مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - marmary - 2013-02-15

مرسی دوست عزیزم! والله منظور من از لحاظ سطح درآمد، کیفیت زندگی و درصد پیشرفته که میخواستم مقایسه ای داشته باشین. و الا از نظر آب و هوا که وضعیت مونترئال کاملا مشخصهWink
منتظر کمکتون هستم.
[/quote]

با سلام

۱:راستش از لحاظ در آمدی خوب اینجا ،حقوق بالاتر از مونترال هست

۲:از لحاظ زبانی اینجا شما باید زبان انگلیسه بلد باشید ولی‌ در مونترال برای بیشتر کارها دانستن زبان فرانسوی هم لازمه

۳:از لحاظ تحصیلی‌ مونترال خیلی‌ ارزانتر هست و خدمات زیادی ارائه میدان و همین طور بورس و وامهای خوبی‌ میدان،به طور کلی‌ اگر هدفتن درس خوندن هست ،بهتر اول برید اونجا درس بخونید و بد بیایید اینجا

۴:از لحاظ امکاناتی که به بچها میدان خوب مونترال تا حدود زیادی بهتر هست

۵:راستش از لحاظ درصد پیشرفت نمیتونم براتون بگم ،چون من هم مدت زیادی نیست که اومدم اینجا،ولی‌ یک سری چیزهای دیده میشه ،مثل بعضی‌ از خدمات بانکی‌ ،... که هنوز توی مونترال نیومده بود

۶:از لحاظ آب و هوایی‌ هم که دوستان زیاد گفتن،اینجا بیشتر روزها هوا ابری هست و یا باران میاد ،من که تا الان مشکلی‌ با این مساله نداشتم ،امیدوارم شما هم نداشته باشید

۷:یه مساله خیلی‌ مهم دیگه از لحاظ من ،اینجا مردم خیلی‌ مهربان هستن و همه کمکت میکنند معمولا،منظورم آمریکاییها هستن ولی‌ در مونترال فرانسوی‌ها خیلی‌ خوب نبودن و احساس میکردی مهاجرها رو دوست ندران

۸:از لحاظ مالیات اینجا خیلی‌ کمتر هست از مونترال

باز هم اگه سوألی داشتید در خدمتم

موفق باشید

سلام دوستان

می‌خواستم یه مطلبی رو به شما دوستان که میخواید وارد سیاتل بشید اطلاع بدم

در مورد خانه گرفتن دقت کنید و به مشکلی‌ که ما دچار شدیم،شما دچار نشید.

راستش ما در تابستان دنبال خونه میگشتیم و یه خونه townhouse دیدیم و گرفتیم(۲ طبقه) که ظاهراً همه چیش اوکی بود و ما هم مشکلی‌ نداشتیم تا زمانیکه هوا سرد شد و متوجه شدیم خیلی‌ سرده و هر کار می‌کنیم گرم نمی‌شه و قسمتی‌ از این مشکل به خاطر این هست که در زیر خونه یه انباری هست و در حقیقت زیر خونه خالی‌ هست و از چیز خوب استفاده نشده که سرما رو به بالا نفرسته به خاطر همین وقتی‌ هوا سرد میشه ،با وجود اینکه همه بخاریها روشنه ،روی کاف زمین نمی‌شه راه رفت و این جریان باعث میشه کّل خونه سرد بشه ،خصوصا وقتی‌ چند روزی هوا زیر صفر بود که هیچ کاری نمی‌شد کرد.

گفتم شما اگه در تابستان خونه میگیرید حواستون باشه که این مساله رو هم مدّ نظر داشته باشید

موفق باشید

(2013-02-02 ساعت 01:10)پدی نوشته:  دوستان قیمت اجاره خانه برای 4 نفر بزرگسال درسیاتل چنده؟

سلام

راستش سوالتون خیلی‌ کلی‌ هست ،فاکتورهای زیادی هست

می‌خواهید خانه ۴خوابه باشه یا سوئیت؟می‌خواهید آپارتمان باشه,House یاtownhouse؟

اجارش چقدر باشه؟

مرکز شهر باشید یا اطراف شهر؟

شما میتونید جواب این سوالتون رو با اطلاعاتی که از خودتون دارید در این سایت‌ها پیدا کنید:

