مهاجرسرا
آموزش در مدارس آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+---- انجمن: ادامه تحصیل در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-62.html)
+---- موضوع: آموزش در مدارس آمریکا (/thread-1901.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-08

(2014-08-08 ساعت 00:36)Reza20002 نوشته:  دوستان
کسی می دونه آیا مدارس ایتدایی هیوستون هوشمنده یا خیر؟
و آیا دانش آموزان تحت بیمه کامل قرار می گیرند حتی اگر والدین بیکار باشند یا خیر؟ و اگر می شوند چه پوشش های دارد؟
من گمان می کنم حتی جایی خواندم که اگر خانواده ای دانش آموز داشته باشه ممکنه بواسطه اون، حتی والدین هم بیمه بشن؟
ای درسته؟

اگر منظورتون از هوشمند جایگزین شدن iPad به جای کتاب است، بله این طرح در حال اجرا است و سازمان آموزش و پرورش هر ایالت مشخص میکنه که کی تکمیل میشه اما توی کالیفرنیا در حال طی کردن پروسه میباشد.
شما تحت بیمه رایگان از طرف دولت قرار میگرید جتی اگه دانش آموز نباشید که البته به میزان درآمد بستگی دارد.
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - Reza20002 - 2014-08-08

(2014-08-08 ساعت 05:45)milad1995 نوشته:  
و آیا دانش آموزان تحت بیمه کامل قرار می گیرند حتی اگر والدین بیکار باشند یا خیر؟ و اگر می شوند چه پوشش های دارد؟
من گمان می کنم حتی جایی خواندم که اگر خانواده ای دانش آموز داشته باشه ممکنه بواسطه اون، حتی والدین هم بیمه بشن؟
ای درسته؟

اگر منظورتون از هوشمند جایگزین شدن iPad به جای کتاب است، بله این طرح در حال اجرا است و سازمان آموزش و پرورش هر ایالت مشخص میکنه که کی تکمیل میشه اما توی کالیفرنیا در حال طی کردن پروسه میباشد.
شما تحت بیمه رایگان از طرف دولت قرار میگرید جتی اگه دانش آموز نباشید که البته به میزان درآمد بستگی دارد.
میلادCoolCool

طرح هوشمند در واقع الکترونیکی شدن درس خواندن و موارد مربوط به حضور و غیاب دانش آموز و امتحانات است. به این معنا که دانش آموز با داشتن تگ الکترونیک بر روی لباس خود به محض ورود و خروج در مدرسه در سیستم افراد حاضر در مدرسه (سیستم حضور و غیاب) ثبت می شود. وایت بورد با بورد هوشمند تعویض می شود و کلیه مطالبی که روی بورد نوشته می شود به وبسایت مدرسه منتقل می شود و از خارج از مدرسه قابل دیدن است. هر دانش آموزی دارای یک تبلت ویژه (که دسترسی محدود به اینترنت دارد) است که از طریق وای فای به سیستم مدرسه وصل می شود.
آیا این طرح در هیوستون اجرا شده است؟ کسی می داند؟

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-08

(2014-08-08 ساعت 12:55)Reza20002 نوشته:  
(2014-08-08 ساعت 05:45)milad1995 نوشته:  
ای درسته؟

میلادCoolCool

طرح هوشمند در واقع الکترونیکی شدن درس خواندن و موارد مربوط به حضور و غیاب دانش آموز و امتحانات است. به این معنا که دانش آموز با داشتن تگ الکترونیک بر روی لباس خود به محض ورود و خروج در مدرسه در سیستم افراد حاضر در مدرسه (سیستم حضور و غیاب) ثبت می شود. وایت بورد با بورد هوشمند تعویض می شود و کلیه مطالبی که روی بورد نوشته می شود به وبسایت مدرسه منتقل می شود و از خارج از مدرسه قابل دیدن است. هر دانش آموزی دارای یک تبلت ویژه (که دسترسی محدود به اینترنت دارد) است که از طریق وای فای به سیستم مدرسه وصل می شود.
آیا این طرح در هیوستون اجرا شده است؟ کسی می داند؟
تا به حال که فقط صحبت جایگزین شدن iPad به جای کتاب در بین معلمان و دانش آموزان بوده و حرفی از tag لباس و برد فوق هوشمند نبوده.
معلم ها هم تخته وایت برد دارند و هم overhead و پرده نمایش که توسط دوربین هزچه مینویسند با دوربین گرفته میشود و توسط video projection روی پرده نمایش داده میشود. این سلیقه معلم است که از کدام استفاده کند. معمولا متن درس اصلی و فرمول ها رو روی تخته وایت برد مینویسند و با overhead تمرین ها را حل میکنند.
وبسایت معلم هم به خود معلم بستگی دارد که اصلا داشته باشد یا نداشته باشد و چه مطالبی در آن ذکر کند.
البته تمامی این اتفاقات در دبیرستان ما اتفاق می افتد چرا که مدرسه ما تحت نظارت (LAUSD(Los Angeles Unified School District نیست و از آن پیروی نمیکند بلکه Charter است و توسط هیئت مدیره اداره میشود پس ممکن است همه چیز(غیر از کتاب درسی) فرق داشته باشد
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - lilistar - 2014-08-09

