مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-12-08

(2012-12-08 ساعت 11:01)ساری نوشته:  
(2012-12-05 ساعت 18:43)پدی نوشته:  بارندگی ها همیشه بارونه یا برف هم میاد؟

نه عزیزم برف هم میاد، برف شدید هم میاد، ما از بولیو میخوایم بریم ریچلند، راه اتوبوس بسته میشه، در این حد!
اما سایر فصل ها فقط بارونه؛در کل بگم عین شمال خودمون میمونه اینجا
من تابستونش نبودم اما میگن خیلی شرجیه

میزان بارش برف در سیاتل و بلویو و کرکلند و ... تو جدولی که لینکش در امضای من هست موجوده.
در مورد شرجی بودن هوا هم، هم خودم در اینترنت خوندم و هم در این تاپیک دوستانی که سیاتل بودند گفتند که میتونید تو صفحات قبل مطالعه کنید: هرگز شرجی نمیشه و دلیلش هم دمای کم تابستونه. حد اکثر ۲۴ درجه. حتی یکی از دوستان نوشته بودند در طول سال کولر روشن نمیکنند.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - b_argi - 2012-12-17

دوستان عزیزی که در این تاپیک فعال هستن، در رابطه با کامپیوترهای بزرگ(mainframe) و دستگاه های خودپرداز و بانکداری الکترونیکی در سیاتل و حومه امکان یافتن شغل مناسب وجود داره؟
با تشکر

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-12-17

(2012-12-17 ساعت 10:41)b_argi نوشته:  دوستان عزیزی که در این تاپیک فعال هستن، در رابطه با کامپیوترهای بزرگ(mainframe) و دستگاه های خودپرداز و بانکداری الکترونیکی در سیاتل و حومه امکان یافتن شغل مناسب وجود داره؟
با تشکر

دوست عزیز، با توجه به اینکه تخصص ویژه‌ای داری احتمال اینکه یک نفر رو در این تاپیک پیدا کنی که تخصص مشابهی داشته باشه و در سیاتل هم ساکن باشه یا اطلاعات مرتبط داشته باشه خیلی خیلی کمه!
به نظر من بهترین راه اینه که در craigslist.org به دنبال مشاغلی که مد نظرتونه در این ایالت (seattle.craigslist.org) بگردی.

ویرایش: وبسایت کاریابی indeed.com گزینهٔ مناسبتری است.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ASALI - 2012-12-27

[عکس: Seattlexmas.jpg]

[عکس: seattle-christmas-needle.jpg]

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Soap McTavish - 2012-12-27

سلام به همگی
آقا من یک سوالی داشتم!!
من بعد از خوندن این 21صفحه عاشق آب و هوای سیاتل شدم (چون سرما و بارون خیلی واسم بهتره تا گرما!!!) من مهندس مکانیک هستم تو یک شرکت خودرویی تو ایران کار میکنم البته کمتر از 3سال ولی با کار کردن تو کارخونه آشنایی کامل دارم به نظرتون (نخندیدا!!!!!) میشه تو شرکت بوئینگ کار پیدا کنم (کارخانه دیگری تو سیاتل داریم؟) در ضمن من به کارهای هنری هم علاقه دارم (مثل عکاسی، دکوراسیون داخلی و...) به نظرتون میشه رو این کارا هم حساب باز کرد؟(یچیزی میگم نخندید!!! قول؟؟؟ من انقد کار نجاری و کلا کار با چوبو د.ست دارم که تهران یک مدت میرفتم طراحی کابینت اشپزخونه میدادم و خودم نصب میکردم!!!!! البته مجانی!!!! چون داشتم کار یاد میگرفتم!!!!)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - پروا - 2012-12-27

(2012-12-27 ساعت 03:22)ASALI نوشته:  

[عکس: Seattlexmas.jpg] [عکس: seattle-christmas-needle.jpg]

