مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نام کاربری somi - 2014-01-27

(2014-01-27 ساعت 11:11)EKAM نوشته:  
(2014-01-26 ساعت 22:23)moqadam نوشته:  از بچه هایی که تو این ماه اخیر رفتن آمریکا بگن تو فرودگاه امام تونستن پول حدود 20 تا 30 هزار تا رو ببرند؟
اصلا چیزی ازشون پرسیدن یا گشتن؟

فرودگاه امام قسمتي كه ميگردمون اصلا نميفهمه ما كجا داريم ميريم و هيچ وقت از من سوال نكرده چقدر دلار همرامه. يه جا ميفهمه شما دارين ميرين آمريكا اونم كنترل پاس كه جايي براي گشتن نداره پس بگي 5000 هم قبوله (مهم ورود به امريكا ست كه بايد راستشو بگين).
فقط توصيه همه پول يكجا نزارين

یکی از استرسهای بزرگ منم بردن پول نقده،هیچ راه قانونی از طریق صرافی یا بانک با توجه اوضاع جدید قرار نیس باز بشه؟
آخه پول نقد بهرحال خطریه!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Aardalan - 2014-01-27

(2014-01-27 ساعت 13:02)lonelyman نوشته:  دوستان عزیز، با خوندن پستهایی که گذاشته شده لازم دیدم چندتا نکته رو عرض کنم: توی فرمی که قبل از ورود به آمریکا تو هواپیما میدن اگر برای هر خونواده بیش از 10000 تا دارین باید اظهار کنین نه هرنفر ، تو فرودگاه امام کاری به پولی که میبرید ندارن ولی قانونش نفری 5000 تاست ولی توصیه میکنم که تو چند تا ساک جدا که داخل هواپیما میبرین جاساز کنین و حتماً یک آشنای مطمئن تو سالن تا زمانی که میرید تو هواپیما منتظر بمونه که اگر گیر دادن دلارها رو بدین بهش. تو فرودگاه آمریکا امور مربوط به سوشیال رو آفیسر باید خودش انجام بده ولی در بیش از نیمی از موارد این اتفاق نمیافته و شما پس از ورود به آمرکا بعد گذشت حدود دوهفته اگر دیدین کارت سوشیالتون نیومد باید برید به اداره مربوطه و پرکردن فرم اقدام به دریافتش کنین که در این حالت کمتر از یک هفته براتون میاد. موفق باشیدTongue

دوست عزیز میشه یه مقدار توضیح بدین، اگه فرقی نمیکنه چقدر با خودتون میبرید پس واسه چی میپرسن؟؟؟!!! منظورم اینه که با دیکلر کردن پول اونا چیو میخوان کنترول کنن دقیقا ؟؟؟؟ و اینکه آیا این قضیه فقط مربوط به کسانیه که تازه ویزای مهاجرتشون در اومده یا میشه سالهای آینده هم پول بیشتر برد و اظهارش کرد؟؟؟؟ میشه اینم توضیح بدین تا کی ما میتونیم پول بدون دادن تکس ببریم امریکا و اگر این تایم محدوده لطفا بگین بعدا تکسش چقدره ؟؟؟خیلی ممنون Smile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Baharehpark - 2014-01-27

(2014-01-22 ساعت 20:56)moqadam نوشته:  
(2014-01-22 ساعت 20:31)member نوشته:  با سلام به دوستان مهاجرسرا، می خواستم بدونم بعد از اولین ورود به آمریکا، آیا برای سوشیال سکیوریتی باید به اداره ای مراجعه کنیم و خودمون درخواست بدیم؟ و گرین کارت چطور؟ و آیا هر دو را به همان آدرسی که برای دریافت گرین کارت داده بودیم می فرستند؟
[/quot
کسی جواب این سوال رو می دونه؟

سلام
برای دریافت ssn باید به اداره Social security Service مراجعه کنید و کارت شما به آدرسی که در سفارت دادید یا هنگام ورود میدهید پست میشود همچنین امکان عوض کردن آدرس نیز وجود دارد. دوست عزیز اگر میخواهی وقتی به آمریکا رفتی سردرگم نباشی باید بشینی سفرنامه های بچه های 2012و 2013 رو بخونی.
موفق و پیروز باشید.
می شه بگین اگه به ادرس فرمها نریم و به یک شهر دیگه بریم حتما باید آدر س جدید بدیم یا می تونیم درخواست کنیم به همان آدرس قبلی فرستاده بشه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-01-28

(2014-01-27 ساعت 21:42)Baharehpark نوشته:  می شه بگین اگه به ادرس فرمها نریم و به یک شهر دیگه بریم حتما باید آدر س جدید بدیم یا می تونیم درخواست کنیم به همان آدرس قبلی فرستاده بشه؟

دوست عزیز اجباری دراعلام ادرس جدید نیست گرین کارت به همون ادرسی که در فرمها قید کردید ارسال میشه مگر انکه ادرس رو در هنگام مصاحبه یا در فرودگاه تغییر دهید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Baharehpark - 2014-01-28

(2014-01-28 ساعت 00:03)KIMIA2005 نوشته:  
(2014-01-27 ساعت 21:42)Baharehpark نوشته:  می شه بگین اگه به ادرس فرمها نریم و به یک شهر دیگه بریم حتما باید آدر س جدید بدیم یا می تونیم درخواست کنیم به همان آدرس قبلی فرستاده بشه؟

