مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - jojo_hami - 2015-01-21

(2015-01-20 ساعت 06:13)elchin_f نوشته:  راستی در ارتباط با بیمه تونستم بیمه مدیکل رو بگیرم بدون پرداخت پول و اگر هر زمانی ایشالا زود شاغل شدم بهشون اعلام کنم ولی اگر در آمد زیر 16000$ در سال باشه همچنان میتونی از بیمه رایگان استفاده کنی. من health net رو انتخاب کردم چون تعریفشو شنیده بودم البته در درجه اول کایزر رو میخواستم که متاسفانه مدیکل جدید قبول نمیکنه.در ارتباط با بقیه اطلاعاتم کافی نیست. حالا باید دکترم رو انتخاب کنم که گذاشتمش برای بعد از پیدا کردن شغل.

سلام. میشه لطفا بگید بیمه ی رایگان از کدوم سایت گرفتید و از کدوم قسمت؟؟؟.....ما که هر چی نگاه کردیم همش ماهی 180 $ به بالا بود

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - jojo_hami - 2015-01-21

(2015-01-21 ساعت 01:50)atlantis770 نوشته:  1- آیا سایتی هست که در اون آدرس ادارات Social Security رو برای هر ایالت (مثلا هیوستون) نوشته باشه؟
2- برای دریافت سوشیال چه مدارکی رو باید به اداره ی سوشیال تحویل بدیم؟
3- این SSN برای تمام ایالات ثابت هست؟میخوام بدونم اگر بعدها بخوام از هیوستون برم به شیکاگو چیزی تغییر میکنه؟

جواب سوال 2:
فقط پاسپورت. اگر مدارک اضافی خواست یعنی که مسیولش گیج و ویجه! برین یه اداره ی سوشیال دیگه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-01-21

(2015-01-21 ساعت 01:50)atlantis770 نوشته:  1- آیا سایتی هست که در اون آدرس ادارات Social Security رو برای هر ایالت (مثلا هیوستون) نوشته باشه؟
2- برای دریافت سوشیال چه مدارکی رو باید به اداره ی سوشیال تحویل بدیم؟
3- این SSN برای تمام ایالات ثابت هست؟میخوام بدونم اگر بعدها بخوام از هیوستون برم به شیکاگو چیزی تغییر میکنه؟
1- اگه Social Security office رو تو گوگل سرچ کنید، نزدیکترین رو بهتون نشون میده.
2- سوشالتون رو براتون پست میکنن ولی برای پیگیری مراحلش یک ID عکسدار مثل پاسپورت یا گرین کارت لازمه.
3- بله ثابت

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - elchin_f - 2015-01-21

(2015-01-21 ساعت 02:30)jojo_hami نوشته:  
(2015-01-20 ساعت 06:13)elchin_f نوشته:  راستی در ارتباط با بیمه تونستم بیمه مدیکل رو بگیرم بدون پرداخت پول و اگر هر زمانی ایشالا زود شاغل شدم بهشون اعلام کنم ولی اگر در آمد زیر 16000$ در سال باشه همچنان میتونی از بیمه رایگان استفاده کنی. من health net رو انتخاب کردم چون تعریفشو شنیده بودم البته در درجه اول کایزر رو میخواستم که متاسفانه مدیکل جدید قبول نمیکنه.در ارتباط با بقیه اطلاعاتم کافی نیست. حالا باید دکترم رو انتخاب کنم که گذاشتمش برای بعد از پیدا کردن شغل.

سلام. میشه لطفا بگید بیمه ی رایگان از کدوم سایت گرفتید و از کدوم قسمت؟؟؟.....ما که هر چی نگاه کردیم همش ماهی 180 $ به بالا بود

من از سایت کاورد کالیفرنیا ثبت نام کردم ظاهرا برای امسال تا 15 دسامبر ثبت نام اولیه برای مدیکل بود و می تونستی تا 15 فوریه فعالش کنی. بازم به شایتش مراجعه کنید امیدوارم که شما هم بتونید از بیمه رایگان استفاده کنید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aaraam - 2015-01-21

(2015-01-21 ساعت 02:30)jojo_hami نوشته:  

سلام
بستگی داره کدوم ایالت باشید اینکه elchin_f عزیز نوشتن مال کالیفرنیاس آدرسشم:
www.coveredca.com

