مهاجرسرا
شیکاگو، ایالت ایلینوی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: شیکاگو، ایالت ایلینوی (/thread-2947.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: زندگی در شیکاگو - محمد دی دی - 2014-09-06

(2014-09-06 ساعت 01:58)mr.foad نوشته:  راستی یه سوالی واسم پیش اومده ! من با گوگل استریت که خیابونارو نگاه میکنم اکثر خونه ها مخصوصا آپارتمانا پارکینگ ندارن و مردم ماشیناشونو گذاشتن بیرون !
اینطوری ماشین با اولین زمستون از بین میره که یا اینکه کل زمستون اگه بخواد تو پارکینگ عمومی باشه شاید بیشتر از قیمت خودش هزینه ی پارکینگ بشه !
حالا جدای از گرما و سرما تا جایی که شنیدم شیکاگو به مراتب از تهران یا شهرستانها ناامن تره، چطوری میتونن ماشیناشونو بذارن بیرون ؟!
توی ایران آپارتمانی که پارکینگش با تعداد واحداش جور در نیاد مجوز ساخت نداره ولی اونجا عملا نمیشه به آپارتمانها پارکینگ داد ! مردم چه کار میکنن ؟
من خیلی وقت نیست که اومدم ، ولی مثل همه جا حتی ایران هم شما باید خانه هایی رو بگیرید که پارکینگ داشته باشند ، من حتی با اینکه ماشین هم فعلا ندارم ولی پارکینگ رو خونم هست که اگر زمانی خواستم ماشین بگیرم به چنین مشکلاتی برنخورم.
داخل شهر هم معمولا همه یا از Public Parking استفاده می کنند یا اینکه اگر جای خالی در اطراف خیابان با رعایت مسائلی که وجود داره و هرجایی هم نباید پارک کرد گیربیارند پارک می کنند ولی هزینه پارگینگ های عمومی اینجا واقعا بالاست.
شنیده ها حاکی از آن است که از خیابان سی و پنجم به بعد عملا نباید پایین تر برید چون معلوم نیست چه می شود و همه اینجا خیلی رعایت می کنند که برای خودشون یه موقعی دردسر درست نکنند.
ماشین هم سمت ما بیرون می ذارن تا بحال هم نشنیدم که اتفاقی افتاده باشه.دیگه خیابان های سی و پتجم به پایین تر را خبر ندارم.
هرچی به مرکز شهر و شمال شیکاگو نزدیک تر باشید بقول ایرانی های اینجا از امنیت بیشتری برخوردارید.

قابل توجه علاقه مندان شهر زیبا و غیر قابل پیش بینی شیکاگو : آقا امروز یه بارونی زد که نگید و نپرسید/اندازه 15 دقیقه فقط خدا شیرو باز کرده بودو شهر داشت دوش می گرفت/اصلا یه چی می گم یه چی می خونیداااااااا Big Grin
فقط شانس آوردم از سرکار اومده بودم خونه وگرنه چتر هم همرام نبود دیگه هیچی Wink

RE: زندگی در شیکاگو - mr.foad - 2014-09-06

البته خونه های پارکینگ دار دیگه خیلی گرون میشن ! استیجاری ها هم همینطور فکر نمیکنم واسه فروش زیر 200 تا بشه پیدا کرد یا اجاره زیر 1000 تا ! البته منطقه ی امن منظورمه.
میشه بگید خیابون 35ام دقیقا میشه کجا ؟! من تو گوگل سرچ میکنم چند تا خیابون 35ام هست ! یعنی شرقی و غربی و ...
به جز جنوب و غرب شهر جاهای دیگه میشه با خیال راحت سپری کرد یا بیرون موند ؟! والا اینطور که میگن اراذل و اوباش این یه شهر تو کل دنیا معروفن ! Smile))
این آب و هواش که صدای همه رو دراورده Smile)) یه دفعه به قول شما شیرو باز میکنن سر مردم Smile)
راستی نظرت در مورد این چیه ؟! میشه رو آمار و نتیجه گیریای این سایته حساب کرد ؟! قسمتای قرمز واقعا خطرناک و قسمتای سبز همه خوبن اینطور که این میگه ؟!
http://www.trulia.com/for_rent/Chicago,IL/map_v/tiles:1|points:1_crime

