مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ETnakhausetelefonien - 2012-04-12

(2012-04-11 ساعت 12:10)oktay نوشته:  سلام دوستان
شاید جای این پست اینجا نباشه ! به هر حال ببخشید !

از آشنایان و دوستان شنیدم که چند هفته ای ست قانون سیتیزنی آمریکا عوض شده ، از 5 سال به 3.2 سال برای کسانی که یکضرب توی آمریکا بمونن و نیان ایران ! این درست هست؟

به نظر من شما هر کاری کنید زودتر از 5 سال نمیتونید بگیرید !!!

با سلام
خير
همچنان قانون همان است كه بود.
بايد حداقل دو سال و نيم از پنج سال را در امريكا باشيد.
ضمنا نبايد در هيچ مقطعي از اين پنج سال بيش از شش ماه از امريكا خارج شده باشيد.
سه ماه مانده به پايان دوره اقامتتان مي توانيد پرونده تشكيل دهيد و فرايند ان هم حدودا شش ماه طول ميكشد.
براي اطلاعات بيشتر به uscis.gov مراجعه كنيد.
يك FAQ بسيار خوب براي citizenship داره كه جواب خيلي از سوالات رو توش داره.
ارادتمند

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ARazmi - 2012-04-12

(2012-04-10 ساعت 23:15)MAHDI2012 نوشته:  دوستان عزیزی که جدیدا از کشور خارج شدند و امریکا تشریف بردند لطف کنند در مورد ارز توضیح بدند .
ممنون

من 23 مارچ (4 فروردین) بلیط داشتم، 3روز قبلش رفتم بانک ملی شعبه دانشگاه تو خیابان انقلاب تهران (البته از صبح زود) و حواله ارزمو گرفتم و تو فرودگاه هم ارز رو گرفتم.
نفری 1500 دلار با همین ویزای مهاجرتی، به همین سادگی.
تازه 5 ماه پیش هم که ترکیه رفته بودم نفری 2000 تا رو گرفته بودم ولی چون سال عوض شده بود ارز رو گرفتم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-12

سلام

بالاخره من هم اولین روز کار رو در آمریکا بطور رسمی‌ با زدن کارت تایم شیت تجربه کردم ولی‌ کمی‌ سخت بود روز اول ۱۲ ساعت سر کار بودم که فقط ۳۰ دقیقه استراحت کردم ( البته چون کنجکاو بودم) ۵ تا همکار داشتم که همشون آمریکایی بودن یکی‌ سیاه پوست و ۴ تا سفید پست ولی‌ کارفرما ایرانی‌ بود

جالبه بدونین کارفرما از بلندگو با ما صحبت میکرد و میگفت که چکار کنیم وقتی‌ به من می‌رسید یبار انگلیسیشو میگفت یبار فارسی کلا خوب بود این برام بد از این همه اپلی‌ کردن برا کار یه نوید خوب برا یه شروع زندگی‌ در این کشور با کار بود خیلی‌ فرقی‌ با کاری که در ایران انجام میدادم نداره هر۲تا کار فنی‌ هستن ولی‌ این کجا و آن کجا اینجا تمام تجهیزات کامپیوتری ترو تمیز و تقریبا بدون هیچ خطای انسانی‌ انجام می‌شه وبه روز شرکتها بهشون اطلاعات میدان هم با گذشتن در سایت و هم با ارسال نامه و بروشور

برای همتون آرزوی سلامتی‌ دارم

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shs - 2012-04-12

(2012-04-12 ساعت 19:34)javad_2 نوشته:  سلام

بالاخره من هم اولین روز کار رو در آمریکا بطور رسمی‌ با زدن کارت تایم شیت تجربه کردم ولی‌ کمی‌ سخت بود روز اول ۱۲ ساعت سر کار بودم که فقط ۳۰ دقیقه استراحت کردم ( البته چون کنجکاو بودم) ۵ تا همکار داشتم که همشون آمریکایی بودن یکی‌ سیاه پوست و ۴ تا سفید پست ولی‌ کارفرما ایرانی‌ بود

