مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - 3rip - 2012-12-18

(2012-12-17 ساعت 13:12)myparents نوشته:  سلام
من و همسرم تصمیم گرفتیم که از هم جدا بشیم ، هر دو ویزا رو دریافت کردیم و بلیت خریدیم و قرار گذشتیم که از لحظه ورود به فرودگاه هر کدوم راه خودمون رو بریم ،البته هنوز رسما طلاق نگرفتیم .
برنده اصلی همسرم هست .حالا سوال من اینه که
۱ ) من چه مدارکی از همسرم نیاز دارم برای گرفتن گرین کارت و SSN ?
۲ ) آیا ما در فرودگاه باید فرم ها رو با هم پر کنیم؟
۳ ) من تا چه زمانی به مدارک همسرم نیاز دارم؟
این رو هم بگم که شوهرم میخواد منو اذیت کنه و نمیخواد من رو با خودش ببره ، من رو راهنمایی کنید که کدوم مدارک همسرم رو نیاز دارم ؟
آیا بعد از فرودگاه باز هم باید همسرم باشه تا من بتونم گرین کارت و SSN رو بگیرم؟
با توجه به اینکه ایشون برنده اصلی است و من فقط همراه همسرم میتونم وارد آمریکا بشم!

متاسفم که داره این اتفاق میفته.
در مورد ورودتون به امریکا, همسرتون به تنهایی نمیتونن برن امریکا و در اولین ورود به همراهی شما نیاز دارند. ولی اینکه بعد از ورود به امریکا تکلیف گرین کارت و اس اس ان چی میشه نمیدونم, بهتره اگر هم از هم میخواید جدا بشید اینکارو به طور رسمی انجام ندید, حداقل گرین کارت و اس اس ان رو که گرفتید اینکارو کنید.

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - کامیلا - 2012-12-18

(2012-12-12 ساعت 22:28)honey62 نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 10:58)amiry نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 00:27)*NASIM* نوشته:  دوستانی که با ترکیش سفر کردید، لطفا به من بگویید که حداکثر وزن بار دستی ( داخل هواپیما) چند کیلوگرم است؟
میبنم که مشغول بستن چمدون هستید و قطعا در گیر وزن کردن مداوم چمدانها و سوال بی جواب چه چیزی اونجا بیشتر به دردم خواهد خورد.Big Grin
به جمع متحیرین خوش آمدین. Shy

واقعا آره، ما تا لحظه آخر داشتیم چمدون وزن میکردیم و هی از این چمدون به اون چمدون جابجا میکردیم، نمیخوام یادم بیادددددددد
بار درستی 8 کیلو برای ترکیش، ولی اصلا برای ما رو وزن نکردن ما خیلی زیاد داشتیم Tongue
5کیلو کیف دستی، 5 کیلو کیف لپ تاپ، یه 8 کیلو و یه 9 کیلو carry on
سلام دوستان قدیمی و بسیار عزیزم
اولا معذرت که 3 ماه نبودم راستش الان برای خونه اینترنت گرفتیم و من هم در جمع شما مجددا حاضر شدم.
ما با ترکیش اومدیم وزن بارهایی که به داخل هواپیما بردیم رو اگه بگم باور نمیکنین
یک کوله پشتی 16 کیلویی
یک کوله پشتی 12 کیلویی
یک کیف لپ تاپ پر از کتاب که حدود 9 کیلو بود
یک ساک دستی بالای 10 کیلو
4 جعبه شیریینی داخل یک پلاستیک
یک کیف دستی کوچولو
ولی اصلا کسی وزن هم نکرد

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - cmbt - 2012-12-18

سلام به همه دوستان گل مهاجر سرائ،اومدم یک چیزی بگم که امیدی باشه برای همهٔ دوستان جویا کار در تخصص خودشان،من یک ساعت پیش از اینترویو اومدم.اولین اینترویو که دو ساعت و نیم طول کشید !!!دو ساعت و نیم سوال و جواب!ولی‌job را گرفتم و به خواسته خودم از ژوئن شروع می‌کنم(سفر بعدی ).در یک مرکز تحقیقات در بوستون .به امید موفقیت همهٔ دوستان مخصوصا همکاران پزشک خودم.

