مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - omid2014 - 2015-01-29

(2015-01-29 ساعت 04:55)aaraam نوشته:  
(2015-01-29 ساعت 04:01)omid2014 نوشته:  سلام خدمت دوستان باتجربه خلاصه میگم من هفتاد روزه داخل آمریکا هستم تا الان گرین کارتم نیامده چکار کنم دیگه کلافه شدم هیچ کاری هم نکردم نه حسابی نه گواهینامه عاطل وباطل لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
شما 165 دلارو کی پرداخت کردین؟
تغییر آدرس داشتین؟ اگر بله، ممکنه به آدرس قبلی رفته باشه میتونید تو همون صفحه که پرداخت رو انجام دادین وضعیت گرین کارتتونو پیگیری کنین
در ضمن برای باز کردن حساب و گرفتن گواهینامه شماره سوشیال لازمه نه گرین کارت که البته من هر دوی اینها رو قبل از اومدن شماره سوشالم انجام دادمWink

سلام مجدد بله من 165دلار را قبل از امدنم به امریکا پرداحت کردم ادرس هم درسایت ودر فرودگاه عوض کردم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-01-29

(2015-01-29 ساعت 04:01)omid2014 نوشته:  سلام خدمت دوستان باتجربه خلاصه میگم من هفتاد روزه داخل آمریکا هستم تا الان گرین کارتم نیامده چکار کنم دیگه کلافه شدم هیچ کاری هم نکردم نه حسابی نه گواهینامه عاطل وباطل لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز تلفنی پیگیری کنید ضمنا آدرستون روهم توی سایت اداره پست هم عوض کنید وهم توی سایت اداره مهاجرت

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aghamilad - 2015-01-29

دوستان یه سوال من هفته دیگه میخوام بلیط با پرواز قطری بخرم ایا کسی از شما با قری رفته و ایا میتونم همون موقع که بلیط را میخرم صندلیم را انتخاب کنم؟
ما دو نفر هستیم و میریم شیکاگو ولی یکیمون شیرازه یکیمون تهران قرار شده همدیگر را در فرودکاه دوحه ببینیم و میتونیم صندلیهای پرواز دوحه شیکاگو را کنار هم بگیریم؟ واسه دوحه ویزا لازم هست؟
دوستان هنگام خرید بلیط غذا هم مشخص میکنید؟ همه کارها را میشه از خود سایت قطری پیگیری کنیم؟
با سپاس

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-01-29

دوستان لطفا یه هتل توی سانفرانسیسکو معرفی کنید یا کدوم منطقه هتل گرفت که به جاهای توریستی نزدیک باشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - NarcisJ - 2015-01-30

سلام دوستان من از برنده های سای 2011 هستم
ی اتاق تو ی جای بسیار مطمن تو ی community با gate و خیلی امن دارم برای 2 هفته()13 مارچ تا 31 مارج) تو محدوده orange county لس انجلس و نزدیک به disney land!
اگه کسی (دختر خانم) دنبال اجاره اتاق می گرده لطفا پیغام بده !

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - zar_arian - 2015-01-30

سلام دوستان من يه ده روزي هست اومدم كاليفرنيا هر چي تو سايت https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do
شماره Receipt ID: IOE2
را ميزنم ميگه همچين شماره اي وجود نداره من بايد چيكار كنم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aaraam - 2015-01-30

(2015-01-29 ساعت 16:56)aghamilad نوشته:  دوستان یه سوال من هفته دیگه میخوام بلیط با پرواز قطری بخرم ایا کسی از شما با قری رفته و ایا میتونم همون موقع که بلیط را میخرم صندلیم را انتخاب کنم؟
ما دو نفر هستیم و میریم شیکاگو ولی یکیمون شیرازه یکیمون تهران قرار شده همدیگر را در فرودکاه دوحه ببینیم و میتونیم صندلیهای پرواز دوحه شیکاگو را کنار هم بگیریم؟ واسه دوحه ویزا لازم هست؟
دوستان هنگام خرید بلیط غذا هم مشخص میکنید؟ همه کارها را میشه از خود سایت قطری پیگیری کنیم؟
با سپاس

سلام دوست عزیز
شما می تونید موقع خرید بلیط صندلیتونو انتخاب کنید و بنابراین میتونید کنار هر کسی خواستید بگیرید ویزای دوحه لازم نیست چون شما از فرودگاه خارج نمیشید. تو کارت پروازی که میگیرین مشخص شده که برای پرواز آمریکا باید به کدوم قسمت برید خودشونم راهنمایی می کنن که تو صف اشتباهی معطل نشین انتخاب غذا هم نداره مگر اینکه مسافر رژیم غذایی خاص مثلا دیابتی داشته باشه یا حساسیت غذایی خاصی. غذاهاشم بنظر من همش خوب بود.
موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2015-01-30

(2015-01-29 ساعت 22:17)shadi79 نوشته:  دوستان لطفا یه هتل توی سانفرانسیسکو معرفی کنید یا کدوم منطقه هتل گرفت که به جاهای توریستی نزدیک باشه

