مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مانترا - 2013-01-31

(2013-01-17 ساعت 02:27)marmary نوشته:  سلام دوست عزیز

ببخشید بابت تاخیر،خیلی‌ وقت بود چک نکرده بودم.راستش رو بخواهید من دلیل اصلی‌ آمدنم این بود که گرین کارت آمریکا رو که داشتم نمیخواستام از دست بدم ،و مجبور بودم دائم بین مرز کانادا و آمریکا عبور کنیم و کم کم داشتن اذیتمون میکردن وقتی‌ از مرز راد میشودیم،به خاطر همین به آمریکا امدیم،من حدود ۴ سال مونترال بودم ،و نمیدونم شما نیاز به چه اطلاعات خاصی‌ دارید ،یعنی‌ منظورم اینه که از چه لحاظی براتون مقایسه کنم این ۲ تا جا رو:کار،زندگی‌ ،آب و هوا،....،اگه بگید به چه اطلاعات نیاز دارید من براتون بیشتر توضیح میدهم

مرسی دوست عزیزم! والله منظور من از لحاظ سطح درآمد، کیفیت زندگی و درصد پیشرفته که میخواستم مقایسه ای داشته باشین. و الا از نظر آب و هوا که وضعیت مونترئال کاملا مشخصهWink
منتظر کمکتون هستم.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-01-31

درود بر دوستان گرامي

من بليط يكسره به سياتل رو چند روز پيش با ايرلاين امارات براي ماه May خريداري كردم، به اميد پروردگار براي شروع ميريم پيش يكي از دوستانم كه اونجا دانشجوئه، اما دو روز پيش در خبر شبكه 3 سيما شنيدم كه ظاهرا حسابهاي بانكي دانشجويان مقيم كانادا و آم.مر.ي.ك.ا. رو به خاطر تحريم ها مسدود كرده اندSad
از دوستاني كه مقيم سياتل بوده و دانشجو هم هستند مي خواستم بپرسم آيا اين خبر صحت داره يا نه؟
چون اگر بريم سياتل، تا افتتاح حساب بانكي براي خودمون، مي بايستي مادرم ارز مورد نيازمون رو از ايران به حساب بانكي اين دوستم از طريق صرافي ها حواله كنند و با بسته شدن اين حسابها، قطعا به مشكل خواهيم خورد.
دوستاني كه از اين خبر اطلاع دقيقي دارند بزرگواري بفرمايند و پاسخ بنده رو لطفا بدهند.

از محبت و بزرگواري شما عزيزان يك دنيا سپاسگزارم

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-01-31

(2013-01-31 ساعت 14:18)peyman1355 نوشته:   درود بر دوستان گرامي

من بليط يكسره به سياتل رو چند روز پيش با ايرلاين امارات براي ماه May خريداري كردم، به اميد پروردگار براي شروع ميريم پيش يكي از دوستانم كه اونجا دانشجوئه، اما دو روز پيش در خبر شبكه 3 سيما شنيدم كه ظاهرا حسابهاي بانكي دانشجويان مقيم كانادا و آم.مر.ي.ك.ا. رو به خاطر تحريم ها مسدود كرده اندSad
از دوستاني كه مقيم سياتل بوده و دانشجو هم هستند مي خواستم بپرسم آيا اين خبر صحت داره يا نه؟
چون اگر بريم سياتل، تا افتتاح حساب بانكي براي خودمون، مي بايستي مادرم ارز مورد نيازمون رو از ايران به حساب بانكي اين دوستم از طريق صرافي ها حواله كنند و با بسته شدن اين حسابها، قطعا به مشكل خواهيم خورد.
دوستاني كه از اين خبر اطلاع دقيقي دارند بزرگواري بفرمايند و پاسخ بنده رو لطفا بدهند.

