مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - kiana11 - 2014-12-28

(2014-12-28 ساعت 21:29)masuodrh نوشته:  سلام دوستان..
به نظر شما پرواز لوفتانزا بهتره یا ترکیش؟
سلام اگر توانایی پرداخت ۳۰۰ یا ۴۰۰ دلار بیشتر را داشته باشی کامفورت ترکیش را انتخاب کن ،غذای که به شما هم می دهند بیزینس هست وعالی ، من رفتم عالی بود ، فقط ترکیش کامفورت دارد
در حالت اکونومی ، پیشنهاد من امارات هست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - masuodrh - 2014-12-28

(2014-12-28 ساعت 22:38)kiana11 نوشته:  
سلام اگر توانایی پرداخت ۳۰۰ یا ۴۰۰ دلار بیشتر را داشته باشی کامفورت ترکیش را انتخاب کن ،غذای که به شما هم می دهند بیزینس هست وعالی ، من رفتم عالی بود ، فقط ترکیش کامفورت دارد

ممنون..سفر اول را با امارات رفتیم..که خب خیلی خوب بود
ولی برای عید قیمتهاش کمی بالاتره.. البته شنیدم که ترکیش مشکل تنگی جای صندلی رو داره..
میخواستم ببینم لوفتانزا هم همین مشکل رو داره؟ چون برام مهمه این مسأله

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - kiana11 - 2014-12-28

(2014-12-28 ساعت 22:44)masuodrh نوشته:  
(2014-12-28 ساعت 22:38)kiana11 نوشته:  

ممنون..سفر اول را با امارات رفتیم..که خب خیلی خوب بود
ولی برای عید قیمتهاش کمی بالاتره.. البته شنیدم که ترکیش مشکل تنگی جای صندلی رو داره..
میخواستم ببینم لوفتانزا هم همین مشکل رو داره؟ چون برام مهمه این مسأله
فامیلهایم با لوفتانزا امده بودند گریه می کردنند ولی کامفورت ترکیش جایش ۱.۵ برابر اکونومی امارات هست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - artam2 - 2014-12-29

دوستان سلام
من در سایت usps که چک می کنم زده بسته از MESQUITE,TX 75185,دلیور شده،آیا گرین کارت شما هم از آنجا دلیور شده؟
ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - SNSH - 2014-12-29

(2014-12-29 ساعت 03:05)artam2 نوشته:  دوستان سلام
من در سایت usps که چک می کنم زده بسته از MESQUITE,TX 75185,دلیور شده،آیا گرین کارت شما هم از آنجا دلیور شده؟
ممنون

درسته،گرين كارت من هم از اونجا اومد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مامان خانم - 2014-12-29