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - shkhmo - 2012-12-18

سلام به دوستان عزیز
ماهم یک دسامبر به آمریکا ایالت تگزاس شهر هیوستون آمدیم و تاکنون 17 روز میگذره و از سوشیال و گرین کارت خبری نیست . تاکنون اطلاعات خاصی پیدا نکردیم به محض کسب اطلاعات مفید در خدمتتان خواهیم بود.

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - amiry - 2012-12-18

(2012-12-17 ساعت 15:09)golesang نوشته:  
(2012-12-16 ساعت 04:22).wall street نوشته:  

(2012-12-16 ساعت 07:56)honey62 نوشته:  
(2012-12-16 ساعت 07:50).wall street نوشته:  
(2012-12-16 ساعت 06:08)honey62 نوشته:  گرین کارت ما هم رسید بعد از 15 روز ولی رفته اورگان....
wall street میتونی کفتری چیزی اونجا پیدا کنی بدی برامون بیاره Cool

سلام. گرین کارت اینجا چی کار میکنه؟ اینجا بارون زیاد مییاد. خیس نشه کارتهاBig Grin

والا چی بگم، آدرسمون رو عوض کردیم که بیاد ویرجینیا ولی گویا حوصله نداشتن به آدرس جدید بفرستن به همون قبلیه فرستادن، جای شکرش باقیه که اون وسطا قات نزدن بستمون بفرستن آفریقا!!!Big Grin

احتمالا زمانی که آدرس جدید رو دادین اون آفیسر دقت نکرده بود و آدرس جدید رو وارد نکرد
این اتفاق برای من هم افتاد. قبلا در همین تاپیک توضیح دادم. مطمئن هم هستم که توی سیستم وارد کرد. دلیلم هم اینه که سوشیال به آدرس جدید اومد. حتی آفیسر کلی هم سر به سرم گذاشت و با ظاهر جدی میگفت: باید 5 تا دلیل بیاری که میخواهی ادرست را عوض کنی! البته بعد از چند لحظه وقتی با خنده جواب دادم که " من فقط یک دلیل دارم" و از باقی مکالمه معلوم شد که داره سر به سرم میذاره. ولی مطمئنم که آدرس را تغییر داد. با این حال گرین کار من هم از ادرس اولم در ایندیانا سر در اورد.

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - myparents - 2012-12-18

(2012-12-17 ساعت 15:30)immigrangel نوشته:  
(2012-12-17 ساعت 15:05)saher نوشته:  
(2012-12-17 ساعت 14:34)immigrangel نوشته:  
(2012-12-17 ساعت 13:12)myparents نوشته:  سلام
من و همسرم تصمیم گرفتیم که از هم جدا بشیم ، هر دو ویزا رو دریافت کردیم و بلیت خریدیم و قرار گذشتیم که از لحظه ورود به فرودگاه هر کدوم راه خودمون رو بریم ،البته هنوز رسما طلاق نگرفتیم .
برنده اصلی همسرم هست .حالا سوال من اینه که
۱ ) من چه مدارکی از همسرم نیاز دارم برای گرفتن گرین کارت و SSN ?
۲ ) آیا ما در فرودگاه باید فرم ها رو با هم پر کنیم؟
۳ ) من تا چه زمانی به مدارک همسرم نیاز دارم؟
این رو هم بگم که شوهرم میخواد منو اذیت کنه و نمیخواد من رو با خودش ببره ، من رو راهنمایی کنید که کدوم مدارک همسرم رو نیاز دارم ؟
آیا بعد از فرودگاه باز هم باید همسرم باشه تا من بتونم گرین کارت و SSN رو بگیرم؟
با توجه به اینکه ایشون برنده اصلی است و من فقط همراه همسرم میتونم وارد آمریکا بشم!

دوست عزيز
شما با توجه به اينكه DV2 هستيد بايستي به همراه يا بعد از همسرتون وارد آمريكا بشيد و زودتر از ايشون نمي تونيد بيايد.