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid2014 - 2015-01-23

سلام دوستان سفر همگی بخیر من دوماه است امدم امریکا بیست روز بعد سوشیالم امد ولی گرین کارتم نیامده البته من در فرودگاه وهمینطور در سایت ادرس عوض کردم ولی متاسفانه باز هم رفته بود به ادرس اولیه حالا کارتم در اداره مهاجرته میخواستم ببینم این اداره کجا هست تگزاس یا کالیفرنیا ومن باید جه کار کنم هیچ کاری هم نمیتوانم بکنم بانک هم حساب باز نمی کنه لطفا راهنمایی بفرمایید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - elchin_f - 2015-01-23

(2015-01-23 ساعت 05:54)omid2014 نوشته:  سلام دوستان سفر همگی بخیر من دوماه است امدم آمریکا بیست روز بعد سوشیالم امد ولی گرین کارتم نیامده البته من در فرودگاه وهمینطور در سایت ادرس عوض کردم ولی متاسفانه باز هم رفته بود به ادرس اولیه حالا کارتم در اداره مهاجرته میخواستم ببینم این اداره کجا هست تگزاس یا کالیفرنیا ومن باید جه کار کنم هیچ کاری هم نمیتوانم بکنم بانک هم حساب باز نمی کنه لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز

شما با داشتن پاسپورت و ویزاتون و سوشیال میتونید به راحتی حساب باز کنید و اصلا نیازی به گرین کارت ندارید تا زمان ورود مجدد به امریکا

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-01-23

(2015-01-23 ساعت 05:57)elchin_f نوشته:  
(2015-01-23 ساعت 05:54)omid2014 نوشته:  سلام دوستان سفر همگی بخیر من دوماه است امدم آمریکا بیست روز بعد سوشیالم امد ولی گرین کارتم نیامده البته من در فرودگاه وهمینطور در سایت ادرس عوض کردم ولی متاسفانه باز هم رفته بود به ادرس اولیه حالا کارتم در اداره مهاجرته میخواستم ببینم این اداره کجا هست تگزاس یا کالیفرنیا ومن باید جه کار کنم هیچ کاری هم نمیتوانم بکنم بانک هم حساب باز نمی کنه لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز
شما با داشتن پاسپورت و ویزاتون و سوشیال میتونید به راحتی حساب باز کنید و اصلا نیازی به گرین کارت ندارید تا زمان ورود مجدد به آمریکا

سلام امید عزیز
همانطور که الچین عزیز هم گفتن برای باز کردن حساب در بانک نیازی به گرین کارت نیست. من حتی بدون داشتن سوشال حساب باز کردم و بعداً به بانک شماره سوشالمو دادم.
با یه مسئول دیگه بانک صحبت کنین یا تو یه بانک دیگه حساب باز کنین. قوانین همه بانک های آمریکا مشابه هستند.
در ضمن برای پیگیری گرین کارتتون و تماس با اداره مهاجرت به لینک زیر مراجعه کنین:
http://www.uscis.gov/about-us/contact-us
بازم اگه سوالی بود در خدمتم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid2014 - 2015-01-23

(2015-01-23 ساعت 06:44)reza_norouzi نوشته:  
(2015-01-23 ساعت 05:57)elchin_f نوشته:  

سلام دوست عزیز
شما با داشتن پاسپورت و ویزاتون و سوشیال میتونید به راحتی حساب باز کنید و اصلا نیازی به گرین کارت ندارید تا زمان ورود مجدد به آمریکا

سلام امید عزیز
همانطور که الچین عزیز هم گفتن برای باز کردن حساب در بانک نیازی به گرین کارت نیست. من حتی بدون داشتن سوشال حساب باز کردم و بعداً به بانک شماره سوشالمو دادم.
با یه مسئول دیگه بانک صحبت کنین یا تو یه بانک دیگه حساب باز کنین. قوانین همه بانک های آمریکا مشابه هستند.
در ضمن برای پیگیری گرین کارتتون و تماس با اداره مهاجرت به لینک زیر مراجعه کنین:
http://www.uscis.gov/about-us/contact-us
بازم اگه سوالی بود در خدمتم.
اسلام عزیزان خیلی ممنون از راهنمایی های شما متاسفانه دوتا بانک رفتم مثل اینکه وارد نبود نذ حالا دوباره میرم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - zar_arian - 2015-01-23

