مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - abbas41 - 2013-02-18

دوستان یک جوان مرد گرین کارتی جواب بده

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-02-18

(2013-02-18 ساعت 18:01)abbas41 نوشته:  سلام دوستان ... از سفرنامه های بعضی ازدوستان متوجه شدم مدت ویزا توی پاس کم چرا؟؟؟؟؟
با گرین کارت به کدوم گشورها میتونیم سفر کنیم ؟؟؟؟
مثلا میتونیم با گرین کارت از آمریکا بریم سوئد بعد بریم ایران [/font]
چرابه قبول شدها پاس آمریکایی نمیدن ؟؟؟؟؟SadSad ممنونم از دوستان اگر جواب کامل بدن
غیر از اینکه با گرین کارت به کدوم کشورها میشه سفر کرد، به نظرم کسی نمیتونه چراهای شما رو جواب دقیق بده! واقعا منظورتون این بوده که بدونید چرا وقتی برنده شدیم بهمون پاس آمریکایی نمیدن؟
یا مثلا فکر میکنید چون برنده شدیم پس حقمون هست که همه چی بهمون بدن و مثلا فوری حق رای هم داشته باشیم؟
برنده چه سالی هستین؟

(2013-02-18 ساعت 04:11)loveusa نوشته:  سلام دوستان
من هم در ارواین هستم و خدا رو شکر خیلی راضیم که به اینجا اومدم. اینجا شهر خیلی تمیز و خوش آب و هوایی هست. یه یار تو رادیو شنیدم که می گفت ارواین امن ترین شهر آمریکاست. به نظرم می ارزه که چند دلار بیشتر خرج کنی و در عوض در یه جای خوب زندگی کنی. با اینکه سه ماهه اومدم اینجا ولی باور کنید یک بار هم دلم برای ایران تنگ نشده
God bless the USA
جای خوشحالی داره میشنوم یه نفر با صدای رسا اعلام کرد که دلش واسه ایران تنگ نشده، مطمئنم که میدونی واسه چی اومدی و قطعا با تلاشی که میکنی موفق خواهی شد.
با اینکه خیلی نگران کار و مسائل مالی هستم اما به هیچ عنوان به برگشتن فکر نمیکنم و سعی میکنم از تنها فرصت عالی که در زندگیم پیش اومده حداکثر استفاده رو بکنم.
پ.ن: هدف از هم‌صدایی و شنیده شدن صدای افراد راضی و تشویق به تلاش اینه که گاهاً زمزمه‌های ناامیدی گوشه و اطراف شنیدم و ترجیحم اینه که بدونیم اطراف ما آدمایی هستن که تلاش میکنن و دوس دارن و میخوان که اینجا بمونن، پس شرایط رو واسه خودشون آماده میکنن.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - abbas41 - 2013-02-19

j1970.سلام.خیلی ممنون ازجواب شما... منظورم حق قانونی یاحق رای نبود ..منظورم فرق بین گرین کارت وپاس امریکای بود ..پس اگر کسی نتونه جوابه من بده !!مثل این که من لاتاری برنده شدم یا مهاجرت گرفتم رفتم امریکا یک هفته بعد گرین کارت گرفتم وباید تاگرفتن پاس امریکایی بمونم وازامریکا نمیتونم خارج بشم ...ایااین درسته....(چون ویزای تو پاس مدت کمی داره) ......شما که برنده شدی از امریکا میخوایی بری بیرون پاس هم نداری چی کار میکنی ها .....؟؟؟؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ali234 - 2013-02-19

(2013-02-19 ساعت 16:47)abbas41 نوشته:  j1970.سلام.خیلی ممنون ازجواب شما... منظورم حق قانونی یاحق رای نبود ..منظورم فرق بین گرین کارت وپاس آمریکای بود ..پس اگر کسی نتونه جوابه من بده !!مثل این که من لاتاری برنده شدم یا مهاجرت گرفتم رفتم آمریکا یک هفته بعد گرین کارت گرفتم وباید تاگرفتن پاس آمریکایی بمونم وازآمریکا نمیتونم خارج بشم ...ایااین درسته....(چون ویزای تو پاس مدت کمی داره) ......شما که برنده شدی از آمریکا میخوایی بری بیرون پاس هم نداری چی کار میکنی ها .....؟؟؟؟

