مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - iris - 2015-01-17

(2015-01-17 ساعت 11:54)hrghoreshi نوشته:  
(2015-01-17 ساعت 01:43)farshad_shad نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز
سوالی داشتم اینکه اگر کسی هر دفعه کمتر از شش ماه اقامت در آمریکا داشته باشه ( مثلا دوماه یا سه ماه ...) و سر موقع هم (زیر شش ماه) برگرده جز سوابق اقامتش برای سیتی زن شدن حساب میشه یا نه ؟
با تشکر
بله. بطور کلی شما اگر 2.5 سال از پنج سال اول رو در آمریکا باشید و البته در هر نوبت که از آمریکا خارج میشوید، قبل از شش ماه برگردید، شرایط سیتیزن شیپی به شما تعلق خواهد گرفت. سر موعد معین.
فرشاد شاد اشکال نداره
شما مجموعا از اولین ورودتون تا یکسال باید حتما کمتر 6 ماه یا دقیقا 6 ماه خارج خاک انریوا باشید یعنی حتما باید در یکسال 6 ماه مجموعا در خاک انریکا حضور داشته باشید

(2015-01-16 ساعت 17:19)مهدی 2014 نوشته:  سلام دوستان
ما قرار بود كه ارديبهشت و قبل از پايان 6 ماه مهلتمون ، براي بار دوم و هميشه بريم يو اس. متاسفانه مشكلي پيش اومده و ما تا اول شهريور امكان رفتنمون نيست! من شنيدم كه اگه ورودمون زير 1 سال از ورود قبلي باشه (حتي بيشتر از 6 ماه)، مشكلي ايجاد نمي كنه و فقط پروسه سيتيزني رو افكت مي كنه! ما اگه شهريور ورود بزنيم از آخرين ورودمون حدود 10 ماه مي گذره!
به نظرتون مشكلي پيش مي ياد؟ لازمه مكاتبه كنم با هاشون؟

ممنون

به نظرم این کارو نکنید
چون صد در صد تو فرودگاه دعواتون می کنند که چرا دیر اومدید حداقل یکی تون بیاد

(2015-01-17 ساعت 00:00)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-01-16 ساعت 15:49)zar_arian نوشته:  سلام دوستان برای سه شنبه هفته بعد ۳۰ دی کسی از دوستان سانفرانسیسکو میره همسفر شیم؟ در ضمن یه سوال دیگه ساعت پرواز 02:00 AM هست ما چند ساعت قبل باید در فرودگاه باشیم که چمدون ها را تحویل دهیم و مشکل تایمی نداشته باشیم؟
سپاس از راهنمایی دوستان !!!!!!!!!
دوست عزیز درخواستتون رو در تاپیک پیدا کردن همسفر هم مطرح کنید.
http://www.mohajersara.com/thread-3120-post-572779.html#pid572779

3-4 ساعت قبل پرواز گیت باز میشه
من ساعت 4 صبح با قطر پرواز داشتم اینقدر صف کارت پرواز و صف مهر خروج شلوغ بود که دقیقا نیم ساعت قبل پرواز من به سالن آخر رسیدم

بچه ها تحربیات بیمه تون را بگید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - AZAR 1335 - 2015-01-18

ما بالاخره یه پلن برای بیمه برداشتیم .برای 2نفرمون $38 در ماه باید بدیم ولی چیزی که تازه متوجه شدم میگن تا 14 اپریل وقت دارم اطلاع بدم که کار پیدا کردم وگرنه اوباماکر قطع میشه و برای این 3 ماه باید ماهی 1400$ بدیم!!یعنی 4200$. یعنی کمکش و پس میگیره. نمی دونم باید چکار کنم؟؟ کسی با این مسئله برخورد کرده؟؟ اگه کار پیدا نشه چی؟؟بیچاره ام.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Lecturer - 2015-01-18

[quote=

سلام دوست من
بحث بانک جاش اینجا نیست اما یه توضیح کوچیک بدم:
.TD Bankفقط مبلغ صد دلار باید تو حسابتون بمونه تا هزینه نگیرند. وبرای
secured credit card بهتره در Capital One حساب باز کنید چون از همه جا سریعتر کردیت میده.
خداوند یار و یاورتان

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-01-18

سلام بحث بانک جاش اینجا نیست ولی،
Chase , bank of america , us bank برای وام دادن و کردیت کارت دادن خیلی اذیت میکنن. ولز فارگو و موسسات اعتباری خیلی برای وام خوبن. سکیور کردیت رو هم با هر مبلغی که بخواید میتونید از ولز فارگو بگیرید و من که حساب باز کردم تا حالا شارژ نشدم، فقط ماهانه 25 دلار از چکینگم میره تو سیوینگم و خودم آنلاین برش میگردونم.