جالبه بدونین کارفرما از بلندگو با ما صحبت میکرد و میگفت که چکار کنیم وقتی‌ به من می‌رسید یبار انگلیسیشو میگفت یبار فارسی کلا خوب بود این برام بد از این همه اپلی‌ کردن برا کار یه نوید خوب برا یه شروع زندگی‌ در این کشور با کار بود خیلی‌ فرقی‌ با کاری که در ایران انجام میدادم نداره هر۲تا کار فنی‌ هستن ولی‌ این کجا و آن کجا اینجا تمام تجهیزات کامپیوتری ترو تمیز و تقریبا بدون هیچ خطای انسانی‌ انجام می‌شه وبه روز شرکتها بهشون اطلاعات میدان هم با گذشتن در سایت و هم با ارسال نامه و بروشور

سلام آقا جواد

اگه میشه لطفا یکمی در مورد بیمه های درمانی برامون بنویس.کارای نیمه وقت هم بیمه دارن؟اگه فقط یک نفر از اعضای خانواده سر کار بره همه خانواده بیمه میشن؟اگه یک مدت کار پیدا نکنیم چطوری میشه بیمه شد؟اگه کسی بیماری خاصی داشته باشه چطوری باید از خدمات بیمه درمانی استفاده کنه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - m9780 - 2012-04-12

(2012-04-12 ساعت 19:34)javad_2 نوشته:  سلام

خیلی خوشحااااال شدم.
بلاخره شما هم کارمند (دارای کار Big Grin) شدید.
هم بهتون تبریک میگم و هم یه درخواست دارم که تشریف بیارید به تاپیک اولین شغل من در آمریکا و یکم بیشتر برامون توضیح بدید.
چجوری پیداش کردید و چقدرزمان برد و ....
باز هم یک دنیا ممنون و تبریک فراوان

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan442 - 2012-04-13

سلام بچه ها
من یه تازه واردم و تازگی دی وی لاتری رو چک کردم و دیدم که برنده شدم
یه چیزی حدود 11 ماه از اعلام نتایج گذشته
کسی میدونه وضعیت من چی میشه؟
البته فرم ها رو ایمیل زدم به کی سی سی، گفتن اوکی ، خبرت میکنیم
به نظرتون کی بهم وقت سفارت میدن؟
مرسی
کیس نامبرم هم 2012AS00006000 هست

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - javad_2 - 2012-04-13

سلام

اول از هر چیز از همهٔ شما بخاطر لطفی‌ که به من دارین تشکر می‌کنم

shs عزیز در خصوص بیمه باید بگم شما میتونین بیمه کنید خودتون رو اتفاقا اگه بفهمن که شما میخواهید بیمه بشید ولتن نمیکنن اینقدر پیشنهاد جور واجور بهتون میدان که مثل من گیج میشید ولی‌ بیمه را با کمک اون کسی‌ که میرید پیشش انتخاب کنید بعضی‌ بیمارستانها با گرفتن مبلغی شمارو بیمه‌ می‌کنن چه شما شاغل باشی‌ چه نباشی‌ معمولا برا کارهای نیمه وقت بیمه نمیشی‌ باید کار تمام وقت باشه و اونم حتما کارفرما بگه بیمت می‌کنه اگه بچه کوچک دارین حتما بیمه بشید چون اینجا خیلی‌ هزینهٔ درمان بالاست مثلا دوست من بچشو برد دکتر و به گفته خودش حدود ۱۰۰۰$ هزینهش شد میگفت اگه بیمه بود خیلی‌ هزینهاش کمتر میشد

ولی‌ راجب کار واقعا نیاز بعد از گرفتن ssn هست چون باید خودتون رو با زندگی‌ اینجا وفق بدین که کار و ارتباط این کارو می‌کنه دقیقا کار مثل یک کاتالیزور عمل می‌کنه و شمارو زودتر سوار قطار پیشرفت می‌کنه ولی‌ بلیط این قطار زبان هست باید در ایران تمام تلاشتون رو برا یادگیری بکنید تا اینجا سری تر وارد زندگی‌ بشید

یکی‌ از مواردی که برا مهاجرت نیاز بدونید و خودتون رو براش آماده کنید صبرتون هست ، شنیدید میگن ۱۰۰ سال اولش سخته من بهتون میگم ۱ سال اولش نیاز به صبر و حوصله شما داره بعدش خودتون به این روزها فکر می‌کنید خندتون میگیره و این برای همه اتفاق افتاده نه منو شما اولیش بودیم و نه اخریش هستیم

