مهاجرسرا
انرژی مثبت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: مهاجرت (https://www.mohajersara.org/forum/forum-49.html)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (https://www.mohajersara.org/forum/forum-59.html)
+--- موضوع: انرژی مثبت (/thread-2240.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: انرژی مثبت - emadziaei - 2011-01-28

من به فرصت نياز ندارم. چيزی كه به آن احتياج دارم آخرين مهلت است. / دوك الينگتن
[عکس: ph94r91lrbvrs7n4bajl.jpg]

RE: انرژی مثبت - nicole.gemini - 2011-01-28

در عجبم از مردمی که خود زیر شلاق ظلم و ستم زندگی می کنند و بر حسینی می گریند که آزادانه زیست و آزادانه مرد.

دکتر علی شریعتی

می خواستم زندگی کنم ، راهم را بستند

ستایش کردم ، گفتند خرافات است

عاشق شدم ، گفتند دروغ است

گریستم ، گفتند بهانه است

خندیدم ، گفتند دیوانه است

دنیا را نگه دارید ، می خواهم پیاده شوم !

دکتر علی شریعتی

زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت (دکتر شریعتی)

انسان مجبور نیست حقایق را بگوید ولی مجبور است چیزی را که می گوید حقیقت داشته باشد

علی شریعتی

"خدایا چگونه زندگی کردن را به من بیاموز چگونه مردن را خود خواهم آموخت - دکتر شریعتی"

"تهمت و دروغ را دشمن سفارش میدهد و منافق میسازد و عوام فریب پخش میکند وعامی انرا میپذیرد(دکتر علی شریعتی)"

"زمانی مصاحبه گری از معلم صداقت و صمیمیت دکتر علی شریعتی پرسید :

به نظر شما چه لباسی را به زن امروز بپوشانیم ؟

دکتر علی شریعتی در جواب گفتند : نمیخواهد لباسی بدوزید و بر تن زن امروز نمائید . فکر زن را اصلاح کنید او خود تصمیم میگیرد که چه لباسی برازنده اوست!!

-"****************************** ******************** **

"هر کس بد ما به خلق گوید ما چهره دل نمی خراشیم ما خوبی او به خلق گوییم تا هردو دروغ گفته باشیم (دکتر علی شریعتی)"

"خدایا هر که را عقل دادی ، چه ندادی؟ و هر که را عقل ندادی ، چه دادی؟؟؟

دکتر شریعتی"

با شیطان هم داستان شدم تا در برابر هیچ آدمی سر تسلیم فرود نیاورم.

هرگز از کسی که همیشه با من موافق بود ، چیزی یاد نگرفتم . . .

( دکتر علی شریعتی )

دکتر شریعتی: مادرم میگفت عاشقی یک شب است و پشیمانی هزار شب؛ هزار شب است پشیمانم که چرا یک شب عاشقی نکرده ام

RE: انرژی مثبت - sohi - 2011-01-29

باد می وزد …

میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی

تصمیم با تو است . . .

هر چه از كوه بالاتر رويم، چشم انداز گسترده تري را مي بينيم.(ويكتور هوگو))

RE: انرژی مثبت - wushu kung fu - 2011-01-30

هر کس بهایی می پردازد.

بعضی ها بهای رفتن.

بعضی ها بهای ماندن.

بعضی ها دلشان را می گذارند و می روند.

بعضی ها می مانند بی دل بستن.

بعضی ها دل می کنند و میروند.

بعضی ها می مانند چون نمی توانند دل ببرند.

RE: انرژی مثبت - wushu kung fu - 2011-01-30

ما هر روز می خوابیم تا یادمان نرود که رویا بینی و پروراندن آرزوهای بزرگ قابلیتی در وجود ماست که هیچ کس نمی تواند آن را از ما بگیرد.

یک معلم مدرسه شاگردی را به خاطر بی توجهی به درس ریاضی و ناتوانی اش در حل مسائل ساده به شدت دعوا کرد و به آن شاگرد گفت که او هرگز نمی تواند در زندگی اش به جایی برسد. اما مادرش آن پسر بچه به فرزندش ایمان داشت و خودش در منزل به پسرش ریاضی درس داد.

آن پسر بچه که در درس ریاضی ضعیف بود و قرار بود به هیچ جایی نرسد بعدا آلبرت اینشتن شد.

در سال 1940 میلادی یک مخترع جوان ایده ای کشف کرد و آن را به بیش از بیست شرکت بزرگ پیشنهاد کرد. اما هیچ شرکتی ایده او را نپذیرفت. در سال 1947 بعد از هفت سال سرخوردگی یک شرکت کوچک در نیویورک به اسم هالوید حق اختراع این ایده را از مخترع جوان خرید.

این مخترع جوان کارلسون چستر و اختراع او دستگاه فتوکپی الکتروستاتیک بود. آن شرکت هالوید کوچک اکنون شرکت معظم زیراکس است.

