مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Abamos - 2015-01-04

سلام دوستان ، معمولا چند روز بعد از ورود بايد به اداره سوشال رفت و چه مدت بعد كارت سوشال را دريافت ميكنيد؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-01-04

(2015-01-04 ساعت 01:42)Abamos نوشته:  سلام دوستان ، معمولا چند روز بعد از ورود بايد به اداره سوشال رفت و چه مدت بعد كارت سوشال را دريافت ميكنيد؟
سلام دوست من
بر اساس تجربه بچه ها این زمان ها به مکانی که هستین بستگی داره.
من روز دوم مراجعه کردم و یک فرم درخواست پر کردم و بعد 10 روز هم رسید.
بعضی از دوستان مراجعه کردن و گفتن تا 3 هفته بعد اگه نیومد مراجعه کنین و فرم پر کنین.
من پیشنهادم اینه که زود مراجعه کنین. ضرر نمی کنین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mrt - 2015-01-04

(2015-01-03 ساعت 12:37)motioneye نوشته:  سلام
دوستان عزیز من یک سوال دارد، اگر کسی هنوز نامش نیومده و به سفارت نرفته،
اگر به سفرهای زیارتی مثل کربلا بره ممکن هست در گرفتن ویزا به مشکل بربخوره!!؟؟؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
متشکرم

باسلام. برای ما که مشکلی پیش نیومد. من و خانمم بعد از مصاحبه و در زمان بررسی کلیرنسمون رفتیم مکه و یک ماه بعدشم کلیر شدیم ولی فکر کنم بخاطر این مسایل جدید که پیش اومده عراق نرید بهتره ممکنه کلیرنستون بیشتر طول بکشه. البته این که می گم یک نظر کاملا شخصی است.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mrt - 2015-01-04

(2015-01-04 ساعت 01:51)reza_norouzi نوشته:  
(2015-01-04 ساعت 01:42)Abamos نوشته:  سلام دوستان ، معمولا چند روز بعد از ورود بايد به اداره سوشال رفت و چه مدت بعد كارت سوشال را دريافت ميكنيد؟
سلام دوست من
بعضی از دوستان مراجعه کردن و گفتن تا 3 هفته بعد اگه نیومد مراجعه کنین و فرم پر کنین.
با سلام به همه دوستان،
طبق تجربه ای که من دارم و سابقه 5 بار مراجعه به SSN Big Grin این دستگیرم شده که برای کیس لاتاری سوشال نامبر به صورت اتوماتیک صادر می شه و اگر بعد از سه هفته در سیستم صادر نشد می تونند به صورت دستی اونا درخواست کنند که بعد از اون 10 روز تا دو هفته بعد به آدرسی که در اداره سوشال دادیم می یاد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2015-01-04

(2015-01-02 ساعت 23:11)byazdani نوشته:  
(2015-01-02 ساعت 08:50)iris نوشته:  بچه ها خوش به حالتون من بی سوشیالم هنوز برای همه اومد جز من Sad
سوشیالم نیاد بر می گردم ایران دیگه 15 روز دیگه میشه سه ماه
فقط می گن صبر ، خیلی بدند دوسشون ندارم
اینجا بدون سوشیال کاری نمی شه کرد

سلام به شما دوست عزيز و بقيه دوستاني كه بعد از سه هفته از ورودشون سوشيالشون هنوز نيومده
دوست عزيز شما حتما بايد به اداره سوشيال سكوريتي مراجعه كنيد و يه فرمهايي هست كه پر ميكنيد و اونجا بهتون يه رسيد ميدن كه حداكثر دو هفته بعد سوشيالتون به آدرسي كه در اون فرم ميديد مياد٠
من این کارا را کردم تا حالا دو بار اپلیکیشنم آپدیت شده اصن به وضی ...
اون دو هفته برا من دیگه دوماه شده تا الان

