مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behdadK - 2015-02-10

شما که ویزا گرفتید باید همونجا استرس رو بهشون تحویل میدادیدBig Grin
چیز خاصی نیست. چک میکنند ویزا و پاکت زرد رو که وقت داشته باشه ویزا و اجازه ورود به آمریکا داشته باشید. دیگه از این به بعدش بگید استرس دارید کلیرنسی ها و کارنت نشده ها و منتظر ها حسابی از خجالتتون در میان Big Grin

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vandadi - 2015-02-10

بله حق با شماست مدیر بهداد اما سوال من و شما جواب ندادید که ایا در ابوظبی می گیرند یا در امریکا؟؟؟؟
ایا 2 ساعت کافی هستش برای بین پروازها؟؟؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behdadK - 2015-02-10

پروازتون با کدوم هواپیمایی است؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ali3875 - 2015-02-10

این مسئله با هواپیمایی امارات نیست با الاتحاده
من با امارات رفتم توی فرودگاه سانفرانسیسکو 45 دقیقه طول کشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-02-10

(2015-02-10 ساعت 18:34)Vandadi نوشته:  با سلام
سوال من اینه که ایا درست است کسانی که با پرواز امارات می خواهند بیایند آمریکا یک نماینده از آمریکا در ابوظبی پاکت زرد و CD را می گیرید لطفا دوستان با تجربه و مدیران راهنمایی کنن؟ من در مورد این مرزبان و افیسر آمریکا خیلی استرس دارم دوستان با تجربه لطفا بگن چیکار می کنه و چی می پرسه؟؟؟؟

امارات از دبی پرواز می کنه اونی که شما مد نظرتونه پرواز الاتحاد هست که همون کاری رو که مهمولاتوی فرودگاه آمریکا باید انجام بشه بجاش توی فرودگاه ابوذبی انجام میشه که اضلا استرس نداره شما پاکت زردو بهشون میدید وبقیه کارا هم یکی یکی انجام میشه مثل انگشت نگاری وامضا کردن موفق باشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2015-02-10

(2015-02-10 ساعت 18:15)shadi79 نوشته:  
(2015-02-10 ساعت 04:51)KIMIA2005 نوشته:  
(2015-02-09 ساعت 20:48)shadi79 نوشته:  دوستان برای گرفتن آدی باید از قبل وقت بگیریم

به یکی از دفاتر Driver License Offices مراجعه می کنید و همون موقع وقت میگیرید و منتظر می شید تا نوبتتون شه و درخواست ای دی کارت می کنید با ارایه مدارک لازم و دو تا مدرک که ادرستون داخلش قید شده باشه و هزینه اون هم 16 دلار هستش موفق باشید

مرسی یکی از مدارک سوشیال هست دیگه چی باید برد

پاسپورت و ويزا

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vandadi - 2015-02-10

با سلام
پرواز منم به احتمال زیاد الاتحاد می خواستم بدونم 2ساعت بین پروازها کافیه؟؟
یعنی نماینده امریکا در ابوظبی پاکت زرد و مدارک می گیره؟؟؟؟؟ایا مصاحبه و سوال خاصی می پرسه؟؟؟؟
یعنی در فرودگاه امریکا هیچ کاری انجام نمیشه و فقط چمدان ها را تحویل می گیرم میام بیرون؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vandadi - 2015-02-11

با سلام
ایا کسی از دوستان هستند که با الاتحاد پرواز کرده باشند و پاکت زرد و مراحل اداری را در ابوظبی انجام داده باشند؟؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hrghoreshi - 2015-02-11

یه سوال. با توجه به اینکه نظام وظیفه اعلام کرده که کارت های پایان خدمت قدیمی باید با کارتهای هوشمند تعویض شود و اون کارتها تا آخر امسال بیشتر اعتبار ندارد. آیا کسانی که کارتشون رو تعویض نکردن، در سال دیگه ممنوع الخروج میشن یا نه؟ دوم اینکه اگر تاریخ انقضاء پاسپورت کمتر از شش ماه باشه، طرف ممنوع الخروج میشه؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ah1004 - 2015-02-11

(2015-02-10 ساعت 21:29)KIMIA2005 نوشته:  
(2015-02-10 ساعت 18:15)shadi79 نوشته:  
(2015-02-10 ساعت 04:51)KIMIA2005 نوشته:  
(2015-02-09 ساعت 20:48)shadi79 نوشته:  دوستان برای گرفتن آدی باید از قبل وقت بگیریم

به یکی از دفاتر Driver License Offices مراجعه می کنید و همون موقع وقت میگیرید و منتظر می شید تا نوبتتون شه و درخواست ای دی کارت می کنید با ارایه مدارک لازم و دو تا مدرک که ادرستون داخلش قید شده باشه و هزینه اون هم 16 دلار هستش موفق باشید