سلام به همگي
معني اينكه مدرسه charter است چيه ؟

RE: آموزش در مدارس آمریکا - ps5 - 2014-08-09

تا اونجایی که من شنیدم به این معنی هست که بودجه دولت رو دریافت میکنه اما مستقل کار میکنه و توسط هیئتی از معلم ها و بعضی مواقع تعدادی از خانواده ها اداره میشه البته این چیزی هست که من شنیدم.

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-09

(2014-08-09 ساعت 08:40)lilistar نوشته:  سلام به همگي
یه جورایی مثل نمونه دولتی میمونه که اصل اسم اون Public Charter
یعنی مدرسه ای که بطور مستقل عمل میکنه یعنی هر روزی که بخواد میتونه تعطیل کنه، میتونه هر کاری بکنه این یه امتیاز واسه یه مدرسه است. فارق التحصیل های اون راحت تر به دانشگاه میرن و خلاصه کلی مورد دیگه که من نمیدونم.
برای اینکه یه مدرسه Charter بشه از کل دانش آموزان و معلمان و کارکنان یه امتحانی میگیرند تا بشه charter وگرنه قبلش LAUSD بوذه. بعد از اینکه Charter شد، دولت یه بودجه کلان مدت دار میده تا مدیر مدرسه با اون پول مخارج مدرسه رو تأمین کنه. تو کل کالیفرنیا 2تا مدرسه charter واقعی وجود داره:
1-El Camino Real Senior High School که مدرسه منهCool
2-Grover Cleveland Charter High School
سعی کنید تو هر ایالتی هستید تو مدارس public charter ثبت نام کنید
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - Reza20002 - 2014-08-09

(2014-08-09 ساعت 11:10)milad1995 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 08:40)lilistar نوشته:  سلام به همگي
یه جورایی مثل نمونه دولتی میمونه که اصل اسم اون Public Charter
یعنی مدرسه ای که بطور مستقل عمل میکنه یعنی هر روزی که بخواد میتونه تعطیل کنه، میتونه هر کاری بکنه این یه امتیاز واسه یه مدرسه است. فارق التحصیل های اون راحت تر به دانشگاه میرن و خلاصه کلی مورد دیگه که من نمیدونم.
برای اینکه یه مدرسه Charter بشه از کل دانش آموزان و معلمان و کارکنان یه امتحانی میگیرند تا بشه charter وگرنه قبلش LAUSD بوذه. بعد از اینکه Charter شد، دولت یه بودجه کلان مدت دار میده تا مدیر مدرسه با اون پول مخارج مدرسه رو تأمین کنه. تو کل کالیفرنیا 2تا مدرسه charter واقعی وجود داره:
1-El Camino Real Senior High School که مدرسه منهCool
2-Grover Cleveland Charter High School
سعی کنید تو هر ایالتی هستید تو مدارس public charter ثبت نام کنید
میلادCoolCool

دو تا سوال بخاطرم رسید:

1- نوشتی چارتر واقعی!!! مگه در آمریکا هم کلک در این حد می زنن که بیخودی چارتر اعلام کنن؟
2- آیا این چارتر ها در تمام مقاطع هستن مثلا در دوره ابتدایی؟

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-09

(2014-08-09 ساعت 22:35)Reza20002 نوشته:  دو تا سوال بخاطرم رسید:

1- نوشتی چارتر واقعی!!! مگه در آمریکا هم کلک در این حد می زنن که بیخودی چارتر اعلام کنن؟

1-منظور من از charter واقعی یعنی اینکه مدارس charter که grade شون بالاتر از 7 باشه. مدارسی هم هست که charter هستند و gradeشون 1 یا4 یا 5 هست. منظور من از charter واقعی،مدارس charter که grade بالاتر از7 میباشد.
2-بله در همه مقاطع هست میتونید برای تعداد مدارس و اطلاعات دقیق هر مدرسه به این سایت برید
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - Reza20002 - 2014-08-10

