مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - abbas41 - 2013-02-24

[quote='vahid605' pid='282850' dateline='1361714865']
سلام دوستان
یک سوال داشتم آیا امکان دارد نفر اصلی ابتدا وارد آمریکا بشود و بعد از پیدا کردن کار و خانه (البته قبل 6 ماه) باقی اعضا خانواده مهاجرت کنند.
مرسی
[/q

سلام وحید جان .من فکرکنم.سه اصل مهم باید داشته باشی
1 زبان انگلیسی فول باشی
2. اعتماد بنفس بالا داشته باشی
3. وفق پذیری بالای داشته باشی ..
البته شانس رو نباید فراموش کرد .... شما ازقبولهای سه سال پیش که رفتن اونجا بپرسی کاملا راهنمایی میکنند .ضمنا". توبعضی از ایالت ها کار خوب پیدا میشه تو بعصی ها نه .باید کاملا" تحقیق کنی

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ali234 - 2013-02-24

(2013-02-24 ساعت 18:37)vahid605 نوشته:  سلام دوستان
یک سوال داشتم آیا امکان دارد نفر اصلی ابتدا وارد آمریکا بشود و بعد از پیدا کردن کار و خانه (البته قبل 6 ماه) باقی اعضا خانواده مهاجرت کنند.
مرسی

بله میشه، شما وقتی قبول شدید به امید خدا ( فرض رو بر این می گیرم که هنوز قبول نشدید ) اونوقت دوتا فرم هست که پر می کنید توی یکی از فرمها یک قسمت داره می تونید علامت بزنید که برنده اصلی اول میاد و بعد همراهانش بهش ملحق میشن. حتما باید اون بند رو علامت بزنید.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-02-25

(2013-02-23 ساعت 11:42)sh_aytak نوشته:  دوستان سلام
سوالی راجع به مدرسه بچه ها دارم از دوستانی که اونجا بچه هاشون رو در دبیرستان ثبت نام کردن کسی با مشکل خاصی مواجه نشده و چه شرایطی میخواد و یه شمای کلی از مدرسه بچه ها میخوام بدونم ممنونم
ثبت‌نام در مدارس بسیار سادس. من بعد از گذشت بیش از یکماه از شروع مدارس برای ثبت نام رفتم و بعد از یک ساعت ثبت نام تموم شد. که یه مدرک هم کم داشتم که گفتن بعد از گرفتن واسشون بفرستم.
فقط مدارک رو همراه داشته باش، بقیش مشکلی نیست و هزینه‌‎ای هم نداره.
اگه درست یادم مونده باشه مدارک لازم اینا بودن:
1. مدارک ترجمه شده مدرسه ایران
2. کارت واکسیناسیون بین‌المللی که من کارت واکسیناسیون ترکیه رو بردم
3. اجاره نامه
4. نامه از ادیسون یا شرکت گاز (که من بعدا واسشون فرستادم)

نه قرطی بازی ایران رو داره، نه میگه ثبت‌نام نمیکنیم، نه میگه عکس بیار، نه کمک‌های مردمی میخواد.

به لحاظ اندازه‌ای بخوام بگم این دبیرستان 107 معلم و 2 هزارو 201 دانش‌آموز داره!
پ.ن.: 107 معلم، تعداد معلم تمام وقته (ساب‌تیچر حساب نشده)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - sima s - 2013-02-25

با سلام
من ميخوام همراهه خودم كشك خشك ببرم و همين طور ليمو عماني پاك شده . كسي تا حالا تجربه اين دو تا رو داشته؟ دوستانم ميگن كانادا به لبنيات خيلي گير ميده و جريمه شديد داره.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - M.Haghighi - 2013-02-25

(2013-02-25 ساعت 10:04)sima s نوشته:  با سلام
من ميخوام همراهه خودم كشك خشك ببرم و همين طور ليمو عماني پاك شده . كسي تا حالا تجربه اين دو تا رو داشته؟ دوستانم ميگن كانادا به لبنيات خيلي گير ميده و جريمه شديد داره.
با سلام باید خدمتتان عرض کنم که اینجا کشک به سختی پیدا میشه و قیمت بالایی داره اگه میتونید بیارید مشکلی نباید داشته باشه......ولی لیمو عمانی اینجا به راحتی پیدا میشه و احتمالا در فروگاه مشکل داشته باشه و توصیه نمیشه....موفق باشید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - sima s - 2013-02-25

