مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mercedeh2011 - 2013-01-31

(2013-01-30 ساعت 17:25)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان خوبم
يه حس عجيبي دارم، بعد از اينكه ويزامون رو گرفتم اولش خيلي خوشحال بودم به خصوص وقتي كه كيس نامبرمون رو توي سايت سفارت ديدم كه كلير شديم، بليط يكسره به مقصد سياتل رو هم گرفتم، اما هرچي كه داره جلوتر ميره يه حس غريبي منو بيشتر و بيشتر ميگيره و ته دلم احساس غم سنگيني دارم، دوري از خانواده به خصوص مادر پيرم كه تنها فرزند پسرش داره تنهاش مي گذاره اونم حداقل تا چند سال آينده، سرنوشت اونها و خودمون، دوري از دوستان و عزيزانم و ........باعث شده اين روزا دلم بدجوري بگيره، تا حدي كه من خرس گنده با 43 سال سن، پريروز عصر كه از سر كار برگشتم خونه، بعد از 12 سال توي ماشين و توي پاركينگ يهو بي اختيار زدم زير گريهSad
نمي دونم اين حس رو بقيه بچه ها هم كه ويزاشون رو گرفتن داشتند يا نه؟ اما هر حسي كه هست، اصلا دوستش ندارم و اميدوارم هرچه زودتر از اين حس و حال بيام بيرون.
لطفا برام دعا كنيد، از همه شما دوستان خوبم سپاسگزارم
سلام دوستان ؛
این حس کاملا طبیعیه ؛ من یک هفته دیگه پروازمه
امروز وقتی به طور کل پارتیشنم توی اداره رو خالی کردم یهویی انگار که ببینی خونه ات خالی شده باشه ؛ شوکه شدم
با اینکه کلی سنگین و شاد از دوستام خداحافظی کردم
ولی توی ماشین امدنه اونقدر گریه کردم که نگو هق هق ...
تو راه دوباره بچه ها دونه دونه بهم زنگ زدن
و کلی ناراحتی
چه حس عجیبی
انگار دارم به اون حس غربته نزدیک میشم
نه
من دلم نمیخواد احساساتی بشم ولی این حس هست Sad

من نوشته این دوستم رو تو تاپیک خودمونم گذاشتم "بر ما چه گذشت؛ چه می گذرد؟"
ولی هرازگاهی خودمم باید بخونمش تا کمی آروم بگیرم
شماها هم بخونید بدک نیست :

یک بزرگی همیشه میگفت مهاجرت پدیده بسیار بزرگی. پدیده بزرگی که صرفا باعث تغییر در محل زندگی نمیشه بلکه باعث تغییرات مهمتری هم در زندگی میشه. امروز به زندگیم در سه سال گذشته نگاه میکنم میفهمم که درست میگفت.
یکی از عواقب مهاجرت احساس سردرگمی است. وقتی مهاجرت میکنی، اوایل برات خونه هنوز همون جایی که توش متولد شدی، بزرگ شدی و ریشه دادی. خانه یعنی وطن، یعنی همون جایی که ازش کندی و پرکشیدی.
با مرور زمان زندگیت توی محیط و کشور جدید شکل میگیره، چند سالی که گذشت حس میکنی محل جدید زندگیت رو دوست داری و بهش وابسته شدی، اما هنوزم غریبی، هنوزم نمی تونی با خیال راحت بهش بگی خونه!
به کشورت سفر میکنی، اما یکجورایی حس اونجا هم احساس غریبگی میکنی، اونقدر دور بودی که دیگه آدمها و کوچه ها و اون هوا برات آشنا نیست. بر میگردی اما انگار خونه نیستی، انگار مهمانی در خانه دیگری.
این چند ماه اخیر دچار سردرگمی غریبی بودم. ایران برام خونه بود و خونه نبود. اینجا هم همینطور. حس میکردم اگر به این کشور تازه اسم خونه رو بدم به وطنم خیانت کردم. یکی از بدترین احساسها در زندگی اینه که ندونی خونه کجاست!
......
من مجبور نیستم انتخاب کنم. من میتونم هر دو رو داشته باشم. هر دو می تونن خونه باشند. یکی گذشته و دیگری آینده. امروز جای اون حس سردرگمی رو حس خوشایندی گرفته، احساس خوشبختی، خوشبختی از داشتن دو تا خونه! امروز صبح وقتی به آسمان نگاه کردم ناخودآگاه زیر لب خواندم: هرکجا هستم، باشم، آسمان مال من است. و امروز آرزو میکنم تا بتونم آدم بهتری باشم، خوبی هر دو جا رو در کوله بارم داشته باشم، خوبی هر دو خونه رو!
ط.ک

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - hadiseh.t - 2013-01-31

(2013-01-30 ساعت 16:07)parsush نوشته:  
(2013-01-29 ساعت 21:57)hadiseh.t نوشته:  سلام دوستان من هفته پیش اومدم ssn من بعد از 4 روز اومد ولی برای همسرم هنوز نیومده تو فرودگاه مشکلی نبود من بیشتر از 10000 تا برده بودم و چون اعلام کرده بودم با من به خوبی رفتار شد ....

