مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - babak82 - 2013-03-09

من با گوگل مپ هر روز یه سری به سیاتل میزنم آخه خیلی خوشگلو سرسبزه به نظر شهر آرومی میاد درست میگم؟ به نظرتون با درآمد ماهانه مثلا 4-5 هزار دلار برای 2 نفر میشه تو سیاتل زندگی کرد ؟ برای یه زندگی متوسط رو به بالا چقدر باید اونجا درآمد داشت؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-03-09

(2013-03-09 ساعت 05:11)babak82 نوشته:  من با گوگل مپ هر روز یه سری به سیاتل میزنم آخه خیلی خوشگلو سرسبزه به نظر شهر آرومی میاد درست میگم؟ به نظرتون با درآمد ماهانه مثلا 4-5 هزار دلار برای 2 نفر میشه تو سیاتل زندگی کرد ؟ برای یه زندگی متوسط رو به بالا چقدر باید اونجا درآمد داشت؟
با 5-4 هزار تا بیشتر جاهای امریکا (شهرای گرونو همه میشناسن) 2 نفری زندگی متوسط و خوبی خواهید داشت. هر وقتم تا حدود زیادی به برقراری 5-4 هزار تو ماه مطمئن شدید میتونید شروع کنید به ماشین و خونه خریدن. منظورم اینه که میشه باهاش وام هم داد اما بیشترا میگن که تا خوب به همه چی آشنا نشدین خودتونو گرفتار وام نکنین. من اینجوری فهمیدم که 90 هزار تو سال به بالا رو میگن متوسط رو به بالا. ببخشید من اطلاعاتم بیشتر از شنیده هاس برای همین مثل خیلی از دوستان که دقیق مینویسن نمیتونم رفرنس بدم.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-03-11

University of Washington (UW), commonly referred to as Washington or informally UDub, is a public research university in Seattle, Washington, United States. Founded in 1861, UW is one of the oldest universities on the West Coast. The university ranked 16th among the world top 500 universities by Academic Ranking of World Universities (ARWU) and ranked 24th in the world among the 100 world best universities by Times Higher Education World University Rankings... Keep reading on Wikipedia

هزینه تحصیل در UW

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ehsansh - 2013-03-15

[عکس: SEA_01.jpg]