(2013-02-25 ساعت 10:34)M.Haghighi نوشته:  
با سلام باید خدمتتان عرض کنم که اینجا کشک به سختی پیدا میشه و قیمت بالایی داره اگه میتونید بیارید مشکلی نباید داشته باشه......ولی لیمو عمانی اینجا به راحتی پیدا میشه و احتمالا در فروگاه مشکل داشته باشه و توصیه نمیشه....موفق باشید
ليمو عماني تو مغازه هاي ايراني و افغاني ديدم ولي خيلي گرون بود 5 تا دونه 3 $

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - hasti_banoo - 2013-02-25

کشک رو من آوردم هیچ مشکلی نبود ، یعنی اصلا چمدونهام رو باز نکردن که ایراد بگیرن ولی وقتی پرسید خوراکی چی داری براش توضیح دادم. ایرادی نگرفت.

اما لیمو عمانی رو اگر درسته بیارید یا به هر شکلی که هسته داشته باشه ایراد می گیرن. پودر هم نباشه ترجیحا. بهتره فقط پره های لیمو رو بدون پوست و هسته تو کیسه های نایلونی بریزید و بدید خشکبار فروش ها براتون با مارک خودشون پلمب کنند. اکثرا به همین صورت ، آماده برای فروش هم دارند.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - sh_aytak - 2013-02-25

(2013-02-25 ساعت 09:25)j1970 نوشته:  
سوالی راجع به مدرسه بچه ها دارم از دوستانی که اونجا بچه هاشون رو در دبیرستان ثبت نام کردن کسی با مشکل خاصی مواجه نشده و چه شرایطی میخواد و یه شمای کلی از مدرسه بچه ها میخوام بدونم ممنونم
ثبت‌نام در مدارس بسیار سادس. من بعد از گذشت بیش از یکماه از شروع مدارس برای ثبت نام رفتم و بعد از یک ساعت ثبت نام تموم شد. که یه مدرک هم کم داشتم که گفتن بعد از گرفتن واسشون بفرستم.
3. اجاره نامه

نه قرطی بازی ایران رو داره، نه میگه ثبت‌نام نمیکنیم، نه میگه عکس بیار، نه کمک‌های مردمی میخواد.

با سلام
ممنونم دوست عزیز اون ایتم 4 رو من متوجه نشدم نامه از شرکت گاز میشه توضیح بدین و یه سوال دیگه به معدل کاری ندارن منظورم اینه که با معدل بالا مدرسه بهتری ثبت نام میکنن؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - usa lover - 2013-02-25

شاید اگه لیمو عمانی رو به شکلی ببرین که نه پوست داشته باشه نه هسته
بتونین ببرین البته مطمئن نیستم گویا در هر فرودگاهی سلیقه ای عمل میشه یکی از دوستان اینجا گفته بود برای فرودگاه lax پسته و گردو رو در بسته بندی باید ببرین
ولی یکی از دوستان ما که حدود 1 ماه پیش داشت می رفت و زیاذ هم در رفت وآمد هستن در همین فرودگاه گردو می خواست ببره که توی کیسه فریزر بدون بسته بندی برد و من که سئوال کردم گفت اگر با بسته بندی ببرم و نتونن باز کنن و ببینن ایراد می گیرن بدون بسته بندی مشکلی ندارن

