مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - msnfx - 2014-04-08

1980elima ممنون از راهنمایی و اطلاعات مفیدتون
کارت TA رو از کجا باید دریافت کرد ؟

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-04-09

(2014-04-08 ساعت 23:41)msnfx نوشته:  1980elima ممنون از راهنمایی و اطلاعات مفیدتون
کارت TA رو از کجا باید دریافت کرد ؟
اداره تاکسیرانی

RE: زندگی در لاس وگاس - parham1373 - 2014-04-09

سلام
میخواستم بدونم که اگر برای زندگی به لاس وگاس بیاییم بعد از یه مدت خسته کننده نمیشه و ادم دلش بخواد یک جای دیگه برای زندگی بره ؟
برای اینکه من با خواهرم دوتایی داریم میریم به دلیل کم بودن هزینه ها که سال بعدش که شرایط مالی مساعد شد بریم سن حوزه اما تو این یک سال به ما گفتن مه برای دو نفر جوان امنیت نیست و همچنین محیط تفریحی در شهر کم هست و بعد از مدت کوتاهی ادم خسته میشه ؟

RE: زندگی در لاس وگاس - msnfx - 2014-04-09

دوستان کسانی که در وگاس tmobile دارن راضی هستند از کیفیت و انتن دهی ؟
کدوم اپراتور موبایل رو در وگاس پیشنهاد میدین ؟

RE: زندگی در لاس وگاس - msnfx - 2014-04-09

دوستان این مطلب رو در پیج زندگی در امریکا در رابطه با تاکسی های وگاس دیدم
[عکس: 24288_231695616981260_1224702709_n.jpg]

نِوادا، لاس وِگاس - این هم یک نمونه از تاکسی های لاس وگاس، همونطور که می بینید اغلب تاکسی ها حامل تبلیغات هتل ها و رستورانها و شو های شهر لاس وگاس هستن.
مسافرها میتونن با کردیت کارت هم کرایه شون رو پرداخت و پرینت رسیدشون رو هم دریافت کنن، البته برای همین منظور 3 دلار اضافی شارژ میشن. ورودی تاکسی در لاس وگاس 3 دلار و پنجاه سنت هست و برای توقف پشت چراغ قرمز و ترافیک هم به ازای هر دقیقه 20 سنت به مبلغ کرایه به خاطر هزینه ی بنزین مصرفی اضافه میشه.
تمام تاکسی ها در لاس وگاس مجهز به دوربین تصویر برداری هستن که همیشه در حال ضبط تصویر و صدا از داخل و خارج ماشین هستن. در صورت ترمز زدن شدید راننده و یا زدن دکمه ی زیر دوربین بیست ثانیه قبل و بعد رو بصورت فایل اختصاصی ضبط میکنه. تاکسی ها دارای یک چراغ سبز در بالای سقف هستن که در صورت وجود مشکلاتی مثل گروگانگیری یا دزدی و غیره راننده با فشار دادن دکمه ای که زیر پاش هست اون رو روشن میکنه و فقط از بیرون ماشین قابل دیدن هست، پلیس یا راننده تاکسی های دیگه با دیدن این چراغ متوجه وجود مشکل در تاکسی میشن . همچنین یک چند چراغ زرد رنگ در اطراف سقف ماشین و شیشه ی عقب ماشین هست که در صورت روشن بودن اون مسافر ها متوجه میشن که این ماشین خالی از مسافر هست و آماده سرویس دادن .
