مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2015-01-02

بچه ها خوش به حالتون من بی سوشیالم هنوز برای همه اومد جز من Sad
سوشیالم نیاد بر می گردم ایران دیگه 15 روز دیگه میشه سه ماه
فقط می گن صبر ، خیلی بدند دوسشون ندارم
اینجا بدون سوشیال کاری نمی شه کرد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-01-02

(2015-01-02 ساعت 08:50)iris نوشته:  بچه ها خوش به حالتون من بی سوشیالم هنوز برای همه اومد جز من Sad

دوست عزیز شما تنها نیستی منم 3ماه شده که گرینم نیومده اندکی صبر

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - alitab - 2015-01-02

(2015-01-02 ساعت 09:13)shadi79 نوشته:  
(2015-01-02 ساعت 08:50)iris نوشته:  بچه ها خوش به حالتون من بی سوشیالم هنوز برای همه اومد جز من Sad

سلام دوستان عزیز شما کدام ایالت هستید که اینقدر دیر کرده سوشیال من روز 15 ام و گرین کارتم روز 32 بعد از ورودم اومده با اینکه زبانم در حد صفر و توی فرودگاه هم تغییر ادرس دادم

(2015-01-02 ساعت 09:42)alitab نوشته:  

سلام دوستان عزیز شما کدام ایالت هستید که اینقدر دیر کرده سوشیال من روز 15 ام و گرین کارتم روز 32 بعد از ورودم اومده با اینکه زبانم در حد صفر و توی فرودگاه هم تغییر ادرس دادم
منم آدرسمو تو فرودگاه عوض کردم ولی اون موقع توی سایت اداره مهاجرت واداره پست تغییر ندادم کالیفرنیا لس انجلس

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-01-02

(2015-01-02 ساعت 09:56)shadi79 نوشته:  منم آدرسمو تو فرودگاه عوض کردم ولی اون موقع توی سایت اداره مهاجرت واداره پست تغییر ندادم کالیفرنیا لس انجلس

سلام شادی عزیز
مطمئنین که گرین کارتتون پست نشده هنوز؟ آدرس جدیدتون رو به اداره مهاجرت و اداره پست اعلام کردین؟
حتما پیگیری کنین که ببینین کارتتون تو چه مرحله ایه یا کجاست. شاید به آدرس اولیه فرستاده شده باشه.
شاد باشین.

گرین کارت اخه خیلی هم مهم نیست
اما سوشیال خیلی مهمه
اومممممممم

(2015-01-02 ساعت 09:42)alitab نوشته:  

من کالیفرنیام
آدرسمم تغییر دادم و گرین کارتم سر 30 روز به آدرس جدیدم اومد
بچه ها گرینن کارت چه حس خوبی داره وقتی دستم می گیرمش دیگه دلم برا ایران و مامانم تنگ نمی شه هاهاهاهاها

(2015-01-02 ساعت 11:12)reza_norouzi نوشته:  
(2015-01-02 ساعت 09:56)shadi79 نوشته:  منم آدرسمو تو فرودگاه عوض کردم ولی اون موقع توی سایت اداره مهاجرت واداره پست تغییر ندادم کالیفرنیا لس انجلس

سلام شادی عزیز
مطمئنین که گرین کارتتون پست نشده هنوز؟ آدرس جدیدتون رو به اداره مهاجرت و اداره پست اعلام کردین؟
حتما پیگیری کنین که ببینین کارتتون تو چه مرحله ایه یا کجاست. شاید به آدرس اولیه فرستاده شده باشه.
شاد باشین.

سلام مشکل اینجاست هنوز گرینم صادر نشده که بخواد بره جایی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مهدی 2014 - 2015-01-02

(2015-01-02 ساعت 14:01)shadi79 نوشته:  

سلام شادی عزیز
شاد باشین.

سلام بچه ها
اميدوارم همتون خوب باشين.
راستش منم سوشيالم هنوز نيومده، ما 21 نوامبر درخواست داديم ولي هنوز نرفته به آدرسي كه تو فرم مشخص كرده بوديم. مشكل اينجاست كه خودمونم برگشتيم ايران و نمي تونيم دوباره درخواست بديم!
من از دوستم كه يو اسه و آدرس خونه اونو دادم خواهش كردم بره پيگيري كنه كه گفتن شايد آدرسو اشتباه زديد!! در صورتيكه ما آدرس و درست داديم.
حالا يه سايت دادند واسه عوض كردن آدرس كه من فك مي كنم واسه ما كه فرست تايم هستيم نيست. (http://www.socialsecurity.gov).
كسي مي دونه چي كار مي شه كرد؟ سوشيال مث گرين كارت سايتي نداره كه بشه پيگيري كرد كه الان تو چه مرحله اي هست؟ اين انتظارو چك كردن نمي خواد تموم بشه انگار...!!
ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-01-02

(2015-01-02 ساعت 18:45)مهدی 2014 نوشته:  
(2015-01-02 ساعت 14:01)shadi79 نوشته:  

سلام شادی عزیز
شاد باشین.