(2015-01-18 ساعت 21:09)shadi79 نوشته:  دوستان توجه داشته باشید اگه آدرستون رو تو فرودگاه عوض کردید حتما توی اداره پست واداره مهاجرت هم عوض کنید که برای گرین کارتتون مشکلی بوجود نیاد

سلام ببخشيد ما در سايت اداره پست عضو نيستيم بل اكانتي نداريم كه بريم عِوَض كنيم لطفا راهنمايي كنيد به چه سايتي بريم مرسي از راهنماييتون
ادرس سايت اداره پست ؟
ادرس سايت اداره مهاجرت؟ ايا ادرس سايت مهاجرت همين هست https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/login

سلام دوستان ما سه شنبه ١٤:٤٠ يعني ٢٠ ژانويه رسيديم به فرودگاه سانفراسيسكو بعد از ورود رفتيم قسمت Immigrant بعد برگه زرد ها را با پاس داديم بعد از تغيير ادرس و اثر انگشت پاس ها داد اومديم بيرون .
البته چمدون هامون گم شده بود ٨ ساعت هم موندم فرودگاه پيدا نشد كه نشد ميگفتن يكبار در فرودگاه بار كد ها اسكن شده ولي نمي دونيم كجا رفته بعد از دو روز برو بيا به فرودگاه بالاخره پيدا كرديم

سوْال اول من پاس ها نگاه مي كنم فقط يك مهر ورود داره كه وسطش با دست خط نوشته DV1 ، ايا برگه خوشامدگويي ورود هم به ما ميداد يا نياز به چيزي نداره همين هست اخه دوستان تو سايت گفتند يه مهر ميزنن كه در ان مشخص هست كه بعد از اولين ورود با اين مهر ورود شما مي توانيد دفعه بعد كه به امريكا وارد مشويد اگر كمتر از ٦ ماه باشه مشكلي در ورود نداريد يعني حكم گرين كارتو داره موقع ورود اخه ما بايد زود برگرديم نمي رسيم گرين كارتو بگيريم؟

سوْال دوم من رفتم اداره سوشال گفت برو سه هفته ديگه بيا هرچي گفته بابا اومدم تغيير ادرس بدم هي مي گفت برو سه هفته ديگه بيا گفتم ما ده روز ديگه بر مي گرديم ايران باز گفت سه هفته ديگه . حالا من موندم چطوري تغيير ادرس بدم البته تو فرودگاه تغيير ادرس دادم؟
لطفا دوستان اگر راهنمايي و كمكي ميتونن بكنن زودتر بگن كه من در اين چند روز مونده بتونم كاري بكنم سه روز كه با خرج ٥٠٠ دلار فقط تونستيم ساكها را پيدا كنيم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - elchin_f - 2015-01-23

(2015-01-23 ساعت 13:57)zar_arian نوشته:  سلام دوستان ما سه شنبه ١٤:٤٠ يعني ٢٠ ژانويه رسيديم به فرودگاه سانفراسيسكو بعد از ورود رفتيم قسمت Immigrant بعد برگه زرد ها را با پاس داديم بعد از تغيير ادرس و اثر انگشت پاس ها داد اومديم بيرون .
البته چمدون هامون گم شده بود ٨ ساعت هم موندم فرودگاه پيدا نشد كه نشد ميگفتن يكبار در فرودگاه بار كد ها اسكن شده ولي نمي دونيم كجا رفته بعد از دو روز برو بيا به فرودگاه بالاخره پيدا كرديم

سوْال اول من پاس ها نگاه مي كنم فقط يك مهر ورود داره كه وسطش با دست خط نوشته DV1 ، ايا برگه خوشامدگويي ورود هم به ما ميداد يا نياز به چيزي نداره همين هست اخه دوستان تو سايت گفتند يه مهر ميزنن كه در ان مشخص هست كه بعد از اولين ورود با اين مهر ورود شما مي توانيد دفعه بعد كه به امريكا وارد مشويد اگر كمتر از ٦ ماه باشه مشكلي در ورود نداريد يعني حكم گرين كارتو داره موقع ورود اخه ما بايد زود برگرديم نمي رسيم گرين كارتو بگيريم؟

