مهاجرسرا
ویزای نامزدی آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزاهای مهاجرتی آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-29.html)
+---- انجمن: ویزای نامزدی و ازدواج (https://www.mohajersara.org/forum/forum-32.html)
+---- موضوع: ویزای نامزدی آمریکا (/thread-1873.html)

یک تجربه - sheri333 - 2010-08-12

سلام دوستان
من متاسفانه (در واقع خوشبختانه) ویزای نامزدیم کنسل شد و این آخرین پستی هست که در این بخش مینویسم، به همین دلیل میخواستم تجربه خودم رو در این مدت با شما شیر کنم شاید برا بعضی ها مفید باشه
1. تا جایی که امکانش براتون هست سعی کنید با ویزا ازدواج برید. ویزای نامزدی دردسرهای خیلی زیادی داره.
2. بخصوص اونایی که از طریق اینترنت با هم آشنا میشن که اتفاقن کم هم نیستن. رو طرفتون 100٪ حساب نکنید و اینجا همه چیز رو تموم نکنید که میخواین برید. همیشه خودتون رو برای هر چیزی اماده کنید
3. گرفتن وکیل کار بی خودیه. نتیجه کیس شما یا مدت زمان اون چیزیه که خارج از کنترل شما یا هر وکیلیه.
4. کل این پروسه کاغذ بازیه و زمانبر، هیچ چیزی این وسط نیست که نگرانش باشید که نکنه اینجوری بشه یا نشه. یه کویز نیست که بترسید قبول نشید هرچیزی لازم باشه بهتون میگن و به خاطر نبودن یه مدرک یا ... نگران نشید، همیشه این فرصت رو دارید که پروسه رو تکمیل کنید.
5. از اون ور یه چیز ذهنی نسازید، جدا از شنیده های این و اون سعی کنید راجع به امریکا و فرهنگ و جامعه‌اش مطالعه کنید.
6. اگه هدفتون رفتن به امریکاست باید بگم بر خلاف چیزی که تصور میشه این نوع ویزا تقریبن بدترین انتخابه
7. مدت زمان تقریبن طولانی این نوع ویزا ممکنه باعث مشکلاتی بشه از اونجا که شما و نامزدتون کنار هم نیستین این مشکلات چند برابر میشه، سعی کنید این مدت رابطتون رو محدود نکنید و با سایر اعضای خانواده از جمله خانواده نامزدتون رابطتون رو حفظ کنید و گاهی ازشون کمک بخواید.
8. Everything will be ok in the end, if it is not okay, then it is not the end

پیروز و سربلند باشید

RE: کیس نامبر چیه؟ من ندارم! - shani - 2010-08-13

سلام
امروز نامزدم (که اونم مثل من از نامبر بیخبر بوده) به اداره مهاجرت امریکا زنگ زده و گفتن اصلا مدارک شما به اینجا نرسیده و برای همین هست که نه فایل نامبر داریم و نه اصلا نامه ای برامون اومده که بگن مدارک به دستشون رسیده... خیلی نا امیدم... یعنی وکیل تو این نه ماه نمیدونسته که باید نامه بیاد یا حداقل یه اطلاعی بده بگه منتظر نامه از اداره مهاجرت نباشیم؟!!! دارم حتی به خودمم شک میکنم

RE: کیس نامبر چیه؟ من ندارم! - yami - 2010-08-13

(2010-08-13 ساعت 02:05)shani نوشته:  سلام
امروز نامزدم (که اونم مثل من از نامبر بیخبر بوده) به اداره مهاجرت امریکا زنگ زده و گفتن اصلا مدارک شما به اینجا نرسیده و برای همین هست که نه فایل نامبر داریم و نه اصلا نامه ای برامون اومده که بگن مدارک به دستشون رسیده... خیلی نا امیدم... یعنی وکیل تو این نه ماه نمیدونسته که باید نامه بیاد یا حداقل یه اطلاعی بده بگه منتظر نامه از اداره مهاجرت نباشیم؟!!! دارم حتی به خودمم شک میکنم

واییی, یعنی ایشون نه ماه بیخود و بیجهت شما رو سرکار گذاشته؟
مگه با شما پدر کشتگی داره آخه؟ دو تا نامزد و بی دلیل نه ماه اضافی معطل کردن یعنی چی؟
باور کنین بجای شماها دارم من قاط میزنم Sad
غیر قابل قبول و تحمل هست. باید همه این خسارت و جبران کنه

RE: کیس نامبر چیه؟ من ندارم! - Soofia - 2010-08-13

(2010-08-13 ساعت 02:05)shani نوشته:  سلام
نا امیدی رو کنار بذارید و از همین الان اقدام کنید.تا چشم به هم بذارید 7 یا 8 ماه دیگه پیش نامزدتون خواهید بود.
قصه خوردن هیچیو درست نمیکنه.
با یه وکیل دیگه اقدام کنید.
موفق باشید.