سیاتل Seattle

ایالت واشینگتون ایالتی است واقع در شمال غربی آمریکا که از جنوب با اورگان، از شرق با آیداهو و از شمال با ایالت بریتیش کلمیبای کانادا هم مرز است. واشینگتون هجدهمین ایالت پهناور و سیزدهمین ایالت پر جمعیت ایالات متحده به شمار می رود. پایتخت آن شهر المپیا و بزرکترین شهر آن شهر سیاتل می باشد. تقریبا 60% ساکنین این ایالت در منطقه شهری سیاتل زندگی می کنند که در واقع مرکز حمل و نقل، تجارت و صنعت این ایالت محسوب می گردد.
سیاتل با جمعیت 620778 نفر بزرگترین شهر ساحل غربی آمریکای شمالی و و بزرگترین شهر ساحل غربی آمریکا از شمال سن فرانسیسکو محسوب می گردد. منطقه شهری سیاتل با حدوداً 4 میلیون نفر جمعیت چهارمین منطقه شهری پر جمعیت آمریکاست. سیاتل از نظر میزان حمل کانتینر هشتمین بندر بزرگ آمریکا و نهمین بندر بزرگ آمریکای شمالی محسوب می گردد.
آب وهوای سیاتل غالباً آب و هوای معتل و مرطوب مدیترانه ای توصیف می گردد. تابستان های گرم و زمستان های مرطوب و خنک. با 950 میلی متر بارش، سیاتل میزان بارش سالیانه کمتری نسبت به بوستون(1110 میلی متر)، نیو یورک ( 1268 میلی متر)، واشنگتن دی.سی (1008 میلی متر)، آتلانتا (1262 میلی متر) و اغلب شهرهی حاشیه شرقی آمریکا دارد. سیاتل از نظر تعداد روزهای بارانی در میان 5 شهر اول آمریکا قرار دارد و این شهر کمترین تعداد روز های آفتابی را در میان شهرهای مهم سایر ایالات متحده دارا می باشد. سیاتل در ماه های نوامبر ، دسامبر و ژانویه بیش از نیمی از ریزش باران سالانه خود را تجربه می کند. فصل های باران، پاییز و زمستان اغلب بارانی هستند. زمستان ها سرد و مرطوب هستند با دمای متوسط 2 الی 4 درجه سانتی گراد در شب ها. تابستان ها اغلب آفتابی، گرم و خشک هستند با دمای متوسط 24 درجه در روز ها.
متوسط هزینه در این شهر 13.9% بالاتر از متوسط هزینه در ایالت واشنگتن و 15.2% بالاتر از متوسط هزینه در آمریکاست. متوسط درآمد سالیانه مردان در این ایالت 38458 دلار (متوسط در آمریکا : 38921) و زنان 30670 دلار (متوسط در آمریکا : 23115) می باشد و بطور کلی درآمد متوسط سالیانه خانوار در سیاتل 60665 می باشد که در مقایسه با آمریکا که این میزان 52328 دلار در سال است بیشتر می باشد. متوسط اجاره خانه ماهیانه 958 دلار و متوسط قیمت خانه در سیاتل 456200 دلار می باشد.
اقتصاد سیاتل ترکیبی است از شرکت های صنعتی قدیمی تر و اقتصاد نوین که بر پایه اینترنیت و شرکت های فن آوری، خدماتی و طراحی می باشد. تولید ناخالص منطقه شهری سیاتل در سال 2010، 231 میلیارد دلار بوده است که تقریباً معادل نیمی از تولید ناخالص ایران در همان سال است. از این حیث سیاتل دوازدهمین اقتصاد بزرگ آمریکا در میان مناطق شهری کلان تلقی می گردد. مقر اصلی شرکت های بزرگی چون مایکروسافت، استارباکس، شرکت هواپیما سازی بوئینگ در این شهر قرار دارند.
در میان جمعیت بالای 25 سال سیاتل 53.8% افراد (در مقایسه با 27.4 % آمریکا) مدرک لیسانس یا بالا تر دارند و 92 درصد افراد هم دارای مدرک دیپلم یا معادل آن هستند. تحقیقی در آمریکا نشان داد که سیاتل بیشترین تعداد فارغ التحصیل از کالج و دانشگاه ها را در میان سایر شهر های مهم آمریکا دارد. در سال 2008 سیاتل در میان شهر های آمریکا از نظر سواد در رتبه نخست قرار گرفت.
تنها با دو ساعت بیست و شش دقیقه رانندگی می توان مسافت 227 کیلومتری ما بین سیاتل و ونکوور را طی نمود. هم چنین می توان با طی کردن همین مسافت به سمت جنوب به شهر پرتلند ایالت اورگان رسید.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ehsansh - 2013-03-15

[عکس: ar117738900067469.jpg]

کرکلند Kirkland

کرکلند یکی از شهر های King County در حومه سیاتل، واقع در شرق دریاچه واشنگتن می باشد. این شهر در سال 2010 با جمیعت 48787 نفر نهمین شهر بزرگ King County و بیستمین شهر بزرگ ایالت به شمار می رفت تا اینکه در سال 2011 اضافه شدن جمعیت 33000 نفر این شهر را تبدیل به ششمین شهر بزرگ King County و دوازدهمین شهر بزرگ ایالت کرد. از ویژگی های این شهر می توان به اسکله خاصی که در مرکز شهر قرار دارد اشاره کرد که تنها نمای مرکز شهر در قسمت شرقی دریاچه واشنگتن است با رستوران ها، گالری ها، مراکز هنری و پارک های ساحلی عمومی. در طول تابستان ساکنین محله ها و شهر های اطراف کرکلند برای دیدن از پارک های اسکله دریاچه واشنگتن به این شهر هجوم می آورند. در سال 2006 کرکلند اولین شهر واشنگتن بود که قوانین ویژه ای برای عابرین پیاده و تسهیلات دوچرهخ سواری برای استفاده از خیابان ها وضع کرد و در سال 2009 برنامه ریزی حمل و نقل فعالی را با هدف قرار دادن عابرین پیاده، دوچرخه سواران و اسب سواران پیاده نمود.