منطقه ساسالیتو منطقه توریستیه و فکر کنم اگه تو سایت booking.com سرچ کنید بتونید هتل مناسب را پیدا کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-01-30

(2015-01-30 ساعت 10:26)zar_arian نوشته:  سلام دوستان من يه ده روزي هست اومدم كاليفرنيا هر چي تو سايت https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do

سلام دوست من
نگران نباشین این اتفاق برای همه از جمله خودم افتاده.
معمولاً بین 3 هفته تا 1 ماه طول میکشه تا شمارتونو بشناسه.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-01-31

سلام
من خیلی میبینم دوستان در مورد مراحل و شرایط پرداخت 165$ دلار سوال میپرسن، البته حق دارن چون یه مقدار پیچیدست و چون تا چند روزی بعد از پرداخت پول، سایتش کیس شما رو نمیشناسه آدم یک مقدار استرس میگیره ولی بهترین راهنما بقول دوستمون در امضای aghaghia از مدیران قبلی سایت، هست که کاملا واضح و روشن مراحل رو توضیح داده اگه دوستان میخوان برای ساخت اکانت و پرداخت 165$ دلار اقدام کنن اول این فایل pdf رو مطالعه کنن

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vahid2014 - 2015-01-31

(2015-01-30 ساعت 10:26)zar_arian نوشته:  سلام دوستان من يه ده روزي هست اومدم كاليفرنيا هر چي تو سايت https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do

مهم نيست شماره ما را هيچ وقت نشناخت

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2015-01-31

نمیدونم جای این سوال اینجا هست یا نه
ولی چون اینجا دوستان با تجربه زیاد هستند به همین خاطر اینجا مطرح میکنم اگر دوستان اطلاع دقیق دارند لطفا کمک کنند
یکی از دوستان من که مثل من 2014 برنده لاتاری شدند برای بار دوم آخر بهمن ماه عازم نیویورک هستند
اونها تصمیم گرفتند 2 فرزند 5 و 10 ساله خودشون رو همراه نبرند
به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ البته من خودم با استفاده از شنیده های خودم بهشون توصیه کردم این گارو نکننند و حتما بچه هارو ببرند
حالا شما دوستان نظرتون چیه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shervin4d - 2015-01-31

(2015-01-31 ساعت 12:19)ali3875 نوشته:  نمیدونم جای این سوال اینجا هست یا نه
ولی چون اینجا دوستان با تجربه زیاد هستند به همین خاطر اینجا مطرح میکنم اگر دوستان اطلاع دقیق دارند لطفا کمک کنند
یکی از دوستان من که مثل من 2014 برنده لاتاری شدند برای بار دوم آخر بهمن ماه عازم نیویورک هستند
به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟ البته من خودم با استفاده از شنیده های خودم بهشون توصیه کردم این گارو نکننند و حتما بچه هارو ببرند

اگر در مدت معین در ویزا هر کدام از اعضای کیس وارد خاک امریکا نشوند گرین کاردشون رو از طریق لاتاری از دست خواهند داد. متاسفم برای این پدر و مادر بی عاطفه که فرزندانشون رو از این شانس محروم می کنند.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mrhj50 - 2015-01-31

(2015-01-31 ساعت 12:46)shervin4d نوشته:  
(2015-01-31 ساعت 12:19)ali3875 نوشته:  نمیدونم جای این سوال اینجا هست یا نه

اگر در مدت معین در ویزا هر کدام از اعضای کیس وارد خاک آمریکا نشوند گرین کاردشون رو از طریق لاتاری از دست خواهند داد. متاسفم برای این پدر و مادر بی عاطفه که فرزندانشون رو از این شانس محروم می کنند.
اگر بچه ها گرین کارت گرفته باشند می توانند حتی قبل از یکسال هم برگردنند

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - AZAR 1335 - 2015-02-02

(2015-01-29 ساعت 03:02)rainolf نوشته:  من مبلغ گرین کارد رو بعد از ورودم و باز کردن حساب بانکی تازه با مکس یکی دو هفته ای واریز کردم. از اون تاریخ یک ماه میگذره ولی هنو کیس ما به حالت optimized در نیومده البته خدا رو شکر سوشال زود اومد و مشغول به کار شدم و خیلی هم عجله برای گرفتن گرین کارد ندارم فقط میخواستم مطمئن شم مشکلی پیش نیومده و همه چیز طبیعیه....

به سلامتی وگرین کارتم میاد .شما کجا کار پیدا کردین و از چه طریق.ما که 2 ماهه هر جا بود انلاین پر کردیم ولی کسی جواب نمیده .ممنون میشم راهنمایی کنین.به من گفتند اگه تا 14 اپریل کار پیدا کردین برای بیمه خبر بدین و اگر پیدا نکین این 3 ماه که بیمه بودیم کل کمک اوباماکر را پس میگیرند!!ماهی 1389$ برای 2 نفرمون!!!
موفق باشین