(2014-08-09 ساعت 23:13)milad1995 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 22:35)Reza20002 نوشته:  دو تا سوال بخاطرم رسید:

1-منظور من از charter واقعی یعنی اینکه مدارس charter که grade شون بالاتر از 7 باشه. مدارسی هم هست که charter هستند و gradeشون 1 یا4 یا 5 هست. منظور من از charter واقعی،مدارس charter که grade بالاتر از7 میباشد.
2-بله در همه مقاطع هست میتونید برای تعداد مدارس و اطلاعات دقیق هر مدرسه به این سایت برید
میلادCoolCool

ممنون از پاسخت
ممکنه در خصوص شهریه سالیانه اینگونه مدارس و بخصوص اگر در خصوص ابتدایی هم می دونی بما بگی؟

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-10

[quote='Reza20002' pid='532748' dateline='1407607533']
نقل قول:ممنون از پاسخت
ممکنه در خصوص شهریه سالیانه اینگونه مدارس و بخصوص اگر در خصوص ابتدایی هم می دونی بما بگی؟

مدرسه Public و Charter Public کلاً مجانی هست حتی نهار و تغذیه هم مجانی میدن. ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان هم نداره همگی رایگان هستند.
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - ps5 - 2014-08-10

الان یه چیزی به ذهنم رسید گفتم در میون بزارم قبل از ثبت نام حتما ببینید امتیاز مدرسه چنده این نکته خیلی خیلی مهمه . مدرسه ای دیدم که دو برابر این مدرسه ای هست که من میخوام برم اما امتیاز مدرسه (یا نمره یا هر چی بهش میگید ) 5 بوده و واقعا دانش اموزهایی که میرن اونجا واقعا به معنای واقعی بد هستن و یجورایی اهل گنگ بازی . (با اینکه اصلا حتی به فکرم هم نمیرسید که همچین چیزی توی مدارس امریکا وجود داشته باشه.) و دنبال نمره کامل هم نباشید اینجایی که ما هستیم مدرسه نداره که نمره اش 10 باشه و باید به 7,8,9 راضی باشید مثلا الان مدرسه ای که من میرم 9 هست در نگاه اول اگر مدارس دیگه رو دیده باشید شاید بگید کوچکتر هست اما واقعا خیلی خوبه مخصوصا دانش اموز هاش که همونطور که قبلا گفتم قبل از شروع مدارس تونستم دوست پیدا کنم و در مدرسه تنها نباشم.به دنبال مدارس بزرگ نباشید اتفاقا بعضی موقع ها باید بگید هر چی بزرگتر بدتر .
کل اینا رو گفتم چون امروز با یکی برخورد کردم که خیلی دوست داشت مدرسه ای که میره مدرسه ی بزرگ و شیکی باشه و گول ظاهر رو خورده بود.

RE: آموزش در مدارس آمریکا - milad1995 - 2014-08-10

(2014-08-10 ساعت 10:20)ps5 نوشته:  الان یه چیزی به ذهنم رسید گفتم در میون بزارم قبل از ثبت نام حتما ببینید امتیاز مدرسه چنده این نکته خیلی خیلی مهمه . مدرسه ای دیدم که دو برابر این مدرسه ای هست که من میخوام برم اما امتیاز مدرسه (یا نمره یا هر چی بهش میگید ) 5 بوده و واقعا دانش اموزهایی که میرن اونجا واقعا به معنای واقعی بد هستن و یجورایی اهل گنگ بازی . (با اینکه اصلا حتی به فکرم هم نمیرسید که همچین چیزی توی مدارس آمریکا وجود داشته باشه.) و دنبال نمره کامل هم نباشید اینجایی که ما هستیم مدرسه نداره که نمره اش 10 باشه و باید به 7,8,9 راضی باشید مثلا الان مدرسه ای که من میرم 9 هست در نگاه اول اگر مدارس دیگه رو دیده باشید شاید بگید کوچکتر هست اما واقعا خیلی خوبه مخصوصا دانش اموز هاش که همونطور که قبلا گفتم قبل از شروع مدارس تونستم دوست پیدا کنم و در مدرسه تنها نباشم.به دنبال مدارس بزرگ نباشید اتفاقا بعضی موقع ها باید بگید هر چی بزرگتر بدتر .
کل اینا رو گفتم چون امروز با یکی برخورد کردم که خیلی دوست داشت مدرسه ای که میره مدرسه ی بزرگ و شیکی باشه و گول ظاهر رو خورده بود.
ببینید rate یا grade مدزسه هیچ ربطی به دانش آموزانش نداره و اون نمره،نمره علمی و تحصیلی اون مدرسه است. به عنوان مثال مدرسه من (ECRCHS) رتبه 8 رو داره و مدرسه Taft رتبه 7 رو داره اما Taft رو همه ازش بد میگن. پس خیلی مهمه که تو چه مدرسه ای ثبت نام میکنید.
ممنون که این نکته رو یاد آوری کردید مسئله خیلی مهمی رو عنوان کردید
میلادCoolCool