RE: زندگی در شیکاگو - محمد دی دی - 2014-09-07

(2014-09-06 ساعت 15:33)mr.foad نوشته:  البته خونه های پارکینگ دار دیگه خیلی گرون میشن ! استیجاری ها هم همینطور فکر نمیکنم واسه فروش زیر 200 تا بشه پیدا کرد یا اجاره زیر 1000 تا ! البته منطقه ی امن منظورمه.
میشه بگید خیابون 35ام دقیقا میشه کجا ؟! من تو گوگل سرچ میکنم چند تا خیابون 35ام هست ! یعنی شرقی و غربی و ...
به جز جنوب و غرب شهر جاهای دیگه میشه با خیال راحت سپری کرد یا بیرون موند ؟! والا اینطور که میگن اراذل و اوباش این یه شهر تو کل دنیا معروفن ! Smile))
این آب و هواش که صدای همه رو دراورده Smile)) یه دفعه به قول شما شیرو باز میکنن سر مردم Smile)
راستی نظرت در مورد این چیه ؟! میشه رو آمار و نتیجه گیریای این سایته حساب کرد ؟! قسمتای قرمز واقعا خطرناک و قسمتای سبز همه خوبن اینطور که این میگه ؟!
منظورم East 35th stree بود.والا این سایت ها که بیخودی آمار نمی دن به ملت ، حتما یسری بررسی هایی می کنند که باعث می شه همچین خروجی هایی بگیرن.
من خودم سعی می کنم هرکاری دارم تا قبل از 7 شب انجام بدم و تو این مدت خیلی بیرون نبودم که بدونم می شه موند یا نه.
حالا باز اگر چیزی شنیدم یا دیدم اینجا با بچه ها به اشتراک می ذارم Wink
اینجا که همه اکثرا آب معدنی گالنی می گیرن یا از این پارچ ها و دستگاه های تصفیه آب استفاده می کنند چون آب اینجا با اینکه رایگانه ولی طعم خوبی نداره ولی هواشو واقعا دوست دارم ولی همانطوری که قبلا هم گفتم خیلی شیر تو شیر می شه دیگه باید مراقب بود Big Grin

بچه های شیکاگو پوسیدیم کسی نیست آشنا شیم اینجا؟؟؟

RE: زندگی در شیکاگو - aghamilad - 2014-09-07

(2014-09-07 ساعت 06:30)محمد دی دی نوشته:  
(2014-09-06 ساعت 15:33)mr.foad نوشته:  البته خونه های پارکینگ دار دیگه خیلی گرون میشن ! استیجاری ها هم همینطور فکر نمیکنم واسه فروش زیر 200 تا بشه پیدا کرد یا اجاره زیر 1000 تا ! البته منطقه ی امن منظورمه.
منظورم East 35th stree بود.والا این سایت ها که بیخودی آمار نمی دن به ملت ، حتما یسری بررسی هایی می کنند که باعث می شه همچین خروجی هایی بگیرن.
من خودم سعی می کنم هرکاری دارم تا قبل از 7 شب انجام بدم و تو این مدت خیلی بیرون نبودم که بدونم می شه موند یا نه.
حالا باز اگر چیزی شنیدم یا دیدم اینجا با بچه ها به اشتراک می ذارم Wink
اینجا که همه اکثرا آب معدنی گالنی می گیرن یا از این پارچ ها و دستگاه های تصفیه آب استفاده می کنند چون آب اینجا با اینکه رایگانه ولی طعم خوبی نداره ولی هواشو واقعا دوست دارم ولی همانطوری که قبلا هم گفتم خیلی شیر تو شیر می شه دیگه باید مراقب بود Big Grin

بچه های شیکاگو پوسیدیم کسی نیست آشنا شیم اینجا؟؟؟
سلام
چرا یه چند وقت صبر کنی انشالله مصاحبه را برم ویزا بگیرم میام شیکاگو

RE: زندگی در شیکاگو - atlantis770 - 2014-09-10

راهنماییهات عالی هستن.
حتما از شما کمک خواهم گرفت.
ممنونم و موفق باشی.

