مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-12-20

(2014-12-19 ساعت 14:48)p.arsa نوشته:  
(2014-12-19 ساعت 13:54)iris نوشته:  چرا سوشبال من نمیاد خیلی مسخره اند
واقعا که ...
دو ماه شد
فرشاد سوشیال شما اومد؟

رفتی اداره سوشال؟
الانم اداره سوشیالم
کلی اومدم و رفتم هی کیسم را آپدیت می کنند
بعد می گن فامیلت جا نمیشه
چرت می گن چه ربطی داره
خیلی بدند دوسشون ندارم

(2014-12-19 ساعت 15:18)shadi79 نوشته:  
واقعا که ...
دو ماه شد
فرشاد سوشیال شما اومد؟

دوست عزیز مشکلی که شما با سوشیال دارید من با گرین کارت دارم وهنوز منتظرم

می دونی گرین کارت آخه مهم نیست خیلی هم اگر دیر بیاد چون فقط برای ورود و خروج از آمریکا خوبه ولی این سوشیال از نون شب تو این مملکت واجب تره
اول هیچ جا کار نمی تونم اپلای کنم
دوم کردیت نمی تونم بسازم
دوماه بیشتر شد می دونم اینطوری که میشه تا 6 ماه نمیاد گریههههههههه
خوبه برگردم ایران سوشیالم اومد بیام، حیف این دلارها نیست اینجا دارم الکی خرج می کنم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vahid2014 - 2014-12-20

(2014-12-20 ساعت 01:10)iris نوشته:  
(2014-12-19 ساعت 15:18)shadi79 نوشته:  
واقعا که ...
دو ماه شد
فرشاد سوشیال شما اومد؟

دوست عزیز مشکلی که شما با سوشیال دارید من با گرین کارت دارم وهنوز منتظرم

می دونی گرین کارت آخه مهم نیست خیلی هم اگر دیر بیاد چون فقط برای ورود و خروج از آمریکا خوبه ولی این سوشیال از نون شب تو این مملکت واجب تره
اول هیچ جا کار نمی تونم اپلای کنم
دوم کردیت نمی تونم بسازم
دوماه بیشتر شد می دونم اینطوری که میشه تا 6 ماه نمیاد گریههههههههه
خوبه برگردم ایران سوشیالم اومد بیام، حیف این دلارها نیست اینجا دارم الکی خرج می کنم
عجيبه دوست من مال ما سوشالمون دو روزه اومد به افيسشون مراجعه كرديد

همین الان از آفیسشون میام می گن صبر کن صبر ما مرتب در تماسیم
خودشونم هنگ کردند

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - p.arsa - 2014-12-20

(2014-12-20 ساعت 04:20)iris نوشته:  همین الان از آفیسشون میام می گن صبر کن صبر ما مرتب در تماسیم
خودشونم هنگ کردند
ای بابا چه بد شانسی بدی! تحمل کن درست میشه! نا امید نشو! عصبانی هم نشو! بالاخره درست میشه!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2014-12-20

(2014-12-20 ساعت 04:20)iris نوشته:  همین الان از آفیسشون میام می گن صبر کن صبر ما مرتب در تماسیم
خودشونم هنگ کردند
سلام
راستش من این چند روزه درگیر ثبتنام ESL و پیدا کردن مهد کودک واسه پسرم بودم از سوشال خودم به کل یادم رفته، فقط یکبار تماس گرفتم گفتن میاد. فعلا داریم ریال رو به نرخ دلار خرج میکنیم دستمون هم به جایی بند نیست Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - p.arsa - 2014-12-20

من دیگه خسته شدم از بس تو نقشه هیوستون گشتم دنبال خونه، هتل، متل و کلاس زبان! بالاخره اول سال جدید میرم اونجا ببینیم چی در انتظارمه!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - jojo_hami - 2014-12-20

سلام دوستان.
یکی از دوستان ما که به تازگی با همسرش رفته امریکا، موقع ورود به امریکا تقریبا 10 روز دیگه به پایان تاریخ اعتبار ویزاشون باقی مونده بوده. بعد اداره ی سوشیال بهشون گفته برای دریافت ssn باید حداقل 14 روز تا پایان اعتبار ویزاتون وقت داشته باشید تا ما بتونیم بهتون ssn را بدیم!!! خلاصه بهشون گفتن آقا برین تا گرین کارتتون براتون بیاد دیگه و بهشون ssn ندادن!... Sad این دوستان ما هم موندن بلاتکلیف و بدون ssn. .... من توی این سایت تا حالا همچین چیزی ندیده بودم. آیا واقعیت داره؟؟؟؟ Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - jojo_hami - 2014-12-20

بازم سلام.
همین دوست ما تو فرودگاه آمریکا 450 دلار بیشتر از 10000 تا (برای 2 نفر) همراه داشته. بعد تو فرودگاه آمریکا !! بهش گیر دادن و میخواستن همشو ازش بگیرن!! Sad چرا آخه؟! من نمیدونستم اونطرف هم اینا مشکل سازه .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mohamad92 - 2014-12-20

(2014-12-20 ساعت 09:59)jojo_hami نوشته:  بازم سلام.
همین دوست ما تو فرودگاه آمریکا 450 دلار بیشتر از 10000 تا (برای 2 نفر) همراه داشته. بعد تو فرودگاه آمریکا !! بهش گیر دادن و میخواستن همشو ازش بگیرن!! Sad چرا آخه؟! من نمیدونستم اونطرف هم اینا مشکل سازه .

