از پول خودت و هنوز اعتباری نداری. طرف گفت چک هم میخواهی گفتم نه. اما خودش چند برگ چک هم داد که گفت موقت داشته باش بدردت میخوره. یک پرینت هم از حساب گرفت که به مالک نشون بدیم که بابا جان ما تو حسابمون کمی پول داریم. همین.
کل زمانی که طول کشید حساب باز کنیم و دادن چک و کارت کلا نیم ساعت شد. دمشون گرم. بانک ها تا 5.5 بعد از ظهر باز هستند. بعد هم که کارمون تموم شد به ما یک خودکار و یک فلاسک آب و دفترچه یادداشت و یک بسته اسمارتیز داد.
فعلا خدانگهدار

دوست گرامی ممکنه لطفا در مورد شهری که هستید کمی بیشتر بنویسید.قیمت آپارتمانی که گرفتید عالیه اینبار شاید بیام اونطرف .من الان در لوس انجلس یک اتاق در یک خانه قدیمی در هالیوود اجاره کردم ماهانه ٨٥٠ دلار.البته چون آشنا نداشتم از اینترنت پیدا کردم،و مجبور بودم همین را بگیرم،هر چی باشه از هتل ارزون تر میشه.اما خوب واقعا نیاز به ماشین ندارم و به همه چی دسترسی دارم .اینطوری دلم کمتر میسوزه .الان هم منتظرم که گرین کارد و سوشیال بیاد .فعلا که از ولکام لتر خبری نیست

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - Saeedv13 - 2012-12-01

(2012-12-01 ساعت 02:58)apoornaki نوشته:  روز جمعه 30 نوامبر ٢٠١٢ قانونی در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد که در صورت تصویب نهایی در سنا ، برنامه سالانه لاتاری حذف شده و سهمیه سالانه آن (55000 گرین کارت) به فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مهتدسی و علوم و ریاضی تعلق می گیرد. ...
(2012-12-01 ساعت 03:56)Shezem نوشته:  اینجوری شایعه پخش می‌کنند ها،،،
...و نکته دیگر اینکه، اصلا جایی در این خبر، از لاتاری گرین کارت نام برده نشده !!
(2012-12-01 ساعت 05:05)frozen mind نوشته:  در تایید صحبت Shezem ،ولی بدون عصبانیت!، باید بگم که:
...از آخرین جمله این خبر چنین فهمیده میشه که نگران هستن که در صورت تصویب این طرح، مبادا معادل اون 55000 ویزای مهاجرتی که به دانشجویان قراره داده بشه از ویزاهای مهاجرتی فوق کسر بشه.
و البته باز هم همعقیده با Shezem عزیز، اما با تندی کمتر، از دوستان دعوت می کنم که اگر خبری را نقل یا تفسیر می کنن، لطفا دقت کنن اشتباه نکنن.
فروزن و Shezem عزیز. ضمن احترام به نظر شما باید به عرض برسونم که متاسفانه برداشت من هم مانند دوستمون apoornaki هست. اینجا که میگه:
On November 29, the House adopted a resolution that will bring the STEM Jobs Act of 2012 (H.R. 6429) – a measure that would eliminate the diversity lottery green card program and instead redistributed 55,000 green cards to foreign students who graduate from a U.S. university with a Master’s or Ph.D. degree in science
منبع خبر
و یا اینجا که میگه:
This bill eliminates the diversity visa program and reallocates up to 55,000 new green cards to the most highly qualified foreign graduates of American universities with advanced degrees in science, technology, engineering, and math (STEM) fields
.
منبع خبر
لذا اگر من اشتباه می کنم لطف کنید مجدداً شفاف سازی کنید. با تشکر. سعید

