مهاجرسرا
ویزای نامزدی آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: ویزای نامزدی آمریکا (/thread-1873.html)

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - ehsan6114 - 2014-12-03

من 20 نوامبر پروندم رفته سفارت ابوظبی ولی هنوز هیچ ایمیلی واسه روز مصاحبه من و نامزدم دریافت نکردیم به نظرتون دیر نشده ؟سفارت هم که اصلا جواب درست و حسابی نمیده

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - aidaone - 2014-12-03

(2014-12-03 ساعت 11:35)ehsan6114 نوشته:  من 20 نوامبر پروندم رفته سفارت ابوظبی ولی هنوز هیچ ایمیلی واسه روز مصاحبه من و نامزدم دریافت نکردیم به نظرتون دیر نشده ؟سفارت هم که اصلا جواب درست و حسابی نمیده

حتماً خیلی با دقت spam و بقیه فولدرهای ایمیلتون رو چک کنید چون ما هم وقتی ایمیل رو پیدا کردیم 3 روز بود که وقت رو داده بودن ! اگر وقت رو بهتون داده باشن NVC تاریخش رو میدونه میتونید از اونا بپرسید که حداقل بدونید کی هست و بعد منتظر ایمیل باشید . این لینک هم که میذارم چک کنید من هروقت از این طریق ایمیل زدم حداکثر تا 2 روز بعدش جواب دادن .

http://www.abudhabiivo.net/b_contactus.aspx

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - Musick - 2014-12-04

بی نهایت ممنون از خانم "الهه سابق" که تو این تاپیک سر نخ کار رو از ابتدا تا انتهای کار توضیح دادن و به بیشتر سوالام رسیدم...

یه چند تا سوال کوچیک در مورد ویزای نامزدی برام پیش اومد:

1. کسایی که تازه با هم از دو کشور مختلف آشنا میشن چطور می تونن از طریق ویزای نامزدی اقدام کنن ؟ حتما باس همدیگه رو جایی ببینن و از هم عکس بگیرن ؟

2. هزینه مصاحبه سفارت عموما چقدر میشه ؟

3. اجازه انتخاب سفارت به عهده خودمونه ؟ اگه آره شما کدومو پیشنهاد می کنین ؟ یادمه واسه ویزای تحصیلی آنکارا مورد تایید همه بود اما واسه ازدواج گمون نکنم فرقی وجود داشته باشه. مگه اینکه بخواد فرقی تو هزینه های سفر باشه.

4. دارم فرم G-325 رو مرور می کنم و رسیدم به قسمت:

الف: لیست کارفرما ها. از اونجایی که تو موسسه تدریس می کردم و مسلما خصوصی هم هستش اصلا لازمه که بخوام قیدش کنم ؟ از طرفی گمون نکنم تاثیری رو کیس نامزدی داشته باشه و از طرف دیگه هم ممکنه فقط زمان کلیرنس رو افزایش بده. به نظر خودم بنویسم None و در ادامه Freelance Translator رو اضافه کنم بهتر باشه. پیشنهاد شما چیه ؟

ب: یه گزینه دیگه هم هستش که نوشته this form is submitted in connection with applicant for:
گمونم واسه ویزای نامزدی گزینه Naturalization باس انتخاب شه درسته ؟

ممنون یشم یکی بتونه جواب بده. Shy

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - aidaone - 2014-12-04

(2014-12-04 ساعت 04:44)Musick نوشته:  بی نهایت ممنون از خانم "الهه سابق" که تو این تاپیک سر نخ کار رو از ابتدا تا انتهای کار توضیح دادن و به بیشتر سوالام رسیدم...

یه چند تا سوال کوچیک در مورد ویزای نامزدی برام پیش اومد:

1. کسایی که تازه با هم از دو کشور مختلف آشنا میشن چطور می تونن از طریق ویزای نامزدی اقدام کنن ؟ حتما باس همدیگه رو جایی ببینن و از هم عکس بگیرن ؟

2. هزینه مصاحبه سفارت عموما چقدر میشه ؟

3. اجازه انتخاب سفارت به عهده خودمونه ؟ اگه آره شما کدومو پیشنهاد می کنین ؟ یادمه واسه ویزای تحصیلی آنکارا مورد تایید همه بود اما واسه ازدواج گمون نکنم فرقی وجود داشته باشه. مگه اینکه بخواد فرقی تو هزینه های سفر باشه.