من تو کانادا حساب بانکی دارم. هیچگونه اقامتی هم ندارم.
دیروز چک کردم حسابمو و همه چیز مرتب بود.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-01-31

(2013-01-31 ساعت 17:17)امیر مهاجر نوشته:  

من تو کانادا حساب بانکی دارم. هیچگونه اقامتی هم ندارم.
دیروز چک کردم حسابمو و همه چیز مرتب بود.
سلام
اینطور که من شنیدم فقط بانک TCF حساب بانکی دانشجویان دانشگاه مینسوتا را مسدود کرده است.
ضمنا شما فکر کنم قبل از آمدن سوشیال، میتوانید با داشتن پاسپورت برای خودتان حساب باز کنید و نیازی به حساب بانکی دوستتان نباشد.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - به گل - 2013-02-04

(2012-12-28 ساعت 00:07)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-12-27 ساعت 23:08)mohammad fazli نوشته:  سلام به همگی
آقا من یک سوالی داشتم!!
من بعد از خوندن این 21صفحه عاشق آب و هوای سیاتل شدم ...........

دوست عزیز، استخدام شدن تو شرکتهای بزرگ رویا نیست.
در واقع استخدام شدن در شرکتهای بزرگی مثل IBM یه ترس هم همراهش هست ......................
سلام دوست عزیز امیدوارم که موفق و پیروز باشید از امضای شما متوجه شدم که برنامه سفر شما 90 درصد برای تگزاس است و 10 درصد برای سیاتل موضوعی که برای شما مطرح می کنم کاملا برداشت ما است و البته تجربه ای که در این مدت سه ماه کسب کردیم
همسر من شغل دکراسیون داخلی است خیلی راحتر نجاری در حد استاد کار که حتی خودمون در ایران کارگاه خوب داشتیم ما هم مثل شما دو دل بودیم که بیائیم تگزاس که همه می گن ارزان است و برای شروع بهتر است یا برویم سیاتل که رفاه بالاتری داره - به توصیه دوستان خیلی قدیمی پدر شوهرم که تگزاس خوب است وارد تگزاس شدیم و امیدوار بودیم که خیلی سریع همسر من که تجربه خیلی عالی در مورد صنایع چوب دارد و می تونه تخت و کمد ویترین کابینت آشپزخانه - دکور بندی خانه با چوب و حتی ساخت و تعمییرات خانه اینجا انجام بدهد کار پیدا کند که اینطور نشد متاسفانه ایالت تگزاس شهر دالاس و منطقه پلینو که ما هستیم اگر چشماتون رو ببندید و فکر نکنید که پروازی که شمارو آورد گفت اینجا آسمان آمریکاست مثل این می ماند که شما وارد مکزیک شده اید با یک جمعیت کم آمریکایی
خیلی رک به شما بگویم و دلم نمی خواد که شمارو نا امید کنم