این معروف به میخ سیاتل است

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2012-12-28

(2012-12-27 ساعت 23:08)mohammad fazli نوشته:  سلام به همگی
آقا من یک سوالی داشتم!!
من بعد از خوندن این 21صفحه عاشق آب و هوای سیاتل شدم (چون سرما و بارون خیلی واسم بهتره تا گرما!!!) من مهندس مکانیک هستم تو یک شرکت خودرویی تو ایران کار میکنم البته کمتر از 3سال ولی با کار کردن تو کارخونه آشنایی کامل دارم به نظرتون (نخندیدا!!!!!) میشه تو شرکت بوئینگ کار پیدا کنم (کارخانه دیگری تو سیاتل داریم؟) در ضمن من به کارهای هنری هم علاقه دارم (مثل عکاسی، دکوراسیون داخلی و...) به نظرتون میشه رو این کارا هم حساب باز کرد؟(یچیزی میگم نخندید!!! قول؟؟؟ من انقد کار نجاری و کلا کار با چوبو د.ست دارم که تهران یک مدت میرفتم طراحی کابینت اشپزخونه میدادم و خودم نصب میکردم!!!!! البته مجانی!!!! چون داشتم کار یاد میگرفتم!!!!)

دوست عزیز، استخدام شدن تو شرکتهای بزرگ رویا نیست.
در واقع استخدام شدن در شرکتهای بزرگی مثل IBM یه ترس هم همراهش هست. اونم اینکه یه مرتبه به خاطر رکود اقتصادی ۴۰.۰۰۰ نفر از نیروهاشو در سرتاسر دنیا اخراج میکنه و امنیت شغلی در این شرایط کمتر از شرکتهای متوسطه.
خلاصه اینکه بر خلاف تصور ما استخدام شدن تو شرکتهای خیلی بزرگ دور از ذهن نیست و چندان فرقی با استخدام تو شرکتهای بزرگ و متوسط نداره. (از نظر احتمال استخدام شدن) نمیخوام بگم آسونه. شاید بهتر باشه بگم استخدام شدن تو یه یه شرکت خیلی کوچیکتر از بوینگ یا مایکروسافت شاید کم و بیش به همون اندازه سخت باشه و باید خیلی کار کشته و متخصص باشید.
در مورد بوینگ و شرکتهای تولیدی و صنعتی دیگه باید بدونیم که به هر نوع تخصصی احتیاج دارند. نه فقط تخصصهایی که مستقیما با اون صنعت در ارتباطه.
مثلا تو شرکت خودروسازی از تخصص حسابداری صنعتی گرفته تا مهندس شیمی برای کنترل کیفیت رنگ و ساخت آلیاژ و مهندس مکانیک و کامپیوتر و حتی عمران برای ساخت و ساز سوله و ساختمان و ... هر تخصصی ممکنه لازم بشه. بوینگ هم از این قاعده مستثنی نیست.
اما بهترین راه اینه که یه مدت از وبسایت indeed.com به دنبال مشاغل موجود و مرتبط با تخصصتون بگردید تا مطمئن بشید.
در مورد چوب و چوبکاری Big Grin هم که توی سیاتل به شدت تو بورسه هم تو کار ساخت خونه‌ها و هم چیزهای دیگه.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Soap McTavish - 2012-12-28

(2012-12-28 ساعت 00:07)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-12-27 ساعت 23:08)mohammad fazli نوشته:  سلام به همگی
آقا من یک سوالی داشتم!!
من بعد از خوندن این 21صفحه عاشق آب و هوای سیاتل شدم ...........

دوست عزیز، استخدام شدن تو شرکتهای بزرگ رویا نیست.
در واقع استخدام شدن در شرکتهای بزرگی مثل IBM یه ترس هم همراهش هست ......................

سلام و شب بخیر به همه
از دوستانی که اطلاعاتی در مورد کارهای مرتبط با صنایع چوب دارن لطفا اطلاع رسانی کنن. آیا شرکتهای خاصی هستند که بشه از سایتاشون اطلاعاتی بدست آورد یا نه؟ و ....