سلام ،با اجازه من جواب میدم، پاس ایران رو که ازتون نمی گیرن. شما با پاس ایران هرجا بخواید می تونید برید. اگه هم پاستون رو خواستید تمدید کنید می تونید برید دفتر حفاظت منافع ایران توی واشنگتن و پاس رو تمدید کنید . برای سفر توریستی برای رفتن به کانادا با گرین کارت احتیاج به ویزا ندارید . برای کشورهای اروپایی ما خودمون آلمان رو سوال کردیم گفتند حتما باید ویزا بگیرید حالا بقیه کشورها رو باید سوال کنید. موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mohajer13 - 2013-02-19

(2013-02-19 ساعت 20:04)ali234 نوشته:  
(2013-02-19 ساعت 16:47)abbas41 نوشته:  j1970.سلام.خیلی ممنون ازجواب شما... منظورم حق قانونی یاحق رای نبود ..منظورم فرق بین گرین کارت وپاس آمریکای بود ..پس اگر کسی نتونه جوابه من بده !!مثل این که من لاتاری برنده شدم یا مهاجرت گرفتم رفتم آمریکا یک هفته بعد گرین کارت گرفتم وباید تاگرفتن پاس آمریکایی بمونم وازآمریکا نمیتونم خارج بشم ...ایااین درسته....(چون ویزای تو پاس مدت کمی داره) ......شما که برنده شدی از آمریکا میخوایی بری بیرون پاس هم نداری چی کار میکنی ها .....؟؟؟؟

سلام ،با اجازه من جواب میدم، پاس ایران رو که ازتون نمی گیرن. شما با پاس ایران هرجا بخواید می تونید برید. اگه هم پاستون رو خواستید تمدید کنید می تونید برید دفتر حفاظت منافع ایران توی واشنگتن و پاس رو تمدید کنید . برای سفر توریستی برای رفتن به کانادا با گرین کارت احتیاج به ویزا ندارید . برای کشورهای اروپایی ما خودمون آلمان رو سوال کردیم گفتند حتما باید ویزا بگیرید حالا بقیه کشورها رو باید سوال کنید. موفق باشید.

تا جائیکه من خوندم و پرسیدم با داشتن گرین کارت به کشورهای مکزیک و کانادا بدون ویزا میشه سفر کرد ولی برای سایر کشورها گرفتن ویزا لازمه. برای بازگشت به ایران هم که خودتون گفتید با پاس ایرانی

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - roozbeh33 - 2013-02-19

(2013-02-18 ساعت 20:17)hasti_banoo نوشته:  شما به عنوان یک مقیم ، برای هر درآمدی که هر سال در آمریکا و خارج آمریکا داشته اید باید اطلاعات مربوطه رو در فرمهای تکس اعلام کنید. ....

دوست گرامی من الان برای اولین بار به مدت 10 روز دارم میرم اونجا و برگردم تا شش ماه دیگه
الان اونجا باید فرم مالیات پر بکنم؟ اداره خاصی باید مراجعه بکنم؟
مرسی

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - MAHDI2012 - 2013-02-19

سلام بر دوستان عزیز در پلانو....در صورتیکه آپارتمان 2 خوابه یا تکخوابه بزرگ سراغ داشتید ممنون می شم کمک کنید. اطلاع بدید....در ضمن از دوستانی که در زمینه ترانسفر فرودگاه هستند هم اگه پیغام بدید ممنون میشم .برای اواخر فوریه

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - roozbeh33 - 2013-02-20

آقا ما راه افتادیم
4 صبح پروازه
درود و دو صد بدرود
میبینمتون
سلامتی

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - حاجبی - 2013-02-20

سلام برای من مشکلی پیش امده سوالمو کجا مطرح کنم

من و همسرم 5 ماه که از امریکا برگشتیم و خانومم حامله هست و دکتر اجازه پرواز نمیده حا لا ما چکار کنیم که به گرین کارتمون لطمه وارد نشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - hoseyn - 2013-02-20

(2013-02-20 ساعت 15:26)حاجبی نوشته:  سلام برای من مشکلی پیش امده سوالمو کجا مطرح کنم

من و همسرم 5 ماه که از آمریکا برگشتیم و خانومم حامله هست و دکتر اجازه پرواز نمیده حا لا ما چکار کنیم که به گرین کارتمون لطمه وارد نشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون
به سوال شما در این صفحه از سایت سفارت آمریکا در لهستان پاسخ داده شده:

I'm a Lawful Permanent Resident and my child was just born in Poland. How can I bring my child to the U.S.?

Your child can enter the United States without an immigrant visa or a transportation letter provided that:
▪ the child was born during the mother’s temporary visit abroad
▪ child's admission to the U.S will be within two years of birth; and
▪ either accompanying parent is applying for readmission upon first return after the birth of the child.