ما برای کار رفتیم و همسرم هم کلیه کاتولگهای کارهایی که انجام داده بود رو بردیم با دلی قرص که حتما کار رو می گیره ولی متاسفانه این اتفاق برای ما افتاد که دستمزد همسر من بالای ساعتی 40 دلار است و تا ساعتی 120 دلار هم می رسه ولی چون این مکزیکی های خفه شده حاضر هستند با مبلغ کم کار انجام دهند این بازار برای ما سخت می شه باور نمی کنید که به شما بگویم که کسی جای همسر من انتخاب شد یک مکزیکی بی سواد بود که حتی گرین کارتم نداشت و داشت قاچاقی کار می کرد و حاضر شد با ساعتی 5 دلار کار کند و کارفرمای آمریکایی انرا انتخاب کرد و گفت این بیشتر به نفع من است و از مکزیکی هم نوشته گرفت که اگر پلیس بیائید سراغت من هیچ مسئولتی رو قبول نمی کنم این برنامه در این مدت که همسر من به کارگاه های نجاری رفت برای چندین جای دیگه هم تکرار شد و ما پشیمان و نا آمید که چرا آمدیم به مکزیک آمریکا من حدود دو هفته است که در مورد سیاتل درحال تحقیق هستم و دوستان قدیمی خوبی رو از فامیل تونستم پیدا کنم که با آنها ارتباط گرفتم خوشبختانه ایالت های شمالی برای کار صنایع چوب خیلی بهتر از ایالتهای چنوبی است یک به خاطر نبودن مهاجرین خارجی مخصوصا این مکزیکی ها و کلا کسانی که اسپانیایی صحبت می کنن کار خیلی بهتر است سلیقه دکراسیون خیلی شیک تر است مثل این بی سوادهای جواد مکزیکی شرطی مالی نمی کنن که این تگزاسی های بی سلیقه هم قبول کنن سیاتل به خاطر نزدیک بودن به کانادا به قطب تولیدات صنایع چوب مبدل شده نه تنها سیاتل تمام ایالتهای شمالی ولی باز سیاتل از همه بهتر است شاید برای شروع سختی های زیادی داشته باشه ولی خیلی بهتراز تگزاس است که بازار کار خراب شده حداقل سختی رو برای جایی تحمل می کنید که جای پیشرفتش خیلی خیلی بالاست من تونستم با یک تولید کننده ایرانی در ضمینه تولید مبلمان راحتی و ویترین و تخت و.. صحبت کنم که می گفت بیائید اینجا که خیلی دستمزدها بالاتر از تگزاس است و مدل کار هم خیلی بهتر و شیک تر است و مردمان اینجا خیلی بیشتر به زیبا سازی خانه اهمیت می دهند تا ایالتهای جنوبی مخصوصا تگزاسی ها این دوست ما خودش در ونکور کانادا کارخانه تولید کابینت آشپزخانه داشت که محصولاتش رو به تمام آمریکا ارسال می کرد و یک بازار خیلی خوب داشت در لس آنجلس که می گه بازار کار لس آنجلس خراب شده ولی سیاتل هنوز خوبه کارگاههای تولید لس آنجلس به خاطر رکورد تعطیل کرده بودند که برای سیاتل این اتفاق هنوز نیافتاده و بازار کار خوبه مقدار دستمزد ها از حداقل 50 دلار برای استاد کار شروع می شه و به ساعتی 200 دلار هم می رسه شما با داشتن اقامت آمریکا می تونید وارد کانادا و شهر ونکور بشید که دستمزدها خیلی خیلی بهتر هم میشه خلاصه مطلب اینکه با کسی صحبت کردم که به قول معروف کننده این صنعت است