رانندگی تاکسی یکی از مشاغل نسبتن خوب و البته پر دردسر محسوب میشه. لازم به ذکر هست که در آمریکا غیر از هزینه ی کرایه ای که مسافر باید پرداخت کنه مبلغی رو هم به عنوان TIP یا همون انعام پرداخت میکنن که اغلب قشر پرداخت کننده ی تیپ آمریکایی های سفید پوست هستن ، گاهی مبلغ انعام از میزان کرایه هم بیشتر میشه. اکثر استریپ کلاب ها و سالن های ماساژ به ترتیب 45 دلار و 85 دلار به ازای هر مسافری که راننده ی تاکسی به اونجا میبره به راننده انعام میدن. میانگین درآمد روزانه ی یک راننده ی تاکسی در لاس وگاس از 150 تا 350 دلار متغیر هست بسته به روابط اجتماعی و زرنگ بودن شما و اغلب به عنوان شغل دوم هم انجام میشه.
مشروب خوردن در تاکسی ها آزاد هست و غیر از پلیس معمولی پلیس تاکسی هم وضعیت تاکسی ها رو بررسی میکنه. در لاس وگاس سوار کردن مسافر از کنار خیابان بلا استثنا ممنوع هست و حتمن باید در جاهای خاصی که اغلب درب ورودی هتل ها و غیره هست صف ایستاد و مسافر گرفت. تاکسی های چهار نفره، پنج نفره و مخصوص معلولین هم جدا هستن. هیچ کس حق رد کردن مسافر رو نداره مادامی که مسافر فقط چند متر آنطرف تر بخواد بره مگر اینکه طرف خیلی مست باشه و نتونه آدرس خونه یا هتلش رو به راننده ی تاکسی بگه. گاهی هم از طریق بیسیم یا دستگاه دیگه ای که داخل ماشین هست به نام وکتور که موقعیت شما رو به شرکت گزارش میده آدرس هایی برای شما فرستاده میشه که باید برید و مسافر رو از آدرس دریافتی سوار کنید.
هر راننده ی تاکسی بعد از پایان شیفت کاریش موظف هست ماشین رو به کارواش اتوماتیک داخل محوطه ی شرکت ببره، ماشین رو بشوره و داخلش رو هم جارو بکشه .
برای راننده ی تاکسی شدن در لاس وگاس کافی هست که مدت سی روز از اقامت شما در وگاس گذشته باشه و بعد از تست اعتیاد، پیشینه ی تخلفات رانندگی و پیشینه ی کیفری باید به اتاق تاکسیرانی مراجعه کنید و بعد از انگشت نگاری و تست شهر شناسی و قوانین تاکسی در نوادا و طی یک کلاس یکروزه که توسط پلیس انجام میشه به یکی از شرکت های تاکسیرانی مراجعه کنید و بعد از طی مراحل اداری و سه روز دوره ی آموزش و تست رانندگی میتونید شروع به کار کنید .

