مهاجرسرا
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا (/thread-3233.html)

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - melisa - 2013-09-14

مال من ۸ ماه طول کشید اینم فقط بخاطر وکیل داشتن بود. که شانس من از نیویورک اسباب کشی‌ کرده بود به فلوریدا. چند ماه سر کار بودم تا فرم هارو بفرسته.

RE: ادامه - sara mas - 2013-09-14

آرین مبارکه. تا ۱ سال و ۹ ماه سال دیگه خیالمون راحته. اون موقع هم که دیگه کاری نداره فقط باید یک سری مدارک بفرستیم از مصاحبه و این صحبت‌ها هم خبری نیست.

کار من هم از روز فرستادن مدارک تا گرفتن ویزا دقیقا ۸ ماه طول کشید. که البته نقص مدرک هم الکی‌ خوردیم و کلی‌ زمان برد.

۱ سال و ۲ ماه از روزی که مدارک رو برای ویزا فرستادم تا روزی که گرین کارت گرفتم.

پروسه گرین کارت هم خیلی‌ بستگی داره به این که وقتی‌ میاین کی‌ ازدواج کنین، کی‌ مدارک رو بفرستین...مال من ۲ ماه و ۲۰ روز طول کشید.

و در آخر امیدوارم کار همه در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شه و به خواستشون برسن.

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - melisa - 2013-09-17

راستی‌ آرین یادم رفت بگم مبارک باشه. ایشالا که همیشه کارات راحت انجام بشه.

فکر کنم وکیل نداشته باشین راحت تره. چون ویزا گرفتن من ، دو ماه طول کشید که وکیل فرم هارو کامل کنه. ۸ ماه از وقتی‌ فرم هارو دادیم طول کشید، جمعاً ۱۰ ماه. اما ویزا که گرفتم چند روز بعدش از ترکیه مستقیم اومدم اینجا ، چند روز بعدشم ازدواج کردیم، جاهائی‌ که مربوط به من میشد سریع انجام دادم، اما باز چند ماه سر کار برا وکیل بودیم که فرم هارو کامل کنه.قبل مصاحبه به وکیل ایمیل دادیم که یه راهنمایی بکنه، جواب نداد . حالا بعد از کلی‌ ایمیل داده که چی‌ کار کردین ، جواب دادیم گرین کارت اومد، اونم دوباره ایمیل زده یه اسکن بگیرین برام بفرستین که کار هایی که باید در آینده انجام بدین رو بهتون بگم، می‌خواد برا تبلیغ خودش. تا اینجا قرار دادمون بود اینجوری کار کرد، حالا دیگه بعد رو چی‌ می‌خواد بگه. به هر حال دیر یا زود تموم شد،

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - arian307 - 2013-09-17

والا منم هر وقت صحبت وکیل میشه قویا پیشنهاد میدم به همه که وکیل نگیرن... واقعا به جز پر کردن چنتا فرم از مشخصات خود ادم هیچ کاری نمیکنن و 5 6 هزار دلار هم میگیرن.. تازه عین این میمونه که ادم بخواد بره مسافرت پول بده هواپیما ولی با نیسان ابی ببرنش.. ینی پول میدی کارت رو عقب میندازی.. باور کنین فکر میکنم کمترین زحمت و کمترین وقت رو این جور پروسه های مهاجرتی میخواد که این جوجه وکیلا پول میگیرن از ادم واسش... وکیل برای کیس های خاص مهاجرتی مثل پناهندگی اینا بد نیست اما واسه کیس نامزدی و ازدواجی اصلا لازم نیست.. عین اینه که ادم لاتاری برنده شه بعد وکیل هم بگیره... اما ملیسا جون به قول شما بالاخره تموم شد و بعد از این هم هیچ مشکلی نخواهد بود... 3 ماه قبل از تموم شدن گرین کارت 2 ساله باید یه فرم ساده پرکنیم تا گرین کارت 10 ساله بیاد... 1 سال بعدش هم میریم واسه سیتیزنی

RE: ادامه - sara mas - 2013-09-17

بچه‌ها من امروز رفتم استتوس سوشیال سکوریتیمو رو عوض کردم، چون با استتوس قبلی‌ ما اقامت و اجازه کار نداریم و اگر جایی‌ بخوایم کار کنیم اصولاً سوشیال رو run می‌کنن و استتوس قبلی‌ رو می‌بینن، برای همین باید برید همون‌جا که سوشیال گرفتید، کارت سوشیال و گرین کارت رو هم ببرید بگید میخواید استتوس‌تونو عوض کنین.
یک رسید بهتون میدن و تا ۲ هفته بعدش کارت جدید میاد دم خونه، تو سیستم هم استتوس رو عوض می‌کنن