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2015-01-04

(2015-01-04 ساعت 01:26)ali_yari5 نوشته:  
(2015-01-03 ساعت 16:04)مير منصور نوشته:  
(2015-01-03 ساعت 11:19)ali_yari5 نوشته:  دوستان 2014 سلام. امروز یهو دلم گرفت، یاد روزهایی افتادم که چقدر تو مهاجر سرا با شور و اشتیاق پیگیر مسائل مهاجرتیمون بودیم، از تکمیل فرم ها و نامه اول مصاحیه گرفته تا کلرینس و دریافت ویزا..... چه ایامی بود، یادش بخیر، قهر ها و آشتی ها، دوستی ها و دور هم بودن ها . این قافله عمر عجب میگذرد، دیگه از اون دوستان و دور هم بودن ها خیری نیست، همه رفتن پی زندگیشون، محفل خاطره انگیزی بود.
وقتی اومدم دیار غربت تازه فهمیدم هیچ جا وطن نمیشه"با همه ی کم و کاستی هاش". پول و شغل مناسب وامکانات خوب اینا هیچ موقع خوشبختی نمیارند مگه اینکه که دل آدمی خوش باشه. شاید فکر کنید اینا همش حرف هستش، ولی من به این سخن ایمان پیداکردم.
میدونم حرفام هیچ ربطی به اینجا نداشت، ولی دلم گرفته بود فقط خواستم یه جا درد دل کرده باشم. از همه معذرت میخوام.
در ضمن من مینه سوتا هستم، اگه عزیزی نیاز به راهنمایی و کمک داشت با جان و دل در خدمت هستم.
** فدای ایــران و ایـرانـی **

داش علي سلام .
دلت نگيره پر انرژي باش چون شنيدم اونجا خيلي سرده اگه يه خورده تحمل كني ما هم مي خوايم بيام مينه سوتا . شايد بتونيم يه دسته با علم و كتل راه بندازيم .
حالا چي شد رفتي اون بالا توي هواي سرد . ما چون اونجا فاميل داريم مجبوريم وارد شويم عرض ادب كنيم ببينيم بعدش چه مي شود . از اوضاع و احوال و كار و بار بگو تا ما آماده شويم . موفق باشي .
قدمت روی چشم، خوشحال میشیم در خدمت باشیم.
مینه سوتا یکی از بهترین ایالت ها از لحاظ زندگی خانوادگی هستش، مخصوصاً از لحاظ کیفیت آموزشی برای بچه ها، کلاً ایالت آرومی هستش، از حمایت اجتماعی و خانوادگی بالایی برخوردار هستش، فقط تنها بدیش سرمای سخت و سوزناکش هستش، تو این یکی دو روز اخیر دما -18 درجه بود " تو اوجش به -50 درجه هم رسیده" ، از لحاظ کار و درآمد بنظرم خوب هستش، حداقل برای من که اینطور بوده "حالا نمیدونم شما به income $2600 برای شروع خوب میگید یا نه؟؟"
اجاره آپارتمان دوخوابه متوسط 850 دلار و اجاره خونه "townhome" در یه منطقه معمولی 900 دلار هستش.
یکی از مسائلی که تو چند سال اخیر بوجود اومده تعداد بسیــار بسیار بالای مهاحران سومالیایی تو این ایالت هستش،ظاهراً خود ساکنان اینحا زیاد راضی نیستند از این موضوع.
خلاصه این سمتی اومدید در خدمتتون هستیم، Smile
راستی عمو نوروز و کیمیا خوشحال هستم شما هنوز اینجا فعالید و کمک میکنید به بچه ها.به قول معروف : باوفـــــــــــا

بابا شما که خیلی روبراهی پس چرا غر میزنی و دلتنگی ...
دلتون برا خورشید تنگ شده هاهاهاها

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ghafari88 - 2015-01-04

(2015-01-04 ساعت 01:07)KIMIA2005 نوشته:  
(2015-01-03 ساعت 10:46)ghafari88 نوشته:  
(2015-01-03 ساعت 07:02)KIMIA2005 نوشته:  دوستان عزیز پیشنهاد میکنم برای اطمینان از ارسال گرین کارت یا هر نامه دیگه به ادرس جدید حتما ادرس جدیدتون رو توی سایت پست usps انلاین اپدیت کنید 1 دلار هم بیشترهزینه داره موفق باشید....