شما براي بردن اين مبلغ از فرودگاه ايران مشكلي نداشتين؟ من اينطور شنيدم كه مشكل در واقع فرودگاه ايرانه كه ميگن فقط به ازاء هر نفر 5000 تا ميشه برد، شما چكار كردين؟

دوست عزیز من کار خاصی نکردم یه مقدارش تو جیب یه مقدار تو کیف پول یه مقدار تو جعبه عینک یعنی پخششون کردم تو جاهی مختلف هم من هم همسرم این کار رو کردیم ومشکلی پیش نیومد .

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - .wall street - 2013-01-31

سلام دوستان
امروز هم مطلبی کوچک بنویسم و رفع زحمت کنم. از انجایی که ما هنوز کاری پیدا نکردیم و همانطور که قبلا هم گفتم مقداری پول به صورت ماهیانه از دولت میگیریم تا به امید خدا کار پیدا بشه. در این خصوص قبلا توضیح دادم. اما امروز دوباره به همان اداره رجوع کردم تا در مورد پیدا کردن کار به من کمک کنند. گفتند سعی میکنیم برایت کاری پیدا کنیم و تا زمانی که کار پیدا نکردی ماهی 100 دلار به شما میدیم جهت هزینه بنزین و یا اتوبوس تا بتوانی دنبال کار باشی.
گفتم شاید این مطلب به درد دوستان بخوره.
موفق و موید باشید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - .wall street - 2013-01-31

سلام دوباره
برای پر کردن فرم ها جهت گرفتن کمک های دولتی در ایالت های مختلف سایت های مختلف هست. سایتی که در زیر معرفی میکنم در این خصوص به شما کمک میکنه. نام ایالت خود رو انتخاب کنید و ادامه ماجرا را پیگیر باشید. wall street رو هم از دعای خیر خود فراموش نکنید. ما هم با یک بچه در این کشور غریبیم و محتیاج به دعای خیر دوستان

http://www.fns.usda.gov/snap/applicant_recipients/apply.htm

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - nedh - 2013-01-31

wall street از اینکه اطلاعات مفید رو اینقدر صریح و خوب برای همه share می کنید ممنونیم. کمتر کسی از بچه ها راجع به کمکها پست می زاره حتی کسانی که استفاده می کنند.برای کسانی که واقعا نیاز دارند خیلی مفیده مرسی از شما.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-01-31

(2013-01-30 ساعت 17:25)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان خوبم

...تا حدي كه من خرس گنده با 43 سال سن، پريروز عصر كه از سر كار برگشتم خونه، بعد از 12 سال توي ماشين و توي پاركينگ يهو بي اختيار زدم زير گريهSad
نمي دونم اين حس رو بقيه بچه ها هم كه ويزاشون رو گرفتن داشتند يا نه؟ اما هر حسي كه هست، اصلا دوستش ندارم و اميدوارم هرچه زودتر از اين حس و حال بيام بيرون.