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - apoornaki - 2012-12-01

(2012-12-01 ساعت 15:18)Saeedv13 نوشته:  
(2012-12-01 ساعت 02:58)apoornaki نوشته:  روز جمعه 30 نوامبر ٢٠١٢ قانونی در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد که در صورت تصویب نهایی در سنا ، برنامه سالانه لاتاری حذف شده و سهمیه سالانه آن (55000 گرین کارت) به فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته های مهتدسی و علوم و ریاضی تعلق می گیرد. ...
(2012-12-01 ساعت 03:56)Shezem نوشته:  اینجوری شایعه پخش می‌کنند ها،،،
...و نکته دیگر اینکه، اصلا جایی در این خبر، از لاتاری گرین کارت نام برده نشده !!
(2012-12-01 ساعت 05:05)frozen mind نوشته:  در تایید صحبت Shezem ،ولی بدون عصبانیت!، باید بگم که:
...از آخرین جمله این خبر چنین فهمیده میشه که نگران هستن که در صورت تصویب این طرح، مبادا معادل اون 55000 ویزای مهاجرتی که به دانشجویان قراره داده بشه از ویزاهای مهاجرتی فوق کسر بشه.
و البته باز هم همعقیده با Shezem عزیز، اما با تندی کمتر، از دوستان دعوت می کنم که اگر خبری را نقل یا تفسیر می کنن، لطفا دقت کنن اشتباه نکنن.
فروزن و Shezem عزیز. ضمن احترام به نظر شما باید به عرض برسونم که متاسفانه برداشت من هم مانند دوستمون apoornaki هست. اینجا که میگه:
On November 29, the House adopted a resolution that will bring the STEM Jobs Act of 2012 (H.R. 6429) – a measure that would eliminate the diversity lottery green card program and instead redistributed 55,000 green cards to foreign students who graduate from a U.S. university with a Master’s or Ph.D. degree in science
منبع خبر
و یا اینجا که میگه:
This bill eliminates the diversity visa program and reallocates up to 55,000 new green cards to the most highly qualified foreign graduates of American universities with advanced degrees in science, technology, engineering, and math (STEM) fields
.
منبع خبر
لذا اگر من اشتباه می کنم لطف کنید مجدداً شفاف سازی کنید. با تشکر. سعید
سلام خدمت همه دوستان بخصوص مخالفین
Shezem عزیزم شما چرا عصبانی میشید...
اگه من میخواستم بنا به گفته شما شایعه پراکنی کنم، لینکهای خبر فوق نمیذاشتم.
من فکر کردم لازمه که بچه های مهاجرسرا بدونند که شرکت در لاتاری تا ابد نمیتونه باشه و بعد از قبولی در آن ، حق یکی دیگه رو که واقعا مستحق رفتن هستن پایمال نکنند و تاپیکی با عنوان "برم یا نرم" درست نکنند.
همچنین لازم هست به جناب frozen mind که فرمودند نظر من به Shazem نزدیکتر هست، عرض کنم که تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها .
ضمنا من این مطلبو دقیقا از سایت Applyabroad به آدرس اینترنتی که در زیر نوشتم کپی کردم.
در صورت صلاحدید ، مدیران عزیز بیزحمت این پست بنده را حذف کنند تا بیشتر از این شایعه پراکنده نشه...
ممنونم

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?52413-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C&highlight=radiofarda

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - .wall street - 2012-12-01

(2012-12-01 ساعت 08:49)arezou نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 07:25).wall street نوشته:  سلام
در جواب دوستمان بگم که اداره ای که رفتیم همون طور که گفتید Social Security Administration بود. دفعه اول که رفتم گفت دو ماه دیگه میاد. رفتم شعبه دیگری و ظاهرا خودشون کارها رو انجام داده بودند و همون جا شما ره رو داد ولی گفت کارت دو هفته دیگه مییاد. پس شما برو اون اداره و اقدام کن. پرونده تشکیل میدهند و بین 7 تا 14 روز بعد کارتت میاد. بهش بگو شماره رو برای اجاره لازم دارم شاید فرداش بهت بده. اگر نداد برو اداره دیگر. معمولا چندین اداره سوشیال وجود داره.
اما تجربیات امروز.
به لطف دوستمان و دعای خیر شما عزیزان که بی شک بسیار موثر بوده امروز تونستیم خونه ای اجاره کنیم و از هتل نشینی خارج بشیم. خونه یک خوابه پیدا نکردیم و مجبور شدیم یک خانه دو خوابه بگیریم 700 دلار. البته استخر و سالن ورزش داره و در آشپرخانه هم ماشین ظرف شویی و یخچال و گاز بود. طرف گفت چون شما کار ندارید باید مطمئن بشم میتونی پولش رو بدی از این رو گفت باید حساب بانکی رو بیاری که برابر مدت اجاره(6 ماهه) در حسابت پول باشه. در ضمن جهت بررسی سلبقه افراد نفری 40 دلار گرفت که این پول رو ظاهرا همه میگیرند و مشخصات ما رو میدند بک یک اداره ای تا سوئ سابقه را بررسی کنه.
به هر حال رفتیم بانک on point bank حساب باز کردم. با پاسپورت و SSN و گفت کارت دیگری بده که عکست روش باشه. من هم کارت ملی رو دادم و ترجمش و قبول کردند. میشد کارت سربازی یا گواهینامه یا شناسنامه رو هم داد. برامون حساب باز کرد و کارت دبیت هم داد یعنی با اون کارت میتونی از دستگاه پول برداشت کنی. البته از پول خودت و هنوز اعتباری نداری. طرف گفت چک هم میخواهی گفتم نه. اما خودش چند برگ چک هم داد که گفت موقت داشته باش بدردت میخوره. یک پرینت هم از حساب گرفت که به مالک نشون بدیم که بابا جان ما تو حسابمون کمی پول داریم. همین.
کل زمانی که طول کشید حساب باز کنیم و دادن چک و کارت کلا نیم ساعت شد. دمشون گرم. بانک ها تا 5.5 بعد از ظهر باز هستند. بعد هم که کارمون تموم شد به ما یک خودکار و یک فلاسک آب و دفترچه یادداشت و یک بسته اسمارتیز داد.
فعلا خدانگهدار