http://seattle.craigslist.org/apa/

http://hotpads.com/WA/Seattle

http://www.zillow.com/seattle-wa/

موفق باشید

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-02-20

(2013-02-15 ساعت 03:42)marmary نوشته:  سلام دوستان

می‌خواستم یه مطلبی رو به شما دوستان که میخواید وارد سیاتل بشید اطلاع بدم

در مورد خانه گرفتن دقت کنید و به مشکلی‌ که ما دچار شدیم،شما دچار نشید.
راستش ما در تابستان دنبال خونه میگشتیم و یه خونه townhouse دیدیم و گرفتیم(۲ طبقه) که ظاهراً همه چیش اوکی بود و ما هم مشکلی‌ نداشتیم تا زمانیکه هوا سرد شد و متوجه شدیم خیلی‌ سرده و هر کار می‌کنیم گرم نمی‌شه و قسمتی‌ از این مشکل به خاطر این هست که در زیر خونه یه انباری هست و در حقیقت زیر خونه خالی‌ هست و از چیز خوب استفاده نشده که سرما رو به بالا نفرسته به خاطر همین وقتی‌ هوا سرد میشه ،با وجود اینکه همه بخاریها روشنه ،روی کاف زمین نمی‌شه راه رفت و این جریان باعث میشه کّل خونه سرد بشه ،خصوصا وقتی‌ چند روزی هوا زیر صفر بود که هیچ کاری نمی‌شد کرد.
گفتم شما اگه در تابستان خونه میگیرید حواستون باشه که این مساله رو هم مدّ نظر داشته باشید

یه شرکتهایی هستن که آدم متخصص میفرستن میاد زیر و بم خونه رو در میاره که معمولا مردم قبل از خرید خونه سراغشون میرن. شاید اگه بخواید قرارداد بلند مدت اجاره ببندید هم بد نباشه بیان. هرچقدم بیشتر اطلاعات بخواید هزینش بیشتر میشه. خودشون یه پلنایی دارن. اما زیر خونه اگه منظورتون زیرزمینه که اکثر خونه ها (نه آپارتمان) دارن و کف هم که چوبه سرما رو منتقل میکنه. اما درکل مث ما (ایرانیا) خونه رو گرم نمی کنن. همونقد که با پوشیدن چند تا لباس اذیت نشن. و البته نمیدونم یه سری از این بشرهاBig Grin اصلا سرما نمیفهمن چیه. این مدلین دیگه. اما کلا سیاتل زیاد سرد نیس. دوستمون که مونترال بودن و تورنتو نشینا واقعیت سرما رو به خوبی درک کردن.Big Grin

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - elhamin - 2013-02-20

دوستان من قصد دارم اگه بتونم ویزا بگیرم بیام سیاتل.
من مهندسی برق دانشگاه آزاد و چندتا مدرک فنی می خواستم ببینم آیا کاری می تونم پیدا کنم؟ و آیا رشته ی تحصیلیم به درد می خوره؟
و اینکه اگر بخوام یه آپارتمان کوچیک یا یه اتاق بخرم یا اجاره کنم چقدر باید هزینه کنم؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-02-21

معرفی 10 شهر برتر فناوری دنيا

سیاتل، واشنگتن

وقتی پای پیشرفتهای فناوری به میان می آید نمی توان از شهر سیاتل به عنوان یکی از شهرهای بزرگ آمریکا نام نبرد. تنها داشتن موزه های برتر علمی تخیلی در این شهر دستاورد فناوری محسوب نمی شود، بلکه کل شهر مقصد مطلوبی برای دوستداران فناوری و گجتها محسوب می شود.

بیل گیتس مایکروسافت را از این شهر آغاز کرد و دفاتر آن را در سراسر شهر تأسیس کرد که به دنبال آن آمازون، تی موبایل راه خود را به صفحات سفید سیاتل باز کردند. محبوبیت شرکتهای فناوری در دهه نود به قدری زیاد بود که موجب شد 50 هزار نفر به این شهر مهاجرت کنند، از این رو، ساکنان شهر مشکلی برای یافتن یک شبکه بی سیم ندارند و این دسترسی در تمام رستورانها و قهوه فروشی ها وجود دارد.

در تمام ساعات روز و شب سیاتل می توان آنلاین بود و این شهر یکی از شهرها مهم فناورانه در آمریکای شمالی توصیف شده است.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-02-21

(2013-02-20 ساعت 22:36)elhamin نوشته:  دوستان من قصد دارم اگه بتونم ویزا بگیرم بیام سیاتل.
من مهندسی برق دانشگاه آزاد و چندتا مدرک فنی می خواستم ببینم آیا کاری می تونم پیدا کنم؟ و آیا رشته ی تحصیلیم به درد می خوره؟
و اینکه اگر بخوام یه آپارتمان کوچیک یا یه اتاق بخرم یا اجاره کنم چقدر باید هزینه کنم؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