سلام
بر خودم واجب دانستم یک پست حسابی از مشکلات بگذارم تا این سوال ویزا معتبره یا نه را جواب بدهم در اخر قضاوت با خودتان
بنده از فرودگاه جان اف کندی وارد نیویورک شدم متاسفانه گرین کارت که رسید کاملا اشتباه بود این تا اینجا قصه رفتیم تقاضا دادیم دوباره صادر کنند خلاصه سوشال دارم ان ویزای کذایی که بعضی معتقدند یک سال معتبره بعضی نه خلاصه همه چی میگذشت سر کار هم با سوشال رفتم تا این که روز امتحان شهر مصادف با اتمام تارخ ویزا بود حالا من علاوه بر ان ویزا نامه ای مهمور هم داشتم که گرین کارتم در حال صدور است و در اداره مذکور به من گفتند این نامه و ویزا حکم گرین کارت را دارد
حالا تا اینجای قصه را داشته باشید که افسر مربوطه داخل ماشین شد و فرمود به هیچ عنوان از بنده امتحان نمی گیرد تازمانی که کارتم برسد
پس از رایزنی های فراوان و صدالبته سخنرانی های همسر به سوپر وایزر ارجاع داده شدیم ایشان هم فرمود بروید جایی که نامه تعویض را دادند ویزا را مهر کنید ما هم سرخوش به اداره مربوطه رفتیم در انجا افسر فرمودند فرمایشات سوپر وایزر درست است این ویزا حکم گرین کارت ندارد مگر مهر شود گفتیم خوب مهر بزنید فرمود اداره مرکزی فقط این مهر را دارد و یک ادرس دادندو گفتند اول باید اینترنتی وقت بگیرید اما بعد از کمی تفکر و نگاه به احوالات پریشان ما گفتند خوب بروید شاید قبول کنند
گفتیم مسیر نزدیک است گفتند با ماشین بله خوب ما هم که عشق گواهی نامه با همسر راهی شدیم مسیر با جی پی اس یک ساعت و نیم بود که ما دو ساعته رسیدیم
دم در اداره مذکور یک ساختمان سی طبقه فهمیدیم به پلیس فدرال ارجاع داده شدهایم حالا همسر دنبال جای پارک منم سر خوش امدم بروم داخل ساختمان که یک نفر که خدا خیرش دهد جلوی من را گرفت و گفت پشت سر ایشان توی صف بایستم در عرض چند دقیقه کم کم یک صف سی نفره شکل گرفت حالا هوا سرد ما هم همه منتظر
در باز شد ده نفر رفتیم داخل ابتدا یک سخنرانی الکل و دراگ ممنوع بعد تا کفش ها را هم گشتند و بازرسی و اجازه ورود دادند
حالا همه رفتند دنبال کارشان من اصلا نمی دانستم کجا بروم تا یک پلیس ازم پرسید وقت ملاقات دارم منم قصه را برایش تعریف کردم ظاهرا دلش سوخت چون گفت حالا برو بالا فکر نکنم کاری انجام بدهند بدون هماهنگی
در اسانسور در هر طبقه روبروی چند تا پلیس باز میشد که می پرسیدند وقت ملاقات دارید حالا منم در طبقه مذکور پیاده شدم بعد از توضیح وقت گرفتم البته معجزه وار و بعد از یک ساعت نوبتم شد خانم پشت باجه توضیح داد ویزا من بی اعتبار است. و بعد هم یک مهر برجسته روی ان زد ویک سال تمدیدش کرد و گفت ویزا و نامه تمدید گرین کارت هیچ وجه قانونی نداشته اند الان من با این مهر ویزایم معتبر است تا دسامبر سال بعد
این هم انشا من حالا حرف شما درست است حرف این خانم یا هر چیز من بی خبرم
در ضمن گواهی نامه ام تا تاریخ همین مهر اعتبار دارد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ghafari88 - 2014-12-29

(2014-12-29 ساعت 05:42)مامان خانم نوشته:  سلام
بر خودم واجب دانستم یک پست حسابی از مشکلات بگذارم تا این سوال ویزا معتبره یا نه را جواب بدهم در اخر قضاوت با خودتان
بنده از فرودگاه ......

من هم لازم دونستم توضیحی ارائه بدم.
از اون نظر که ما هم در فرودگاه آدرس عوض کردیم و گرین کارت های ما رو فرستادن نشانی قبلی و گم شد بماند که چه بلاهایی سر ما آمد و ما هم هنوز بعد از یک سال هنوز بدون گرین کارت هستیم شکی در بی در و پیکری ادارات دولتی اینجا نیست. اما نکته مهم این هست که تا جایی که من متوجه شدم اینجا هرکسی قانون خودش را دارد. مثلا ما با همین ویزا رفتیم سر کار و غیره ؛ اما مثلا جایی مثل بانک ما بالا رفتیم پایین اومدیم که بابا این تا یک سال جای گرین کارت ما هست نپذیرفتن بعد همون کاغذی که مامان خانم فرمودن در خصوص صدور مجدد گرین کارت رو پذیرفتن و گفتن آهااااانننن .. حالا شد!
خلاصه دیوونه خونه ای هست از این جنبه ها. در کل زیاد خودتون رو اذیت نکنید. Big Grin
فقط از این جنبه ها ها! Wink

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - arpmn - 2014-12-29

من سوشیالم تقریبا ۴۰ روز بعد از اومدنم و گرین کارتم ۳۰ روز بعد از اومدنم رسید بدستم. به ادرسی که در فرودگاه تغییر داده بودم. اداره سوشیالم دوبار به خاطر تاخیر رفتم که هر دوبار چرت تحویلم دادند. دفعه اخر که رفتم گفت هنوز داره مراحل اداری رو طی میکنه و صادر نشده اما وقتی سوشیالم اومد تاریخ چاپش مال قبل از مراجعه من به اداره بود. یعنی اداره سوشیال چرت میگفت.
اما تغییر ادرس که نگرانش بودم اصلا مشکلی نبود.
بچه هایی که کالیفرنیا هستند بهشون برای کلاس زبان و کامپیوتر سازمان برابری ایرانیان رو پیشنهاد میکنم چون کاملا رایگان هست و تازه برای کار هم کمک میکنند.
دوستانی هم که اطراف سن خوزه هسستند اگر دوست داشتند میتونند به من پیام بدن تا بتونیم یک گروه وایبر تشکیل بدیم تا هرکس هرچیز مفیدی که مربوط به این منطقه هست رو توش اشتراک بزاره تا بتونیم از تجربیات همدیگه با خبر بشیم.
اگر هم سوالی بود در خدمتم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rbrb-2015 - 2014-12-29