دوست عزیز اجباری دراعلام ادرس جدید نیست گرین کارت به همون ادرسی که در فرمها قید کردید ارسال میشه مگر انکه ادرس رو در هنگام مصاحبه یا در فرودگاه تغییر دهید

مرسی دوست عزیز از جواب واضح و سریع تان.
می شه کسی به من بگه من که کسی را در امریکا ندارم چطور می تو نم جایی را برای یک ماه تا گرین کارتم بیاد قبل از پروازم اجاره کنم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aram7x - 2014-01-28

برین سایت Booking.com بعد ازانتخاب ایالت، شهر رو انتخاب کنید و نسبت به بودجتون میتونین رزرو کنین

(2014-01-28 ساعت 01:01)Baharehpark نوشته:  
(2014-01-28 ساعت 00:03)KIMIA2005 نوشته:  

می شه کسی به من بگه من که کسی را در آمریکا ندارم چطور می تو نم جایی را برای یک ماه تا گرین کارتم بیاد قبل از پروازم اجاره کنم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نام کاربری somi - 2014-01-28

(2014-01-28 ساعت 00:03)KIMIA2005 نوشته:  [quote='Baharehpark' pid='460511' dateline='1390842775']

می شه کسی به من بگه من که کسی را در آمریکا ندارم چطور می تو نم جایی را برای یک ماه تا گرین کارتم بیاد قبل از پروازم اجاره کنم؟
با گزینه ی sublet و short term rentalدر محل موردنظرتون سرچ کنید،خیلی خونه ها با وسایل رو اجاره کوتاه مدت میدن،قیمتاش هم منطقیه.بعد با صاحبخونه یا agent اونجا مکاتبه کن،همینSmile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - moqadam - 2014-01-29

دوستان عزیزی که سفر کردند به امریکا
سوال من در مورد فرودگاه امام می باشد
آیا تا به حال کل کیف و بساط کسی رو به خاطر بردن پول بیش از 5000 $ گشتند؟
پول را اگر در لباس زیر بگذاریم می فهمند؟
توضیحات دوستان در پست های فوق خوب بود اما تجربه اونهایی که رفتند رو
می خوام بدونم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - EKAM - 2014-01-29

(2014-01-29 ساعت 01:12)moqadam نوشته:  دوستان عزیزی که سفر کردند به آمریکا
می خوام بدونم.

دوست عزيز من تجربه خودمو در سفرهاي ديگه ميگم چون هنوز آمريكا نصيب نشده ولي نبايد فرقي بكنه.... احتياجي به گذاشتن پول در لباس زير نيست و كيف كسي رو بخاطر مبلغ زياد زيرو رو نميكنن.... شما پولتونو تو يه كيف گردني و يه مقداري در جيب شلوار يا كت محفوظ بزارين تمام

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - negar_karimi6 - 2014-01-29

می خوام بدونم.

سلام بابا چند تا کاغذ که بیشتر نیست اینقدر بزرگش میکنید نمیخواید که فیل تو جیباتون جا بدبد که مشکل باشه تعداد ی کاغذه توی همون لباساتون تقسبمشون کنید یا توی کیف دستیتون که میبرید با خودتون تو هواپیما تعدادیشو بزارید من که راحت همشو آوردم کمی تو جیب شوهرم و کمی هم تو کیف دستی خودم وسلام
نمیخوایم که سه میلیارد خارج کنیم که نگران باشیمTongue
اصلا نه کسی ما رو گشت نه پرسید چفدر دارید فقط خودتون تابلوبازی در نیارید با نگاه های مشکوکتون البته حق هم دارید از بس هی ترسوندنتون ولی با توکل به خدا بیایید و بهش هم دیگه فکر نکنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali99sh - 2014-01-29

می خوام بدونم.

حساسشون نکنی کاری ندارن! مثلاً لازم نیست تو لباس زیر بزارین (مخصوصاً خانومها) تو جیب شلوار یا کت خیلی راحتتره. چون وقتی خیلی قضیه رو بپیچونی فکر می کنن چه خبره اونوقت گیر میدن. البته الان خیلی مشکلی نیست و زیاد کاری ندارن.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Baharehpark - 2014-01-30

(2014-01-28 ساعت 14:23)نام کاربری somi نوشته:  
(2014-01-28 ساعت 00:03)KIMIA2005 نوشته:  [quote='Baharehpark' pid='460511' dateline='1390842775']

با گزینه ی sublet و short term rentalدر محل موردنظرتون سرچ کنید،خیلی خونه ها با وسایل رو اجاره کوتاه مدت میدن،قیمتاش هم منطقیه.بعد با صاحبخونه یا agent اونجا مکاتبه کن،همینSmile

میشه اگه سایت خاصی می شناسین معرفی
کنین صمیمانه متشکرم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Baharehpark - 2014-01-30

دوستان عزیز که مبلغ ۱۶۵ دلاررا پرداخت کردن می شه بگن اجباری هست که قبل رفتن
پرداخت بشه؟یا می تونیم بعد از ورود هم بپردازیم؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2014-01-30

(2014-01-30 ساعت 00:28)Baharehpark نوشته:  دوستان عزیز که مبلغ ۱۶۵ دلاررا پرداخت کردن می شه بگن اجباری هست که قبل رفتن
پرداخت بشه؟یا می تونیم بعد از ورود هم بپردازیم؟

می تونید بعد از ورود هم پرداخت کنید ...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aram7x - 2014-01-30

سلام
خانمی دنبال همخونه خانم میگرده در Lake Forest, Orange County ،کسی اگه خواست پیغام بده.