من اطلاعاتم در مورد هر دو سوالتون کمه اما چیزی که فکر میکنمو میگم.
راجب کار حتما به تاپیکهای خودش سر بزنید اینجا البته همینجا هم فک کنم هرکی بدونه هرچی بدونه بگه اما جای اصلیش اونجاس.
رشتتون کاملا به درد می خوره اما مشکل بیشتر سر محل اخذ مدرکه که با مدرک ایران سخت بشه کار پیدا کرد اما تقریبا راحت میشه ادامه تحصیل داد.
برای خرید خونه هم مطالبی توی تاپیکای دیگه هس اینجا جا تا جا داره مدلش مثل ایران نیس که مثلا از شهرک راه آهن تا سوهانک تا قصر فیروزه همشو بگن تهران. یه downtown داره که میشه سیاتل و وقتی ازش میای بیرون یه شهر دیگه میشه جوری که بیست سی مایل که از downtown دور میشی قیمتا تا یک سوم و یک چهارم میاد پایین و اینکه فک نکنم بشه اتاق خرید اگه منظورتون studio بوده که اونم یه حالت موقته و خریدنش منطقی به نظر نمیاد. اما اجاره فک کنم گفتن رنج 500 تا 1000 معقول باشه. یعنی میتونی یه اتاق بگیری حداقل 500 همون محل یه آپارتمان یک بدروم 800 (حدودی میگم اما به واقعیت نزدیکه) و اگه محله بهتری باشه اتاق 800 آپارتمان 1000 یه همچین چیزی.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-02-24

نشت زباله‌های اتمی در ایالت واشنگتن آمریکا

[عکس: 130224025137_washington_state_nuc_waste_...credit.jpg]

مقام‌های ایالت واشنگتن آمریکا می‌گویند که از شش مخزن زیر زمینی نگهداری زباله‌های اتمی در این ایالت، مواد رادیواکتیو نشت می کند.

جی اینسلی، فرماندار این ایالت غربی آمریکا روز شنبه (۲۳ فوریه - پنجم اسفند) این خبر را "آزار دهنده" توصیف اما تاکید کرد که در این مرحله هیچ آسیبی ساکنان این منطقه را تهدید نمی کند.

در محدوده حفاظت شده هسته‌ای هانفورد حدود ۲۰۰ تانکر زیر زمینی قرار دارد که از آنها برای نگهداری میلیونها لیتر پساب هسته‌ای و زباله های اتمی باقی مانده از دهه‌های گذشته استفاده می شود. مواد به جا مانده از برنامه هسته‌ای که طی آن آمریکا از غنی سازی پلوتونیوم برای آزمایش و ساخت سلاح های هسته‌ای استفاده کرد.

آقای اینسلی ضمن تایید این خبر گفت: "در حال حاضر هیچ خطری سلامت ساکنانی که در فاصله ۸ کیلومتری این منطقه و در حاشیه رود کلمبیا اقامت دارند را تهدید نمی کند. اما این خبری ناگوار برای همه مردم ایالت واشنگتن است."

هفته گذشته، گزارش شد که میزان نشت این مواد در حال حاضر حدود یک هزار و ۱۳۶ لیتر در سال است.

این محل دفع زباله های هسته ای، بخشی از پروژه معروف منهتن در سال ۱۹۴۳ بود که به ساخت نخستین بمب‌های اتمی جهان انجامید.

پلوتونیوم به کار رفته در بمب اتمی که نهایتا بر شهر ناکازاگی ژاپن فرود آمد، در این مرکز هسته ای آمریکا غنی شده بود.

قرار است که این پساب‌های هسته‌ای نهایتا به منطقه ای ویژه و محفظه ای از جنس استیل منتقل شوند.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-02-24

(2013-02-24 ساعت 13:07)امیر مهاجر نوشته:  نشت زباله‌های اتمی در ایالت واشنگتن آمریکا

[عکس: 130224025137_washington_state_nuc_waste_...credit.jpg]

مقام‌های ایالت واشنگتن آمریکا می‌گویند که از شش مخزن زیر زمینی نگهداری زباله‌های اتمی در این ایالت، مواد رادیواکتیو نشت می کند.