البته بد نیست دوستان این رو اطلاع داشته باشن که طبق قانون ایمیگریشن ( طبق چیزی که آفیسرش به ما گفت ) اداره پست حق نداره نامه ای که از سمت اون ها ارسال میشه رو به نشانی دیگه ای اصطلاحاً فروارد کنه. یعنی شما اگر آدرستون رو در سایت پست هم تغییر بدین، نامه های های ایمیگریشن ( از جمله گرین کارت ) به نشانی جدید ارسال نمیشه از طرف پست.

غفاری عزیز
گرین کارت ما که بعد از تغییر ادرسی که توی سایت پست داده بودم دقیقا 30 روز پس از پرداخت از طرف پست به ادرس جدید فوروارد شد هیچ مشکلی هم نبود خیلی شیک و مجلسی حالا طبق قانون ایمیگریشن بوده یا نه اونشو خبر ندارم Big Grin

ممنونم علی آقا. مبارک باشه.
والا چیزی که عرض کردم عیناً حرف اون خانم بود که آفیسر اداره مهاجرت بودن. بهرحال خوشحالم که گرین کارت هاتون رو دریافت کردین. Smile

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-01-04

(2015-01-04 ساعت 05:10)mrt نوشته:  
(2015-01-04 ساعت 01:51)reza_norouzi نوشته:  
سلام دوست من
با سلام به همه دوستان،
طبق تجربه ای که من دارم و سابقه 5 بار مراجعه به SSN Big Grin این دستگیرم شده که برای کیس لاتاری سوشال نامبر به صورت اتوماتیک صادر می شه و اگر بعد از سه هفته در سیستم صادر نشد می تونند به صورت دستی اونا درخواست کنند که بعد از اون 10 روز تا دو هفته بعد به آدرسی که در اداره سوشال دادیم می یاد
بله این چیزیه که باید باشه اما برای من این اتفاق نیفتاد و وقتی ازشون پرسیدم گفتن هر از گاهی اینجوری میشه و باید دستی درخواست بدیم!
به هرحال کارت سوشال جدید که اسممو اصلاح کرده بودن امروز بعد از 2 هفته رسید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali_yari5 - 2015-01-04

(2015-01-04 ساعت 06:26)iris نوشته:  
(2015-01-04 ساعت 01:26)ali_yari5 نوشته:  
(2015-01-03 ساعت 16:04)مير منصور نوشته:  
(2015-01-03 ساعت 11:19)ali_yari5 نوشته:  دوستان 2014 سلام. امروز یهو دلم گرفت، یاد روزهایی افتادم که چقدر تو مهاجر سرا با شور و اشتیاق پیگیر مسائل مهاجرتیمون بودیم، از تکمیل فرم ها و نامه اول مصاحیه گرفته تا کلرینس و دریافت ویزا..... چه ایامی بود، یادش بخیر، قهر ها و آشتی ها.. در ضمن من مینه سوتا هستم، اگه عزیزی نیاز به راهنمایی و کمک داشت با جان و دل در خدمت هستم.

داش علي سلام .
دلت نگيره پر انرژي باش چون شنيدم اونجا خيلي سرده اگه يه خورده تحمل كني ما هم مي خوايم بيام مينه سوتا . از اوضاع و احوال و كار و بار بگو تا ما آماده شويم . موفق باشي .
قدمت روی چشم، خوشحال میشیم در خدمت باشیم.
مینه سوتا یکی از بهترین ایالت ها از لحاظ زندگی خانوادگی هستش، مخصوصاً از لحاظ کیفیت آموزشی برای بچه ها، کلاً ایالت آرومی هستش، از حمایت اجتماعی و خانوادگی بالایی برخوردار هستش، فقط تنها بدیش سرمای سخت و سوزناکش هستش، تو این یکی دو روز اخیر دما -18 درجه بود " تو اوجش به -50 درجه هم رسیده" ، از لحاظ کار و درآمد بنظرم خوب هستش، حداقل برای من که اینطور بوده "حالا نمیدونم شما به income $2600 برای شروع خوب میگید یا نه؟؟"اجاره آپارتمان دوخوابه متوسط 850 دلار و اجاره خونه "townhome" در یه منطقه معمولی 900 دلار هستش.