RE: آموزش در مدارس آمریکا - ronaldmog - 2014-08-10

با سلام
میخواستم بپرسم که شما در شهر دالاس( تگزاس ) در منطقه ی plano کالج با ریت بالا سراغ دارید ؟؟
خیلی ممنونم

(2014-08-10 ساعت 14:36)ronaldmog نوشته:  با سلام
میخواستم بپرسم که شما در شهر دالاس( تگزاس ) در منطقه ی plano کالج با ریت بالا سراغ دارید ؟؟
خیلی ممنونم
این همه که پرسیدی الان اگر خودت رفته بودی یه سرچ کرده بودی دستت میومد کالج های خوب رو میتونید حتی با پرسش از مردم یا رفتن به اون کالج بفهمید خوبه یا نه .

(2014-08-10 ساعت 11:18)milad1995 نوشته:  
(2014-08-10 ساعت 10:20)ps5 نوشته:  الان یه چیزی به ذهنم رسید گفتم در میون بزارم قبل از ثبت نام حتما ببینید امتیاز مدرسه چنده این نکته خیلی خیلی مهمه . مدرسه ای دیدم که دو برابر این مدرسه ای هست که من میخوام برم اما امتیاز مدرسه (یا نمره یا هر چی بهش میگید ) 5 بوده و واقعا دانش اموزهایی که میرن اونجا واقعا به معنای واقعی بد هستن و یجورایی اهل گنگ بازی . (با اینکه اصلا حتی به فکرم هم نمیرسید که همچین چیزی توی مدارس آمریکا وجود داشته باشه.) و دنبال نمره کامل هم نباشید اینجایی که ما هستیم مدرسه نداره که نمره اش 10 باشه و باید به 7,8,9 راضی باشید مثلا الان مدرسه ای که من میرم 9 هست در نگاه اول اگر مدارس دیگه رو دیده باشید شاید بگید کوچکتر هست اما واقعا خیلی خوبه مخصوصا دانش اموز هاش که همونطور که قبلا گفتم قبل از شروع مدارس تونستم دوست پیدا کنم و در مدرسه تنها نباشم.به دنبال مدارس بزرگ نباشید اتفاقا بعضی موقع ها باید بگید هر چی بزرگتر بدتر .
ببینید rate یا grade مدزسه هیچ ربطی به دانش آموزانش نداره و اون نمره،نمره علمی و تحصیلی اون مدرسه است. به عنوان مثال مدرسه من (ECRCHS) رتبه 8 رو داره و مدرسه Taft رتبه 7 رو داره اما Taft رو همه ازش بد میگن. پس خیلی مهمه که تو چه مدرسه ای ثبت نام میکنید.
ممنون که این نکته رو یاد آوری کردید مسئله خیلی مهمی رو عنوان کردید
میلادCoolCool
من با جرات میتونم بگم این مدرسه ای که من دارم میرم عمرا اجازه نمیدن کسی به قول معروف گنگ بازی کنه و چند روز پیش هم جلسه گذاشته بودن در مورد همین موضوع توی مدرسه اما مدرسه ای هست که یکی از دوستان من میره ریتش 6 هست و میگه که کارکنان مدرسه میترسن به دانش اموز ها گیر بدن حالا به نظرت واقعا این ریت به دانش اموز ربطی نداره.
تا یادم نرفته چون یه سری کار برام پیش اومده و شاید چند وقت نتونم بیام این مطلب رو الان میگم توی مدرسه تا میتونید درس های AP بردارید با این که سخت هست اما الان توی دبیرستان که بردارید دیگه توی دانشکاه لازمش ندارید پس تا میتونید این هر درسی رو که میخواید بخونید AP بردارید من الان از 5 تا درسی که برداشتم 3 تاش AP هست و یکیش ورزش و اون یکی هم انگلیسی .Big Grin