مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid05 - 2014-12-18

(2014-12-18 ساعت 05:28)yami نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 17:46)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 16:56)shiraz_neda نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 14:17)p.arsa نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 14:08)shiraz_neda نوشته:  یه سوال : یعنی واسه کسی که نرفته باشه سرکار باید بیمه اوباماکر ثبت نام کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید . من فکر می کردم باید بریم سر کار تا بیمه از طریق شرکتها رد شود . مثل ایران . اگر باید خودمون ثبت نام کنیم هزینه آن برای هر نفر چقدر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ایران هم اگر سر کار نمیرفتید و یا بیمه کارفرما رو نمیخواستید میتونستید خودتون خودتون رو بیمه کنید ولی چون مبلغش بالاتر بود کسی این کار رو نمیکرد!

آره می دونم . پس اگر خودمون و بیمه نکنیم جریمه هم نمیشیم . مبلغش هم بفرمایید بگید ممنون

این سایتش هستش
healthcare.gov

مبلغ بیمه اوباما کر بستگی به پلنی که انتخاب میکنید متغیر هستش البته هر چه درامد بالاتر باشه مبلغ ان بیشتر خواهد شد

با درامد سالیانه خانوار کمتر از ده هزار دولار به ما نفری 350 دولار کمترین پلنش بود!!!!
فلوریدا مدیکید هم نمیگیره ما رو و بهمین خاطر نوشت که شما بیمه اوباماکر هم نگیری هم جریمه نمیشی××
یعنی یه چیزی تو مایه های انگاری شما نیستی! ندیدیمت.
ما هم نگرفتیم.

دوستان من از medical تو كاليفرنيا استفاده ميكنم . بدون هيچ هزينه اي. خيلي كا مل هست. حتي شامل دندان هم ميشه مراكزي هم كه اين بيمه رو كاور ميكنند . خيلي زياد هستن من ٢ مرتبه بدون هيچ هزينه اي استفاده كردم. برايافراد بدون درامد و يا كم درامد مثل مها جرين هست. البته اگر بريد سر كار پلن عوض ميشه. و حتما حضوري مراجعه كنيد. از طريق اينترنت خيلي خيلي طول ميكشه دوستاني كه بچه هاشونمدرسه ميرند. بچه ها اتو ماتيك بيمه ميشن. اگه سوالي بود در خدمتم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mrt - 2014-12-18

(2014-12-18 ساعت 05:54)omid05 نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 16:56)shiraz_neda نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 14:17)p.arsa نوشته:  ایران هم اگر سر کار نمیرفتید و یا بیمه کارفرما رو نمیخواستید میتونستید خودتون خودتون رو بیمه کنید ولی چون مبلغش بالاتر بود کسی این کار رو نمیکرد!

آره می دونم . پس اگر خودمون و بیمه نکنیم جریمه هم نمیشیم . مبلغش هم بفرمایید بگید ممنون

این سایتش هستش
healthcare.gov

مبلغ بیمه اوباما کر بستگی به پلنی که انتخاب میکنید متغیر هستش البته هر چه درامد بالاتر باشه مبلغ ان بیشتر خواهد شد

با درامد سالیانه خانوار کمتر از ده هزار دولار به ما نفری 350 دولار کمترین پلنش بود!!!!
فلوریدا مدیکید هم نمیگیره ما رو و بهمین خاطر نوشت که شما بیمه اوباماکر هم نگیری هم جریمه نمیشی××
ما هم نگرفتیم.

دوستان من از medical تو كاليفرنيا استفاده ميكنم . بدون هيچ هزينه اي. خيلي كا مل هست. حتي شامل دندان هم ميشه مراكزي هم كه اين بيمه رو كاور ميكنند . خيلي زياد هستن من ٢ مرتبه بدون هيچ هزينه اي استفاده كردم. برايافراد بدون درامد و يا كم درامد مثل مها جرين هست. البته اگر بريد سر كار پلن عوض ميشه. و حتما حضوري مراجعه كنيد. از طريق اينترنت خيلي خيلي طول ميكشه دوستاني كه بچه هاشونمدرسه ميرند. بچه ها اتو ماتيك بيمه ميشن. اگه سوالي بود در خدمتم