RE: کیس نامبر چیه؟ من ندارم! - shamim - 2010-08-13

شانی جان پولتو از وکیل پس بگیر و خودت اقدام کن اصلا سخت نیست فقط کافیه فرم اول رو بفرستی بعد نامه برات میاد فرم دوم و الا آخر. ضمن اینکه بچه های مهاجرسرا هم که خیلیهاشون این مراحل رو گذروندن هستن کاملا کمکت میکنن
دیگه حالا کاری هست که شده خیلی سخته ولی نمیتونی کاریش کنی متاسفانه

RE: کیس نامبر چیه؟ من ندارم! - yami - 2010-08-13

(2010-08-13 ساعت 13:35)shamim نوشته:  شانی جان پولتو از وکیل پس بگیر و خودت اقدام کن اصلا سخت نیست فقط کافیه فرم اول رو بفرستی بعد نامه برات میاد فرم دوم و الا آخر. ضمن اینکه بچه های مهاجرسرا هم که خیلیهاشون این مراحل رو گذروندن هستن کاملا کمکت میکنن
دیگه حالا کاری هست که شده خیلی سخته ولی نمیتونی کاریش کنی متاسفانه

البته به دوستانی که مشابه همچین اتفاقاتی براشون افتاده یا با وکیل در اوایل کار دچار مشکل شدن, تاکید موکد دارم که قبل از ارائه تقاضای جدید, مطمئن باشند که قبلا درخواستی از طرف وکیل داده نشده و اگر داده شده در چه مرحله ای است تا همان ادامه داده شود.
همانطور که میدانید, ارائه تقاضای موازی شدیدً ممنوع و ممکن است عواقب قانونی بدی داشته باشه یا به عنوان کلک به اداره مهاجرت تعبیر بشه.

RE: کیس نامبر چیه؟ من ندارم! - shani - 2010-08-14

yami جان من به نامزدم گفتم ازش شکایت کنیم گفت نمی تونیم یعنی انگار همچین قانونی نیست یا اینکه مثلا زیاد تقصیر وکیل نیست...با اینکه خیلی عصبانیم از دست وکیله. تازه از وکلای مطرح اون ایالت هم معرفی شده!

راستش به اداره مهاجرت هم زنگ زدیم گفتن ما هیچی نگرفتیم. ما الان چطور بفهمیم اگر دوباره درخواست بفرستیم ارائه تقاضای موازی نشه؟

RE: کیس نامبر چیه؟ من ندارم! - yami - 2010-08-14

(2010-08-14 ساعت 00:20)shani نوشته:  yami جان من به نامزدم گفتم ازش شکایت کنیم گفت نمی تونیم یعنی انگار همچین قانونی نیست یا اینکه مثلا زیاد تقصیر وکیل نیست...با اینکه خیلی عصبانیم از دست وکیله. تازه از وکلای مطرح اون ایالت هم معرفی شده!

راستش به اداره مهاجرت هم زنگ زدیم گفتن ما هیچی نگرفتیم. ما الان چطور بفهمیم اگر دوباره درخواست بفرستیم ارائه تقاضای موازی نشه؟

شکایت و نمیدونم ولی احتمالا باید قرارداد رسمی داشته باشین برای شکایت.
از زیر زبونش بکشین که اعتراف کنه که دقیقا چکار کرده یا نکرده.
بعدش نامزدتون که میخواد تقاضا بده و مدارک بفرسته یک نامه رسمی بنویسه و ضمیمیه بسته کنه و توضیح بده که جریان اینجوریه و خواهش کنه که قبل از ثبت بررسی بشه ببینن که قبلا وکیله پرنده باز کرده براتون یا نه.
اون کتابه هم که لینک دادم یادتون نره!!!