در مورد سوال 1 ) شما هيچ مداركي از همسرتون براي اينها احتياجي نداريد و پاسپورت و ويزا و پاكت زردتون كفايت مي كنه.
در مورد گزينه 2) توي مقدمه صحبتم توضيح دادم
در مورد گزينه 3) شما به محض ورود به آمريكا ميتونيد همه ي كارها رو خودتون به تنهايي انجام بديد.

مي تونيد به تاپيك IMMIGRANGEL (ارائه خدمات براي سفر به آمريكا) مراجعه كنيد تا از خدمات ما استفاده كنيد.

حتی با داشتن : پاسپورت و ويزا و پاكت زرد,
شما بدون اجازه همسرتون اجازه خروج از مرزهای کشور رو ندارید(قوانین داخلی ایران) و شوهرتون برای جلوگیری از خروج شما نیازی به اذیت کردن شما نداره..(متاسفانه با طلاق ندادن شما, در لحظه خروج میتواند اظهار کند که شما اجازه خروج ندارید) بنابراین شما حتی بعد از همسرتون نیز نمیتونید وارد آمریکا بشید. موضوع اصلی برای شما خروج از کشور هست و نه مسایل بعد از ورود به آمریکا.

وقتی به آمریکا آمدید موضوع آدرسی که گرین کارت را باید ارسال کنند هست. و بعد از اون شاید موضوعی نباشه ولی بطور قطع یقین نمیشه گفت که اصلا" نیست.

من هم موضوع بعد از ورود به آمريكا رو عرض كردم ولي در بقيه موارد باهاتون موافقم.

چه مدارکی برای گرفتن گرین کارت و SSN نیاز دارم؟
آیا برای گرفتن گرین کارت به اداره خاصی باید برم؟
از کجا باید برای گرفتن گرین کارت اقدام کنم؟

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - loveusa - 2012-12-18

بچه ها یک سوال مهم و فوری دارم.
من الان تو لس آنجلسم و یک سری مدارک تو ایران دارم و می خوام اونا رو به اینجا بفرستم. وقتی به دی اچ ال برای ارسال مدارک رفتن ، گفتن که هیچ بسته ای از ایران به آمریکا ارسال نمیشه و بحث تحریم و ....
حالا میگید چیکار کنم؟ به نظرتون همه شرکت های پستی اینجوریه یا نه؟ لازم به ذکره بگم، خانوادم در کردستان ساکنند.

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - sayeh_m - 2012-12-18

(2012-12-18 ساعت 12:20)loveusa نوشته:  بچه ها یک سوال مهم و فوری دارم.
من الان تو لس آنجلسم و یک سری مدارک تو ایران دارم و می خوام اونا رو به اینجا بفرستم. وقتی به دی اچ ال برای ارسال مدارک رفتن ، گفتن که هیچ بسته ای از ایران به آمریکا ارسال نمیشه و بحث تحریم و ....
حالا میگید چیکار کنم؟ به نظرتون همه شرکت های پستی اینجوریه یا نه؟ لازم به ذکره بگم، خانوادم در کردستان ساکنند.
از آرامکس سوال کنید .

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - ehsan1095 - 2012-12-18

(2012-12-18 ساعت 05:41)cmbt نوشته:  سلام به همه دوستان گل مهاجر سرائ،اومدم یک چیزی بگم که امیدی باشه برای همهٔ دوستان جویا کار در تخصص خودشان،من یک ساعت پیش از اینترویو اومدم.اولین اینترویو که دو ساعت و نیم طول کشید !!!دو ساعت و نیم سوال و جواب!ولی‌job را گرفتم و به خواسته خودم از ژوئن شروع می‌کنم(سفر بعدی ).در یک مرکز تحقیقات در بوستون .به امید موفقیت همهٔ دوستان مخصوصا همکاران پزشک خودم.
خيلي خيلي خوشحال شدم و تبريك ميگويم اميدوارم هر روز موفقيت هاي بيشتري كسب كنيد،از شايراي عزيز خبري نيست براي او هم ارزوي موفقيت دارم

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - sima s - 2012-12-18

آرامكس تجربه كردين؟ به نظر من كه عاليه.