[عکس: 11sv8x9h31daev3z59ms.jpg]
متوسط دما در گرمترین ماه سال، آگوست 17 درجه سانتی گراد و در سردترین ماه سال، ژانویه 5.5 درجه سانتی گراد می باشد. بارش متوسط سالیانه در این شهر 980 میلی متر می باشد.
هزینه متوسط زندگی در کرکلند 22% بالاتر از متوسط ایالت و 23.5 درصد بالاتر از آمریکا و 6% بالاتر از سیاتل می باشد. درآمد متوسط سالانه مردان در این شهر 53629 (سیاتل: 38458 دلار) و زنان 36876 (سیاتل :30670 دلار) می باشد و نرخ بیکاری در این شهر در سال 2010، 5% بوده که در مقایسه با نرخ بیکار ی در آمریکا که 9.5 % می باشد تفاوت چشمگیری دارد. متوسط اجاره خانه در این شهر 1288 دلار است که از سیاتل 330 دلار بیشتر می باشد و هم چنین متوسط قیمت خانه در این شهر تقریباً 500000 دلار می باشد که نشان دهنده این است که کرکلند شهر گران تری نسبت به سیاتل می باشد.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Soap McTavish - 2013-03-15

میدونید اینجا کجاست؟؟؟
[عکس: 03209_lincolnparksunset_800x480.jpg]
Sunset from the beach at Lincoln Park, just north of the Fauntleroy ferry in West Seattle, Washington.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-03-16

(2013-03-09 ساعت 05:11)babak82 نوشته:  من با گوگل مپ هر روز یه سری به سیاتل میزنم آخه خیلی خوشگلو سرسبزه به نظر شهر آرومی میاد درست میگم؟ به نظرتون با درآمد ماهانه مثلا 4-5 هزار دلار برای 2 نفر میشه تو سیاتل زندگی کرد ؟ برای یه زندگی متوسط رو به بالا چقدر باید اونجا درآمد داشت؟
شما با ٢٠٠٠ تا ميتونين يه زندگي معمولي و ٣٠٠٠ تا زنگي خوبي داشته باشين اينجا
يه خونه خوب تو بلويو براي ٢ نفر١٥٠٠ تا ميشه ، هزينه نت و تلفن و تي وي ميشه ١٢٠ $ ٥٠ $ هم برق و گاز و موبايل هم ٥٠$ ٣٠٠$ هم خورد و خوراك ميشه
اينجا بجز كرايه خونه بقيه چيزا خيلي اروزنه مثلا من با ٥٠٠ دلار چيزهايي كه براي ٣ ماه لازمه خريدم و خرج اضافه شايد براي خريد هاي روزمره باشه كه فكر نكنم خيلي بشه كلا اگه با ايران و ريال مقايسه نشه يعني اگه درامدتون دلاري باشه خيلييي ارزونه و با ٣٠٠٠ $ يه زنگي عالي دارين

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ehsansh - 2013-03-16

دوستان با رجوع به سایت craiglist.org و انتخاب شهر سیاتل و کتگوری مشاغل در این سایت می تونید از نوع کار های موجود در این شهر اطلاع کسب کنید. خیلی می تونه کمک کنه که ببینید چه نوع کارهایی available هست در مورد رشتتون

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - vahid.vp - 2013-03-16

من ۱۰ روز سیاتل بودم و چند شهر اطراف اونم رفتم . به نظر من بهترین مکان دنیا واسه زندگی هست .

