مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - dorrood - 2012-12-05

سلام دوستان
میخواستم گوشی آیفون 5 بخرم از لوس انجلس که برای ایران هم رجیستر شده باشه. کسی اطلاعات در این زمینه داره کمکم کنه ؟
ممنون....

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - پرنیان90 - 2012-12-06

سلام
منم 2 دسامبر با ترکیش به لس آنجلس پروازم بود، هیچ گیری تو فرودگاه امام ندادند راجب دلار من 10000 تا داشتم، فقط یه چمدون اضافه بار داشتم که با ارز مرجع 185 دلار پیاده شدم هر چند من موافق نبودم که ببرم ولی دیگه مادرا رو که می شناسید، چون اصن ارزش نداره بیایم اینور به نظرم همه چی ارزونتر و بهتر، هیچ فرقی نمی کنه 5 کیلو یا 23 کیلو کلا اضافه بار ترکیش 23کیلویی هستش.
تو ترکیه هم دوباره صف موندیم پرسیدند واسه چی میرید آمریکا پاکت زرد رو ازمون گرفتند مثل اینکه قبلا چنین سیستمی نبود ولی یکمی اونجا معطل شدیم بعدم رفتیم سوار هواپیما شدیمیه 15و16 ساعتی تو هوا بودیم. تو فرودگاه لس آنجلس هم خیلی همه چی راحت بود اصلا به بار من گیر ندادند فقط گفتند چی هست تو چمدونات منم گفتم هر چی تو اتاقم بود رو آوردم خندید اصن نگاه نکرد حتی بهم کمک کرد وسیله هامو ببرم من که واقعا راضی بودم.
من الان تو ارواین تو اورنج کانتی هستم خونه یکی از بستگان که خیلی کمکم کردند. دو روز بعد رسیدن رفتم اداره سوشیال فرم پر کردم ولی فرم رو ازم نگرفت گفت مثل گرین کارت سوشیال هم میاد به آدرسی که فرستادی. هیچ شماره ای هم بهم نداد. دوستان نظری دارند که باید منتظر بمونم یا به یه اداره سوشیال دیگه ای سر بزنم.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - a.r.a.s.h1 - 2012-12-06

(2012-12-06 ساعت 00:41)پرنیان90 نوشته:  سلام
منم 2 دسامبر با ترکیش به لس آنجلس پروازم بود، هیچ گیری تو فرودگاه امام ندادند راجب دلار من 10000 تا داشتم، فقط یه چمدون اضافه بار داشتم که با ارز مرجع 185 دلار پیاده شدم هر چند من موافق نبودم که ببرم ولی دیگه مادرا رو که می شناسید، چون اصن ارزش نداره بیایم اینور به نظرم همه چی ارزونتر و بهتر، هیچ فرقی نمی کنه 5 کیلو یا 23 کیلو کلا اضافه بار ترکیش 23کیلویی هستش.
تو ترکیه هم دوباره صف موندیم پرسیدند واسه چی میرید آمریکا پاکت زرد رو ازمون گرفتند مثل اینکه قبلا چنین سیستمی نبود ولی یکمی اونجا معطل شدیم بعدم رفتیم سوار هواپیما شدیمیه 15و16 ساعتی تو هوا بودیم. تو فرودگاه لس آنجلس هم خیلی همه چی راحت بود اصلا به بار من گیر ندادند فقط گفتند چی هست تو چمدونات منم گفتم هر چی تو اتاقم بود رو آوردم خندید اصن نگاه نکرد حتی بهم کمک کرد وسیله هامو ببرم من که واقعا راضی بودم.
من الان تو ارواین تو اورنج کانتی هستم خونه یکی از بستگان که خیلی کمکم کردند. دو روز بعد رسیدن رفتم اداره سوشیال فرم پر کردم ولی فرم رو ازم نگرفت گفت مثل گرین کارت سوشیال هم میاد به آدرسی که فرستادی. هیچ شماره ای هم بهم نداد. دوستان نظری دارند که باید منتظر بمونم یا به یه اداره سوشیال دیگه ای سر بزنم.
سلام دوست عزیز رسیدن بخیر،بهتره که به یه اداره دیگه هم بری چون شوهر من روز 3 به یه اداره سوشیال رفت و بهش گفتن تا 21 روز دیگه باید منتظر باشی اگه نیومد بعد باید اقدام کنی! سوشیال نامبر من روز 9 رسید ولی مال شوهرم نیومد و بالاخره روز 18 به اداره سوشیال مراجعه کردیم و متوجه شدیم هیچ اقدامی یا پرونده ای، براش انجام نشده و همون جا تازه ثبت نامش کردن و حدود 5 روز بعد سوشیال اومد و کلی از کارها عقب موندیم چون این جا برای هر کاری سوشیال می خواد پس به نظر من حتما به چند اداره دیگه سوشیال مراجعه کن .