Please make sure before you begin the travel to the United States that you have all required documents for your child and yourself that will allow you to board the plane and then be legally admitted to the United States.

You should have:
▪ your and your baby’s valid passports;
▪ evidence that you are a Lawful Permanent Resident and have been outside the United States for less than one year, or less than two years if you are in possession of a valid re-entry permit;
▪ a complete version of your child's birth certificate (Odpis zupełny aktu urodzenia) with an English translation by a sworn translator (tłumacz przysięgły). The Polish "short form" of birth certificate is not accepted. If your last name on your child's birth certificate is different than the one in your passport or your green card, please bring documents showing your official name change, for example a marriage certificate.

ممنون ميشم اگه اطلاعات بيشتري بدست آوردي به من هم خبر بدهي
موفق باشید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mercedeh2011 - 2013-02-20

سلام ؛ یه سوال دارم ... من الان تو امریکا هستم ؛ خودم گوشی ایفون 4اس دارم و هر جا میرم که فقط خط بگیرم میگن اینترنت باید باهاش بگیری؛ ولی من الان اینترنت نیازی ندارم روی گوشیم؛ چیکار کنم؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - abbas41 - 2013-02-20

(2013-02-20 ساعت 15:26)حاجبی نوشته:  سلام برای من مشکلی پیش امده سوالمو کجا مطرح کنم

من و همسرم 5 ماه که از آمریکا برگشتیم و خانومم حامله هست و دکتر اجازه پرواز نمیده حا لا ما چکار کنیم که به گرین کارتمون لطمه وارد نشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون

سلام .مبارک باشه ...اگر باهواپیمایی امارات برید اون امکانات خوبی داره ولی یکم گرونه میتونی درخواسته اتاق خصوصی کنی من توی عکسها دیدم خانم های حامله با هواپیما میبرن امارات.قطریه هواپیمای پنج ستاره جهانند . پرسوجو کنید به نتیجه میرسید
ضمنا" شیرنی یادت نره ها...

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - LisaSimpson - 2013-02-20

(2013-02-20 ساعت 21:51)mercedeh2011 نوشته:  سلام ؛ یه سوال دارم ... من الان تو آمریکا هستم ؛ خودم گوشی ایفون 4اس دارم و هر جا میرم که فقط خط بگیرم میگن اینترنت باید باهاش بگیری؛ ولی من الان اینترنت نیازی ندارم روی گوشیم؛ چیکار کنم؟

منم ای فون ۴ اس دارم از تی موبایل سیم گرفتم.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mercedeh2011 - 2013-02-21

(2013-02-20 ساعت 23:35)LisaSimpson نوشته:  
(2013-02-20 ساعت 21:51)mercedeh2011 نوشته:  سلام ؛ یه سوال دارم ... من الان تو آمریکا هستم ؛ خودم گوشی ایفون 4اس دارم و هر جا میرم که فقط خط بگیرم میگن اینترنت باید باهاش بگیری؛ ولی من الان اینترنت نیازی ندارم روی گوشیم؛ چیکار کنم؟

منم ای فون ۴ اس دارم از تی موبایل سیم گرفتم.

خب منم تی موبایل رفتم گفت باید قرارداد 2 ساله ببندی و اینترنت اجباری

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-02-21

اگه شما بخواید پری‌پید بگیرید پلن‌های مختلفش هست که تو یه نمونش که 30 دلار در ماهه 1500 دقیقه تاک+تکست و 30 مگ اینترنت (که عملا چیزی نیست) این رو تی-موبیل میده.
اینجا زیاد جای بازی نمیذارن و با اینکه پلن زیاده شما نهایتا به یه چیزی حدود 30 دلار در ماه راضی میشی و میگیریش.
نمونه‌های دیگه هم دارن که مثلا در روزی که استفاده میکنی فقط پولش رو میدی که زیاد جالب نیستن.
اگرم منظورتون اینه که یه پلنی بگیرین که مثلا ماهی ده دلار در بیاد، بعید میدونم بشه همچین پلنی پیدا کرد و اگرم پیدا بشه احتمالا یه نگرانی که پیدا میکنید تعداد زنگ خوردن یا تکستی هس که میفرستین!
تجربه من اینه که زیاد به این فکر نکنید که از یه چیزی پایین‌تر دنبالش برید و بخواید پیدا کنید چون دردسرش بیشتر از اون چیزیه که گیر میارین.