RE: کیس نامبر چیه؟ من ندارم! - Fay - 2010-08-14

سلام, من هم با دوستانی که میگن وکیل نگیریم 100% موافق هستم. ما هم وکیل داریم اما به 2 دلیل راضی نیستیم. یکی اینکه اطلاعاتش خیلی به روز نیست و من و نامزدم در مورد پروسه از اون بیشتر می دونیم. دوم اینکه اصلاً پیگیری نمیکنه و همش می گه باید صبر کنید.
سلام, من هم با دوستانی که میگن وکیل نگیریم 100% موافق هستم. ما هم وکیل داریم اما به 2 دلیل راضی نیستیم. یکی اینکه اطلاعاتش خیلی به روز نیست و من و نامزدم در مورد پروسه از اون بیشتر می دونیم. دوم اینکه اصلاً پیگیری نمیکنه و همش می گه باید صبر کنید.

RE: سوال در ارتباط با ویزای نامزدی - Delaram - 2010-09-05

سلام - من اصلاٌ نمی دونم جای درستی دارم سوالم و می نویسم یا نه:ِD هر چقدر دنبال عضو شدن در انجمن ویزای نامزدی و ازدواج گشتم پیدا نکردم بلاخره یک جا پیدا کردم واسه نوشتن...
من نامزدم یه رگش آمریکایی و یه رگش ایرانی هست-1- نمی دونم ازدواج کنیم سریع تر می شه رفت یا با ویزای نامزدی؟
2- می خوام زمان مشخص کنم واسه عروسی اما اصلاٌ نمی دونم قراره چی کار کنیم... اگر بخوام با ویزای نامزدی برم باید چیکار کنم؟
آیا باید برم سفارت سوئیس و من برگه پر کنم یا اون باید برگه پر کنه؟ زمانش چقدره؟ بعد از اینکه ثابت شد که مدت طولانی ای که با همیم چقدر زمان می بره؟
کلاٌ چقدر زمان می بره؟ بعد ویزا رو گرفتم چقدر وقت دارم برای رفتن؟
لطفاٌ کمکم کنید - مرسی

RE: سوال در ارتباط با ویزای نامزدی - Lamborghini - 2010-09-05

سلام.

از دوستان با تجربه فروم معذرت میخوام که در اولین پستم در این فروم پاسخ یکی از دوستان رو میدم. من حدود 5 ماهه که بدون عضو شدن خواننده مطالب ارزنده شما بودم و این پاسخ صرفاً انتقال تجربیات شماست.

دلارام عزیز،

پروسه ویزای نامزدی تا زمان مصاحبه و دریافت ویزا خیلی سریعتر پیش میره ولی بعد از دریافت ویزای موقت سه ماهه، باید زمان و هزینه ای صرف تبدیل اون به گرین کارت بکنید.

ولی پروسه ویزای ازدواجی کندتر هستش تا زمان مصاحبه ولی بعد از دریافت ویزا دردسر کمتری خواهید داشت. و هر کدام از اینا مزیت خودش رو داره.

در همین فروم چند تاپیک به همین مسأله اختصاص داره. حتماً مطالعه کنید.

RE: سوال در ارتباط با ویزای نامزدی - shamim - 2010-09-06

(2010-09-05 ساعت 20:20)Baabak نوشته:  سلام.

از دوستان با تجربه فروم معذرت میخوام که در اولین پستم در این فروم پاسخ یکی از دوستان رو میدم. من حدود 5 ماهه که بدون عضو شدن خواننده مطالب ارزنده شما بودم و این پاسخ صرفاً انتقال تجربیات شماست.

دلارام عزیز،

پروسه ویزای نامزدی تا زمان مصاحبه و دریافت ویزا خیلی سریعتر پیش میره ولی بعد از دریافت ویزای موقت سه ماهه، باید زمان و هزینه ای صرف تبدیل اون به گرین کارت بکنید.

ولی پروسه ویزای ازدواجی کندتر هستش تا زمان مصاحبه ولی بعد از دریافت ویزا دردسر کمتری خواهید داشت. و هر کدام از اینا مزیت خودش رو داره.

بابک جان این مطلبی که میگی مال قبلا بود اخیرا پروسه هر دو به یک اندازه طول میکشه حتی گاهی زمان مصاحبه نامزدی رو دیرتر میدن.