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - j1970 - 2012-12-06

(2012-12-05 ساعت 21:59)dorrood نوشته:  سلام دوستان
میخواستم گوشی آیفون 5 بخرم از لوس انجلس که برای ایران هم رجیستر شده باشه. کسی اطلاعات در این زمینه داره کمکم کنه ؟
ممنون....
شما کافیه یه نسخه آنلاکش رو از سایتش بخری که واسه 16 گیگش میشه 650 دلار. این گوشی دیگه نیازی به جیلبرک و آنلاک نداره و بدون قرارداده و میشه تو ایران استفاده کرد ازش (اینکه ایران قانون ثبت گوشی داشته باشه یا نه یه موضوع دیگس)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - honey62 - 2012-12-06

واقعا خوش به حالت پرنیان جان چون ما واسه پولی که نتونستیم بیاریم اینجا کلی به درد سر افتادیم، صرافی ها کمه کم 400 تا میگیرن تا پولمون رو به دستمجن برسونن و اصلا منتطقی نیست، ما داریم دنبال یه راهی میگردیم که پولمون رو جابجا کنیم. اداره سوشال هم که رفتیم اصلا نگفت که برای شما اقدام شده، فرمی که پر کردیم و اطلاعات رو تازه وارد کرد کی بیاد خدا میدونه.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - arezou - 2012-12-06

سلام،من بیستم نوامبر اومدم لوس آنجلس و چون چند روز تعطیلی بود تقریبا پنج روز بعد رفتم سوشیال که بهم یه برگه رسید دادند فرداش شماره ام آماده بود که رفتم اداره گرفتم و هفته بعدش هم کارتم با پست رسید

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - hamid_r555 - 2012-12-06

سلام اگه آدرسی که روز اول در فرم‌های که برا کنتاکی فرستادی تغییر ندادی اصلا هیچ اقدامی لازم نیست بکنی و همه چیز روی روال انجام میشه من هم ۲۲ نوامبر رسیدم بعد ۱۰ روز سوشال رو پست آورد در خونه امروز نامه ولکام رسید و احتمالا هفته دیگه گرین کارت برسه

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - amiry - 2012-12-06

(2012-12-06 ساعت 06:40)honey62 نوشته:  واقعا خوش به حالت پرنیان جان چون ما واسه پولی که نتونستیم بیاریم اینجا کلی به درد سر افتادیم، صرافی ها کمه کم 400 تا میگیرن تا پولمون رو به دستمجن برسونن و اصلا منتطقی نیست، ما داریم دنبال یه راهی میگردیم که پولمون رو جابجا کنیم. اداره سوشال هم که رفتیم اصلا نگفت که برای شما اقدام شده، فرمی که پر کردیم و اطلاعات رو تازه وارد کرد کی بیاد خدا میدونه.
ظاهرا هر اداره سوشیال ساز خودش را میزنه. من روز هشتم رسیدنم رفتم اداره سوشیال در fairfax که شماره را بهم دادن . کارت هم چند روز بعد اومد. الان موندم معطل گرین کارت.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - amiry - 2012-12-06

(2012-12-01 ساعت 18:25)honey62 نوشته:  سلام دوستای خوبم
. ما همچنین مفتخریم که در کل تاریخ مهاجرسرا عنوان اولین کیسی که در فرودگاه امام دلارهایشان را گرفتند را داشتیم.