با احترام

RE: زندگی در لاس وگاس - msnfx - 2014-04-11

(2014-04-09 ساعت 18:07)msnfx نوشته:  دوستان کسانی که در وگاس tmobile دارن راضی هستند از کیفیت و انتن دهی ؟
این سایت کریستین ساینس مانیتور رو پیدا کردم که بهترین سرویس دهنده رو در 26 منطقه امریکا با هم مقایسه کرده :
Las Vegas: One of T-Mobile's best cities, but Verizon is still the safe bet. Verizon, T-Mobile, Sprint, then AT&T

این هم لینکش:
http://www.csmonitor.com/Innovation/Horizons/2011/0131/Verizon-vs.-AT-T-vs.-Sprint-vs.-T-Mobile-Who-s-best-in-your-city/(page)/2

RE: زندگی در لاس وگاس - شهلا 1346 - 2014-04-11

(2014-03-05 ساعت 15:04)we are one نوشته:  سلام.من تایپیک های مربوط به زندگی در کالیفرنیا و لس آنجلس و شهرهای اطرافش رو خوندم،همینطور زندگی در ویرجینیا و کارولینای شمالی.اینطور به نظر میاد که واسه یه مهاجر تازه وارد،لاس وگاس بهترین گزینه باشه.چون اکثزیت دوستان اذعان داشتن که ایالت کالیفرنیا و ویرجینیا از نظر هزینه اجاره خونه و ... بالاست.ولی طبق گفته دوستان،در لاس وگاس میشه با ماهی 500-600 دلار،آپارتمان اجاره کرد.خوب این که خیلی عالیه.البته لاس وگاس در بحث پیدا کردن کار،به نسبت کالیفرنیا تنوعش کمتره ولی اینطوری هم نیست که اصلا نشه کار گیر آورد.
به هر حال من بین لاس وگاس و دالاس،دو دل هستم.البته نیویورک هم بخاطر حمل و نقل عمومی که داره و نیازی به خرید ماشین نداری،میتونه خوب باشه ولی هزینه اجاره خونه رو چکار کنه آدم؟
ای بابا هر چی شهر نام بردیم،یه جاییش میلنگه.
دوستان با تجربه،به نظر شما بین وگاس و دالاس و نیویورک،کدوم شهر واسه تازه مهاجر خوبه؟ اولویت اول :کار زودتر پیدا بشه. دوم : اجاره خونه کم باشه.
دوستان عزیز،ما رو هم دعا کنید تا ایشالا لاتاری 2015 برنده بشیم.بابا بخدا زندگی تو ایران دیگه به بن بست رسیده با این تحریم ها و نرخ بیکاری بالا.
سلام دوستان
به نظر من این کارایی که شما قراره بیاد اینجا انجام بدید حتما تو ایران هم هست ولی شما تو ایران با مدرک لیسانس اصلا بهش فکر هم نمکنید در حالیکه روزی که به سمت امریکا حرکت میکنید با خودتون شرط میکنید هر کاری باشه انجام میدید حتی اگر کار نظافت و ظرفشویی باشه .
اینجا با حقوق نه و نیم دلار هم که حساب کنید و فول تایم 160 ساعت کار کنید 1500.20 دلار حقوقتون میشه که با کسر مالیات 380 دلار حدود 1140 دلار حقوق میگیرید .
100 دلار برق
35 + 55 دلار خط تلفن بهمراه اینترنت
150 دلار بنزین
175 دلار بیمه ماشین برای جوانان 18 تا 24 سال
400 دلار غذا
100 دلار لباس و کفش و تعویض روغن ماشین و ......
550 دلار اجاره یک خوابه
100 دلار هزینه کلاس زبان و کتاب
000 خدا نگنه مریض بشید 000 هزینه دانشگاه اگر بتونید درس بخونید
یک نفر مجرد که مالیات هم ازش بیشتر کم میشه فقط در صورت داشتن شریک در اجاره میتونه با این حقوق زندگی کنه .
جمع هزینه ها میشه 1665 دلار حالا اینترنت موبایل را که کم کنید مجبورید اینترنت اپارتمان را اضافه کنید که میشه 40 دلار .
هزینه ماشین را که کم کنید ماهی 100 دلار هزینه بلیط ماهانه اتوبوس را اضافه کنید که البته خیلی از کارها که در شب هست را دیگه نمیتونید انتخاب کنید چون اتوبوس بعد از ده شب کار نمیکنه .
خلاصه اگر دنبال رفاه مالی هستید اینجا به راحتی نمیتونید بدست بیارید .
باید قبل از آمدن صرفه جویی و زندگی مشترک با هم خانه و انجام کارهای سخت را آموزش ببینید .
حالا فکر کنید تو ایران با این وضعیت نمیتونید زندگی کنید .
من سال پیش تو ایران دنبال کار برای پسرم بودم آشنا هم زیاد داشتم بیش از ده کار در کارخانه ها بود که او نرفت و الان داره تو کارخانه کار میکنه و همیشه نگران بدهی هاش هست .
بهش میگم برگردی ایران میری تو کارخانه کار کنی میگه نه مگه مجبورم اینجا کار نکنی گرسنه میمونی .
امیدوارم کسانیکه تو ایران در رفاه زندگی میکنند هرگز بفکر مهاجرت نباشند .
مهاجرت برای جوانانی که تحمل سختی کشیدن را دارند و سرمایه درس خوندن باضافه اراده و پشتکار شاید خوب باشه ولی برای کسی که نمیخواد درس بخونه و همیشه کار ساعتی ده دلار بخواد انجام بده هیچ حسنی نداره جز وقت تلف کردن .