لطفا برام دعا كنيد، از همه شما دوستان خوبم سپاسگزارم
اول تبریک بگم واسه برنده شدن و نهایی شدن اومدن به اینور آب!
اینو مینویسم چون تقریبا هم سن و سالیم و به نظرم هر کسی یه جوری این حس رو تجربه میکنه. اما به نظر من اگه آدم گریش میاد باید گریه کنه، اگه کسی دوس داره بگه دوسش داره اگه از کسی خوشش نمیاد لزومی نداره حلالیت بطلبه یا بخواد راضیش کنه فقط نباید چیزی رو با خودش بیاره اینور. بهرحال اینجا داستان خودش رو داره و کسایی تو سن و سال ما که اونور عمری رو گذروندن، ارتباطاتی دارن و کار خودشون رو و حالا مجبورن همه چیز رو ول کنن و بیان اینور و تازه از صفر شروع کنن خودش ماجرایی داره، حالا اگه بخواد تمام مسائل احساسی خودش رو بیاره اینور کارا خیلی خیلی سخت خواهد شد.
یه چیز کلی میدونم و اون اینه که هر کسی زندگی خودش رو داره و باید بچسبه بهش تا بهترش کنه و این قضایا اینور خیلی مشهودتره. مخصوصا برای ما که از دیار مردسالاری اینجا میایم، این تغییر رو بیشتر حس میکنیم و اول شاید واسمون غریب باشه که هر کسی اینجا واسه خودش یه آیدنتیتی مستقل (همسرت، دخترت، پسرت) داره.
اینا رو میگم چون فکر میکنم جدای از تعارفات معمول ما ایرانیا (که گاها اصلا منطبق بر واقعیات نیست) لازمه تا بعضی چیزا رو هضم کنیم، لازمه که یه تغییر و چرخش انجام بدیم و علیرغم همه احساسات که خیلیاشون ناشی از شرایط فرهنگی بزرگ شدنمونه یه جور دیگه زندگی کنیم.
من وقتی میومدم برای اولین بار گریه پدرمو دیدم و اونجا جایی بود که واسه اولین بار من بغلش کردم (مثل پدری که بچشو بغل میکنه). شنیدن هق هق گریه پدر سخته اما باید این مسیر رو رفت.
هه هه، ما رو باش. دارم میگم باید عوض شد خودم اشکام در اومد Tongue
حالا بذار احساساتت باشه، اما اونا رو با خودت سوار هواپیما نکن که اذیت میشی Tongue

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mercedeh2011 - 2013-02-01

ببخشید یه سوال فوری
من چمدونهام رو که دارم میبندم خیلی سنگین شدن
در نتیجه پسته ها و زعفران و خوراکیهایی مثل آلو و ... رو توی چمدونی که با خودم می برم تو هواپیما گذاشتم

مشکلی برای من پیش میاد ؟
آیا باید بذارمشون توی بار ؟

البته تخمه و چیزهای مغزدار نذاشتم
لطفا سریع بگید؛ من خیلی وقت ندارم؛ ممنون

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - .wall street - 2013-02-01

(2013-02-01 ساعت 09:20)mercedeh2011 نوشته:  ببخشید یه سوال فوری
در نتیجه پسته ها و زعفران و خوراکیهایی مثل آلو و ... رو توی چمدونی که با خودم می برم تو هواپیما گذاشتم

مشکلی برای من پیش میاد ؟

سلام ما با KLM اومدیم و کسی کاری نداشت که چه چیزی تو بار مییاریم و چه چیزی تو هواپیما.. فقط وزن براشون مهم هست. در ضمن حواست باشه اگر تو خونه وزن کردی و 23 کیلو بود دلیلی نداره وقتی اونها هم وزن کردند 23 باشه. از ما گفتن بود. ترازوشون کمی سنگین تر نشون میده.

RE: اولین سفر برای فعال سازي گرین کارت به آمريكا - behzadb57 - 2013-02-01

(2013-01-11 ساعت 21:03)mirman نوشته:  سلام دوستان عزیز من و همسرم و دختر 9 ماهه ام 2 ماهه ام حدود 2 ماه پیش به مدت یک ماه در ایلت اوهایو بودیم و تازه برگشتیم.راستش بخاطر مشکلات فراوانی که برا جمع کردن کارم تو ایران دارم میخوام تا 11 ماه تو ایران بمونم.و به هیچ عنوان زودتر از این هم برام مقدور نیست که برم.چون کمتر از یک سال میشه دیگه دنبال پاس سفید هم نرفتم.کسی از دوستان تجربه خاصی یا ÷یشنهادی داره که چقدر میتونه برا ورود مجدد برام مشکل ساز بشه؟

دوست عریز من و همسرم و دخترم که کمنر از 2 سال داشت بعد 9 ماه برگشتیم (برای بار دوم) و هیچ سوالی هم ازمون نکردن و به راحتی وارد شدیم
موفق باشید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - behzadb57 - 2013-02-01

(2013-02-01 ساعت 09:20)mercedeh2011 نوشته:  ببخشید یه سوال فوری

مشکلی برای من پیش میاد ؟

بعضی ایرلاینها اون چمدونها رو هم وزن می کنن ولی معمولا اینطور نیست (البته همه محدودیت وزن برای کوله همراه مسافر دارند)
ولی به هر حال بهترین راهه ولی بردن خوراکیهای غیر مایع برای تو هواپیما ممنوع نیست

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mercedeh2011 - 2013-02-01

ممنون ؛ من با لوفتهانزا میرم
خوراکی مایع هم ندارم ؛ یه روغن بادوم دارم که توی بار دارم میذارم
خب خیالم راحت شد