4. دارم فرم G-325 رو مرور می کنم و رسیدم به قسمت:

الف: لیست کارفرما ها. از اونجایی که تو موسسه تدریس می کردم و مسلما خصوصی هم هستش اصلا لازمه که بخوام قیدش کنم ؟ از طرفی گمون نکنم تاثیری رو کیس نامزدی داشته باشه و از طرف دیگه هم ممکنه فقط زمان کلیرنس رو افزایش بده. به نظر خودم بنویسم None و در ادامه Freelance Translator رو اضافه کنم بهتر باشه. پیشنهاد شما چیه ؟

ب: یه گزینه دیگه هم هستش که نوشته this form is submitted in connection with applicant for:
گمونم واسه ویزای نامزدی گزینه Naturalization باس انتخاب شه درسته ؟

ممنون یشم یکی بتونه جواب بده. Shy

سلام جواب سوالاتون رو تا اونجایی که میدونم به همین ترتیب میگم

1-بله در طول مدت آشناییتون حداقل باید 1 بار همدیگرو ببینید و باهم عکس داشته باشید مگر اینکه بتونید دلیل بسیار قابل قبولی (مریضی خاص، محدودیت های مذهبی ) بیارید برای ندیدن همدیگه .

2-در حال حاضر هزینه مصاحبه 265$ هست برای ویزای نامزدی .این هزینه جدا از هزینه های آزمایش های پزشکی و 340$ اولیه که باید پرداخت کنید هست . (اگر تغییر نکرده باشه )

3-بله شما خودتون میتونید سفارت رو انتخاب کنید هرکدوم مزایا و معایبی دارن که از نظر خرج سفر باید ببینید کدوم واستون بهتره ولی عموماً مدت پروسه پزشکی و انتظار برای دریافت پاسپورت در صورت دریافت ویزای یکضرب توی ابوظبی کمتره.

4- الف ) حتما ً اطلاعات رو کامل بنویسید و دروغ اصلا ً نگید چون ممکنه آفیسر با یه سوال غافلگیرتون کنه و تدریس توی موسسه خصوصی معمولاً باعث نگرفتن ویزای یکضرب نمیشه .

4-ب) خیر اون واسه ویزای نامزدی نیست.شما باید گزینه other رو انتخاب کنید و توی باکس روبرو بنویسید I-129F

توی پر کردن فرم ها دقت کنید چون یه اشتباه کلی کارتون رو عقب میندازه . امیدوارم جواب سوالاتون رو گرفته باشید.موفق باشید .

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - Musick - 2014-12-04

(2014-12-04 ساعت 11:56)aidaone نوشته:  سلام جواب سوالاتون رو تا اونجایی که میدونم به همین ترتیب میگم

1-بله در طول مدت آشناییتون حداقل باید 1 بار همدیگرو ببینید و باهم عکس داشته باشید مگر اینکه بتونید دلیل بسیار قابل قبولی (مریضی خاص، محدودیت های مذهبی ) بیارید برای ندیدن همدیگه .

2-در حال حاضر هزینه مصاحبه 265$ هست برای ویزای نامزدی .این هزینه جدا از هزینه های آزمایش های پزشکی و 340$ اولیه که باید پرداخت کنید هست . (اگر تغییر نکرده باشه )

3-بله شما خودتون میتونید سفارت رو انتخاب کنید هرکدوم مزایا و معایبی دارن که از نظر خرج سفر باید ببینید کدوم واستون بهتره ولی عموماً مدت پروسه پزشکی و انتظار برای دریافت پاسپورت در صورت دریافت ویزای یکضرب توی ابوظبی کمتره.