RE: زندگی در شیکاگو - mr.foad - 2014-09-11

توی اون لینکی که دادم محله های جنوبی و غربی که قرمز و ناجور بودن بحثی نیست، بالاخره محله ی نا امن ریشه و فلسفه نداره ! ولی توی اون لینک مراکز شهر مثل داون تاون و همون لوپ که دیگه مرکزی ترین نقاط شهر هست هم قرمز و نا امن زده ! مگه اوباش و عوامل نا امنی با وجود پلیس میتونن توی مراکز شهر هم فعالیت کنن ؟! من قبلا فکر میکردم اوباش محل های نا امن خیلی وقتا میان تو مراکز شهر و اونجا رو نا امن میکنن ولی از خیلی از دوستان شنیدم که اونا به جز تو محله های خودشون جای دیگه ای نمیتونن فعالیت و ایجاد نا امنی کنن ؟! پس طبق اون نقشه منطقه ی لوپ رو چرا ناامن نشون داده ؟! :| یا مثلا یه کم بالاتر همه ساختمون های بلند و اتفاقا گرون قیمت هم هستن پس نمیتونه محله ی فقیر نشینی هم باشه! با اینحال اونجاها هم قرمز نشون داده شده !
کسی میدونه رو چه حسابیه ؟!

RE: زندگی در شیکاگو - parsy631 - 2014-09-14

(2014-09-11 ساعت 17:40)mr.foad نوشته:  توی اون لینکی که دادم محله های جنوبی و غربی که قرمز و ناجور بودن بحثی نیست، بالاخره محله ی نا امن ریشه و فلسفه نداره ! ولی توی اون لینک مراکز شهر مثل داون تاون و همون لوپ که دیگه مرکزی ترین نقاط شهر هست هم قرمز و نا امن زده ! مگه اوباش و عوامل نا امنی با وجود پلیس میتونن توی مراکز شهر هم فعالیت کنن ؟! من قبلا فکر میکردم اوباش محل های نا امن خیلی وقتا میان تو مراکز شهر و اونجا رو نا امن میکنن ولی از خیلی از دوستان شنیدم که اونا به جز تو محله های خودشون جای دیگه ای نمیتونن فعالیت و ایجاد نا امنی کنن ؟! پس طبق اون نقشه منطقه ی لوپ رو چرا ناامن نشون داده ؟! :| یا مثلا یه کم بالاتر همه ساختمون های بلند و اتفاقا گرون قیمت هم هستن پس نمیتونه محله ی فقیر نشینی هم باشه! با اینحال اونجاها هم قرمز نشون داده شده !
کسی میدونه رو چه حسابیه ؟!

لوپ و اطراف آن در طول روز و حتی تا نیمه شب کاملا امن است و اکثر فروشگاه ها باز و خیابان ها شلوغ و مردم به کار و زندگی خودشان مشغول هستند . پس از نیمه شب بالاخره در شهر بزرگی مثل شیکاگو بهتر است پیاده در مناطق مرکزی و جنوبی مخصوصا بین لارنس و مونت رز نروید. شیکاگو به رغم انچه که در موردش تبلیغ می شود چندان هم ناامن نیست. در حومه شیکاگو بدون غلو حتی خیلی هم امن است. ما حتی موقع بیرون رفتن از خانه در را قفل هم نمی کنیم. حومه شمال و شمال غرب از این نظر بهتر هستند و البته قیمت خانه ها هم نسبتا بالاتر است که همین مسئله امنیت در ان بی تاثیر نیست. کسانی که چند سال است در این شهر هستند رفتن پایین تر از خیابان شصتم شیکاگو را بدون ماشین پس از تاریک شدن هوا توصیه نمی کنند.

RE: زندگی در شیکاگو - mr.foad - 2014-09-15

پس با این تفاسیر شیکاگو شهری هست که بالاخره میشه توش با امنیت و آرامش زندگی کرد به شرطی که فقط مناطق شمال رو واسه زندگی انتخاب کنی.
فکر نمیکنم دلیلی وجود داشته باشه واسه اینکه آدم راهش به جنوب و غرب شهر بیوفته. مگر اینکه دیگه اونجاها کار پیدا کنه که دیگه ته بدشانسیه.

RE: زندگی در شیکاگو - parsy631 - 2014-09-22

(2014-09-15 ساعت 23:00)mr.foad نوشته:  پس با این تفاسیر شیکاگو شهری هست که بالاخره میشه توش با امنیت و آرامش زندگی کرد به شرطی که فقط مناطق شمال رو واسه زندگی انتخاب کنی.
فکر نمیکنم دلیلی وجود داشته باشه واسه اینکه آدم راهش به جنوب و غرب شهر بیوفته. مگر اینکه دیگه اونجاها کار پیدا کنه که دیگه ته بدشانسیه.