کجا باید بریم؟، مدی کید؟ما که بچه نداریم هم شامل حال ما می شه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2014-12-18

خداييش عجب كشور عجيب غريبيه، نه معياراي اندازه گيريش مثل بقيه ي كشور هاست ، نه قوانين رانندگيش تو ايالاتهاي خودش يكيه ، نه حتي مراحل گواهينامه گرفتنش مثل همه، نه قوانين پوشش بيمه يكسانه، نه ماليات يكسانه. اما اتحاديه واسه خودش!!!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - p.arsa - 2014-12-18

(2014-12-18 ساعت 06:02)chaymon نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 14:02)p.arsa نوشته:  یه سوال!
اسم من mohammad reza توی پاسپورتم نوشته! روی گرین نوشته Mohammad R ولی پشت گرین پایین کامل نوشته اسمم رو! برگه ssn که اومده نوشته mohammad ! الان این اشکال داره؟؟؟ حداقل میشه گفت واسه گرین نه! چون پشت کامل !

دوست عزیز reza اگه با فاصله نوشته شده باشه در اسم شما میدل نیم(نام) گفته میشه که یا مخفف میشه در اسم کامل شما که همون R هست و یا اصلا به کار نمیره و شما رو با فرست نیم و لست نیم می شناسند دوست خود من میدل نیم داشت و برای آی دی و گواهینامه اقدام کرد در هیچکدام میدل نیمش نیومده بود این چیزی بود که من با چشم خودم دیدم
خوب رضا توی اسم من هم میدل نیست! توی هیچ فرمی هم توی قسمت میدل رضا ننوشتم!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vahid2014 - 2014-12-18

(2014-12-18 ساعت 08:22)mrt نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 16:56)shiraz_neda نوشته:  آره می دونم . پس اگر خودمون و بیمه نکنیم جریمه هم نمیشیم . مبلغش هم بفرمایید بگید ممنون

این سایتش هستش
healthcare.gov

ما هم نگرفتیم.

برو health &human كانتى من بيمه شدم با پرداخت ماهانه ٣٨سنت گفتند بايد با چك پرداخت كنم حالا بايد براى اين ٣٨ سنت يه برگ چك حدود نيم دلار حروم كنم مگه چند ماها يه جا بپردازم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - p.arsa - 2014-12-18

من که توی بحث بیمه به نتیجه ایی نرسیدم! بیمه اوباما هم که اکانت ساختم میکه شما شناسایی نشدیSmile))

(2014-12-18 ساعت 09:34)p.arsa نوشته:  من که توی بحث بیمه به نتیجه ایی نرسیدم! بیمه اوباما هم که اکانت ساختم میکه شما شناسایی نشدیSmile))

انجام دادن كار بيمه تو امريكا مثل وأم گرفتن توى ايرانه حتى بعضيها وكيلشون انجام ميده فوق العاده كار تخصصى وپيچيده با اپشنهاى مختلفه من حداقل ٢٤ ساعت درموردش مطالعه كردم ودر اخرم از چندتا دوست كمك گرفتم

(2014-12-18 ساعت 08:48)قصه گو نوشته:  خداييش عجب كشور عجيب غريبيه، نه معياراي اندازه گيريش مثل بقيه ي كشور هاست ، نه قوانين رانندگيش تو ايالاتهاي خودش يكيه ، نه حتي مراحل گواهينامه گرفتنش مثل همه، نه قوانين پوشش بيمه يكسانه، نه ماليات يكسانه. اما اتحاديه واسه خودش!!!

اينجا يه كشور با قوانين مختص خودشه اگه بخواهيد هميشه همه چيز منفيش را با جاهاى ديگه مقايسه كنيد دچار مشكل ميشيد اولين گام شما جهت اداپته شدن با شرائط اينه كه همه قوانين ومقررارت اينجا را بپذيريد ودومين قدم كه از توصيه هاى يكى از دوستانم بود اينه كه از فردا صبح كه از خواب بيدار شديد خودتونا يه امريكايى بدونيد بعد ميبينيد كه أكثر مشكلاتتون حل ميشه به همين راحتى
چشم ها را بايد شست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-12-18

(2014-12-18 ساعت 09:28)p.arsa نوشته:  
اسم من mohammad reza توی پاسپورتم نوشته! روی گرین نوشته Mohammad R ولی پشت گرین پایین کامل نوشته اسمم رو! برگه ssn که اومده نوشته mohammad ! الان این اشکال داره؟؟؟ حداقل میشه گفت واسه گرین نه! چون پشت کامل !