RE: زندگی در لاس وگاس - مهرنگار - 2014-04-11

سلام به همه دوستان عزیز.. من و همسرم با دختر کوچولوم مدت دو ماه است که در لاس وگاس هستیم..سوشیال هامون ظرف 5 روز و ای دی کارت ها مون ظرف دو هفته آمد. گرین کارتهای من و دخترم بعد از تقریبا 40 روز آمد ولی گرین کارت خانم هنوز نیومده که پس از چندین روز تماس تلفنی با آفیسرهای اداره مهاجرت در تکزاس و ملافات حضوری با آفیسر اداره مهاجرت لاس وگاس, همه آنها بطور مشترک گفتن که کارت ایشون بعد از سه الی پنج ماه آماده می شود که البته به علت حجم زیاد کار و مشکلاتی که خودشون ضمن معذرتخواهی اذعان کردند گفتن باید صبرکنیم. البته من سعی خواهم کرد سر فرصت مطلبی تحت عنوان گزارش سفر آماده کرده و تجربیاتم را در اختیار دوستان قرار دهم و این رو عرض کنم که بعلت اینکه هنوز کارهای ایرانم رو تمام نکرده ام هفته دیگه داریم برمی گردیم ایران و حدود 4 ماه دیگر به لاس وگاس باز خواهیم گشت. ولی این رو اعلام کنم که با کمک و راهنمایی الیمای عزیز که از صمیم قلب دارند تجربیاتشون را در اختیار دوستان مهاجر قرار میدهد آمدیم لاس وگاس و در همینجا از ایشون و همسر مهربان و با محبتشون صمیمانه تشکر و قدردانی میکنم..من فعلا نمیخواهم وارد بحث هایی مثل مسائل کاری فرهنگی اقتصادی و غیره بشوم جون بعد از انتشار سفر نامه ام وارد این معقولات خواهم شد. خود من و خانواده ام سالهای طولانی خارج از ایران زندگی کردیم و فکر میکنم در بعضی موضوعات توانستیم تجربیاتی کسب کنیم و شاید با مطرح کردن آنها بتونیم به هموطنان عزیز کمکی کنیم. ولی یک موضوع خیلی توجه من را به خودش جلب کرده و آن این است که چرا همه هموطنانی (چه قدیمی و چه جدید) که دارن بشدت از شرایط زندگی در آمریکا انتقاد میکنن (که البته بسیار سخت است و حق هم دارن) پس برای چی هنوز اینجا مانده اند؟؟؟ البته جواب این سوال برای همه مشترک است و اگر همه ما صمیمانه به آن فکر کنیم به آن خواهیم رسید. هدف من از مطرح کردن این مسئله این است که به نظر من ما در این تاپیکها بدور از کل کل کردن فقط تجربیات خود را در اختیار هم قرار بدیم و بگذاریم هر کس با هر توان و استعدادی که داره در این کشور زندگی اش رو شروع کند. چون هر کسی بعد از مدتی کوتاه شرایط زندگی در این کشور دستش خواهد آمد و خودش تصمیم خواهد گرفت که اینجا بماند یا خیر....

RE: زندگی در لاس وگاس - زری وحدتی - 2014-04-11

یه سوال ذهن منو چند وقیه مشغول کرده ! من میدونم که به خاطر وجود هتل های فراوان کارهای هتلی مثل هتلداری و هوس کیپری و این فیلد ها تو وگاس خیلی بازار کار خوبی داره اما آیا به همین دلیل بخش آشپزی و رستوان داری هم همین طوره ؟ یعنی با همون شرایط کاری به جای کار در بخش نظافت هتل میشه تو رستوران ها کار پیدا کرد؟ من واقعا علاقه زیادی به آشپزی دارم اما میدونم که در اول کار اصلا نمیشه وارد تیم آشپزی شد.!!!
حالا یه سوال دیگه هم برام پیش اومد اگر بخوام برم کالج های آشپزی و دوره ببینم آیا برای هزینه اون دوره ها هم کمک مالی فدرال و ... شاملم میشه ؟ ایا میتونم بعد از پایان دوره وارد تیم آشپزی یک رستوران یا یک هتل بشم !؟ اصلا نظر شما درباره این فیلد کاری چیه؟ آیا اینده ای داره ؟ آیا به عنوان یه مهاجر در ابتدا درآمد خوبی داره ؟ مثلا میشه توش پیشرفت کرد؟ لطفا هرچی در این مورد به نظرتون لازمه بگید.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-04-12

ضمن آرزوی موفقیت برای دوست عزیزم مهرنگاروتشکرازمحبت ایشون .
کلاسهای آشپزی ورستوان داری درکالج ومراکز آموزشی وجودداره .میتونید وام هم دریافت کنید که سقف مشخص ومعینی داره .وازرشته های خیلی خوب کاری درآمریکا ولاس وگاس محسوب میشه.من مدتی یکی ازمراکز آموزشی بودم ومیدیدم که دانشجویان زیادی درحال گذراندن دوره های آموزشی آشپزی دراین مرکزبودند وبعدازدریافت مدرک میتونستند که برای کار اپلای کنند منتها مهمترین مسله برخورداری ازسطح زبان مناسب وقابل قبول جهت ارتباط ویادگیری دراین کلاسهای عملی وتئوری است.دلیل اینکه بیشترافرادی شغلهای هوس کیپری ونظافت هتلها رو انتخاب میکنند دانستن حداقل زبان وحقوق ساعتی مناسب وخوبی که پرداخت میشه درغیراین صورت مکدونالد وفست فوودهایی هستند که مدام استخدام دارند اما با حقوق خیلی کمتر.ازطرفی فردی که سابقه کاردررستوران ومدرک مناسبی نداره درابتداناچارخواهد بودکه درقسمت نظافت رستوران مشغول به کاربشه که اون هم ازحقوق بسیارکمتری برخوردارخواهد بود.ذکریک نکته ضروری هست که شغل هوس کیپری وخدمات هتل حقوق خیلی خوبی داره اما به همان میزان کاربسیارسخت وطاقت فرسا محسوب میشه واین نکته رو حتما باید درنظرداشته باشید وفقط بخش مادی ودرآمدی اون نگاه نکنید