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - arian307 - 2013-09-17

(2013-09-17 ساعت 04:20)sara mas نوشته:  بچه‌ها من امروز رفتم استتوس سوشیال سکوریتیمو رو عوض کردم، چون با استتوس قبلی‌ ما اقامت و اجازه کار نداریم و اگر جایی‌ بخوایم کار کنیم اصولاً سوشیال رو run می‌کنن و استتوس قبلی‌ رو می‌بینن، برای همین باید برید همون‌جا که سوشیال گرفتید، کارت سوشیال و گرین کارت رو هم ببرید بگید میخواید استتوس‌تونو عوض کنین.
یک رسید بهتون میدن و تا ۲ هفته بعدش کارت جدید میاد دم خونه، تو سیستم هم استتوس رو عوض می‌کنن

منم همون روزی که گرین کارتم صبحش اومد ظهرش رفتم سوشال سکیورتی و درخواست دادم ... کلید میل رو گم کردم Big Grin فکر کنم اومده باشه تا الان ... حالا امروز با چکش و میخ طویله میخوام بیوفتم به جون میل...

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - sara mas - 2013-09-18

(2013-09-17 ساعت 04:30)arian307 نوشته:  
(2013-09-17 ساعت 04:20)sara mas نوشته:  بچه‌ها من امروز رفتم استتوس سوشیال سکوریتیمو رو عوض کردم، چون با استتوس قبلی‌ ما اقامت و اجازه کار نداریم و اگر جایی‌ بخوایم کار کنیم اصولاً سوشیال رو run می‌کنن و استتوس قبلی‌ رو می‌بینن، برای همین باید برید همون‌جا که سوشیال گرفتید، کارت سوشیال و گرین کارت رو هم ببرید بگید میخواید استتوس‌تونو عوض کنین.

منم همون روزی که گرین کارتم صبحش اومد ظهرش رفتم سوشال سکیورتی و درخواست دادم ... کلید میل رو گم کردم Big Grin فکر کنم اومده باشه تا الان ... حالا امروز با چکش و میخ طویله میخوام بیوفتم به جون میل...

باریکلّا زرنگیا Smile در پروسه در باز کردن هم پیروز باشی‌ Tongue

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - arian307 - 2013-09-21

مظلوم جان اپدیتمون کن... چه کردی؟ کارات به کجا رسید؟

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - mazlom khanom - 2013-09-21

(2013-09-21 ساعت 13:36)arian307 نوشته:  مظلوم جان اپدیتمون کن... چه کردی؟ کارات به کجا رسید؟
هنوز خبری نشد. اگه خبر تازه بشه ،حتما مینویسم.Sad

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - negi - 2013-09-23

سلام بچه ها
من امروز بعد از ۱۱ ماه انتظار استتوس گرین کارتم آپدیت شد و نوشته که کارت شما ظرف ۳۰ روز به دستتون می رسه (فکر می کنم که دیگه از مصاحبه صرف نظر کردند بس که ما رو اذیت کردند) خیلی خیلی خوشحالم! چند جا خوندم که معمولا زودتر از ۳۰ روز می رسه، درسته؟

پ.ن. آرین کلی تبریک می گم، بابا تو هر چی رکورد بود توی پروسه نامزدی شکوندی پسر! لول

من این پست رو به اشتباه یکبار در مراحل سیتیزن شدن بعد از گرین کارت هم نوشتم! خیلی عذر می خوام، سعی کردم حذف کنم ولی پیغام داد که من شرایط این کار رو ندارم ... مممم نمی دونم چرا؟

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - sara mas - 2013-09-23

(2013-09-23 ساعت 18:59)negi نوشته:  سلام بچه ها
من امروز بعد از ۱۱ ماه انتظار استتوس گرین کارتم آپدیت شد و نوشته که کارت شما ظرف ۳۰ روز به دستتون می رسه (فکر می کنم که دیگه از مصاحبه صرف نظر کردند بس که ما رو اذیت کردند) خیلی خیلی خوشحالم! چند جا خوندم که معمولا زودتر از ۳۰ روز می رسه، درسته؟

پ.ن. آرین کلی تبریک می گم، بابا تو هر چی رکورد بود توی پروسه نامزدی شکوندی پسر! لول

من این پست رو به اشتباه یکبار در مراحل سیتیزن شدن بعد از گرین کارت هم نوشتم! خیلی عذر می خوام، سعی کردم حذف کنم ولی پیغام داد که من شرایط این کار رو ندارم ... مممم نمی دونم چرا؟