(2014-12-22 ساعت 09:14)آلیس-1980 نوشته:  سلام،امروز بعد از 13 روز که اینجاییم،کلید خونمون رو تحویل گرفتیم و بارهایی که فریت کرده بودیم هم طبق برنامه امروز رسید و از uhaul ماشین کرایه کردیم و رفتیم تحویل گرفتیم بردیم خونمون.توی ارواین آپارتمان 1 خوابه گرفتیم.خیلی جای قشنگیه.ایشالله قسمت همه ی اونایی که دوست دارن بشه.

تبریک میگم، امیدوارم همه مراحل به خوبی پیش بره
ما هم قصد عزیمت به ارواین داریم، میشه حدود قیمت آپارتمان یک خوابه رو بهمون بدید؟ و همینطور استدیو.
شما با گواهینامه ایران ماشین کرایه کردید؟
سپاس

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rbrb-2015 - 2014-12-29

(2014-12-29 ساعت 12:45)rbrb-2015 نوشته:  
(2014-12-22 ساعت 09:14)آلیس-1980 نوشته:  سلام،امروز بعد از 13 روز که اینجاییم،کلید خونمون رو تحویل گرفتیم و بارهایی که فریت کرده بودیم هم طبق برنامه امروز رسید و از uhaul ماشین کرایه کردیم و رفتیم تحویل گرفتیم بردیم خونمون.توی ارواین آپارتمان 1 خوابه گرفتیم.خیلی جای قشنگیه.ایشالله قسمت همه ی اونایی که دوست دارن بشه.

تبریک میگم، امیدوارم همه مراحل به خوبی پیش بره
ما هم قصد عزیمت به ارواین داریم، میشه حدود قیمت آپارتمان یک خوابه رو بهمون بدید؟ و همینطور استدیو.
شما با گواهینامه ایران ماشین کرایه کردید؟
سپاس

سفرنامه تون رو خوندم و به جواب سوالم رسیدم. ممنون از سفرنامه کامل و خوبتون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2014-12-30

سلام دوستان من
جا داره منم چند تا از تجربه هامو با این کشور جدید و پیشرفته (!!!) براتون بنویسم:
کارت سوشال من تقریباً 10 روز بعد از ورودم رسید. وقتی به اداره dmv مراجعه کردم و کارت سوشالمو بهشون دادم، تو سیستم زد و گفت اسمت تو سیستم با اسمت رو گرین کارتت نمیخونه (چون فامیلیم طولانی بود اداره سوشال بخشی از فامیلیمو به عنوان middle name در نظر گرفته بود!!!).
خلاصه دوباره رفتم اداره سوشال و موضوع رو گفتم. اونام گفتن چون کاراکتر به اندازه کافی تو سیستمشون برای فامیلیم ندارن (!!!) باید یه درخواست به اداره مهاجرت بفرستن و تاییدیه بگیرن (ای خدا از دست این امریکاییها Tongue) پرسیدم چقدر طول میکشه تا کل ماجرا درست بشه گفتن 3 تا 4 روز.
بعد 9 روز به خیال اینکه قضیه حل شده دوباره رفتم dmv اما دوباره گفتن اسمت همچنان mismatch داره با کارتت!
دوباره رفتم داره سوشال و گفتم این چه وضعشه مارو علاف کردین! مسئول مربوطه هم فرمودن تاییدیه از اداره مهاجرت اومده و الان به صورت دستی اسممو درست میکنه (اگه فک کردین اینجا همه چی اتوماتیکه کور خوندین!) بعدشم گفت نا 2 هفته دیگه کارت جدید براتون پست میشه!
و من همچنان در انتظار رسیدن کارت جدید در حال سماق مکیدنم Big Grin
برای امتحان شهری رانندگی هم برای یه ماه دیگه آنلاین وقت گرفتم. امیدوارم سر این دیگه بامبول سرم درنیارن!!!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Lemony - 2014-12-31

آقا اين ديگه چه وضعيتيه؟ من اينهمه آدرس جديد توي فرودگاه و موقع پرداخت ١٦٥ دلار نوشتم، گرين كارت رو فرستادن به آدرس اوليه م كه توي سفارت نوشته بودم، الان من نمي دونم دست كي رسيده؟؟!!! Sad