RE: زندگی در لاس وگاس - yami - 2014-04-12

(2014-04-11 ساعت 11:50)زری وحدتی نوشته:  یه سوال ذهن منو چند وقیه مشغول کرده ! من میدونم که به خاطر وجود هتل های فراوان کارهای هتلی مثل هتلداری و هوس کیپری و این فیلد ها تو وگاس خیلی بازار کار خوبی داره اما آیا به همین دلیل بخش آشپزی و رستوان داری هم همین طوره ؟ یعنی با همون شرایط کاری به جای کار در بخش نظافت هتل میشه تو رستوران ها کار پیدا کرد؟ من واقعا علاقه زیادی به آشپزی دارم اما میدونم که در اول کار اصلا نمیشه وارد تیم آشپزی شد.!!!
حالا یه سوال دیگه هم برام پیش اومد اگر بخوام برم کالج های آشپزی و دوره ببینم آیا برای هزینه اون دوره ها هم کمک مالی فدرال و ... شاملم میشه ؟ ایا میتونم بعد از پایان دوره وارد تیم آشپزی یک رستوران یا یک هتل بشم !؟ اصلا نظر شما درباره این فیلد کاری چیه؟ آیا اینده ای داره ؟ آیا به عنوان یه مهاجر در ابتدا درآمد خوبی داره ؟ مثلا میشه توش پیشرفت کرد؟ لطفا هرچی در این مورد به نظرتون لازمه بگید.

بخاطر سطح تحصیلات و کلاس اجتماعی به نسبت بالای مهاجران ایرانی، پیدا کردن مشاغلی مانند آشپز حرفه ای بینشون به نسبت سختتره. من توصیه میکنم که از این موقعیت استفاده کنید و اگه تا آمدنتون وقت هست آشپزی ایرانی رو کامل یاد بگیرید. تقاضا خیلی بیشتر از تعداد آشپزهای ایرانی هست.

RE: زندگی در لاس وگاس - ehsancapri - 2014-04-13

(2014-04-09 ساعت 17:44)parham1373 نوشته:  سلام
میخواستم بدونم که اگر برای زندگی به لاس وگاس بیاییم بعد از یه مدت خسته کننده نمیشه و ادم دلش بخواد یک جای دیگه برای زندگی بره ؟
برای اینکه من با خواهرم دوتایی داریم میریم به دلیل کم بودن هزینه ها که سال بعدش که شرایط مالی مساعد شد بریم سن حوزه اما تو این یک سال به ما گفتن مه برای دو نفر جوان امنیت نیست و همچنین محیط تفریحی در شهر کم هست و بعد از مدت کوتاهی ادم خسته میشه ؟
هم امنیت هست و هم پر از محیط تفریحی...

من با t-mobile اینجا مشکلی ندارم از شهرهای اطراف واشنگتن بهتر آنتن میده
(2014-04-09 ساعت 18:07)msnfx نوشته:  دوستان کسانی که در وگاس tmobile دارن راضی هستند از کیفیت و انتن دهی ؟

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-04-16

من عاشق این شهرم به خاطر این خیابون . Big Grin
توی این عکس شما نزدیک 5 تا از هتل های خوب لاس وگاس رو میبینید .

[img][عکس: 1016929101528230376932282874596358332013870n.jpg][/img]

RE: زندگی در لاس وگاس - romance33 - 2014-04-16

(2014-04-16 ساعت 00:00)سمانه777 نوشته:  من عاشق این شهرم به خاطر این خیابون . Big Grin
توی این عکس شما نزدیک 5 تا از هتل های خوب لاس وگاس رو میبینید .

منم دوستش دارم دوست جونم.Big Grin

RE: زندگی در لاس وگاس - asher - 2014-04-18

سلام دوستان
میخاستم بدونم هزینه برق و اب و احیانا گاز در لاس وگاس +خدمات شهری (جمع اوری زباله و غیره)حدودا به چه صورته..؟باسپاس