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Soap McTavish - 2012-12-31

سلام
Top10 Seattle به عشق همه سیاتلی ها
http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1356975984

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-01-03

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - به گل - 2013-01-10

سلام به همه دوستان خوب سیاتل نشین امیدوارم که سال خوبی رو شروع کرده باشید از دوستان سوال من این بودکه در شهر سیاتل گونه های نژادی و پراکندگی آنها چطور است؟؟؟ وقتی توی شهر رفت وآمد می کنید نژاد غالب چی است؟ مکزیکی زیاده؟ ایرانی ؟ ژاپنی ؟ ترکیب جمعیتی آنجا چطوریه؟
آیا کانادایی تبار هم هست؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-01-10

(2013-01-10 ساعت 08:37)به گل نوشته:  سلام به همه دوستان خوب سیاتل نشین امیدوارم که سال خوبی رو شروع کرده باشید از دوستان سوال من این بودکه در شهر سیاتل گونه های نژادی و پراکندگی آنها چطور است؟؟؟ وقتی توی شهر رفت وآمد می کنید نژاد غالب چی است؟ مکزیکی زیاده؟ ایرانی ؟ ژاپنی ؟ ترکیب جمعیتی آنجا چطوریه؟
آیا کانادایی تبار هم هست؟

از جدول موجود در امضای بنده کمک بگیرید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مانترا - 2013-01-11

با اجازه صاحبان این تاپیک Smile
میخواستم یه سئوال از خانم marmary بپرسم با توجه به اینکه از مونترال اومدن ...
اگه واستون امکان داره بگین چند وقت اونجا بودین و چرا آمریکا رو به کانادا و مونترال ترجیح دادین؟
جواب شما واسه ما خیلی مهمه چون در حال حاضر تنها منبعی هستین که هر دو کشور رو تجربه کرده چون ما هم بین مونترال و البته هیوستون گیر کردیم.
ممنون میشم راهنمایی کنین.
بچه ها ببخشید که از این تاپیک استفاده کردم چون پیام خصوصی marmary جان فعال نبود.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - asal1907 - 2013-01-13

شهر سیاتل برای قهوه های بسیار عالی جزو بهترین شهرها برای خرید دسته بندی شده است. این شهر با داشتن فروشگاه های زنجیره ای مختلف همچون Nordstrom و R.E.I، مغازه های مستقل و کتاب فروشی های دنج، بهترین مکان برای خرید است. فروشگاه های این شهر از همسایگانش متفاوت است. تقاطع خیابان پاین و بلوار پنجم بهترین مکان برای آغاز خرید هستند. در این مکان، فروشگاه های محلی مختلفی همچون Macy و Coach قرار دارند. برای تهیه سوغاتی و محصولات قشنگ و کم بها، بهتر است به بازار Pike Place بروید. برای خرید صنایع دستی می توانید به فریمونت و بازار نزدیک آن یعنی بالارد بروید. در هر دو این بازارها، لوازم قدیمی و عتیقه و گالری های هنری بسیاری می توانید پیدا کنید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - marmary - 2013-01-17

(2013-01-11 ساعت 03:31)مانترا نوشته:  با اجازه صاحبان این تاپیک Smile
میخواستم یه سئوال از خانم marmary بپرسم با توجه به اینکه از مونترال اومدن ...
اگه واستون امکان داره بگین چند وقت اونجا بودین و چرا آمریکا رو به کانادا و مونترال ترجیح دادین؟
جواب شما واسه ما خیلی مهمه چون در حال حاضر تنها منبعی هستین که هر دو کشور رو تجربه کرده چون ما هم بین مونترال و البته هیوستون گیر کردیم.
ممنون میشم راهنمایی کنین.
بچه ها ببخشید که از این تاپیک استفاده کردم چون پیام خصوصی marmary جان فعال نبود.

سلام دوست عزیز

ببخشید بابت تاخیر،خیلی‌ وقت بود چک نکرده بودم.راستش رو بخواهید من دلیل اصلی‌ آمدنم این بود که گرین کارت آمریکا رو که داشتم نمیخواستام از دست بدم ،و مجبور بودم دائم بین مرز کانادا و آمریکا عبور کنیم و کم کم داشتن اذیتمون میکردن وقتی‌ از مرز راد میشودیم،به خاطر همین به آمریکا امدیم،من حدود ۴ سال مونترال بودم ،و نمیدونم شما نیاز به چه اطلاعات خاصی‌ دارید ،یعنی‌ منظورم اینه که از چه لحاظی براتون مقایسه کنم این ۲ تا جا رو:کار،زندگی‌ ،آب و هوا،....،اگه بگید به چه اطلاعات نیاز دارید من براتون بیشتر توضیح میدهم