ولی اینجور که دوست عزیز وال استریت میگه انگار برای بار سوم وکیلم که چمدون بزرگه رو بار دیگر باز کنم و یه سری از خرت و پرتها رو دربیارم (لباس Big Grin )

یه سوال دیگه :
تو هواپیما با این مسافت زیاد اینترنت هم هست؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - odiseh - 2013-02-01

یه نظرخواهی و راهنمایی ازتون می خوام

1- برای ادامه تحصیل توی آمریکا در یک رشته فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد، برای کسی که معدل لیسانسش 13 هستش چیکار باید بکنه؟ البته بگم که دانشگاه لیسانس دانشگاه دولتی بوده و خیلی دانشگاه خوبیه.

2- به نظرتون اگه اینجا فوق گرفت و بعدش رفت بهتر نیست؟ منظورم اینه که انقدر پاس سفید رو تمدید کرد تا هم دانشگه قبول شد و هم اینکه درس رو تموم کرد و مدرک کارشناسی ارشد رو همینجا گرفت؟

ممنون از لطفتون

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - tiba - 2013-02-01

(2013-02-01 ساعت 16:38)odiseh نوشته:  یه نظرخواهی و راهنمایی ازتون می خوام

1- برای ادامه تحصیل توی آمریکا در یک رشته فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد، برای کسی که معدل لیسانسش 13 هستش چیکار باید بکنه؟ البته بگم که دانشگاه لیسانس دانشگاه دولتی بوده و خیلی دانشگاه خوبیه.

2- به نظرتون اگه اینجا فوق گرفت و بعدش رفت بهتر نیست؟ منظورم اینه که انقدر پاس سفید رو تمدید کرد تا هم دانشگه قبول شد و هم اینکه درس رو تموم کرد و مدرک کارشناسی ارشد رو همینجا گرفت؟

ممنون از لطفتون
سلام به هیچ وجه وقتتون رو تلف نکنید. اگر می خواهید اونجا زندگی کنید، باید تجربه ی اونجا رو داشته باشید. پس فوق لیسانس رو هم هم اون جا برید و بخونید.
این قاطع ترین جوابیه که میشه در پاسخ به سوال شما گفت.
دانشگاه هم پیدا میشه به شرط اینکه زبانتون رو خوب کنید .
موفق باشید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - odiseh - 2013-02-01

(2013-02-01 ساعت 18:09)tiba نوشته:  

ممنون از لطفتون
سلام به هیچ وجه وقتتون رو تلف نکنید. اگر می خواهید اونجا زندگی کنید، باید تجربه ی اونجا رو داشته باشید. پس فوق لیسانس رو هم هم اون جا برید و بخونید.
موفق باشید

ممنون از جوابتون.
خوب پس اگه با در دست داشتن گرین کارت + SSN بریم آمریکا و اونجا برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد اقدام کنیم معنی اش اینه که دیگه TOEFL + GRE رو لازم نیست امتحان بدیم اونجا؟ یا باید حتما مدرک TOEFL + GRE رو داشته باشیم حتی اگه توی آمریکا باشیم؟ اونجا چطوری میشه TOEFL و GRE امتحان داد؟
من کاملاگیج شدم

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - کاوه شیز - 2013-02-01

دوست عزیز، اکثر دانشگاه های معتبر امریکا از شما مدارکی مثل GRE و TOEFL/IELTS میخوان. داشتن Green Card و SSN دلیلی بر عدم ارایه این مدارک نمی شه، این امتحان ها در خود امریکا هم مرتب برگزار میشه، ولی با توجه به حجمه مسایلی که شما در بدو ورودتون مواجه هستید، شاید بهتر باشه از همین جا آمادگی لازم رو کسب و حتی امتحاناتو شروع کنید. ولی اونجا هم میشه این کارو کرد. موفق باشید
(2013-02-01 ساعت 20:50)odiseh نوشته:  
(2013-02-01 ساعت 18:09)tiba نوشته:  

ممنون از لطفتون
موفق باشید

ممنون از جوابتون.
خوب پس اگه با در دست داشتن گرین کارت + SSN بریم آمریکا و اونجا برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد اقدام کنیم معنی اش اینه که دیگه TOEFL + GRE رو لازم نیست امتحان بدیم اونجا؟ یا باید حتما مدرک TOEFL + GRE رو داشته باشیم حتی اگه توی آمریکا باشیم؟ اونجا چطوری میشه TOEFL و GRE امتحان داد؟
من کاملاگیج شدم