بابا شما که خیلی روبراهی پس چرا غر میزنی و دلتنگی ...
دلتون برا خورشید تنگ شده هاهاهاها

ای بابا , عزیزجان کــی غــر زد ؟؟؟ خورشید چیه؟؟؟ شما پشیمونی اومدی؟
هرکس با صبر و همت و علم اومده باشه ، اوضاعش درست میشه.
یه مسئله ای یادم افتاد، بعضی از دوستانو میبینم که خیلی می نالند از اوضاعشون،یادمه قبلاً دوستان چقدر میگفتند که تا زبانتون قوی نشده اینجا نیایید،واقعاً راست میگفتند، اینجا باید زبان بلد بود تا بشه زندگی کرد، مثلاً شخصی که زبان انگلیسیش مناسب نباشه ، نمیتونه کار پیدا کنه " از crew member گرفته تا professional".

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - AZAR 1335 - 2015-01-04

(2015-01-02 ساعت 08:26)AZAR 1335 نوشته:  سال نو همگی مبارک .انشالله همه خیلی زود به سر و سامون برسیم که از این نگرانی خلاص بشیم.
کسی تو شارلوت از بچه های مهاحرسرا هست؟؟؟
کمک فکری و راهنمایی بشدت نیاز است.کاش ایمیگرانجل اینجا هم نماینده داشت.
کسی میدونه ما که ایالتمونا عوض کردیم باید جایی آدرسمون را اطلاع بدیم یا اتوماتیک انجام میشه؟ برای این استیت شدن می پرسم.
ما که نتونستیم در کارولینای شمالی شارلوت بیمه بشیم.ظاهرا اینجا هیچکس از هیچ چیزی اطلاع نداره.واقعا خسته شدم دیگه.از هرکس سوالی میپرسم نمی دونه!!!
برای کار هم که اقدام میکنم همش تو این سایتها کلی فرم و سوال داره درسته؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

(2015-01-04 ساعت 10:22)AZAR 1335 نوشته:  
(2015-01-02 ساعت 08:26)AZAR 1335 نوشته:  سال نو همگی مبارک .انشالله همه خیلی زود به سر و سامون برسیم که از این نگرانی خلاص بشیم.
کسی میدونه ما که ایالتمونا عوض کردیم باید جایی آدرسمون را اطلاع بدیم یا اتوماتیک انجام میشه؟ برای این استیت شدن می پرسم.
ما که نتونستیم در کارولینای شمالی شارلوت بیمه بشیم.ظاهرا اینجا هیچکس از هیچ چیزی اطلاع نداره.واقعا خسته شدم دیگه.از هرکس سوالی میپرسم نمی دونه!!!

سلام آذرجان، خوشحال میشدیم بیشتر تو مینه سوتا می موندید و در خدمتتون بودیم، برای کارولینای شمالی مثل همون mnsure باید اقدام کنید. ابندا تو لینک» https://www.epass.nc.gov/CitizenPortal/application.do یک اکانت بسازید و بعد apply کنید و اطلاعات مربوطه را وارد میکنید، اگه باز به مشکل برخوردید بفرمایید، تو قسمت income هم صفر وارد کنید.
برای آدرس عوض کردن هم تو سایت اداره پست آمریکا با پرداخت 1 دلار آدرستون عوض میشه، تو سایت http://www.uscis.gov هم آدرستونو عوض کنید، آدرستون اتوماتیک عوض نمیشه، برای in state شدن نگران نباشید، چون موعد ارائه اظهارنامه مالیاتی وقتی اظهارنامتون رو تکمیل کنید و مدارکتون "شامل اجاره نامه+تاییدیه صاحبخانه " رو ارائه بدید مسئله حل میشه،in state شدت خوبیش اینه که tax return بهتون تعلق میگیره ، البته tax return تا زمانی که یک سال کامل تشریف نداشته باشید و فرم w-4 مربوط به محل کارتون رو تکمیل نکرده باشید بهتون تعلق نمیگیره، " قانون اینجا که اینطور هستش، احتمالاً اونجا هم همینطوره".