جی اینسلی، فرماندار........
امير خان، از اطلاع رساني ات يك دنيا سپاسگزارم دوست خوب من، اما بد جوري ته دل ما رو خالي كردي ها Sad
نا سلامتي ما هم داريم ميريم سياتل زندگي كنيم، اگر خداي ناكرده خطري ما رو تهديد كنه كه بايستي از حالا به فكر يك شهر و ايالت ديگه باشيمSad

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-02-24

(2013-02-24 ساعت 17:42)peyman1355 نوشته:  امير خان، از اطلاع رساني ات يك دنيا سپاسگزارم دوست خوب من، اما بد جوري ته دل ما رو خالي كردي ها Sad
نا سلامتي ما هم داريم ميريم سياتل زندگي كنيم، اگر خداي ناكرده خطري ما رو تهديد كنه كه بايستي از حالا به فكر يك شهر و ايالت ديگه باشيمSad

خواهش میکنم.
من وظیفه‌ام رو انجام دادم که همه بدونند و به فراخور این خبر تصمیم بگیرند.
گرچه خودم تصمیمم عوض نشده. Wink

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - peyman1355 - 2013-02-24

(2013-02-24 ساعت 18:01)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-02-24 ساعت 17:42)peyman1355 نوشته:  امير خان، از اطلاع رساني ات يك دنيا سپاسگزارم دوست خوب من، اما بد جوري ته دل ما رو خالي كردي ها Sad

خواهش میکنم.
من وظیفه‌ام رو انجام دادم که همه بدونند و به فراخور این خبر تصمیم بگیرند.
گرچه خودم تصمیمم عوض نشده. Wink
من هم مثل شما هنوز مي خوام برم سياتل، اما اين جور خبر ها ته دل آدم رو خالي مي كنه، نميدونم شما اون فيلم رو كه چند سال پيش از صدا و سيماي ايران پخش شد ديدي يا نه، همون فيلمي كه نشون مي داد آب آشاميدني مردم يك منطقه در امريكا به زباله هاي شيميايي يك شركت آلوده شده و ساكنان اون منطقه به بيماري هاي كشنده اي مبتلا شده بودند، اين خبر شما منو ناخواسته به ياد اون فيلم انداخت و نگرانم كردSad

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - melisa - 2013-02-28

سلام ، من یه ماه که تو سیاتل هستم ، نمیتونم کمک زیادی بکنم ، اما هوای خیلی‌ جالبی‌ داره ، در کل روز کلی‌ تغییر میکنه ، من که خیلی‌ دوست دارم ، اما رادیو اکتیو، من که از ایران تازه رسیدم ، از این چیزا نمی‌ترسم ، چون دیگه این چیزا که خبرای عادیه ، اما جدا از شوخی‌ ، نمیدونم چی‌ بگم اما اطمینان دارم اینا با مردومشون بهتر از این حرفا هستن که براشون جون مردم بی‌ ارزش باشه

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-02-28

(2013-02-28 ساعت 03:03)melisa نوشته:  سلام ، من یه ماه که تو سیاتل هستم ، نمیتونم کمک زیادی بکنم ، اما هوای خیلی‌ جالبی‌ داره ، در کل روز کلی‌ تغییر میکنه ، من که خیلی‌ دوست دارم ، اما رادیو اکتیو، من که از ایران تازه رسیدم ، از این چیزا نمی‌ترسم ، چون دیگه این چیزا که خبرای عادیه ، اما جدا از شوخی‌ ، نمیدونم چی‌ بگم اما اطمینان دارم اینا با مردومشون بهتر از این حرفا هستن که براشون جون مردم بی‌ ارزش باشه

دوست عزیز نگران نباشید.
اگر خبر رو کامل بخونید نوشته که از فاصله ۸ کیلومتری محل دفن زباله‌ها هیچ خطری کسی رو تهدید نمیکنه و فقط اون رو برای ایالت واشنگتن یک خبر ناگوار (از نظر روانی) توصیف کرده.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - arezoo bj - 2013-03-05

دوستان فکر میکنید سیاتل برای شروع زندگی شهر گرونیه؟؟؟و فکر میکنید برای 1سال اول که نه کار خوبی میشه پیدا کرد و نه زبان در حد خیلی خوبیه با چقدر سرمایه باید به سیاتل رفت؟ ممنون
امیر جا بیشتر پست ها رو خوندم .این سایتم مطالعه کردم http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=United+States&city=Seattle%2C+WA
ولی دقیقا نمیدونم باز کدوم بهتره هنوز Sad

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-03-05

(2013-03-05 ساعت 15:04)arezoo bj نوشته:  امیر جا بیشتر پست ها رو خوندم .این سایتم مطالعه کردم http://www.numbeo.com/cost-of-living/city_result.jsp?country=United+States&city=Seattle%2C+WA
ولی دقیقا نمیدونم باز کدوم بهتره هنوز Sad

از اینجا برای مقایسه شهرها از هر نظر از جمله هزینه زندگی استفاده کن.
تو جدولی هم که لینکش تو امضای من هست اطلاعات همین سایت رو برای خیلی از شهرهای معروف در آوردم.
اطلاعات این سایت خیلی معتبره.