RE: سوال در ارتباط با ویزای نامزدی - benyta - 2010-09-06

سلام دوستان
حق با شميم جون هست از وقتي ويزاي ازدواجي k3 اومده زمان انتظار اون تقريبا با ويزاي امزدي چندان فرقي نداره. ضمن اينكه بعد از ورود دردسر كمتري داره. فقط مسيله اينه كه اگه بخواهين ازدواج كنيد و بعد مدارك رو ارايه بدين چقدر زمان مي بره و اصول اعتقاد شما به نامزدي و اين جور چيزا چقدر باشه. اگه نوشته هاي دوستان رو مطالعه كنيد متوجه ميشيد approve شدن به طور نرمال 2 ماه طول ميكشه و بقيه مراحل تا زمان تعيين وقت مصاحبه زمان متوسط 4 ماه رو ميبره (البته اينكه از كدوم ايالت اقدام كنيد با توجه به ميزان تقاضا مي تونه متفاوت باشه) در نهايت شلوغي سفارتي كه انتخاب ميكنيد هم در تعيين زمان مصاحبه تاثير ميذاره . گرچه انكارا و ابوظبي بسيار شلوغه اما چون عهده دار مسيوليت ايران هستند شما هم از اولويتي مثل همون كشور برخورداريد اما اگه از سفارتهايي مثل قبرس يا به تازگي ارمنستان استفاده كنيد به طور حتم اولويت با هم ميهنان خودشونه. به طور متوسط اونطور كه از نظرات دوستان بر مياد 6-9 ماه زماني كه براي بيشتر افراد زمان برده البته تا زمان مصاحبه كه بهد از اون كلير شدن هم زمان خودش رو داره اگه بهتون بخوره.
موفق باشيد

RE: سوال در ارتباط با ویزای نامزدی - Beneficiary - 2010-09-12

(2010-09-05 ساعت 15:02)Delaram نوشته:  سلام - من اصلاٌ نمی دونم جای درستی دارم سوالم و می نویسم یا نه:ِD هر چقدر دنبال عضو شدن در انجمن ویزای نامزدی و ازدواج گشتم پیدا نکردم بلاخره یک جا پیدا کردم واسه نوشتن...
من نامزدم یه رگش آمریکایی و یه رگش ایرانی هست-1- نمی دونم ازدواج کنیم سریع تر می شه رفت یا با ویزای نامزدی؟
2- می خوام زمان مشخص کنم واسه عروسی اما اصلاٌ نمی دونم قراره چی کار کنیم... اگر بخوام با ویزای نامزدی برم باید چیکار کنم؟
آیا باید برم سفارت سوئیس و من برگه پر کنم یا اون باید برگه پر کنه؟ زمانش چقدره؟ بعد از اینکه ثابت شد که مدت طولانی ای که با همیم چقدر زمان می بره؟
کلاٌ چقدر زمان می بره؟ بعد ویزا رو گرفتم چقدر وقت دارم برای رفتن؟
لطفاٌ کمکم کنید - مرسی

نژاد اون آقا اصلا اهمیت نداره. به نامزدت بگو با تلفن با اداره مهاجرت تماس بگیره خودشون کاملا راهنماییت می کنن. من و نامزدم هم تقریبا هیچ چی نمی دونستیم اولش ولی با راهنمایی اداره مهاجرت و اینترنت و بدون وکیل کارامون درست شد. موفق باشید.

(2010-09-05 ساعت 20:20)Baabak نوشته:  سلام.

دلارام عزیز،

شمیم خودش با ازدواجی یا همون K3 اقدام کرده و زود هم نتیجه گرفته پس راهنماییش کاملا درسته.

ویزاي نامزدي K1 : بعداز مصاحبه میگیریم یا یکی دو ماه بعد مصاحبه؟ - yami - 2010-09-15

دوستان سلام

من درست برای سه ماه بعد از تاریخ دریافت مدارک توسط سفارت وقت مصاحبه گرفتم!! حالا چطور؟ نمیدونم, شانسی اینجوری شد در حالی که در حالت نرمال برای شش ماه بعد وقت میدن.

الان یک عده ای میگن که به احتمال زیاد یکی دو روز بعد از مصاحبه ویزامو دریافت خواهم کرد
و یک عده هم میگن که عمراً! حتما برگشتنی خواهی شد و یکی دو ماه بعد که اسمت در اومد میری و ویزا رو میگیری.

خواهشاً راهنماییم کنین که جریان چیه آخه؟
در ضمن مذکر هستم و سربازی هم در ارتش بودم.