سلام دوستان ما یک ماه اومدیم لوسآنجلس ولی آباد رفتیم ببرای ثبت نام Eslگفتن از15ژانویه بیاین،،سوشال ما2هفته ای اومد.گرین کارت 21روز،اگهما2نفر15هزارتدرخدمتم ددرضمن ما2نفر15هزارتاداشتیم کسی چیزی نگفت فقط بایدراستشومیگفتیم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-12-20

(2014-12-20 ساعت 09:59)jojo_hami نوشته:  بازم سلام.

سلام دوست من
احتمالاً دوستان شما تو فرم آبی که بهشون دادن اعلام نکردن که بیشتر از 10 هزار دلار همراه دارن.
در مورد ssn هم گه گفتین من تا حالا همچین موردی ندیدم و نشنیدم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - armina-2014 - 2014-12-21

(2014-12-19 ساعت 20:54)shadi79 نوشته:  مبارکه دوست عزیز یعنی شما آدرسو توی سایت اداره مهاجرت واداره پست تغییر ندادید شما کدوم ایالت هستید

سلام ما آدرس و تو سایت تغییر ندادیم یعنی بلد نبودم و باهمون تغییر آدرس درفرودگاه کارتها به آدرس جدید اومد و ما دالاس هستیم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مهدی 2014 - 2014-12-21

سلام دوستان
يه مدت نبودم و الان برگشتم Smile
[/b]ما 14 روزه رفتيم فلوريدا و برگشتيم. داريم آماده مي شيم كه ايشالا خرداد ماه مهاجرت كنيم.
گرين كارتم ديروز به آدرسي كه آمريكا داده بودم رفته و بايد برام بفرستند. ولي هنوز سوشيالم نيومده! انگار امسال يكم صدور اس اس نامبرا تاخير داره! الان يك ماهي هست كه اپلاي كردم و چون خودم الان ايران هستم نمي تونم پيگيري كنم!
چند نكته به ذهنم مي رسه كه بگم:
1- ترانزيت تايم حداقل 4 ساعت بذاريد كه استرس نكشيد، ما وروديمون از شيكاگو بود و اونقدر شلوغ بود كه يه 3 ساعتي منتظر بوديم!!
2-بارامونو نگاه نكردند ولي به ليمو اماني خيلي حساسند! از ما پرسيد و ما خيلي شيك داديم بهشون تا بي خيال بقيه بارمون بشند.
3- ما چون 2 هفته اي رفتيم زير 10000 برده بوديم ولي در تهران كه كاري نداشتند و اونجام كه مبلغ دقيقو تو فرما نوشتيمو آفيسر با هامو دابل چك كرد. كلا اونجا مبنا بر اعتماده مگر اينكه خلافش ثابت بشه!
4- پروازمون با قطري بود كه تو آفر گرفته بوديم حدود 6 تومان رفت و برگشت (تهران-دوحه-شيكاگو-تمپا) كه آخري با آمريكن ايرلاين بود. و برگشت از فيلادلفيا با يو اس ايرلاين.
پرواز قطري خوب بود و ارزان براي مسير ما، ولي 2 تا ايراد داشت كه اولا طولاني بود. شما 2 بار عرض ايرانو طي مي كنيد يه بار وقتي از تهران به دوحه مي ريد و سري دوم تو پرواز دوم از دوحه به سمت آمريكا. يكم رو اعصابه كه شما بعد 5-6 ساعت دوباره مي رسيد به آسمان تهران!! مخصوصا وقتي نقشه مسيرو تو مانيتوراتون مي بينيد! و ايراد دوم مسافراي محترمن كه اكثرا هندي، پاكستانيو عربند كه يكم رو اعصابند مخصوصا بي تفاوتيشون به بچه هاشون و وضع نظافتشون... ولي اختلاف قيمت اونقدري بود كه من راضي باشم Smile
5- چون پرواز طولانيه حتما قرص مسكن و قرصهاي لازم و برداريد.
6- شما اولين جايي كه وارد آمريكا مي شيد بايد چمدونهاتونو تحويل بگيريد تا چك بشند (اصطلاحا كلير بشند) بعد اگه پرواز داخلي داريد دوباره تحويل مي دين!
7- پروسه راحتتر از چيزيه كه تصور مي كنيد فقط بايد آرامشتونو حفظ كنيد.
8- احترام و اعتماد 2 تا چيزيه كه موقع ورودتون كاملا حسش مي كنيد Smile
موفق باشيد، سوالي بود در خدمتم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - afc30 - 2014-12-21

بعد از ورود به آمریکا برای اینکه ببینیم گرین کارتمون در چه مرحله ای است باید به چه سایتی مراجعه کنیم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مهدی 2014 - 2014-12-21

(2014-12-21 ساعت 19:11)afc30 نوشته:  بعد از ورود به آمریکا برای اینکه ببینیم گرین کارتمون در چه مرحله ای است باید به چه سایتی مراجعه کنیم

https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
و

https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/CISControllerAction.do?TAM_OP=login&ERROR_CODE=0x00000000&URL=%2F&AUTHNLEVEL=&OLDSESSION=