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ehsansh - 2013-03-17

دوستانی که مثل من در حال تحقیق واسه شهر مقصدشون هستن، به نظرتون نهایتا سیاتل رو انتخاب کنیم یا پورتلند؟ اگر میگین سیاتل لطفا بگین با توجه به شباهت این دو تا، چه مزیتی از سیتل رو در نظر می گیرین در مقایسه با پورتلند؟ شما اگه بودین کدومو انتخاب می کردین؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-03-17

(2013-03-17 ساعت 16:09)ehsansh نوشته:  دوستانی که مثل من در حال تحقیق واسه شهر مقصدشون هستن، به نظرتون نهایتا سیاتل رو انتخاب کنیم یا پورتلند؟ اگر میگین سیاتل لطفا بگین با توجه به شباهت این دو تا، چه مزیتی از سیتل رو در نظر می گیرین در مقایسه با پورتلند؟ شما اگه بودین کدومو انتخاب می کردین؟

یکی از انتخابهای من پورتلند اورگون بود.

در نهایت به چند دلیل سیاتل رو انتخاب کردم:

۱- نزدیک بودن به ونکوور کانادا. من عاشق این شهرم و صمیمی ترین دوستام اونجا زندگی میکنند. از سیاتل با ماشین ۲:۳۰ ساعت راهه تا ونکوور.

۲- وجود شرکت مایکروسافت و فراوانی نسبی کار برای رشته من (نرم‌افزار) و بطور خاص تخصص من (تکنولوژیهای مایکروسافت). در مقایسه پورتلند برای ما کامپیوتری‌ها به نسبت کار خیلی کمتره.

۳- مالیات بر درآمد ایالتی در سیاتل صفره و در پورتلند 9%. در مقابل مالیات بر خرید در پورتلند صفره و در سیاتل 8.9٪ (به استثناء مواد غذایی).
با توجه به اینکه همیشه در حالت عادی درآمد بیشتر از هزینه‌ها است، پس مالیات بر درآمد فاکتور اقتصادی مهمتری است نسبت به مالیات خرید کالا.
از طرفی در سیاتل مواد غذایی که مهمترین قسمت خرید رو تشکیل میده مستثنی است و مالیاتش صفره.
مضاف بر این برای خریدهای کلان مثل خرید دوچرخه، تلویزیون، دوربین عکاسی، لباس و .. یا کالاهای گران قیمت میشه تا ایالت اورگون که خیلی نزدیکه با ماشین رفت و بدون مالیات خرید کرد.
پس با در نظر گرفتن تمام این فاکتورها از لحاظ اقتصادی هم به صرفه‌تره.

۴- در پستی در همین تاپیک خوندم که کلاس اجتماعی ساکنین سیاتل به طور چشمگیری بالاتر از ساکنین پورتلند هستش.

در مجموع سیاتل در برابر پورتلند برای من گزینه بسیار مناسبتری است.