با دید مثبت بیاد مطمئن باشید واقعا جای خوبی‌ برای زندگی‌ خودتون و جای سالم برای بزرگ کردن بچهاتون هست

یه‌چیزی یادم اومد دیروز من با دوستم برا تماشای فوتبال به مدرسه پسرش رفتیم که اون بازی داشت و ۱۲ سالش بود با کامل تعجب دیدم پرچم ایران رو هم در مدرسه آویزان کرده بودن اون بالای درش

برای همتون آرزوی سلامتی‌ و شادی می‌کنم به امید دیدنتون در اینجا

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - funnybluesolea - 2012-04-13

(2012-04-13 ساعت 03:25)ehsan442 نوشته:  سلام بچه ها
مرسی

دوست عزیز خیلی تبریک می گم، هم نگرانیت رو و هم خوشحالی و هیجانت رو درک می کنم. نگران نباشید اونا خودشون به تازگی گفتن که کسانی که هنوز اقدام نکردن سریعا اقدام به ارسال فرمها کنن. اصلا نگران نباشید. حدس می زنم که شما به زودی به مصاحبه دعوت خواهید شد.
پیشنهاد می کنم که با دقت فرومهای این وبسایت رو مطالعه کن و هر چه سریع تر به فکر آماده کردن مدارکت مثل ترجمه و واکسن ها باش. ضمنا اگر به تازگی عضو مهاجرسرا شده ای حتما قوانین مهاجرسرا رو بخون و سوالهات رو تو تاپیک مرتبط مطرح کن. مطمئن باش با خوندن اونها به جواب خیلی از سوالات می رسی. موفق باشی

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-13

با سلام به تمامی دوستان خبر جدید اینکه قیمت جدید دلار کاهش یافته و فروش آن به 1882 در صرافی ها رسیده که این خبر خیلی خوبی است انشاله این روند حفظ بشه گفتم این خبر رو به همه بدم شاید بعضی ها دنبال خرید دلار باشند.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - به گل - 2012-04-13

(2012-04-13 ساعت 07:18)javad_2 نوشته:  سلام

اول از هر چیز از همهٔ شما بخاطر لطفی‌ که به من دارین تشکر می‌کنم

shs عزیز در خصوص بیمه باید بگم شما میتونین بیمه کنید خودتون رو اتفاقا اگه بفهمن که شما میخواهید بیمه بشید ولتن نمیکنن اینقدر پیشنهاد جور واجور بهتون میدان که مثل من گیج میشید ولی‌ بیمه را با کمک اون کسی‌ که میرید پیشش انتخاب کنید بعضی‌ بیمارستانها با گرفتن مبلغی شمارو بیمه‌ می‌کنن چه شما شاغل باشی‌ چه نباشی‌ معمولا برا کارهای نیمه وقت بیمه نمیشی‌ باید کار تمام وقت باشه و اونم حتما کارفرما بگه بیمت می‌کنه اگه بچه کوچک دارین حتما بیمه بشید چون اینجا خیلی‌ هزینهٔ درمان بالاست مثلا دوست من بچشو برد دکتر و به گفته خودش حدود ۱۰۰۰$ هزینهش شد میگفت اگه بیمه بود خیلی‌ هزینهاش کمتر میشد

ولی‌ راجب کار واقعا نیاز بعد از گرفتن ssn هست چون باید خودتون رو با زندگی‌ اینجا وفق بدین که کار و ارتباط این کارو می‌کنه دقیقا کار مثل یک کاتالیزور عمل می‌کنه و شمارو زودتر سوار قطار پیشرفت می‌کنه ولی‌ بلیط این قطار زبان هست باید در ایران تمام تلاشتون رو برا یادگیری بکنید تا اینجا سری تر وارد زندگی‌ بشید

یکی‌ از مواردی که برا مهاجرت نیاز بدونید و خودتون رو براش آماده کنید صبرتون هست ، شنیدید میگن ۱۰۰ سال اولش سخته من بهتون میگم ۱ سال اولش نیاز به صبر و حوصله شما داره بعدش خودتون به این روزها فکر می‌کنید خندتون میگیره و این برای همه اتفاق افتاده نه منو شما اولیش بودیم و نه اخریش هستیم