(2015-01-17 ساعت 09:50)iris نوشته:  بچه ها بعد از سه ماه شماره سوشیالم را امروز گرفتم ، کارتمم گفتند دو روز دیگه به دستم می رسه یوووهووووووووووووووووووووووووووووووووو
با اداره سوشیال دیگه دوستم هاهاهاهاها

در مورد bank of America امروز اونجا در مورد علت شارژ شدنم پرسیدم 12$ شارژ شدم آخه ، به خاطر اینکه حساب checking نباید کمتر از 1500$ روزانه توش باشه و همینطورsaving نباید کمتر از 300$ توش باشه و این برای کسانی که کار دارند متفاوته مثلا چکینگ می شه 250$
کلا بانک مزخرفیه من الان که سوشیال دارم می خوام برم بانک chase حساب باز کنم
البته یه تحقیق جامع راجع به بانک ها سر فرصت خواهم کرد نتیجه اش را براتون می ذارم
به به مبارک باشه.
به سلامتی آمار سوشال دارای تاپیکمون کامل شد

بچه ها ما دو روز پیش یه آپارتمان اجاره کردیم. اطلاعاتی خواستید در خدمتم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2015-01-18

ببخشيد تا حالا كجا زندگي مي كرديد؟ توي هتل؟ هزينه اش؟
من كه فكر مي كنم اگه خونه ي برادرم نبود، تا حالا پس اندازمون تموم شده بود و برگشته بوديم!
من و شما بايد از ولز فارگو يه پورسانت حسابي بگيريم بسكه براش تبليغ مي كنيم!!

(2015-01-18 ساعت 11:53)قصه گو نوشته:  ببخشيد تا حالا كجا زندگي مي كرديد؟ توي هتل؟ هزينه اش؟
من كه فكر مي كنم اگه خونه ي برادرم نبود، تا حالا پس اندازمون تموم شده بود و برگشته بوديم!
من و شما بايد از ولز فارگو يه پورسانت حسابي بگيريم بسكه براش تبليغ مي كنيم!!
راستش ما بیشتر از سه ماهه خونه یکی از اقوام بسیار خوبمون زندگی میکنیم، چون سوشال من دیر اومد نمیتونستیم خیلی از کارها رو انجام بدیم. والا ما با اینکه هتل نبودیم پولهامون رو به اتمام هست چون هنوز کار هم پیدا نکردیم.
در مورد ولز فارگو من واقعا از خدماتشون راضی هستم و دیدم کسانی رو که باهاشون کار کردن راضیین و دلم میخواد بقیه هم استفاده کنن اگه پورسانت هم بده که چه بهتر بازم واسشون تبلیغ میکنیم Big Grin

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shahrooz s - 2015-01-18

سلام .ما يه كيس دو نفره هستيم كه من 165$ رو واريز كردم كه خودش 330& برداشت كرد اما ايميلي كه برام اومد فقط اسم من توش نوشته. مشكلي كه وجود نداره؟ ممنون از راهنماييتون در ضمن مشخصات همسرم شاملanumber وغيره رو وارد كردم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-01-18

دوستان توجه داشته باشید اگه آدرستون رو تو فرودگاه عوض کردید حتما توی اداره پست واداره مهاجرت هم عوض کنید که برای گرین کارتتون مشکلی بوجود نیاد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vahid2014 - 2015-01-18

(2015-01-18 ساعت 09:42)farshad varaste نوشته:  سلام بحث بانک جاش اینجا نیست ولی،
Chase , bank of america , us bank برای وام دادن و کردیت کارت دادن خیلی اذیت میکنن. ولز فارگو و موسسات اعتباری خیلی برای وام خوبن. سکیور کردیت رو هم با هر مبلغی که بخواید میتونید از ولز فارگو بگیرید و من که حساب باز کردم تا حالا شارژ نشدم، فقط ماهانه 25 دلار از چکینگم میره تو سیوینگم و خودم آنلاین برش میگردونم.

سلام
من ترجيحا يكشنبه ها ميام مهاجرسرا وظاهرا از بحثها جا مي مونم شما براى گرفتن كرديت كارت هزينه اى بنامannual feeپرداخت نكرديد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - حاجی واشنگتن - 2015-01-19

(2015-01-17 ساعت 20:08)shadi79 نوشته:  دوستان گرین کارتم اومد هورااااااااااااااااااااااااااااااا

شادی جان واقعا مبارکت باشه،
این هورااااااااااااااااااااااات منو برد به خاطرات گذشته ی دوستان کلیرنس2014...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-01-19

(2015-01-18 ساعت 23:47)Vahid2014 نوشته:  
(2015-01-18 ساعت 09:42)farshad varaste نوشته:  سلام بحث بانک جاش اینجا نیست ولی،

سلام
من ترجيحا يكشنبه ها ميام مهاجرسرا وظاهرا از بحثها جا مي مونم شما براى گرفتن كرديت كارت هزينه اى بنامannual feeپرداخت نكرديد
سلام وحید جان
همونطور که نوشتم من کردیت کارت نگرفتم، سکیور کردیت کارت گرفتم و هیچ مبلغی هم بغیر از مبلغ موجودی کارت پرداخت نکردم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rainolf - 2015-01-19

(2015-01-19 ساعت 02:20)farshad varaste نوشته:  
(2015-01-18 ساعت 23:47)Vahid2014 نوشته:  

سلام
سلام وحید جان
همونطور که نوشتم من کردیت کارت نگرفتم، سکیور کردیت کارت گرفتم و هیچ مبلغی هم بغیر از مبلغ موجودی کارت پرداخت نکردم
دوست من باز هم با بانکتون چک کنید من مطمئنم سکیورد کردیت کاردهای ولز فارگو سالی 25 دلار شما رو چارج میکنن.... و البته این مبلغ برای سیتی بانک 30 دلار در سال هست.