مرسی یکی از مدارک سوشیال هست دیگه چی باید برد

پاسپورت و ويزا
دوستان کارت آی.دی کارتی به غیر از گواهینامه یا همون driving lisence است؟
کاربردش کجاست؟
در ادارات مربوط به ماشین و امتحان گواهینامه میشود که گرفت؟
شاید منظورتون کارتی باشه که روش شمارهٔ سوشال سکوریتی نوشته شده و شنیدم که عکس هم نداره؟
ممنون و متشکر

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rasool1 - 2015-02-12

(2015-02-11 ساعت 08:32)chaymon نوشته:  
(2015-02-11 ساعت 01:35)Vandadi نوشته:  با سلام
ایا کسی از دوستان هستند که با الاتحاد پرواز کرده باشند و پاکت زرد و مراحل اداری را در ابوظبی انجام داده باشند؟؟؟؟
دوست عزیز من اگه جای شما باشم حتما پروازم رو تغییر میدم که همین کار رو هم کردم من پرواز برگشتم رو پس دادم و یک پرواز رفت و برگشت از آمریکا با امارات گرفتم حال دلیلش رو میگم که دوستان دیگه دچار این مشکل نشوند این 2 ساعت فاصله بین دو پرواز مثلماً برای ابوظبی کم هست اینو صراحتا میگم و الاتحاد با کلاهبرداری از مسافراش به آنها اینو نمیگه و بعد با یک نامه واقعا از این حادثه متاسفیم سر ته قضیه رو هم میاره و هیچکس جوابگو نیست حالا میریم سر جز به جز پرواز من... Sad
بعد از حرکت از ایران به ابوظبی که با تاخیره نیم ساعته همراه بود که در اکثر موارد اتفاق می افته رسیدیم ابوظبی و کارمند هواپیمایی الاتحاد در کمال نا باوری به ما گفت هواپیمای شما به مقصد لس آنجلس حرکت کرده و کارهای گمرکی ما که در ابوظبی انجام میشه طول میکشه و با پرواز بعدی که حدود 4 ساعت دیگه هست حرکت می کنیم اینو میگم که 2 ساعت کمه به این دلیله که شما تنها نیستین و همراهان شما به سه گروه تقسیم میشن که میخوان بیان آمریکا و گروهی که از ایران میاد رو با هم میفرستن برای کارهای گمرکی این سه گروه شامل امثال من وشماست که مهاجرتی هستیم که کارمون از بقیه بیشتر طول میکشه بعد گرین کارتی ها و توریستی ها که تعدادشون کم نیست و اونهام کارشان کم طول نمیکشه برای گمرک و فقط مرحله مهاجرت رو ندارن و سوالاتی آفیسر ازشون می پرسه و در آخر سیتی زن ها هستن که خیلی کاری ندارن تو گروه ما 3تا مهاجرتی بود که یکیش خودم بودم 4تا سیتی زن و بقیه گرین کارتی و توریستی که در کل حدود 40 نفر میشدیم آفیسر اصلا تر سناک نیست و مراحل مهاجرت خیلی ساده هست به شرط اینکه همه چیزو راستشو بگین دو تا گرین کارتی دروغ گفتن یکی در مورد پول و دیگری در مورد غذا کلی اذیتشون کردن اونا محتویات چمدون شما رو می دونن جز به جز که شامل چه موادی هست حتی نوع غذارو دستگاه ایکس ری شون تشخیص میده و جز به جز غذاهایی که دروغ گفته بود رو به خانمه گفت بدون اینکه چمدونشو باز کنه بعد هم چمدون باز کردن وکل مواد غذایی رو ریختن تو سطل و گفتن اگه راستش رو گفته بودی می تونستی ببری و البته آفیسر یک فرمی هم براش پر کرد و گزارش کرد ولی وقتی می بینن لاتاری هستین کلی یو آر لاکی میکنه و آفیسر به من گیو می 5 داد که من جا خوردم این کارا رو میکنن چون می دونه شما اضطراب داری می خواد یک کاری کنه که یکم راحت بشی خلاصه بعد تمام موارد بلیط ها رو دادن دستمون در کمال نا باوری دیدیم پرواز از ال ای به واشنگتن دی سی تغییر کرده با یک پرواز داخلی یونایتد به ال ای کاریش نمی شد کرد چون مهر ورود به آمریکا رو تو پاسمون زده بودن و پرواز دیگه ای هم به آمریکا وجود نداشت بعد از 2 ساعت انتظار با تاخیر ساعت به ساعت روبرو شدیم که شد 4 ساعت و در مجموع 6 ساعت نا گفته نماند در سالن انتظار از سرما یخ زدیم بعد از حدود 3 ساعت بهمون پتو دادن و بعد از 5 ساعت اعتراض مسافرین غذا دادن که قاشق چنگال نداشتن و مجبور شدیم با دست بخوریم و از سالن انتظار هم نمی تونستیم خارج بشیم چون تو خاک آمریکا بودیم و مهر ورود آمریکا تو پاسمون خورده بود خلاص افتضاحی بود بعد از 6 ساعت به سمت آمریکا پرواز کردیم به فرودگاه واشنگتن که رسیدیم خوشحال از اینکه پا به خاک آمریکا گذاشتیم که این خوشحالی به دقایقی نرسیده بود که گفتن پرواز یونایتد رو از دست دادیم و باید بریم هتل و تا فردا پروازی به ال ای نیست همون جا بود که خنده تبدیل شد به گریه خلاصه پروازه 18 ساعته ما 43 ساعته انجام شد این بود که من بلیطم رو پس دادم و یک بلیط از اینجا با امارات گرفتمCool
من چون خودم بهمراه همسر و دو فرزندم حدود سه ماه پیش توسط پرواز اتحاد و از طریق ابوظبی عازم لوس انجلس شدیم و دقیقا همین استرسها را قبل از پرواز
داشتم خواستم حق مطلب را ادا کنم توقف ما در فرودگاه ابوظبی 1/5ساعت بود پرواز بموقع از تهران انجام گرفت و در فرودگاه ابوظبی نشست بمحض پیاده شدن از هواپیما ما را به ترمینال سه بردند و همانجا نماینده شرکت ما و چند خانواده دیگر را که کار مهاجرتی داشتند مستقیم به گیت امریکا57 بردند و بعد از نیمساعت مدارکمان رو افسر امریکایی گرفت بعد از حدود چهل دقیقه ما رو صدا زد و انگشت نگاری انجام شد و ادرس امریکا رو جهت ارسال گرین کارت از ما پرسید و در نهایت پاسهای ما رو ممهور کرد و بهمون پس داد بمحض خروج از اتاق دوباره نماینده اتحاد ما رو بسمت گیت خروجی هواپیما راهنمایی نمود که تقریبا چهل دقیقه هواپیما بواسطه کارهای ما باتاخیرپرواز کرد ولی سر موقع به فرودگاه lax رسیدیم و در انجا فقط چمدونها رو برداشتیم و خارج شدیم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - AZAR 1335 - 2015-02-12