البته ببخشید که صحبت من طولانی شد ولی خواستم تجربه این سه ماهی که ما اینجا هستیم رو به شما انتقال بدهم که بهتر بتونید تصمیم بگیرد باز اگر کمکی خواستید من در خدمت شما هستم و امیدوارم که شما به سیاتل بروید و ما هم بعد از اینکه مدت اجاره خانه به سر آمد بتونیم از مکزیک آمریکا (شهر دالاس منظورم است )مهاجرت کنیم به سیاتل و بتونیم آنجا موقعیت اصلی خودمون رو پیدا کنیم

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-02-04

(2013-02-04 ساعت 09:12)به گل نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 00:33)mohammad fazli نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 00:07)امیر مهاجر نوشته:  [quote='mohammad fazli' pid='255659' dateline='1356633498']
سلام به همگی
آقا من یک سوالی داشتم!!

در واقع استخدام شدن در شرکتهای بزرگی مثل IBM یه ترس هم همراهش هست ......................
سلام دوست عزیز امیدوارم که ............
درود بر شما دوست گرامي

بابت توضيحاتي كه براي ما نوشتيد صميمانه سپاسگزارم،ما هم در ابتدا تصميم داشتيم به اونجا مهاجرت كنيم اما شرايطي پيش اومد كه ناچار شديم ايالت و شهر مقصدمون رو تغيير بديم و به سياتل سفر كنيم. توضيحات شما دوستان مي تونه بهترين چراغ راهي براي ما باشه كه هنوز مهاجرت نكرده ايم و برامون اين توضيحات بسيار ارزشمند و سودمنده.
ممنون ميشم اگر باز هم اطلاعات سودمندي داشتيد براي ساير دوستان بزرگواري بفرمائيد و بنويسيد.
اميدوارم در سياتل بهترين و مناسب ترين كار رو پيدا كنيد و در آرامش زندگي كنيد چون براي خود من نيز بزرگترين دغدغه، پيداكردن كار و درآمد مناسبه

شاد وتندرست و پيروز باشيد

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - tabim4 - 2013-02-04

(2013-02-04 ساعت 09:12)به گل نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 00:07)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-12-27 ساعت 23:08)mohammad fazli نوشته:  سلام به همگی
آقا من یک سوالی داشتم!!

سلام دوست عزیز امیدوارم که موفق و پیروز باشید از امضای شما متوجه شدم که برنامه سفر شما 90 درصد برای تگزاس است و 10 درصد برای سیاتل موضوعی که برای شما مطرح می کنم کاملا برداشت ما است و .................
با تشکر فراوان بابت این راهنمایی خیلی کارساز و حیاتی از « به گل » عزیز واقعاً دستت درد نکنه در تایید حرفهای شما باید عرض کنم یک معضل همیشگی و پر مخاطره برای مهاجران هموطن ما عبارت است از جماعت اسپانیایی+ مکزیکی + سیاه توصیه اکید من به دوستان عزیز این است که تا میتونید کیلومترها و فرسنگها از این جماعت دردسرآفرین دوری کنید ایالت و منطقه ای را برای اقامت و کارانتخاب کنید که آمارفراوانی این آدمها 10000 به یک باشه! برای این منظور اگر میتونید با مشکل سرما یه جورهایی کنار بیایید انتخاب ایالات واقع در نوار شمالی آمریکا مثلاً سیاتل , پورتلند و ...... برای زندگی و کار کاملاً عاقلانه و به مصلحت شماست.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Chosey - 2013-02-07

سلام بچها
من هم میرم سیاتل
امیدوارم همه اونجا کار خوب و دلخواهشون پیدا کنن
من چون کارم جوری هست که خودم می‌تونم بیزینس شروع کنم و زیاد لازم نیست برم تو کمپانی‌های بزرگ کار کنم برای شروع شاید زیاد نتونم راهنمایی کنم Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - elima1980 - 2013-02-08

سلام من مقصدم تگزاس بوداماازوقتی این تاپیک خوندم یه جورایی شیفته این سیاتل آبادشدم به نظرجا خوبی میاد بااین عکسهاجالبی که دوستان گذاشته بودندبا سپاس ازتمامی دوستان عزیزوبزرگواربابت برپایی این اطلاعات .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - elima1980 - 2013-02-08

شما میتونی دلارشخصی یا حواله شخصی بخری .مثال 1000 تاتو آمریکا هست میخوادبفرسته ایران .1000 تا تو ایران به ریال پرداخت کنی .من این مدل داد ستد دیدم

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - روبینا - 2013-02-10

سلام سلام منم یکی از گزینه هام سیاتل شده ... حالا چرا ؟ براتون میگم ... من دارم از الان پذیرش میگیرم و امیدوارم بتونم اینکارو انجام بدم و از کمک هزینه هم استفاده کنم که هم هزینه هام پایین بیاد هم سال اول سرم گرم درس باشه و غم غربت و این حرفااا اذیتم نکنه ... به خاطر همین براسااس دانشگاهی که پذیرش بگیرم باید ایالتم رو انتخاب کنم ... من الان 5 تا دانشگاه دارم مدارکم رو میفرستم ... washington/philadelphia/penn state/oregon/georgia... البته سیاتل رو به سفارش یکی از دوستام که الان دالاسه انتخاب کردم ... حالا نقل قول از دوستم :
دالاس نسبت به سیاتل خیلی خسته کننده است و دارم لحظه شماری می کنم از اونجا پذیرش بگیرم و دالاس درسم تموم شه و برم سیاتل ...
به منم پیشنهاد داد دانشگاه واشنگتن رو بگردم و خداروشکر منم رشته مورد علاقم رو پیدا کردم ... خلاصه امیدوارم بتونم پذیرش بگیرم و بیام سیاتل ...