سلام بچه ها
اميدوارم همتون خوب باشين.
راستش منم سوشيالم هنوز نيومده، ما 21 نوامبر درخواست داديم ولي هنوز نرفته به آدرسي كه تو فرم مشخص كرده بوديم. مشكل اينجاست كه خودمونم برگشتيم ايران و نمي تونيم دوباره درخواست بديم!
من از دوستم كه يو اسه و آدرس خونه اونو دادم خواهش كردم بره پيگيري كنه كه گفتن شايد آدرسو اشتباه زديد!! در صورتيكه ما آدرس و درست داديم.
حالا يه سايت دادند واسه عوض كردن آدرس كه من فك مي كنم واسه ما كه فرست تايم هستيم نيست. (http://www.socialsecurity.gov).
كسي مي دونه چي كار مي شه كرد؟ سوشيال مث گرين كارت سايتي نداره كه بشه پيگيري كرد كه الان تو چه مرحله اي هست؟ اين انتظارو چك كردن نمي خواد تموم بشه انگار...!!
ممنون
راستش من چون چندبار دنبال سوشالم رفتم میدونم که برای سوشال حتما باید حضوری مراجعه کنی و برای شناسایی ازت آی دی میخوان من به تلفنی که گفته بودن هم زنگ زدم و بعداز کلی علاف شدن پشت خط گفتن فقط حضوری، چون شماره مهمی هست و ممکنه کسی سو استفاده کنه، حتی اگه بگی میخوای ببینم تو چه مرحله ای هست جواب نمیدن. اکثر دوستانیکه مشکل سوشال دارن بخاطر طولانی بودن فامیلشون هست من هم بعد سه ماه هنوز سوشالم نیومده. البته ده روز پیش رفتم و گفتن تا ده روز دگ میاد منم الان آمریکا نیستم که بفهمم اومده یا نه فقط امیدوارم اومده باشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - byazdani - 2015-01-02

سلام به شما دوست عزيز و بقيه دوستاني كه بعد از سه هفته از ورودشون سوشيالشون هنوز نيومده
دوست عزيز شما حتما بايد به اداره سوشيال سكوريتي مراجعه كنيد و يه فرمهايي هست كه پر ميكنيد و اونجا بهتون يه رسيد ميدن كه حداكثر دو هفته بعد سوشيالتون به آدرسي كه در اون فرم ميديد مياد٠

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - byazdani - 2015-01-03

(2014-12-28 ساعت 12:31)sad_sad نوشته:  این آمریکا هم جدی جدی اوضاع نظم خوبی نداره پیگیر گرین کارت شدیم از سایت http://www.uscis.gov دیدیم گرین کارت رو 2 روز پیش فرستادن به آدرس اولیه که تو فرمها فرستادیم جالبه بعد از اون ما سه بار آدرس رو هم تو سایت 165 دلار هم اداره سکوریتی تو هیوستون هم فرودگاه تغییر دادیم اما هنوز ssn نیومده گرین کارت انگار پست شده اونجا الان هم هیچ کسی رو تو اون ایالت نداریم خدا به دادمون برسه فقط
سلام دوست عزيز
شما چطوري متوجه شديد كه گرين كارت به چه آدرسي پست شده؟ براي ما نوشته به آدرسي كه داديد پست شده اما معلوم نيست تغيير آدرسو اعمال كردن يا نه؟ راهي وجود داره كه آدرسيو كه پست كردن و مراحل بسته را چك كرد؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-01-03

(2015-01-03 ساعت 00:17)byazdani نوشته:  
(2014-12-28 ساعت 12:31)sad_sad نوشته:  این آمریکا هم جدی جدی اوضاع نظم خوبی نداره پیگیر گرین کارت شدیم از سایت http://www.uscis.gov دیدیم گرین کارت رو 2 روز پیش فرستادن به آدرس اولیه که تو فرمها فرستادیم جالبه بعد از اون ما سه بار آدرس رو هم تو سایت 165 دلار هم اداره سکوریتی تو هیوستون هم فرودگاه تغییر دادیم اما هنوز ssn نیومده گرین کارت انگار پست شده اونجا الان هم هیچ کسی رو تو اون ایالت نداریم خدا به دادمون برسه فقط
سلام دوست عزيز
شما چطوري متوجه شديد كه گرين كارت به چه آدرسي پست شده؟ براي ما نوشته به آدرسي كه داديد پست شده اما معلوم نيست تغيير آدرسو اعمال كردن يا نه؟ راهي وجود داره كه آدرسيو كه پست كردن و مراحل بسته را چك كرد؟

سلام دوست من
من به این صورت پیگیری کردم:
اول به این آدرس رفتم و شماره Receipt Number رو که با IOE شروع میشه وارد کردم:
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
اگه گرین کارت به آدرس مقصد رسیده باشه یه شماره رهگیری یا tracking number بهتون میده.
بعدش به سایت اداره پست به آدرس زیر رفتم:
https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tLabels=
و شماره رهگیری رو وارد کردم. یه جدول میاد که مراحل و آدرس های ارسال گرین کارت رو به ترتیب نشون میده.
امیدوارم تونسته باشم راهنمایی تون کنم.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2015-01-03

دوستان عزیز پیشنهاد میکنم برای اطمینان از ارسال گرین کارت یا هر نامه دیگه به ادرس جدید حتما ادرس جدیدتون رو توی سایت پست usps انلاین اپدیت کنید 1 دلار هم بیشترهزینه داره موفق باشید....

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ghafari88 - 2015-01-03

(2015-01-03 ساعت 07:02)KIMIA2005 نوشته:  دوستان عزیز پیشنهاد میکنم برای اطمینان از ارسال گرین کارت یا هر نامه دیگه به ادرس جدید حتما ادرس جدیدتون رو توی سایت پست usps انلاین اپدیت کنید 1 دلار هم بیشترهزینه داره موفق باشید....

البته بد نیست دوستان این رو اطلاع داشته باشن که طبق قانون ایمیگریشن ( طبق چیزی که آفیسرش به ما گفت ) اداره پست حق نداره نامه ای که از سمت اون ها ارسال میشه رو به نشانی دیگه ای اصطلاحاً فروارد کنه. یعنی شما اگر آدرستون رو در سایت پست هم تغییر بدین، نامه های های ایمیگریشن ( از جمله گرین کارت ) به نشانی جدید ارسال نمیشه از طرف پست.