دوست عزیز reza اگه با فاصله نوشته شده باشه در اسم شما میدل نیم(نام) گفته میشه که یا مخفف میشه در اسم کامل شما که همون R هست و یا اصلا به کار نمیره و شما رو با فرست نیم و لست نیم می شناسند دوست خود من میدل نیم داشت و برای آی دی و گواهینامه اقدام کرد در هیچکدام میدل نیمش نیومده بود این چیزی بود که من با چشم خودم دیدم
خوب رضا توی اسم من هم میدل نیست! توی هیچ فری هم توی قسمت میدل ننوشتم!
آق رضا حواست باشه موقع دریافت کریدیت کارت اسمی رو که روی سوشالت نوشته شده روی کریدیت کارتت بنویسن

(2014-12-18 ساعت 09:57)farshad varaste نوشته:  

آق رضا حواست باشه موقع دریافت کریدیت کارت اسمی رو که روی سوشالت نوشته شده روی کریدیت کارتت بنویسن

ميشه لطفا بفرماييد به شما چقدر كرديت دادند

(2014-12-18 ساعت 10:02)Vahid2014 نوشته:  
(2014-12-18 ساعت 09:57)farshad varaste نوشته:  

ميشه لطفا بفرماييد به شما چقدر كرديت دادند
من هنوز سوشالم نیومده نتونستم کریدیت کارت بگیرم ولی خانمم سیکیور کریدیت کارت گرفته. هر چقدر پول بزارید همون قد اعتبار بهتون میدن

(2014-12-18 ساعت 10:08)Vahid2014 نوشته:  نه به مقدار پولتون نيست به من ٣٠٠ تا بيشتر ندادند گفت ازش استفاده كن هر چند ماه افزايشش ميديم
من ولز فارگو حساب باز کردم و هرچقدر بخواید میتونید سیکیور کریدیت داشته باشید

من براي كرديت ، اين اجازه رو به بانك دادم كه به صورت انلاين از چكينگ برداشت كنه.از يه جهت خوبه كه ديگه نگران چك نوشتن آخر ماه نيستم، از يه جهت هم بده كه آدم هي خرج مي كنه و كارت مي كشه بدون اينكه حساب كتاب كنه!! فعلاً تا حسابمون پره خوبه، ولي اگه بد عادت شديم واسه طولاني مدت خطرناكه.
يه نكته ي ديگه، ولز فارگو بابت هرسري خريد و كارت كشيدن، يك تا دو دلار برميداره ميريزه تو ي سيوينگ!
راستي همونطور كه قبلاً گفتم بابت اين كارت ها سالانه بيست و پنج دلار نفري شارژ مي كنه، كه ما اعتراض كرديم كه چرا همون موقع بهمون نگفتيد؟! ، اونا هم قبول كردن و پولي رو كه برداشته بودن برگردوندن! خيلي بچه هاي خوبين.ياد وطن افتادم.....

بله، حساب من و همسرم مشتركه ، و براي هر نفر هزار دلار درخواست داديم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid05 - 2014-12-18

(2014-12-18 ساعت 08:22)mrt نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 16:56)shiraz_neda نوشته:  آره می دونم . پس اگر خودمون و بیمه نکنیم جریمه هم نمیشیم . مبلغش هم بفرمایید بگید ممنون

این سایتش هستش
healthcare.gov

ما هم نگرفتیم.

اين سايت لس انجلس. بله شامل شما هم ميشه چون هنوز incom نداريد اما حتما حضوري برين . لس انجلس احتمالا مترجم هم داره
http://dhs.lacounty.gov/wps/portal/dhs/coverageoptions/medical/