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - Seda313 - 2013-02-25

(2013-02-22 ساعت 22:02)سورنا کیانی نوشته:  سلام خدمت همگی مختصری از سفرنامه را خدمتتان عرض می کنم:
ما دو هفته قبل از ورود به آمریکا بهIMMIGRANT ایمیل زدیم تا از تجربه و خدمات آنها در این سفر استفاده کنیم.ما ابتدا بلیط به San Fransico بود وبس از مشورت با IMMIGRANTخصوصا علی آقا بلیط San Fransico به لوس آنجلس را برای ما گرفته وایمیل کردند .ساعت شش بعد ازظهر وارد فرودگاه لس آنجلس شدیم علی آقا آمد دنبالمان از آنجا برای خرید موبایل به فروشگاه رفتیم ظرف نیم ساعت بس از ورود سیم کارت داشتیم.از آنجا به محل اقامتی که گرفته بود رفتیم.فردا صبح یعنی دوشنبه به لطف علی آقا SSN را گرفته وپس از آن برای باز کردن حساب به بانک رفتیم. از آنجا به DMV رفتیم.با تلاش علی آقا چون گواهی نامه ایرانی ترجمه نکرده بودیم.برای دو ماه با کمک علی آقا گواهی نامه گرفتیم .این مختصری از خدمات سفرنامه من تا کنون بوده است .در نهایت کمال تشکر را از علی آقا دارم.

سلام ببخشید این علی آقا کی هستن؟ و میشه بکید این هزینه ها چقدر شد؟ ممنون میشم پاسخ دهید.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - Seda313 - 2013-02-25

سلام به همگی من برای 3 هفته 2 نفر میریم لس آنجلس آیا کسی می تواند برای جای ارزان و مناسب برای این مدت به من پیشنهاد بدهد واقعا ممنوم میشم کمک کنید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - hoseyn - 2013-02-25

(2013-02-25 ساعت 13:04)Seda313 نوشته:  سلام به همگی من برای 3 هفته 2 نفر میریم لس آنجلس آیا کسی می تواند برای جای ارزان و مناسب برای این مدت به من پیشنهاد بدهد واقعا ممنوم میشم کمک کنید
ثا پيام خصوصي براتون مي فرستمWink

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - payan - 2013-02-25

(2013-02-25 ساعت 11:16)sh_aytak نوشته:  
(2013-02-25 ساعت 09:25)j1970 نوشته:  
3. اجاره نامه

با سلام
ممنونم دوست عزیز اون ایتم 4 رو من متوجه نشدم نامه از شرکت گاز میشه توضیح بدین و یه سوال دیگه به معدل کاری ندارن منظورم اینه که با معدل بالا مدرسه بهتری ثبت نام میکنن؟

دوست عزیز موقع ثبت نام اونها علاوه بر اجاره نامه 2 تا فیش می خوان تا احراز سکونت شما رو بیشتر تایید کنه مثل قبض یا همون bill اب - برق- گاز -cox .در رابطه با معدل براشون مهم نیست چون خودشون امتحان تعیین سطح از نظر زبان میگیرن و بر اساس اون و محل سکونت شما مدرسه مشخص میشه .اما نگران نباشید اگه بچه ی شما زرنگ و با هوش باشه بنا به تشخیص معلم وامتحان star test که هر سال بر گزار میشه اگه نمره ی خوب بیاره حتما اون رو توی کلاس های جدا گانه می زارن و با ها شون به صورت جدا گانه و بیشتر کار میشهRolleyes

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - Rhino - 2013-02-26

(2013-02-24 ساعت 15:37)abbas41 نوشته:  
(2013-02-24 ساعت 03:29)mercedeh2011 نوشته:  
(2013-02-23 ساعت 23:08)mohajer13 نوشته:  [quote='abbas41' pid='282456' dateline='1361642186']
[quote='mohajer13' pid='282309' dateline='1361622198']
دوستانی که با هواپیمایی امارات سفر کردند، میشه علاوه بر چمدون یا ساک داخل کابین یک کوله پشتی ( و یا کیف زنونه) و یک لپ تاپ ( البته با کیف خودش) رو داخل هواپیما برد؟ یعنی در واقع 3 تا بار دستی میشه ( ساک + کوله پشتی + کیف لپ تاپ).
[/
سلام. عزیزم شما خجالت نکش کل اسباب اساسیی رو ببر کوچیک میشینم همه جاشن
ممنون از پاسختون دوست مهربون !!!
محض اطلاع عرض می کنم. ساک داخل کابین و یک کوله یا کیف زنونه مجازه و هیچ مشکلی نیست. سوالی از دوستان مطلع دارم که آیا همراه اونا میشه لپ تاپ رو هم برد یا نه. لپ تاپ رو نمیشه داخل چمدون ها گذاشت ولی اگه تو دست بگیریم آیا باید یکی از کیف یا ساک رو حذف کنیم؟
من فکر نمی کنم لب تاپ جز بار و کیف دستی محسوب بشه
من خودم کلی کیف و ... داشتم + لب تاب
البته من لوفت هانزا بودم.
[/quo