نوشته بودیم غذا داریم فقط پرسید چی دارید ما هم همه چی رو گفتیم به جز برنج و اصلا چمدون ها رو نگشتن
برعکس شما، دل و روده چمدون من را به هم ریخت. برنج و کلی غذای آماده را جلوی چشم من دور ریخت که آه از نهاد من بلند شد. چون کلی کتاب را نیاوردم تا بجاش قرمه سبزی و قیمه بیارم. تازه گفت لطف میکنم جریمه ات نمیکنم چون توی فرم گفتی غذا نداری همراهت. من هم برای اینکه حرفی زده باشم گفتم این غذاها کنسرو هست و نیمه آماده است. گفت ما به چیزی که خورده میشه میگیم غذاBig GrinBig Grin
الان فقط یک دونه قرمه سبزی برام مونده که از چشم مامور دور مونده بود. بااین که همه چیز اینجا هست ولی حیفم میاد بخورمش. از بس که دور از جون شما حمالی کردم برای این دو تا چمدونBig GrinBig Grin

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - raahnama - 2012-12-06

سلام دوستان
مشکلی برای ما پیش اومده اگه میشه راهنمایی کنید..
ما بعد از دادن آدرس دریافت گرین کارت در فرودگاه لوس آنجلس ، بعد از یک روز فهمیدیم که آدرسمون پریده ( یعنی طرف دبه درآورده ) حالا تغییر آدرس رو باید به کجا اطلاع داد تااصلاح بشه و کار ما عقب نیفته ..؟

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - پرنیان90 - 2012-12-06

(2012-12-06 ساعت 09:55)hamid_r555 نوشته:  
سلام اگه آدرسی که روز اول در فرم‌های که برا کنتاکی فرستادی تغییر ندادی اصلا هیچ اقدامی لازم نیست بکنی و همه چیز روی روال انجام میشه من هم ۲۲ نوامبر رسیدم بعد ۱۰ روز سوشال رو پست آورد در خونه امروز نامه ولکام رسید و احتمالا هفته دیگه گرین کارت برسه

سلام. ممنون بابت جواب. من آدرسم رو تو فرودگاه تغییر دادم، الان باید کاری کنم؟

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - j1970 - 2012-12-06

(2012-12-06 ساعت 17:41)raahnama نوشته:  سلام دوستان
مشکلی برای ما پیش اومده اگه میشه راهنمایی کنید..
ما بعد از دادن آدرس دریافت گرین کارت در فرودگاه لوس آنجلس ، بعد از یک روز فهمیدیم که آدرسمون پریده ( یعنی طرف دبه درآورده ) حالا تغییر آدرس رو باید به کجا اطلاع داد تااصلاح بشه و کار ما عقب نیفته ..؟
متاسف شدم از شنیدنش Sad
نمیدونم چیکا میشه کرد اما واسم آدمای این تیپی خیلی جالبن که اولش خیلی تیریپ مثبت ورمیدارن بعدش یهو واسه یه همچین چیز ساده‌ای دبه میکنن!!!