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-02-10

(2013-02-10 ساعت 01:19)روبینا نوشته:  سلام سلام منم یکی از گزینه هام سیاتل شده ... حالا چرا ؟ براتون میگم ... من دارم از الان پذیرش میگیرم و امیدوارم بتونم اینکارو انجام بدم و از کمک هزینه هم استفاده کنم که هم هزینه هام پایین بیاد هم سال اول سرم گرم درس باشه و غم غربت و این حرفااا اذیتم نکنه ... به خاطر همین براسااس دانشگاهی که پذیرش بگیرم باید ایالتم رو انتخاب کنم ... من الان 5 تا دانشگاه دارم مدارکم رو میفرستم ... washington/philadelphia/penn state/oregon/georgia... البته سیاتل رو به سفارش یکی از دوستام که الان دالاسه انتخاب کردم ... حالا نقل قول از دوستم :
دالاس نسبت به سیاتل خیلی خسته کننده است و دارم لحظه شماری می کنم از اونجا پذیرش بگیرم و دالاس درسم تموم شه و برم سیاتل ...
به منم پیشنهاد داد دانشگاه واشنگتن رو بگردم و خداروشکر منم رشته مورد علاقم رو پیدا کردم ... خلاصه امیدوارم بتونم پذیرش بگیرم و بیام سیاتل ...
سلام
خواستم خدمتتون عرض کنم، که دانشگاه واشنگتن با دو اسم مشابه است و در دو شهر مختلف قرار دارند...
University of Washington تو سیاتل (این دانشگاه خودش 3 تا شعبه در شهرهای سیاتل-باتهل-تاکوما دارد)
Washington State University در پولمن (جنوب ایالت واشنگتن)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mrr777 - 2013-02-10

همسر بنده هم گاماس گاماس داره منو به سمت سیاتل هل می ده.
شاید با هم همسایه شدیم. البته اگه ویزا رو گرفتیم. Smile

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-02-10

ایالت واشنگتن از نظر طبیعت خیلی قشنگه (البته من سلیقه عموم رو در نظر گرفتم وگرنه بعضیا شاید دوس نداشته باشن) هر ایالتیم یه اسمی واسه خودش داره به واشنگتن میگن EVERGREEN STATE اما کسایی که می خوان وارد بشن خودشونو برای 10 ماه از سال بارندگی آماده کنن. این قضیه‌ی کوچیکی نیس و رو زندگی روزمره تاثیر میذاره. این نکته هم زیاد گفته شده که مهاجر مسافر نیس و بحث "هر روز زندگی کردنه" و اینم باز بگم که هر کی با یه جا شروع کرد و یه مدت موند دیگه به این راحتیا نمی تونه جابجا شه. بحث INSTATE نیس بحث اینه که شما خو می گیرید و رفرنس پیدا می کنید و برنامه ریزی می کنید و گاهی اصلا وقت نمی کنید که به جابجایی فک کنید. اینه که تو انتخاب ایالت دقت کنید.
به نظر من فقط یه جور میشه ایالت انتخاب کرد: ببینید چیکار می خواید بکنید متناسب باهاش ایالت انتخاب کنید. اگه کاره که حتما باید جایی باشید که کار باشه براتون اگه درسه که ببینید کجا مناسب تره و غیره. حتی اگه فامیل و دوست جایی دارید 100 درصد به اونجا واسه موندن فک نکنید. شما میتونید روزای اول ازشون کمک بگیرید اما ایالتی که می خواید زندگی کنید رو بخاطر فامیل انتخاب نکنید. بعد از چند سال که رو روال افتادید راحت تر میتونید جابجا شید. اگه بخواید.
بعدش به نظر من اگه آدما رو از روی نژادشون دسته بندی نکنیم بهتره. مثلا مکزیکی بی سواد و جواد گفتنش جالب نیس حتی اگه همه مکزیکیا بی سواد و جواد باشن.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mrr777 - 2013-02-10