دوست گرامی ممکنه لطفا در مورد شهری که هستید کمی بیشتر بنویسید.قیمت آپارتمانی که گرفتید عالیه اینبار شاید بیام اونطرف .من الان در لوس انجلس یک اتاق در یک خانه قدیمی در هالیوود اجاره کردم ماهانه ٨٥٠ دلار.البته چون آشنا نداشتم از اینترنت پیدا کردم،و مجبور بودم همین را بگیرم،هر چی باشه از هتل ارزون تر میشه.اما خوب واقعا نیاز به ماشین ندارم و به همه چی دسترسی دارم .اینطوری دلم کمتر میسوزه .الان هم منتظرم که گرین کارد و سوشیال بیاد .فعلا که از ولکام لتر خبری نیست

سلام.
شهر پرتلند در ایالت اورگان هستیم. شهری که شاید کمتر بچه ها اومده باشند. کلا مهاجر کم داره از این رو برخورد مردم با مهاجر ها خیلی خوبه. سیاه و مکزیکی به ندرت دیده میشه و همین مساله اورگان رو یکی از امنترین ایالتهای آمریکا کرده. اما ایرانی زیاد نمیتونی پیدا کنی. فکر کنم 1400 تا بیشتر نداشته باشه. قیمت خونه در مرکز شهر و اطراف ارزون تر هم هست. مثلا یک خوابه 450 دلار. اما اینجا که گرفتیم جای خیلی خوبه شهره و بیشتر خونه ها ویلاییست. یک خوابه هم اینجا 650 تا بود که پر شده بود و مجبور شدیم دو خوابه بگیریم. اتوبوس و مترو هم داره و به نظرم حمل و نقل عمومی بدک نیست. البته اگر کسی مجرد هست بهتره بره داخل شهر که هم ارزون تره و هم مغازه خیلی دم دستشه. اما ما که با خانواده و بچه کوچک اومدیم مجبوریم رو امنیت محل حساس باشیم.
باز هم توضیحات بیشتر خواستی در خدمتیم.
در ضمن دیروز یک خط تلفن خریدم به قیمت 15 دلار و 50 دلار اضافه هم دادم برای استفاده از یک ماه انترنت نامحدود با موبایل. چون ما محیط اشنا نیستم بهتر دیدم از طریق گوگل ارث مکان ها رو پیدا کنم.
در ضمن این خط به گوشی خودم نخورد و مجبور شدم یک گوشی هم بخرم به قیمت 65 دلار که به اینترنت هم وصل میشه و مارکش AT&T هست.
فعلا از کار و بار خبری نیست. یعنی اقدامی خواص هم نکردیم هنوز. اما کار که پیدا شد به شما هم میگم تا شاید بدرد کسی بخوره
در ضمن اگر کسی خواست بیاد آمریکا و کسی رو نداشت که آدرس بده میتونه از آدرس ما استفاده کنه برای گرفتن مدارک و گرین کارت.
فعلا بای