با دید مثبت بیاد مطمئن باشید واقعا جای خوبی‌ برای زندگی‌ خودتون و جای سالم برای بزرگ کردن بچهاتون هست

یه‌چیزی یادم اومد دیروز من با دوستم برا تماشای فوتبال به مدرسه پسرش رفتیم که اون بازی داشت و ۱۲ سالش بود با کامل تعجب دیدم پرچم ایران رو هم در مدرسه آویزان کرده بودن اون بالای درش

برای همتون آرزوی سلامتی‌ و شادی می‌کنم به امید دیدنتون در اینجا

دوست عزیز آقای جواد از شما به خاطر این همه لطف در خصوص بیان کردن مطالب خیلی خیلی ممنون هستم امیدوارم مثل همیشه موفق و پیروز باشد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armtin - 2012-04-13

سلام به تمام دوستان عزیز مهاجرسرا دوستان یک سوال دارم از کسایی که با لوفتانزا به آمریکا رفتن یا می خوان برن آیا آلمان ویزای ترانزیت می خواد یا نه لطفا خیلی سریع پاسخ دهید با تشکرBig GrinWink

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-04-13

(2012-04-13 ساعت 11:08)armtin نوشته:  سلام به تمام دوستان عزیز مهاجرسرا دوستان یک سوال دارم از کسایی که با لوفتانزا به آمریکا رفتن یا می خوان برن آیا آلمان ویزای ترانزیت می خواد یا نه لطفا خیلی سریع پاسخ دهید با تشکرBig GrinWink

براي ترانزيت ويزا لازم نيست ، شما قبل از check in وارد سالن ترانزيت ميشي و از فرودگاه خارج نميشي!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - ehsan442 - 2012-04-13

(2012-04-13 ساعت 08:36)funnybluesolea نوشته:  
(2012-04-13 ساعت 03:25)ehsan442 نوشته:  سلام بچه ها
مرسی

دوست عزیز خیلی تبریک می گم، هم نگرانیت رو و هم خوشحالی و هیجانت رو درک می کنم. نگران نباشید اونا خودشون به تازگی گفتن که کسانی که هنوز اقدام نکردن سریعا اقدام به ارسال فرمها کنن. اصلا نگران نباشید. حدس می زنم که شما به زودی به مصاحبه دعوت خواهید شد.
پیشنهاد می کنم که با دقت فرومهای این وبسایت رو مطالعه کن و هر چه سریع تر به فکر آماده کردن مدارکت مثل ترجمه و واکسن ها باش. ضمنا اگر به تازگی عضو مهاجرسرا شده ای حتما قوانین مهاجرسرا رو بخون و سوالهات رو تو تاپیک مرتبط مطرح کن. مطمئن باش با خوندن اونها به جواب خیلی از سوالات می رسی. موفق باشی
مرسی از دوست عزیز

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M_star1316 - 2012-04-13

من شهرستانم و مثل اکثر شما دسترسی حضوری به آژانسها و نمایندگیهای فروش بلیط ندارم. قیمتهائی که اینجا برای بلیط دوسره به شیکاگو بتاریخ اوائل تیر بهم دادن حداقل قیمت 1800000 هستش ( ترکیش ) . به نظرتون خیلی زیاد نیست !!؟
اگه صبر کنم ممکنه بتونم ارزونتر گیر بیآرم؟
لطفا راهنمائی کنین.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - maka2 - 2012-04-13

(2012-04-13 ساعت 12:44)M_star1316 نوشته:  من شهرستانم و مثل اکثر شما دسترسی حضوری به آژانسها و نمایندگیهای فروش بلیط ندارم. قیمتهائی که اینجا برای بلیط دوسره به شیکاگو بتاریخ اوائل تیر بهم دادن حداقل قیمت 1800000 هستش ( ترکیش ) . به نظرتون خیلی زیاد نیست !!؟
اگه صبر کنم ممکنه بتونم ارزونتر گیر بیآرم؟
لطفا راهنمائی کنین.

دوست عزيز براي خريدن بليط به حضور شما نياز نيست! ، شما با كسب قيمت مناسب و انتقال پول ، بليط خود را با ايميل دريافت ميكنيد كه با پرينت ان مي تونيد به فرودگاه بريد. پس با تماس قيمت هاي خود را بگيريد. موفق باشيد