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - مير منصور - 2015-01-04

(2015-01-04 ساعت 10:56)ali_yari5 نوشته:  

سلام آذرجان، خوشحال میشدیم بیشتر تو مینه سوتا می موندید و در خدمتتون بودیم، برای کارولینای شمالی مثل همون mnsure باید اقدام کنید. ابندا تو لینک» https://www.epass.nc.gov/CitizenPortal/application.do یک اکانت بسازید و بعد apply کنید و اطلاعات مربوطه را وارد میکنید، اگه باز به مشکل برخوردید بفرمایید، تو قسمت income هم صفر وارد کنید.
برای آدرس عوض کردن هم تو سایت اداره پست آمریکا با پرداخت 1 دلار آدرستون عوض میشه، تو سایت http://www.uscis.gov هم آدرستونو عوض کنید، آدرستون اتوماتیک عوض نمیشه، برای in state شدن نگران نباشید، چون موعد ارائه اظهارنامه مالیاتی وقتی اظهارنامتون رو تکمیل کنید و مدارکتون "شامل اجاره نامه+تاییدیه صاحبخانه " رو ارائه بدید مسئله حل میشه،in state شدت خوبیش اینه که tax return بهتون تعلق میگیره ، البته tax return تا زمانی که یک سال کامل تشریف نداشته باشید و فرم w-4 مربوط به محل کارتون رو تکمیل نکرده باشید بهتون تعلق نمیگیره، " قانون اینجا که اینطور هستش، احتمالاً اونجا هم همینطوره".

علي آقا سلام .
خيلي خوشحالم كه مشغول كار هستي و بنظر من حقوق خيلي خوبي مي گيري .
فاميل ما 10 سال پيش ( تا الان قضيه مهاجرت خانوادگي ما 14 سال طول كشيده كه 2 سالش را خودم باعث شدم ) به من گفت دست دست نكن بلند شو بيا منتها با ارامي و ملايمت ( ما در اين دوره زمانه عادت كرديم تذكر را با صداي بلند و توپ و تشر بهش توجه كنيم ) گفت بيا ولي خانه و وسايلت را نفروش ولي كارت را ول كن بازخريد كن نمي دونم بازنشست كن و بيا اينجا 2 سال بمون اگه خوشت نيامد برگرد . و استدلال اورد كه سومالي ها با 10 تا بچه امده اند و موفق شدند تو در حد يك سوماليايي خودت را نمي بيني من شنيدم و گوش نكردم . آخه سنم بالاست ، زبان نمي دونم ، كار فني نمي دونم ، بچه دارم دبيرستان بعد دانشگاه سرما ،كار ، خانمم اعتماد بنفس كار كردن فعلا نداره كه كمك احوال باشه ............ خلاصه زد و دلار 1000 توماني شد 3500 فعلي يعني اگر من خانه 300 ميليوني را ميبردم مي تونستم مك دونالد بزنم الان با 300 تا نهايتا 100 هزار دلار ميشه كه كاري نمي شه كرد .
بنا براين
=نتيجه اينكه هر چه زودتر رفتن بهتره هر چه جوانتر بهتر .........كار خوب را شما كردي . در ضمن قربون تمام ايراني ها و ايران از خوب و بدش احساس خوبت و تحسين مي كنم . ولي اگر باز هم ارزش خونه ام بياد پايين ديگه كاري نمي تونم بكنم و بخاطر تاخير در ارسال مداركم شرمنده فرزندم خواهم شد .برايت آرزوي موفقيت مي كنم به اميد ديدار .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - AZAR 1335 - 2015-01-04