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - honey62 - 2012-12-01

سلام دوستای خوبم
ما هم رسیدیم و امروز اولین صبح آمریکایی خودمون رو شروع کردیم. ما همچنین مفتخریم که در کل تاریخ مهاجرسرا عنوان اولین کیسی که در فرودگاه امام دلارهایشان را گرفتند را داشتیم.
حالا جزئیات: ما ساعت 8 و نیم برای واشنگتن دی سی بلیط داشتیم، ساعت 5 با کل اقوام و دوستان و آشنایان در فرودگاه حضور پیدا کردیم، بعد از کلی دعا و گریه و آرزوی موفقیت رفتیم طرف گیت چمدون ها رو گذاشتیم x-ray خودمون هم رفتیم بازرسی بدنی، بهمون گیر ندادن و اومدیم بیرون داشتیم چمدونها رو جمع میکردیم که یه افسری اومد به همسرم گفت آقا شما یه لحظه تشریف بیارید... و بله دیگه... کل چمدون ها رو ریختن بیرون و گفتن چقدر دلار دارید و ما هم صادقانه گفتیم بعد گفت برید بیرون محترمانه همه دلاراتون رو بدید یکی ببره بعد دوباره بیاید بازرسی، خواستیم حرف بزنیم گفت میتونم شما رو دادگاهی کنم، نذارم برید و دلاراتون رو ضبط کنم، ما هم دیگه هیچی نگفتیم و رفتیم دلارا رو تحویل دادیم و با نفری 5 هزار تا برگشتیم.
* دلار ها رو پخش کرده بودیم توی همه ساکهایی که میبردیم توی پرواز (شاید اگه با هم یه جا بود گیر نمیدادن)
بعد دیگه رفتیم توی پرواز و مشکلی پیش نیومد.
با ترکیش رفتیم، تا استانبول و بعد 3 ساعت بعد باز با ترکیش تا دی سی
توی فرودگاه دی سی که پیاده شدیم دنبال جمعیت رفتیم یه اتوبوس بود سوار شدیم که رفت برای کارهای گمرکی (این اتوبوس رو نرید ته ته بشنید همون جا جلوی در باشید که توی صف گمرک نیفتید آخر) بعد رفتیم توی صف non resident ها ایستادیم به نوبت رفتیم جلوی باجه، فرم آبی که توی پرواز دادن رو نشون دادیم، پاکت زرد رو گرفت بعد انگشت نگاری و eye print
بعد باجه دوم رفتیم مدارکی که باجه اولی داده بود رو تحویل دادیم، یه فرمی داد ما امضا کردیم، گفتیم میخواهیم امضا رو عوض کنیم گفت هر جور دوست دارید امضا کنید ولی دیگه عوضش نکنید بعد اثر انگشت گرفت، گفتیم میخواهیم آدرس رو عوض کنیم گفت از توی سایت اینکار رو انجام بدید
بعد اومدیم چک کردن چمدونها و تحویل فرم آبی، نوشته بودیم غذا داریم فقط پرسید چی دارید ما هم همه چی رو گفتیم به جز برنج و اصلا چمدون ها رو نگشتن

من الان برم ولی هر سوالی داشتید حتما بپرسید. دیگه الان چیزی یادم میاد.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - maka2 - 2012-12-01

(2012-11-30 ساعت 21:56)j1970 نوشته:  گرفتن چک خوبه و یه جوری نمیشه نگرفت (مثلا اجاره خونه رو کسی نقد نمیگیره)
اما یه نکته‌ای وجود داره به نظر من و اونم اینه که برای افرادی که نمیشناسی بهتره چک ندی، چون براحتی قابل جعل کردنه

اصلا قابل جعل نیست ، ماله بانک او امریکا که نیست چون می تونی online ثبت کنی.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - golesang - 2012-12-02