بنابراین برنده کسی نیست که هرگز شکست نمی خورد بلکه کسی است که هرگز میدان را واگذار نمی کند.

RE: انرژی مثبت - AmericanHamid - 2011-01-31

فروتن باش، پیش از آنکه تو به دنیا بیایی خیلی از کارها انجام شده بود.

RE: انرژی مثبت - sohi - 2011-02-01

مرد جوانی از سقراط پرسید راز موفقیت چیست؟ سقراط به او گفت: فردا به کنار نهر آب بیا تا ‌راز موفقیت را به تو بگویم
صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به کنار رود رفت.سقراط از او خواست که دنبالش به راه بیفتد.. جوان با او به راه افتاد. به لبه رود رسیدند و ‌به آب زدند و آنقدر پیش رفتند تا آب به زیر چانه آنها رسید. ‌ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زیر آب فرو برد.
جوان نومیدانه تلاش کرد خود را رها کند، امّا سقراط آنقدر ‌قوی بود که او را نگه دارد. مرد جوان آنقدر زیر آب ماند که رنگش به کبودی گرایید و بالاخره توانست خود را ‌خلاصی بخشد
همین که به روی آب آمد، اولین کاری که کرد آن بود که نفسی بس عمیق کشید و هوا را به اعماق
ریه‌اش فرو فرستاد. سقراط از او پرسید زیر آب چه چیز را بیش از همه مشتاق بودی؟ گفت، هوا
‌سقراط گفت
هر زمان که به همین میزان که اشتیاق هوا را داشتی موفقیت را مشتاق بودی، ‌تلاش خواهی
کرد که آن را به دست بیاوری؛
موفقیت راز دیگری ندارد

RE: انرژی مثبت - sohi - 2011-02-01

هیچ کس نمیتونه به عقب برگرده و همه چیز را از نو شروع کنه
ولی هر کسی میتونه از همین حالا عاقبت خوب و جدیدی را برای خودش رقم بزنه
خداوند هیچ تضمین و قولی مبنی بر این که
حتما روزهای ما بدون غم بگذره
خنده باشه بدون هیچ غصه ای
یا خورشید باشه بدون هیچ بارونی، نداده
ولی یه قول رو به ما داده که اگه استقامت داشته باشیم
در مقابل مشکلات، تحمل سختی ها رو برامون آسون میکنه
و چراغ راهمون میشه

RE: انرژی مثبت - maani - 2011-02-01

خوشبختی یعنی فاصله این بدبختی تا بدبختی بعدی ! (چارلی چاپلین)

RE: انرژی مثبت - A1234 - 2011-02-02

مذهب :

رفتار های اخلاقی یک انسان باید بر اساس همدردی , آموزش , وابستگی های اجتماعی و نیاز هایش باشند; هیچگونه پایه ی دینی برایش مورد نیاز نیست.
انسان براستی در یک حالت پستی خواهد بود اگر (کردار) او بدلیل ترس از مجازات وامید پاداش پس از مرگ مهار شده باشد ( آلبرت انشتین )

بحث و جدل کردن با کسى که به جاى تعقل و خردگرایى، دین را انتخاب کرده، مانند تجویز دارو به بدن یک مرده است. ( توماس ادیسون )

دانش و تاریخ از یکسو و مذهب از سوی دیگر دشمنان سوگند خورده یکدیگرند ( ناپلئون بناپارت )

RE: انرژی مثبت - maani - 2011-02-02

With or without religion, you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion.

با دین یا بدون آن، انسانهای خوب کارهای خوب می کنند و انسانهای شرور، کارهای شرارت بار. اما برای اینکه انسانهای خوب کارهای شرورانه بکنند، به دین نیاز است

RE: انرژی مثبت - maani - 2011-02-03

با چشمان بسته بهتر میتوان شنید...
با گوشهای بسته بهتر میتوان دید...!
(خودم!)

RE: انرژی مثبت - emadziaei - 2011-02-03

قرارمان فصل انگور،شراب که شدم بیا،تو جام بیاور و من جان....

RE: انرژی مثبت - sohi - 2011-02-03

آدمی اگر فقط بخواهد خوشبخت باشد به زودی موفق میگردد ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است زیرا او دیگران را خوشبخت تر از انچه هستند تصور میکند.
(مونتسکیو)

راستی هیچ فکر کردی؛
وقتی مردم پشت سرت حرف میزنن چه مفهومی داره ؟
خیلی ساده است !
یعنی اینکه تو دو قدم از اونها جلوتری

پس مشتاقانه به مسیرت در زندگی ادامه بده
شاد باش و وجود نازنینت لبریز باشه از مهرو گرمای زندگی در این روزهای سرد زمستان ...

RE: انرژی مثبت - maani - 2011-02-03

آنهایی که آزادی را فدای امنیت میکنند نه لیاقت آزادی را دارند نه شایستگی امنیت را
(بنجامین فرانکلین)