سوْال دوم من رفتم اداره سوشال گفت برو سه هفته ديگه بيا هرچي گفته بابا اومدم تغيير ادرس بدم هي مي گفت برو سه هفته ديگه بيا گفتم ما ده روز ديگه بر مي گرديم ايران باز گفت سه هفته ديگه . حالا من موندم چطوري تغيير ادرس بدم البته تو فرودگاه تغيير ادرس دادم؟
لطفا دوستان اگر راهنمايي و كمكي ميتونن بكنن زودتر بگن كه من در اين چند روز مونده بتونم كاري بكنم سه روز كه با خرج ٥٠٠ دلار فقط تونستيم ساكها را پيدا كنيم

سلام دوست عزیز

اداره سوشیال تا حداقل 12 روز بعد از ورود تقریبا جوابگو نیست و نمیذاره فرم رو دوباره پر کنی مگه اینکه یه آفیسر مهربون نصیبت بشه که برات وقت بزاره و اگر برات فرمی ارساا نشه بگه فرم رو زودتر پر کنی. به نظر من بهتره 7 روز دیگه بری ببینی شمارت آماده هست یا نه اگخ آماده بود تغییر آدرس رو بپرسین که چطوری اعلام کنید و تا جایی که من میدونم رایگان هست.
شما زودتر حساب بانکت رو باز کن فقط با پاسپورت و ویزا میتونی حساب چکینگ و سیوینگ باز کنی تا سوشیال بیاد برای کردیت کارت.
در ارتباط با مهر هم نگران نباشید مال همه همین شکل هست یک دایره که توش تاریخ ورود نوشته شده و بعد از اون تاریخ تا یکسال ویزاتون اعتبار داره ولی سوشیال رو بگیرد و بعدا برگردید که بعد ورود مجدد نخواین معطل سوشیال بشید.
موفق باشی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-01-23

(2015-01-23 ساعت 11:51)zar_arian نوشته:  
(2015-01-18 ساعت 21:09)shadi79 نوشته:  دوستان توجه داشته باشید اگه آدرستون رو تو فرودگاه عوض کردید حتما توی اداره پست واداره مهاجرت هم عوض کنید که برای گرین کارتتون مشکلی بوجود نیاد

سلام ببخشيد ما در سايت اداره پست عضو نيستيم بل اكانتي نداريم كه بريم عِوَض كنيم لطفا راهنمايي كنيد به چه سايتي بريم مرسي از راهنماييتون
ادرس سايت اداره پست ؟
ادرس سايت اداره مهاجرت؟ ايا ادرس سايت مهاجرت همين هست https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/login

دوست عزیز لازم نیست عضو بشیدبرید سایت پست قسمت چنج کردن آدرس باید 1 دلار هم هزینه بدید ولی اکر به اداره پست نزدیک محل سکونتون برید دیگه لازم نیست هزینه کنید وفقط فرم رو باید پر کنید

(2015-01-23 ساعت 18:02)shadi79 نوشته:  
(2015-01-23 ساعت 11:51)zar_arian نوشته:  

ادرس سايت اداره پست ؟

دوست عزیز لازم نیست عضو بشیدبرید سایت پست قسمت چنج کردن آدرس باید 1 دلار هم هزینه بدید ولی اکر به اداره پست نزدیک محل سکونتون برید دیگه لازم نیست هزینه کنید وفقط فرم رو باید پر کنید

مرسي از راهنمايي تان با اين توصيف چون من ادرس دوستم توي ايالت كاروليناي شمالي را داده بودم چون اون خونه آش را تغيير داده و جديد خريده و به احتمال زياد در اداره پست تغييرات ادرس داده و من چون ادرس قبلي دوستو استفاده كردم اون هم تغيير كرده . ايا اين برداشت من اشتباه است؟
و سايت اداره پست هم من عضو شدم usps.com و يك اكانت سأختم و پروفايلمو پركردم ولي اون change of address را نرفتم پر كنم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-01-23

zar عزیز شماباید توی سایت اداره پست حتما آدرس رو عوض کنی وخونه عوض کردن دوستتون وآدرسی که ایشون عوض می کنن به پروسه شما ربطی پیدا نمی کنه حتما آدرسو اونجا تغییر بدید وگرنه مثل من گرینتون پروسش طولانی میشه وحالا حالا ها دستتون نمیاد