4- الف ) حتما ً اطلاعات رو کامل بنویسید و دروغ اصلا ً نگید چون ممکنه آفیسر با یه سوال غافلگیرتون کنه و تدریس توی موسسه خصوصی معمولاً باعث نگرفتن ویزای یکضرب نمیشه .

4-ب) خیر اون واسه ویزای نامزدی نیست.شما باید گزینه other رو انتخاب کنید و توی باکس روبرو بنویسید I-129F

توی پر کردن فرم ها دقت کنید چون یه اشتباه کلی کارتون رو عقب میندازه . امیدوارم جواب سوالاتون رو گرفته باشید.موفق باشید .

مرسی که با صبر و حوصله به تمام سوالام جواب دادی. در مورد اینکه راستشو بگم والا می ترسم بگم و شرایط بحرانی تر شه چون اونجاییکه کار می کردم طرف یه جورایی آدم پول پرست و زیر آب زنی بود. به هیمن خاطر از موسسه ش زدم بیرون و اونم چون دید داره یه مدرس خوبو از دست میده بهم سابقه کارمو نداد. گفتش که هر وقت رفتی سر کاری بیا واسه همون شرکت سابقه کار بدم و الا همینجوری سابقه کار نمی دم.
حالا با این حساب فرض کن من شماره شو تو رزومه م بیارمو اونا هم بخوان زنگ بزنن پیگیری کنن. مسلما کارو خراب می کنه. اما اینکه بگم Freelancer م گمون نکنم بخواد مشکلی رو ایجاد کنه. بعضی وقتا

better a good lie than a harmful truth

(2014-12-04 ساعت 16:58)Musick نوشته:  
(2014-12-04 ساعت 11:56)aidaone نوشته:  سلام جواب سوالاتون رو تا اونجایی که میدونم به همین ترتیب میگم

مرسی که با صبر و حوصله به تمام سوالام جواب دادی. در مورد اینکه راستشو بگم والا می ترسم بگم و شرایط بحرانی تر شه چون اونجاییکه کار می کردم طرف یه جورایی آدم پول پرست و زیر آب زنی بود. به هیمن خاطر از موسسه ش زدم بیرون و اونم چون دید داره یه مدرس خوبو از دست میده بهم سابقه کارمو نداد. گفتش که هر وقت رفتی سر کاری بیا واسه همون شرکت سابقه کار بدم و الا همینجوری سابقه کار نمی دم.
حالا با این حساب فرض کن من شماره شو تو رزومه م بیارمو اونا هم بخوان زنگ بزنن پیگیری کنن. مسلما کارو خراب می کنه. اما اینکه بگم Freelancer م گمون نکنم بخواد مشکلی رو ایجاد کنه. بعضی وقتا better a good lie than a harmful truth

نمیدونم دیگه تصمیم با شماست Smile راستی یه تفاوت دیگه آنکارا و ابوظبی اینه که واسه آنکارا باید هزینه مصاحبه رو آنلاین پرداخت کنید و وقت هم آنلاین بگیرید که بعضی اوقات وقت ندارند و خیلی سخته ولی ابوظبی خود سفارت بهتون وقت میده و پول هم در سفارت پرداخت میشه . سفرنامه ها رو بخونید خیلی چیزا دستگیرتون میشه و کمک میکنه .

(2014-11-24 ساعت 15:33)Mahanturbo نوشته:  
(2014-11-24 ساعت 08:36)aidaone نوشته:  بچه ها منم ویزای یک ضــــــــــرب گرفتم.هــــــوراااااااااااااااا هــــــــــوراااااااااااا

تبريــــــــك ، خواهشا سر فرصت بگيد چه سوالايي پرسيد افيسر !؟

آقا ماهان پیام خصوصیتون رو غیر فعال کردید نتونستم جواب سوالتون رو بدم

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - kiarash_classic - 2014-12-05

با سلام
من به راهنمایی نیاز دارم.
امروز نامزدم مدارکو به سازمان مهاجرت بصورت حضوری تحویل داد. ولی اونا به عکس 2*2اینچ ایراد گرفتن.
درواقع گفتن عکس باید اوریجینال باشه. منظورشونو متوجه نشدم.
من ترجمه شناسنامه و اسکن پاسپورتو با ایمیل واسه دوست دخترم فرستادم.قبول کردن.
عکس 2*2اینچ هم با ایمیل فرستادم. ولی عکسو براش روی فوتو پیپر چاپ نکردن.
خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنن.