(2015-01-04 ساعت 10:56)ali_yari5 نوشته:  
ممنون از راهنمایی هاتون. موفق باشین

(2015-01-04 ساعت 11:53)مير منصور نوشته:  علي آقا سلام .
خيلي خوشحالم كه مشغول كار هستي و بنظر من حقوق خيلي خوبي مي گيري .
فاميل ما 10 سال پيش ( تا الان قضيه مهاجرت خانوادگي ما 14 سال طول كشيده كه 2 سالش را خودم باعث شدم ) به من گفت دست دست نكن بلند شو بيا منتها با ارامي و ملايمت ( ما در اين دوره زمانه عادت كرديم تذكر را با صداي بلند و توپ و تشر بهش توجه كنيم ) گفت بيا ولي خانه و وسايلت را نفروش ولي كارت را ول كن بازخريد كن نمي دونم بازنشست كن و بيا اينجا 2 سال بمون اگه خوشت نيامد برگرد . و استدلال اورد كه سومالي ها با 10 تا بچه امده اند و موفق شدند تو در حد يك سوماليايي خودت را نمي بيني من شنيدم و گوش نكردم . آخه سنم بالاست ، زبان نمي دونم ، كار فني نمي دونم ، بچه دارم دبيرستان بعد دانشگاه سرما ،كار ، خانمم اعتماد بنفس كار كردن فعلا نداره كه كمك احوال باشه ............ خلاصه زد و دلار 1000 توماني شد 3500 فعلي يعني اگر من خانه 300 ميليوني را ميبردم مي تونستم مك دونالد بزنم الان با 300 تا نهايتا 100 هزار دلار ميشه كه كاري نمي شه كرد .
بنا براين
=نتيجه اينكه هر چه زودتر رفتن بهتره هر چه جوانتر بهتر .........كار خوب را شما كردي . در ضمن قربون تمام ايراني ها و ايران از خوب و بدش احساس خوبت و تحسين مي كنم . ولي اگر باز هم ارزش خونه ام بياد پايين ديگه كاري نمي تونم بكنم و بخاطر تاخير در ارسال مداركم شرمنده فرزندم خواهم شد .برايت آرزوي موفقيت مي كنم به اميد ديدار .
سلام میرمنصور عزیز، ممنون از تحسینتون وهمچنین احساس خوب شما.
شما بیا اینجا ما قول میدیم تنهات نزاریم.
ببینید واقعا مهمترین مسئله زبان هستش، کسی اگه زبانش خوب نباشه نمیتونه گواهینامه رانندگی بگیره" زندگی تو suburban ها بدون داشتن ماشین شخصی و گواهینامه امکان پذیر نیست" ، نمی تونید کارهای اداری و شخصی تونو انجام بدید ، نمی تونید ارتباط ساده برقرار کنید و...... . مگه اینکه یه مترجم دائم داشته باشید که مدام پیشتون باشه ، ولی برای کار چکار میتونید بکنید؟.
آمریکا برای زندگی کردن یکی از مناسب ترین کشورها هستش، بطور مثال شما با یک ماه کار تو اینجا میتونید ماشینی بخرید که تو ایران برای داشتن اون باید یک سال کار کنید تا بتونید اونو بخرید یا برخورداری از تحصیلات رایگان دانشگاهی و....
حرف اصلی من و امثال من این هستش که شما خیلی راحت تو ایران میتونید انگلیسی یاد بگیرید تا اینکه بخواهید اینجا یاد بگیرید.شما تو ایران میتونید 6 ماه- یکسال کلاس های خصوصی آموزش زبان یا هرجا که میتونید زبان یاد بگیرید برید" یادگیری انگلیسی با زبان فارسی خیلی راحت تر از یادگیری اون با خود زبان انگلیسی هستش" ،اینجوری باعث میشه هم درآمد و زندگیتون رو تو ایران داشته باشید و هم اینجا که میایید وقت و مالتون هدر نره، کسی که میخواد مهاحرت کنه باید پلن داشته باشه، یعنی خودش رو آماده زندگی جدید کنه "شامل زبــــــــــــان، آمادگی برای شغل،شناخت فرهنگ و نوع رفتار جامعه و ..." نمیدونم تونستم توضیح بدم یا نه ؟!.