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2014-12-31

(2014-12-30 ساعت 00:59)reza_norouzi نوشته:  سلام دوستان من
جا داره منم چند تا از تجربه هامو با این کشور جدید و پیشرفته (!!!) براتون بنویسم:
کارت سوشال من تقریباً 10 روز بعد از ورودم رسید. وقتی به اداره dmv مراجعه کردم و کارت سوشالمو بهشون دادم، تو سیستم زد و گفت اسمت تو سیستم با اسمت رو گرین کارتت نمیخونه (چون فامیلیم طولانی بود اداره سوشال بخشی از فامیلیمو به عنوان middle name در نظر گرفته بود!!!).
خلاصه دوباره رفتم اداره سوشال و موضوع رو گفتم. اونام گفتن چون کاراکتر به اندازه کافی تو سیستمشون برای فامیلیم ندارن (!!!) باید یه درخواست به اداره مهاجرت بفرستن و تاییدیه بگیرن (ای خدا از دست این آمریکاییها Tongue) پرسیدم چقدر طول میکشه تا کل ماجرا درست بشه گفتن 3 تا 4 روز.
بعد 9 روز به خیال اینکه قضیه حل شده دوباره رفتم dmv اما دوباره گفتن اسمت همچنان mismatch داره با کارتت!
دوباره رفتم داره سوشال و گفتم این چه وضعشه مارو علاف کردین! مسئول مربوطه هم فرمودن تاییدیه از اداره مهاجرت اومده و الان به صورت دستی اسممو درست میکنه (اگه فک کردین اینجا همه چی اتوماتیکه کور خوندین!) بعدشم گفت نا 2 هفته دیگه کارت جدید براتون پست میشه!
برای امتحان شهری رانندگی هم برای یه ماه دیگه آنلاین وقت گرفتم. امیدوارم سر این دیگه بامبول سرم درنیارن!!!
ای بابا
یعنی منم برا فامیلم این داستان ها را دارم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مامان خانم - 2014-12-31

(2014-12-31 ساعت 04:35)iris نوشته:  
(2014-12-30 ساعت 00:59)reza_norouzi نوشته:  سلام دوستان من
خلاصه دوباره رفتم اداره سوشال و موضوع رو گفتم. اونام گفتن چون کاراکتر به اندازه کافی تو سیستمشون برای فامیلیم ندارن (!!!) باید یه درخواست به اداره مهاجرت بفرستن و تاییدیه بگیرن (ای خدا از دست این آمریکاییها Tongue) پرسیدم چقدر طول میکشه تا کل ماجرا درست بشه گفتن 3 تا 4 روز.
ای بابا
یعنی منم برا فامیلم این داستان ها را دارم
متاسفانه من هم همین مشکل را داشتم بخش دوم فامیلم به عنوان middle name استفاده شده بود که برای تعویض فرستادیم رفت
حالا یک تجربه غیر مرتبط امریکایی ها بر عکس تصور من بسیار از زیر کار در برو هستند من که در این چند وقته کسی را پر تلاش ندیدم بیشتر با دور اهسته در حال کار بودند و با این که قانون اول نشستن ممنوع بود والا یکی از افراد تیم که مسن هم هست بدون صندلی جایی نمی رود و امروز صندلی اش را به من تعارف کرد مانده بودم بشینم یا نه !
البته گفته باشم کار من دز امد چندانی ندارد اما من دوستش دارم چون جز تکراری بودنش جالبه تیم ما از یک عالمه ادم جالب تشکیل شده دیروز سوپر وایزرمان می گفت بچه ها معطل کنید دور از چشم منیجر تا ساعت بیشتری برایتان حساب شود باورتان میشود من مستقیم وسط تیم تنبل ها استخدام شدم البته من با دو ماه کم سابقه ترین و تا هفت سال سابقه هم داریم خوب تصمیم دارم اگر دانشگاه هم شروع شد به کارم ادامه بدهم Big Grin Big Grin
خداحافظ

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - i am here - 2014-12-31

سلام دوستان . لطفا راهنمایی کنید .
گرین کارت من به ادرس اولیه زمان ارسال فرمها فرستاده شده و تحویل گیرنده آن , آنرا به اداره مهاجرت تگزاس پست کرده .
باتوجه به اینکه من هیوستون زندگی می کنم امروز رفتم اداره مهاجرت هیوستون ولی گفتن نرسیده . گفتن با ید فرم I 90 رو پر کنی که برام 450 دلار آب میخوره
کسی راهی بذهنش میرسه ؟؟؟؟