(2013-03-17 ساعت 16:22)امیر مهاجر نوشته:  یکی از انتخابهای من پورتلند اورگون بود.
در نهایت به چند دلیل سیاتل رو انتخاب کردم:
۱- نزدیک بودن به ونکوور کانادا. من عاشق این شهرم و صمیمی ترین دوستام اونجا زندگی میکنند. از سیاتل با ماشین ۲:۳۰ ساعت راهه تا ونکوور.
۲- وجود شرکت مایکروسافت و فراوانی نسبی کار برای رشته من (نرم‌افزار) و بطور خاص تخصص من (تنکنولوژیهای مایکروسافت). در مقایسه پورتلند برای ما کامپیوتری‌ها به نسبت کار خیلی کمتره.
۳- مالیات بر درآمد ایالتی در سیاتل صفره و در پورتلند 9%. در مقابل مالیات بر خرید در پورتلند صفره و در سیاتل 8.9٪ (به استثناء مواد غذایی).
با توجه به اینکه همیشه در حالت عادی درآمد بیشتر از هزینه‌ها است، پس مالیات بر درآمد فاکتور اقتصادی مهمتری است نسبت به مالیات خرید کالا.
از طرفی در سیاتل مواد غذایی که مهمترین قسمت خرید رو تشکیل میده مستثنی است و مالیاتش صفره.
مضاف بر این برای خریدهای کلان مثل خرید دوچرخه، تلویزیون، دوربین عکاسی، لباس و .. یا کالاهای گران قیمت میشه تا ایالت اورگون که خیلی نزدیکه با ماشین رفت و بدون مالیات خرید کرد.
پس با در نظر گرفتن تمام این فاکتورها از لحاظ اقتصادی هم به صرفه‌تره.
۴- در پستی در همین تاپیک خوندم که کلاس اجتماعی ساکنین سیاتل به طور چشمگیری بالاتر از ساکنین پورتلند هستش.
در مجموع سیاتل در برابر پورتلند برای من گزینه بسیار مناسبتری است.

مرسی امیر، نزدیک بودن به ونکوور واسه من هم خیلی حسنه چون اقوام نزدیکم اونجان، ولی چیزی که مرددم می کنه اینه که سیاتل جز بارونی ترین شهر های غرب آمریکاست، پورتلند بارونش کمتره، بعد پورتلند خونه ارزونتره و فاصلش هم با ونکوور 5 ساعته

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-03-17

(2013-03-17 ساعت 16:36)ehsansh نوشته:  مرسی امیر، نزدیک بودن به ونکوور واسه من هم خیلی حسنه چون اقوام نزدیکم اونجان، ولی چیزی که مرددم می کنه اینه که سیاتل جز بارونی ترین شهر های غرب آمریکاست، پورتلند بارونش کمتره، بعد پورتلند خونه ارزونتره و فاصلش هم با ونکوور 5 ساعته

کاملا درسته.
یک مزیتهایی هم پورتلند داره.
از جمله بارون کمتر و سان شاین بهتر و آفتاب بیشتر و ارزانی بیشتر مسکن.
ولی بازهم من سیاتل رو ترجیح میدم.
شاید برای شما پورتلند گزینهٔ مناسبتری باشه. باید با شرایط خودت بسنجی.

(2013-03-17 ساعت 16:48)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-03-17 ساعت 16:36)ehsansh نوشته:  مرسی امیر، نزدیک بودن به ونکوور واسه من هم خیلی حسنه چون اقوام نزدیکم اونجان، ولی چیزی که مرددم می کنه اینه که سیاتل جز بارونی ترین شهر های غرب آمریکاست، پورتلند بارونش کمتره، بعد پورتلند خونه ارزونتره و فاصلش هم با ونکوور 5 ساعته

کاملا درسته.
یک مزیتهایی هم پورتلند داره.
از جمله بارون کمتر و سان شاین بهتر و آفتاب بیشتر و ارزانی بیشتر مسکن.
ولی بازهم من سیاتل رو ترجیح میدم.
شاید برای شما پورتلند گزینهٔ مناسبتری باشه. باید با شرایط خودت بسنجی.
بهترین کار اینه که تو اون روزهای اول جفتشو یه سر بزنه آدم از نزدیک ببینه، خالی از لطف نیست.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Armin77 - 2013-03-17

سلام دوستان،
من هم به زودی به این شهر زیبا مهاجرت می کنم Smile
اطلاعات جالبی اینجا بدست آوردم. از همه ممنونم
از شما دوستان کسی تا حالا سعی کرده یک جمع دوستانه بسازه تا در مناسبتهای مختلف ساعاتی دور هم باشید؟ اگرجواب مثبته چطور می شه با دوستان آشنا شد؟ اگر اینطور نیست موافق هستین راهی برای آشنا شدن این جمع پیدا کنیم؟ پیشنهادی دارید؟