تبریک میگم نگی جان. چقدر خوب. ایشالا به زودی تا یک هفته ١٠ روز دیگه گرین کارتتو میگیری Smile از تو سایت track کن
چرا اذیت کردن؟ البته ١ سال خیلی طولانیه

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - negi - 2013-09-24

مرسی سارا جون، ما اکتبر پارسال مدارک رو فرستادیم، نوامبر هم انگشت نگاری کردند دیگه هیچ خبری نشد تا جون که نامه دادند واکسنها کامل نیست. رفتیم یه دکتری گفت اینا کامله ولی یه واکسن (کزاز پیشرفته) بهم زد گفت این هم برای سن شما خوبه هم اونها رو قانع می کنه. فرستادیم بعد از یکماه دوباره نامه دادند که واکسنها کامل نیست. آخر سر همسرم از توی سایت دکتر مخصوص خودشون رو پیدا کرد رفتیم پیشش و فقط پایین اون فرم رو امضا کرد و گفت کامله! مسخره نیست؟ چه جوری الکی الکی با زندگی و وقت آدم بازی می کنند!

حالا بازم خدارو شکر که درست شد و خدارو بیشتر شکر که می گی تا ۱۰ روز به دستم می رسه. حالا ۲ تا سوال دارم لطفا:
اول اینکه از چه سایتی و با چه شماره ای می تونم track کنم؟
دوم اینکه ما چند ماه پیش رفتیم دفتر سوشال سکیوریتی که من فامیلیم رو به فامیلی همسرم تغییر بدم گفتند تا گرین کارتت نیاد نمی شه، حالا وقتی که رسید و من خواستم این کار رو بکنم تکلیف گرین کارتم که به اسم خودم هست چی می شه؟

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - arian307 - 2013-09-24

چطوری نگی جون... لانگ تایم نو سی Big Grin
واسه اون مدیکال هم نمیدونم چرا انقدر بازیتون دادن واسه من رو که نه خواست نه نگاه کرد نه هیچی...

واسه track کردن هم تو همون سایت uscis چند روز دیگه یه شماره 15 16 رقمی میزنه واست.. اون و کپی کن و بورو تو سایت usps از اونجا میتونی track کنی....
واسه تغیر اسم فامیلت هم همون زمانی که ازدواج رو داشتی ثبت میکردی میتونستی به راحتی انجام بدی .. واسه چی نکردی اصلا؟ Big Grin این همه دوووووشواری رو بعضی کارای خودت درست کرده ها ... الان بخوای عوض کنی فکر میکنم باید بری کورت نامه بگیری .. بعد هم گرین کارتت احتمال 99% دست خودت میمونه وقتی جدیده خواست بیاد میری این و تحویل میدی مال خودت رو میگیری... اگر هم نه که 2 سال صبر کنی موقع سیتیزن شدن به راحتی و رایگان میتونی انجام بدی....
سنگ ننداز جلو پای خودت... اگر زیاد حیاتی نیست که فکر میکنم نباشه صبر کن تا سیتیزنی... منم میخوام اون موقع عوض کنم... البته اسم کوچیکم رو ... نخیر اسم امریکایی هم نمیخوام بزارم .. ما از اون خانواده هاش نیستیم Big Grin ... میخوام بزارم هوخشتره که این امریکایی ها خواستن تلفظ کنن جونشون بالا بیاد Big Grin

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - negi - 2013-09-24

مرسی آرین جان! مستر هوخشتره!!! یعنی چی گرین کارت دست خودم می مونه مگه قراره که دست کس دیگه بمونه؟ هاها ... من الان با این گرین کارتی که تو راه می تونه به راحتی از آمریکا خارج و دوباره وارد بشم؟ مال تو چند وقت کشید تا رسید دستت، راستی امروز اول اون چراغ آخری روشن بود بعدش بعد از ظهر پرید روی Decision.

RE: ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا - arian307 - 2013-09-24

نگران نباش... واسه همه همینجوری.. الان 3 4 روز رو همون decision میمونه بعد دوباره چراغ اخر روشن میشه .. 3 4 روز بعد این که اون اخری روشن شد ترکینگ نامبر رو هم میزارن .... واسه من هم 8 روزه اومد ...
ببین حواصت رو جمع کن وقتی با گرین کارت میخوای خارج شی از امریکا نری یهو 6 ماه بمونی و برنگردی... واسه ویزیت کردن و 2 3 هقته یا 1 ماه موندن خوبه اگر کنگر بخوری لنگر بندازی واسه سیتیزن شدنت داستان میشه