(2013-02-10 ساعت 11:58)mehD نوشته:  ایالت واشنگتن از نظر طبیعت خیلی قشنگه (البته من سلیقه عموم رو در نظر گرفتم وگرنه بعضیا شاید دوس نداشته باشن) هر ایالتیم یه اسمی واسه خودش داره به واشنگتن میگن EVERGREEN STATE اما کسایی که می خوان وارد بشن خودشونو برای 10 ماه از سال بارندگی آماده کنن. این قضیه‌ی کوچیکی نیس و رو زندگی روزمره تاثیر میذاره. این نکته هم زیاد گفته شده که مهاجر مسافر نیس و بحث "هر روز زندگی کردنه" و اینم باز بگم که هر کی با یه جا شروع کرد و یه مدت موند دیگه به این راحتیا نمی تونه جابجا شه. بحث INSTATE نیس بحث اینه که شما خو می گیرید و رفرنس پیدا می کنید و برنامه ریزی می کنید و گاهی اصلا وقت نمی کنید که به جابجایی فک کنید. اینه که تو انتخاب ایالت دقت کنید.
به نظر من فقط یه جور میشه ایالت انتخاب کرد: ببینید چیکار می خواید بکنید متناسب باهاش ایالت انتخاب کنید. اگه کاره که حتما باید جایی باشید که کار باشه براتون اگه درسه که ببینید کجا مناسب تره و غیره. حتی اگه فامیل و دوست جایی دارید 100 درصد به اونجا واسه موندن فک نکنید. شما میتونید روزای اول ازشون کمک بگیرید اما ایالتی که می خواید زندگی کنید رو بخاطر فامیل انتخاب نکنید. بعد از چند سال که رو روال افتادید راحت تر میتونید جابجا شید. اگه بخواید.
بعدش به نظر من اگه آدما رو از روی نژادشون دسته بندی نکنیم بهتره. مثلا مکزیکی بی سواد و جواد گفتنش جالب نیس حتی اگه همه مکزیکیا بی سواد و جواد باشن.

مهدی عزیز، در تایید حرفتون بگم که من و خانومم کارمون جوریه که هیچ فرقی نمی کنه کجای امریکا باشیم.
در مورد اب و هوا هم من مدت زیادی لندن بودم و از اب وهوای همیشه ابری و بارانی اونجا لذت می بردم. اصلا مساله اب و هوا یه جورایی به طبیعت ادم برمی گرده. از قدیم می گن انسانها ۴ نوع طبع دارن: آبی، بادی، خاکی و آتشی.Cool
یه روز که بیماری سختی داشتم و بعضیا به زور منو پیش یکی از این مثلا دعانویسا بردنCool هر چند ادم شیادی بود و کلی سربسرش گذاشتم Big Grin ولی تنها حرف درستی که زد این بود که طبیعت من از آبه و باید یه جای بارونی و مرطوب زندگی کنم. همسرم هم مثل خودمه.
در حقیقت تنها دلیل انتخاب تگزاس وجود ۲-۳ تا آشنا اونجا بود که من هم دارم مثل شما به این نتیجه میرسم نباید به اونها اتکا کرد.Wink
البته هنوز ۱۰۰ درصد تصمیم نگرفتیم ولی همسر گرام داره فشارو بیشتر می کنه و کیه که بتونه مقاومت کنه.Big Grin