با مردم بازی نکنین آقایون خوب نیست. از اولش راحت بگین نه

یه نکته اضافه کنم که اگه نمیخوای زود برگردی ایران کمی دیرتر هم برسه موردی نداره، شما واسه ssn میتونی بری و شمارتو بگیری. شمارتم که گرفتی میتونی بری dmv و یه آی‌دی‌کارت بگیری (گرین کارت استفادش اینه که میذاریش تو خونه یه جای امن)

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - Blaze - 2012-12-07

(2012-12-05 ساعت 17:12)Acaro نوشته:  در راستایی راهنمایی بیات عزیز دوستانی که قصد مهاجرت به کالیفرنیا رو دارند دو کتاب زیر را دریافت و مطالعه کنند

لینک دانلود (California FOR DUMMIES (4TH EDITION >> اینجا <<

این کتاب را هم مطالعه کنید : Los Angeles San Diego & Southern California Regional Travel Guide لینک دانلود >> اینجا <<

آکارو جان ممنون

فقط کتاب دومیو را از روی سایت برداشتن یا لینکش کار نمیکنه، اگر بشه یه جا بزاری یا ایمیل کنی ممنون میشم

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - maka2 - 2012-12-07

(2012-12-06 ساعت 22:27)پرنیان90 نوشته:  
(2012-12-06 ساعت 09:55)hamid_r555 نوشته:  
منم 2 دسامبر با ترکیش به لس آنجلس پروازم بود، هیچ گیری تو فرودگاه امام ندادند راجب ....

سلام. ممنون بابت جواب. من آدرسم رو تو فرودگاه تغییر دادم، الان باید کاری کنم؟
نه دوست من ، فقط منتظر باش . بعد از 7-8 روز نامه هات میاد.

RE: اولین سفر برای فعال شدن گرین کارت به آمریکا: بلیط، گمرک و ... - amiry - 2012-12-07

(2012-12-06 ساعت 15:56)*NASIM* نوشته:  
(2012-12-06 ساعت 11:40)amiry نوشته:  
(2012-12-01 ساعت 18:25)honey62 نوشته:  سلام دوستای خوبم
. ما همچنین مفتخریم که در کل تاریخ مهاجرسرا عنوان اولین کیسی که در فرودگاه امام دلارهایشان را گرفتند را داشتیم.

نوشته بودیم غذا داریم فقط پرسید چی دارید ما هم همه چی رو گفتیم به جز برنج و اصلا چمدون ها رو نگشتن
برعکس شما، دل و روده چمدون من را به هم ریخت. برنج و کلی غذای آماده را جلوی چشم من دور ریخت که آه از نهاد من بلند شد. چون کلی کتاب را نیاوردم تا بجاش قرمه سبزی و قیمه بیارم. تازه گفت لطف میکنم جریمه ات نمیکنم چون توی فرم گفتی غذا نداری همراهت. من هم برای اینکه حرفی زده باشم گفتم این غذاها کنسرو هست و نیمه آماده است. گفت ما به چیزی که خورده میشه میگیم غذاBig GrinBig Grin
الان فقط یک دونه قرمه سبزی برام مونده که از چشم مامور دور مونده بود. بااین که همه چیز اینجا هست ولی حیفم میاد بخورمش. از بس که دور از جون شما حمالی کردم برای این دو تا چمدونBig GrinBig Grin

amiry عزیز من 19 روز دیگر عازم هستم و مقصدم ویرجینیا ( fairfax county) است. قیمه و قورمه سبزی که نه اما اگر بخواهید با کمال میل می توانم تعدادی از کتابهایتان که ضروری هستند را برایتان بیاورم، بی تعارف Cool
از لطف شما بی نهایت سپاسگذارم نسیم خانم. دست بر قضا من هم در fairfax و نزدیک دانشگاه جورج میسون هستم. شما هم اگر کاری از دست من برمیاد تعارف نکنید. من عملا فقط دوست دوستم!! را در اینجا میشناختم که اونهم دو سه بار بیشتر مزاحمش نشدم و از روز اول همه کارها را خودم کردم. الان هم همخونه امریکایی من بیشتر مراقب هست به من سخت نگذره تا ایشون. باز هم عرض میکنم هر کاری که از دست من برمیاد بفرمایید در خدمتم.