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - پدی - 2012-12-18

اره آرامکس چون مال کشورهای عربیه راحت تر کار میکنه

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - honey62 - 2012-12-18

یعنی چی؟؟؟ مردم چه گناهی دارن...شاید شهر شما اینجور گفتن اگه تهران کسی رو دارید بفرستید از دفتر تهران سوال کنن،فکر کنم الکی یه حرفی زدن از خودشون.

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - mahdiyegh - 2012-12-18

با سلام
دوستان گرامی بنده 5 روز است که ویزا گرفته ام و همانطور که مستحضر هستید 6 ماه اعتبار دارد .سوال من این است که اگر برای حدود 4 ماه دیگه بلیط تهیه کنم برای بعد از عید به مشکلی برخورد نمی کنم و اصولا" اگر 2 ماه از اعتبار ویزام باقی بماند از جنبه های مختلف به مشکلی برخورد نمی کنم ؟
در ضمن لینک سایت فرم هایی که باید در فرودگاه پر نماییم را لطفا" مرحمت نمایید.
با سپاس فراوان

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - Blaze - 2012-12-18

سلام دوست عزیز

من قبلا همین مشکلو داشتم و یک سری مدارک لازم داشتم. دقیقا همین صحبت ها رو گفته بودن و dhl نشد استفاده کنیم. کلا از اونور نمیشه راحت فرستاد ولی از ایران راحت تر میشه به امریکا فرستاد ، بهر حال با استفاده از پست UPS در مدت 2 هفته رسید ایران دستم. از توی سایتشم شماره میده و میشه چک کرد ، حتی از ایران هم زنگ زدم به شرکتش و ارسال بسته رو پیگیری کردم.

(2012-12-18 ساعت 19:47)mahdiyegh نوشته:  با سلام
دوستان گرامی بنده 5 روز است که ویزا گرفته ام و همانطور که مستحضر هستید 6 ماه اعتبار دارد .سوال من این است که اگر برای حدود 4 ماه دیگه بلیط تهیه کنم برای بعد از عید به مشکلی برخورد نمی کنم و اصولا" اگر 2 ماه از اعتبار ویزام باقی بماند از جنبه های مختلف به مشکلی برخورد نمی کنم ؟
در ضمن لینک سایت فرم هایی که باید در فرودگاه پر نماییم را لطفا" مرحمت نمایید.
با سپاس فراوان

شما یک روز از ویزاتون هم مونده باشه مشکلی ندارین .

من هم عین شما چند روزه ویزا گرفتم و فعلا معلوم نیست کی بتونم خارج بشم. از هیچچچ جنبه ای هم مشکل نداره ..

چه وسواسی دارین ها !!! یک ماه مونده تموم بشه برین که دلشوره هم نداشته باشین روزهای آخرشه ...

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - amiry - 2012-12-18

(2012-12-18 ساعت 13:19)sayeh_m نوشته:  
از آرامکس سوال کنید .
در جایی که از DHL نمیتوان استفاده کرد.TNT خیلی بهتر و قوی تر از آرامکس هست. آرامکس یک سرویس عربی است که بیشتر در کشورهای محدوده خلیج فارس فعالیت میکند. البته برای همه دنیا بسته قبول میکند و مسلما به مقصد میرساند ولی TNT به مراتب قوی تر و بهتر از آرامکس عمل میکند و تمام تمرکزش بر روی انتقال بسته است مثل دی اچ ال. در حالی که شنیده ام (مطمئن نیستم) حتی بعضی خرید ها و خدماتی از این دست هم انجام میدهد. البته این کار ممکن به نظر ما خوب باشد ولی عملا نشان میدهد که ماموریت اصلی این شرکت انتقال بسته نیست. به همین دلیل هم معمولا چند روز!! دیرتر از دی اچ ال و تی ان تی عمل میکند.