اگر جای مناسبی برای این سوال نیست ببخشین .یه سوال برام پیش اومده دوستانی که کار پیدا کردن: کارتون تمام وقت هست یا پارت تایم یا فصلی؟والا من هر جا میرم که حتی نوشته فول تایم تو مصاحبه میگه پارت تایمه یا سیزنال!! که خودبخود از ماهی 1000 دلار هم کمتر میشه!!! ازساعتی 7.25 تا 8.5 دلار!!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - AZAR 1335 - 2015-02-12

(2015-02-12 ساعت 11:02)AZAR 1335 نوشته:  اگر جای مناسبی برای این سوال نیست ببخشین .یه سوال برام پیش اومده دوستانی که کار پیدا کردن: کارتون تمام وقت هست یا پارت تایم یا فصلی؟والا من هر جا میرم که حتی نوشته فول تایم تو مصاحبه میگه پارت تایمه یا سیزنال!! که خودبخود از ماهی 1000 دلار هم کمتر میشه!!! ازساعتی 7.25 تا 8.5 دلار!!

واییییییییی همین الان دیدم 4 تا ستاره ای شدم. عضو با سابقه!ممنونم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2015-02-12

(2015-02-10 ساعت 21:53)Vandadi نوشته:  با سلام
پرواز منم به احتمال زیاد الاتحاد می خواستم بدونم 2ساعت بین پروازها کافیه؟؟
یعنی نماینده آمریکا در ابوظبی پاکت زرد و مدارک می گیره؟؟؟؟؟ایا مصاحبه و سوال خاصی می پرسه؟؟؟؟
یعنی در فرودگاه آمریکا هیچ کاری انجام نمیشه و فقط چمدان ها را تحویل می گیرم میام بیرون؟؟؟

دوست عزیز برین انجمن خصوصی 2014 سفر نامه من رو بخونید کامل پرواز الاتحاد رو توضیح دادم راستی اینم بگم که اونها در ابوظبی پرواز لوس انجلس رو 20 دقیقه نگه داشتن تا کارهای ما انجام بشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2015-02-12

دوستان چه مدت طول کشید تا پرسه گرین کارت شمااز accepted به optimized برسه ؟ برای ما بیش از یک ماهه accepted مونده و شماره ioe رو هم نمیشناسه در حالیکه تونامه دریافت 165 دلار گفته تا 30 روز گرین کارت میاد