نمونه عکس اینجاست
[عکس: 14177627791.jpg][/align]

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - Mahanturbo - 2014-12-05

(2014-12-05 ساعت 11:30)kiarash_classic نوشته:  با سلام
من به راهنمایی نیاز دارم.
امروز نامزدم مدارکو به سازمان مهاجرت بصورت حضوری تحویل داد. ولی اونا به عکس 2*2اینچ ایراد گرفتن.
درواقع گفتن عکس باید اوریجینال باشه. منظورشونو متوجه نشدم.
من ترجمه شناسنامه و اسکن پاسپورتو با ایمیل واسه دوست دخترم فرستادم.قبول کردن.
عکس 2*2اینچ هم با ایمیل فرستادم. ولی عکسو براش روی فوتو پیپر چاپ نکردن.
خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنن.

نمونه عکس اینجاست
[عکس: 14177627791.jpg][/align]

به احتمال زياد بايد عكس روي كاغذ فوتو گلاسه باشه و اورجينال پرينت گرفته شه ( تو عكاسي ) ،

***ویزای نامزدی آمریکا*** - bahars - 2014-12-05

شايد كيفيت عكس پايين بوده، مشخصات عكس رو چك كنيد و با كيفيت بالاتر ايميل كنيد و مجدد پرينت كنن و ببرن. حتما فوتو ريكوايرمنت رو بخونيد.

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - kiarash_classic - 2014-12-05

باتشکر از پاسخگویی سریع شما.
عکس با کیفیت بالا ارسال شده.
inch 2*2
Pixels 1524*1524
dpi 762
------------------------------
دوستانی که مدارکو با ایمیل ارسال کردن.. لطفا در مورد مشخصات عکس ارسالی توضیح بدن. با تشکر

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - hoorshid - 2014-12-05

من راجع به پروسه نامزدی چیزی نمیدونم ولی فکر میکنم یکی از دلایلش کامل پیدا نبودن گوشتون هستش.

***ویزای نامزدی آمریکا*** - Mahanturbo - 2014-12-05

آقاي كيارش يه سوال
نامزدتون مدارك رو كجا دقيقا بردن ؟ مگه مي شه به غير از پست مدارك رو تحويل داد ؟

RE: ***ویزای نامزدی آمریکا*** - هستی 1985 - 2014-12-05

با سلام...دوستان عزیز کسانی که تجربه دارند لطفا بگن که توی فرودگاه که رسیدن دقیقا چه مراحلی و طی کردن یعنی مدارکی که باید تحویل می دادند و دقیقا کدوم قسمت رفتند بعد از اینکه مهر ورود زده شد چه سوال هایی پرسیدند... چون واسه بار اول می ریم مهمه که مراحل و بدونیم...مرسی

***ویزای نامزدی آمریکا*** - anderanek - 2014-12-06

توي فرودگاه مدارك رو تحويل ميدي بستگي داره افيسر چه جوري باشه معلوم نيست يا سئوال ميكنه ازتون يا نه اگر حلقه نامزدي رد بدل كردين حتما به دست داشته باشين مورد خاصي معمولا نيست يه خورده پرونده رو كه بهش دادي مطالعه ميكنه بعد اگر سوالي پرسيد متوجه نشدين بگين براتون مترجم بيارن بعد هم خوش أومدي تو امريكا [emoji2]تجربه من اين بود كه افيسر گير داد حلقه نامزديت كو من انداخته بودن تو گردن بندم گفتم چرا دستت نكردي گفتم تو هواپيما بدن باد ميكرد انداختم گردنم بيا الان دست ميكنم خنديد مهر زد ميتونست هم نزنه چون هيچكس در امريكا اندازه اون كسي كه پاسپورت رو مهر ميزنه زور نداره در أصل ويزا اصلي تو فرودگاه بهت ميدن