دوست عزیز ممنون از این که مطالب را دنبال می کنید و سئوالات مفید می پرسید. همانطور که در پست های قبلی هم گفتم شیکاگو حومه بسیار وسیعی دارد. برای اینکه ایده ای به شما بدهم ، فاصله 20 تا 30 مایل در این شهر نزدیک حساب می شود یعنی 32 تا 50 کیلومتر رانندگی رفت و همین میزان برگشت روزانه خیلی طبیعی است. در چنین شهر بزرگی شما در 90 درصد شمال، غرب، شمال غرب، جنوب غرب کاملا امن هستید . اگر خودتان نخواهید شاید هیچ وقت به جنوب سر هم نزنید هر چند من برای کنجکاوی رفتم ولی اگر کسی نخواهد نیازی نیست انجا برود پس شیکاگو به هیچ وجه گزینه بدی نیست. حتی خیلی هم امتیازات دارد.

RE: زندگی در شیکاگو - mr.foad - 2014-09-24

ممنون از اینکه اینهمه سوال میکنم و همه تونم با حوصله جواب میدید D:
اینارو میخوام خصوصی از دوستان بپرسم میبینم شاید خیلیا به جواب این سوالا نیاز داشته باشن شاید فردا یکی بیاد تاپیکو بخونه اینا همه چیزاییه که به درد همه میخوره و اطلاعات ارزشمندیه در عین پیش پا افتادگی همین امنیت و ترافیک و فاصله ها و ... یه بخش خیلی مهمه.
الان یه سوال دیگه دارم، من از لوپ تا منطقه ای مثل northbrook که حومه ای هست و خیلی هم دوره با گوگل فاصله گرفتم حدود 25مایل بود. تایمش رو درحالت عادی حدود 40 دقیقه زده بود و در ترافیک فعلی حدود 1ساعت ! (ترافیک ساعت 9صبح به وقت شیکاگو)
این مسافت دیگه میزنه خارج از شهر و دیگه خود شیکاگو به حساب نمیاد. یعنی مردمش همیشه چنین مسافتاییو طی میکنن ؟! والا این مسافت یک ساعته که از شهر میزنه بیرون یه مسافت معمولی واسه خود تهران به حساب میاد. اشتباه میکنم گوشزد کنید لطفا چون تهران زندگی نمیکنم و وقتایی که میام زیاد نمیمونم.
مسافت ها و ترافیک های تهران خیلی واسه من اذیت کنندست و واقعا من نمیتونم چنین شهرایی زندگی کنم! اصلا معتقدم این بندگان خدا زندگی نمیکنن هیچ همش تو رفت و آمد و ترافیک میگذره !
الان با گوگل که اندازه میگیرم شیکاگو کوچیکتر و مسیرا راحت تره.
فقط میخوام کسی که اونجا زندگی میکنه مسافت هایی که طی میکنه رو به من بگه تا متوجه بشم در مقایسه با شهر خودم و تهران اوضاع مسیر ها چطوریه.
مثلا از فلان نقطه تا رسیدن به فلان نقطه چقدر واسش زمان برده. یا مثلا از فلان دانشگاهش تا فلان نقطه ی شهر.
از کسایی که شیگاگو هستن کسی میتونه زحمت این محاسبه رو واسه من بکشه ؟! ممنون میشم.