سلام. لوفتهانزا خوبه بهتراز امارات و قطریه است کمترگیرمیده خوب بلیطش هم گرونتره شمابرید انشاالله اتفاقی نمیفده خوش بگذره....

با سلام
بنده همین سه شنبه گذشته رسیدم سن فرانسیسکو با امارات و تقریبا همین حجم بار رو داشتم. هیچ مشکلی نبود. فقط چون این هندی ها تمامی باکسهای اور هد رو پر می کنن ممکنه این وسایل رو مهماندار جای دیگه بذاره اینکه حتما اول ساکی که حاوی مدارک مهم و ..... هست رو اول سعی کن بزاری بالا سرت تا با خیال راحت سفر کنی.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - roozbeh33 - 2013-02-26

سفرنامه روزبه
26 فوریه به بعد
روز 1 الی 5
گشت و گذار در امریکا

روزها به سرعت داره میگذره
برای خرید رفتیم والمارت و تارگت . کلی آت و آشغال خریدم که نصفش رو پس دادم. از لباس گرفته تا دارو و اسباب بازی
روهم 400 دلار شد. 200 تاش رو پس دادم. یه لپتاپ با کارت شوهر خالم امروز از امازون سفارش دادم قراره دو روزه برسه امیدوارم تا قبل از جمعه که برگشتمه بیاد. امروز 2 شنبه است. اینجا هرچیزی رو بخوای تا 2 هفته میتونی پس بدی. خیلی ها لباس می خرن میرن مهمونی میپوشن بعد چند روز میان پس میدن!
جالبه.
فکر کنم یه 5 6 کیلویی چاق شدم تو همین 4 روزه. همه غذاها خوشمزه و چربه. رفتیم یه فروشگاه مواد غذایی ایرانی. ... یه بسته حاجی بادومی که 300 گرمم نمیشه هم 7 دلاره! نقل پاکتی 6 دلار. یه بسته نبات زعفرونی کوچیک 5 دلار. نبات بیارید. خلاصه همه سوغاتی های ایرانی گرونه. ...تاکو بل یه غذای فست فود مکزیکیه بد نیست . دو تا همبرگر این & آوت میشه 16 دلار. نوشابه مجانیه میتونی خودتو با نوشابه خفه کنی. گوشت ارزونه .
رفتیم لب بیچ، جاتون خالی دختر و پسر مشغول والیبالن.... خلاصه باحاله. هیشکی سیگار نمیکشه سیگاری تو خیابونا نمی بینی. خیلی ها مشغول دویدن هستند با یه هدفون تو گوششون. رفتیم فروشگاه اپل یه آیپد مینی گرفتم. خیلی شلوغ بود. ملت مثه بنز اپل می خرن. داره خوش میگذره. جای همتون خالیه.

اینجا کار و خونت ردیف باشه خیلی خوبه. دل آدم برا ایران تنگ نمیشه. البته من که جمعه بر میگردم شاید یکی دو ماه بمونم تنگ شه. فعلا که نشده. هروخ شد خبر میدم. با اسکایپ با خونه در تماسم. تو خیابون به کسی نگاه کنی بهت سلام می کنه نگاه نکنی کاریت ندارن. خیلی مردم خوبین امریکایی ها خیلی هم حرف میزنن. راحت میشه باهاشون گرم گرفت مثه ایرانی ها نیستن که خیلی هاشون انگار از دماغ فیل افتادن. دوست دارم اینجارو. دمش گرم کریستف کلمب. حالی داده به جامعه بشری