(2012-12-01 ساعت 18:25)honey62 نوشته:  سلام دوستای خوبم
ما هم رسیدیم و امروز اولین صبح آمریکایی خودمون رو شروع کردیم. ما همچنین مفتخریم که در کل تاریخ مهاجرسرا عنوان اولین کیسی که در فرودگاه امام دلارهایشان را گرفتند را داشتیم.
حالا جزئیات: ما ساعت 8 و نیم برای واشنگتن دی سی بلیط داشتیم، ساعت 5 با کل اقوام و دوستان و آشنایان در فرودگاه حضور پیدا کردیم، بعد از کلی دعا و گریه و آرزوی موفقیت رفتیم طرف گیت چمدون ها رو گذاشتیم x-ray خودمون هم رفتیم بازرسی بدنی، بهمون گیر ندادن و اومدیم بیرون داشتیم چمدونها رو جمع میکردیم که یه افسری اومد به همسرم گفت آقا شما یه لحظه تشریف بیارید... و بله دیگه... کل چمدون ها رو ریختن بیرون و گفتن چقدر دلار دارید و ما هم صادقانه گفتیم بعد گفت برید بیرون محترمانه همه دلاراتون رو بدید یکی ببره بعد دوباره بیاید بازرسی، خواستیم حرف بزنیم گفت میتونم شما رو دادگاهی کنم، نذارم برید و دلاراتون رو ضبط کنم، ما هم دیگه هیچی نگفتیم و رفتیم دلارا رو تحویل دادیم و با نفری 5 هزار تا برگشتیم.
* دلار ها رو پخش کرده بودیم توی همه ساکهایی که میبردیم توی پرواز (شاید اگه با هم یه جا بود گیر نمیدادن)....

دوست عزیز خوشحالم که بسلامت رسیدید و متاسف شدم که دلارهاتونو نتونستید ببرید اما برای بقیه دوستانی که تازه میخوان برن باید عرض کنم که دلارهاتونو توی ساک یا چمدونهاتون نذارید حتی اونهاییکه باخودتون میبرید داخل هواپیما چون احتمالش زیاده که بفهمن دلارهارو همراه خودتون داشته باشید من سالهاست که دارم میرم ایران و میام و از ایران خیلی هم پول بردم خارج هر دفعه تنهایی 30-40 هزار یورو بردم ولی اصلا نفهمیدن و مهمترین مساله هم اینه که اصلاااااا هل نشید انگار نه انگار که چیزی همراهتونه

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - .wall street - 2012-12-02

(2012-12-01 ساعت 19:01)maka2 نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 21:56)j1970 نوشته:  گرفتن چک خوبه و یه جوری نمیشه نگرفت (مثلا اجاره خونه رو کسی نقد نمیگیره)
اما یه نکته‌ای وجود داره به نظر من و اونم اینه که برای افرادی که نمیشناسی بهتره چک ندی، چون براحتی قابل جعل کردنه

اصلا قابل جعل نیست ، مال بانک او آمریکا که نیست چون می تونی online ثبت کنی.

عرضم به حضورتون که روی چک اسم و مشخصات طرف نوشته در ضمن اینجا کسی با گرفتن پول نقد اصلا مشکلی ندارند از خدا هم میخواهند فقط برای سابقه و یک جور رسید که پول دادیم بهتره از چک استفاده کنیم.
معمولا از کارت دبیت هم استفاده میشه. اما به ازای هر خرید حدود 2 درصا از فروش رو باید به حساب شرکتی که کارت مال اوست بپردازند از این رو پرداخت به صورت نقد برای اونها جذاب تر هم هست. بعضی از کارت ها 3 در صد میگیره و از این رو بعضی مغازه ها اون کارت رو قبول ندارند. به هر حال همین طور که گفتید بهتره از کارت و چک استفاده بشه.
یک مورد دیگر دوستمان گفت که قبلا در تنها بانک او امریکا اگر پولت از مقداری کمتر میشد مقداری جریمه میشدی و ممکن بود کل مقدار باقی مانده را دیگر به شما ندهند به این دلیل که میگویند ما برای نگهداری و کارهای اداری حساب کم شما کلی پول کارمند دادیم. اما بانک های دیگر این کار رو نمیکنند. البته دوستمان گفت این مورد برای خودش 6-7 سال پیش اتفاق افتاده و ممکن است الان دیگه چنین کاری رو انجام ندهند. به هر حال من تا کنون دو تا بانک رفتم و هر دو بسیار خلوت و رفتارشون بسیار مودبانه بوده.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - odiseh - 2012-12-02

سلام دوستان

بعد از ۱۰ روز نامهٔ ولکام ما هم رسید ولی‌ خبری از مراحل مربوط به re-entry permit نیست که نیست