RE: زندگی در شیکاگو - محمد دی دی - 2014-09-26

(2014-09-24 ساعت 18:53)mr.foad نوشته:  ممنون از اینکه اینهمه سوال میکنم و همه تونم با حوصله جواب میدید D:
اینارو میخوام خصوصی از دوستان بپرسم میبینم شاید خیلیا به جواب این سوالا نیاز داشته باشن شاید فردا یکی بیاد تاپیکو بخونه اینا همه چیزاییه که به درد همه میخوره و اطلاعات ارزشمندیه در عین پیش پا افتادگی همین امنیت و ترافیک و فاصله ها و ... یه بخش خیلی مهمه.
الان یه سوال دیگه دارم، من از لوپ تا منطقه ای مثل northbrook که حومه ای هست و خیلی هم دوره با گوگل فاصله گرفتم حدود 25مایل بود. تایمش رو درحالت عادی حدود 40 دقیقه زده بود و در ترافیک فعلی حدود 1ساعت ! (ترافیک ساعت 9صبح به وقت شیکاگو)
این مسافت دیگه میزنه خارج از شهر و دیگه خود شیکاگو به حساب نمیاد. یعنی مردمش همیشه چنین مسافتاییو طی میکنن ؟! والا این مسافت یک ساعته که از شهر میزنه بیرون یه مسافت معمولی واسه خود تهران به حساب میاد. اشتباه میکنم گوشزد کنید لطفا چون تهران زندگی نمیکنم و وقتایی که میام زیاد نمیمونم.
مسافت ها و ترافیک های تهران خیلی واسه من اذیت کنندست و واقعا من نمیتونم چنین شهرایی زندگی کنم! اصلا معتقدم این بندگان خدا زندگی نمیکنن هیچ همش تو رفت و آمد و ترافیک میگذره !
فقط میخوام کسی که اونجا زندگی میکنه مسافت هایی که طی میکنه رو به من بگه تا متوجه بشم در مقایسه با شهر خودم و تهران اوضاع مسیر ها چطوریه.
مثلا از فلان نقطه تا رسیدن به فلان نقطه چقدر واسش زمان برده. یا مثلا از فلان دانشگاهش تا فلان نقطه ی شهر.
از کسایی که شیگاگو هستن کسی میتونه زحمت این محاسبه رو واسه من بکشه ؟! ممنون میشم.
مثلا اون چیزی که با گوگل مپ با اتوبوس بهتون می گه نهایتا 10 دقیقه اینور اونور بشه ، خیلی به چشم نمیاد.
ترافیکشم با اینکه تقاطع و چراغ زیاد داره اذیت کننده نیست.
یعنی تو ترافیک نمی مونید همش اتوبوس درحال حرکت هستش.
اگرم می ایسته یا چراغ قرمزه یا اینکه به ایستگاه رسیده.
تو اتوبانهاشم من خیلی از ماشین استفاده نکردم ولی چندباری هم که قسمت شده 1بار ترافیک دیدم اونهم وقتی داشتم از فرودگاه تا جایی که می خواستم برم بود.

RE: زندگی در شیکاگو - parsy631 - 2014-09-29

(2014-09-24 ساعت 18:53)mr.foad نوشته:  ممنون از اینکه اینهمه سوال میکنم و همه تونم با حوصله جواب میدید D:

امیدوارم توضیحات زیر به شما کمک کند ایده بهتری از مسافت ها پیدا کنید. از آرلینگتون هایتز تا داون تاون که می تونید اونجا مثلا navy pier را مقصد فرض کنید حدود یک ساعت با ماشین است در طول روز . داون تاون شیکاگو همان خیابان های اطراف دریاچه میشیگان است با آن ساختمان های بلند و معروف که اکثر آنها جزو دیدنی های شیکاگو هستند و مراکز معتبر تجاری و اداری مثلا برج بانک chase که یکی از بزرگترین بانک های جهان است . داون تاون اگر کارتان اطراف آن نباشد کلا ممکن است سالی چند بار بروید برای خرید و گردش و .... ولی بقیه شیکاگو بجز داون تاون خیلی کم ساختمان عظیم می بینید هر چند بعضی دیگر از جاهای شیکاگو مثل استادیوم فوتبال آن یا استادیوم اختصاصی black hawks تیم محبوب هاکی شیکاگو هم قشنگ است . ولی کلا بقیه حومه شیکاگو ساختمان بلند مرتبه زیاد نیست.
در همسایگی ما در شهر schaumbrg یکی از بزرگترین مراکز خرید شمال آمریکا هست که woodfield mall نام دارد و همه برندهای معروف و غیر معروف آنجا هست و اساسا نیازی نیست ما برای خرید و حتی تفریح و .... بخواهیم داون تاون برویم. اکثر ساکنین حومه شمال ، غرب ، شمال غرب آنقدر دور و برشان انواع و اقسام امکانات دارند که اصلا نیازی به طی مسافت طولانی در شهر ندارند مگر خودشان بخواهند یا محل کارشان آنجا باشد . در آن صورت هم می شود از قطار که خیلی مرتب است استفاده کرد. مراکزی مثل پارک سوار برای استفاده از سیستم مترو شیکاگو وجود دارد. Northbrook که مثال زدید یکی از شهرهای حومه شما شیکاگو است که اتفاقا جای خیلی خوبی هم هست و مثلا همکار من منزلش انجا است و هر روز از آنجا تا شهر Addison که محل کارمان است حدود نیم ساعت رانندگی می کند. این میزان تقریبا میانگین رفت و آمد در شیکاگو است مگر اینکه مثلا دانشجو باشید و بروید کنار کالج خانه بگیرید و هر روز پیاده یا با دوچرخه و اتوبوس بروید . اینها دیگر بستگی به هر شخص دارد.