راستی اصلاٌ نگران سن بالا اومدن نباشید، اینجا کسی رو میشناسم که با داشتن نوه اومدن اینجا و الان خیلی هم زندگی خوبی دارند، دلتون جوون باشه.
درمورد سومالیایی ها هم مسئله اینه که اونا رو خود دولت ساپورت میکنه، چون کیس مهاحرتیشون پنـاهندگی هستش و از تمام امکانات دولتی بصورت رایگان بهره مندند "همچنین متاسفانه بر خلاف ایرانی های اینجا از کامینیوتی بسیار قوی و بالایی برخوردار هستند،خوب هوای همدیگه رو دارند،الان کل سیستم حمل و نقل تاکسی مینه سوتا دست سومالیایی ها هستش" ولی متاسفانه ماها چون کیس مهاجرتیمون لاتاری هستش از حمایت قوی دولتی برخوردار نیستیم، بخاطر همین میگم باید با برنامه اومد.
یه دوست خانوادگی الان دو سال اینجا هستند، تو ایران زندگی مرفه ی داشتند و دارند، کیسشون هم لاتاری بوده،بقول خودش همینجوری یهویی اومدند، 6 ماه اول رو فقط هزینه کردند،الان کار کاملاٌ بیسیک انجام میده "ساعتی 8 دلار" یعنی حقوق ماهیانه 1280 تا بدون کسر مالیات که 850 دلارشو کرایه آپارتمان میده ، میمونه 400 دلار که پول بنزین و بیمه ماشین و یوتیلیتی رو ازش کم کنی هیچی براش نمیمونه، میگه از پول کرایه آپارتمانش تو ایران داره الباقی هزینه هاشونو میپردازه ،هنوزم بعد دو سال نمیتونه خوب انگلیسی ارتباط برقرار کنه " قابل توحه اونایی که میگند میاند اینجا یاد میگیرند" الان تصمیم گرفتند برگردند ایران. این یه مثال بود که متوجه عرایضم بشید.
حالا انشالله بیایید اینجا کاملاٌ خودتون متوجه عرایض بنده میشید.
این صحبت های من فقط و فقط از روی دلسوزی هستش.
من فقط میگم برای اومدن باید آماده بود، در اینصورت آینده شما و مخصوصـــاً فرزندتون تضمین شده است.
در مورد سرمایه گذاری و شعبه مک دونالد هم فکر بدی نیست هرچند الان برای افتتاح اون 250000$ نیاز دارید http://franchises.businessmart.com/how-much-does-a-mcdonalds-franchise-cost.php

البته میتونید روی فرنچایز Firehouse Subs هم فکر کنید، دوست من با سرمایه 70000$ افتتاحش کرده و الان در حدود ماهی 4000 تا گیرش میاد.
ای کاش شما چند سال پیش خودتونو آماده مهاجرت می کردید که در اینصورت بقول خودتون یه شعبه مک دونالد داشتید و ما هم ازتون خرید میکردیم Smile
انشالله کی تشریف میارید؟
بهترین رو برایتان آرزو میکنم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aghamilad - 2015-01-04

سلام دوستان من میخوام ببینم راهی هست که از همین ایران این 165 دلار را پرداخت کنیم یا نه؟
یادم یکی از بچه ها 2014 یه پست گذاشته بود که یه کارت اعتباری از فروشگاه هایپر مارکت خریده بود ولی هرچی دنبال اون پست میگردم پیداش نمیکنم شما اطلاعی ندارین؟