RE: زندگی در شیکاگو - inforfang - 2014-10-11

سلام دوستان ساکن شیکاگو

دوستان من تازه وارد شیکاگو شدم. خیلی دوست دارم با ایرانی هایی ساکن شیکاگو آشنا بشم. اگر کسی تمایل داشت برام پیام بزاره.

RE: زندگی در شیکاگو - raham - 2014-11-02

سلام به همه دوستان
از آخرین باری که اینجا مطلب نوشتم تقریبا یک سالی می گذره. از دوستانی که جدید اومدن و یا قدیمی هستن اگر دوست داشتن با کسی صحبت کنند و یا سوالی داشتن خوشحال میشم کمک کنم. لطفا پیغام خصوصی بگذارید تا شماره تلفن بدم.
شیکاگو شهر بسیار بزرگی است و به همین دلیل انواع محاسن و معایب رو برای اون می تونید لیست کنید. به دلیل اقتصاد خوب این شهر مهاجرت به اینجا بسیار زیاد می باشد که این خود یکی از منشا های ناامنی در این شهر به حساب می رود.
نکته بسیار مهم در ناامنی این شهر پراکندگی منطقی آن محسوب می شود یعنی شما ممکنه با ناامن ترین قسمت شهر فقط یک بلاک فاصله داشته باشید ولی هیچوقت هیچناامنی را مشاهده نکنید و یا با امن ترین قسمت شهر یک بلاک فاصله داشته باشید و همیشه در ناامنی به سر ببرید. در این مدت یک سالی که اینجا هستم به شخصه هیچگنه مشکلی رو مشاهدهنکردم ولی داستان های بدی شنیدم هیچ کدام به من نزدیک هم نبودند.
تا به امروز زندگی در این شهر برای من بسیار خوشایند بوده و امیدوارم همینگونه هم جلو بره.
در مورد ترافیک هم باید بگم اگر با مترو و یا مترا و یا اتوبوس سفر کنید بسیار کم پیش می آید که سرموقع به مقصد نرسید. اگر با ماشین شخصی سفر کنید و از اتوبان ها استفاده کنید در ساعت های شلوغی شاهد ترافیک خواهید بود ولی نه ترافیک قفل، ماشینها در این حالت با سرعت کم حرکت می کنند ولی اصولا توقف ندارند. اگر هم از خیابان های معمولیاستفاده کنید تنها چراغ قرمزها مانع حرکت می شنود. من از شمال شیکاگو صبح ساعت ۷ به سمت غرب که محل کارم می باشد حرکت می کنم در شلوغترین حالت ۴۵ دقیقه در راهم. این مسیر ۲۰ مایل می باشد.
با وجود آنکه قبل از سفر به اینجا شدیدا با حرف هایی که در مورد ساکنین سیاه پوست می شنیدم مخالف بودم ولی الان می تونم توصیه کنم که تا اونجایی که ممکنه با این دوستان دم خور نشوید.
در مورد آب آشامیدنی هم باید بگم که در این مدتی که اینجا هستم همیشه از آب شهری استفاده کردم و مشکلی هم نداشتم.

RE: زندگی در شیکاگو - محمد دی دی - 2014-11-11

سلام ، خوب بچه های قدیمی هم دارن کم کم برمی گردن که امیدوارم بچه های گرین کارتی مثل بچه های ویزای دانشجویی شیکاگو هم اینجا باهم و پشت هم باشن و دورهمی های باحالی را بتونیم بذاریم و در کنار هم از تنهایی دربیایم Wink
بچه های شیکاگو برای جشن شکرگزاری و شب یلدا برنامه خاصی دارید؟ Big Grin
برای هالوین پارتی با inforfang عزیز رفیتم ماسادا بار ، جای همگی دوستان خالی کلی خوش گذشت. Cool