مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reasonable - 2015-03-01

(2015-02-27 ساعت 01:51)Abamos نوشته:  سلام دوستان كسى ميتونه به من كمك كنه من اداره سوشال كه رفتم گفتند سه هفته ديگه بايد برم براى تقاضا؟ كسى تا حالا به اين مشكل برخورد كرده چه كار كنم؟

به منم همینو گفتن و ولی شما زودتر برید سر بزنید؛ هر چندروز یه بار برید اداره و پیگیر کارتون بشید حتما؛ اینجا باید کارای اداری رو پیگیری کرد وگرنه کارتون به تاخیر میفته؛ چون اینو تجربه کردم بهتون دارم میگم که اشتباه منو نکنید؛

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - alirangh - 2015-03-01

(2015-02-27 ساعت 00:25)Vandadi نوشته:  با سلام
از دوستان کسی هست دنبال همخونه و یا جایی برای اجاره سراغ داشته باشه در کالیفرنیا در لوس انجلس یا اروان ؟؟خیلی خوشحال می شم اگر کسی مایل باشه برای هم خانه شدن و یا کار کردن ویا کالج با هم اقدام کنیم.

(2015-02-27 ساعت 04:17)farshad varaste نوشته:  
(2015-02-27 ساعت 03:30)Abamos نوشته:  
(2015-02-27 ساعت 03:02)farshad varaste نوشته:  این مشکل نیست عزیزم روال طبیعیشه

(2015-02-27 ساعت 01:51)Abamos نوشته:  سلام دوستان كسى ميتونه به من كمك كنه من اداره سوشال كه رفتم گفتند سه هفته ديگه بايد برم براى تقاضا؟ كسى تا حالا به اين مشكل برخورد كرده چه كار كنم؟
این مشکل نیست عزیزم روال طبیعیشه

آخه همينجا خوندم كه بچه ها ميگفتند روز بعد از ورودمون رفتيم اداره سوشال فرم پر كرديم دوسه هفته بعد هم ssn اومد ولى من فرمى پر نكردم هيچ تازه ميگه برو سه هفته ديگه بيا منم دو هفته ديگه هم دارم برميگردم نميدونم چه كار كنم، ميشه راهنمايي بكنيد، ممنونم
ممکنه بعضیا اینطور که شما میگی گرفته باشن ولی اکثر کساییکه من دیدم طبق گفته کارمند سوشال سیکوریتی بعداز سه هفته اگه نیومده مراجعه کردن. من خودم بعد از دو روز رفتم گفتن برو سه هفته دیگه اگه کارتت نیومد بیا فرم پر کن، البته در موارد خاص مثل خود من که خیلی خاصم Tongue سه ماه هم ممکنه طول بکشه

برای من هم همین اتفاق افتاد. رفتم گفت 3 هفته دیگه بیا. بعد 4 هفته رفتم فرم پر کردم هفته بعدش اومد. نگران نباش

(2015-02-27 ساعت 06:17)Farshid1976 نوشته:  سلام دوستان

كسي اطلاع داره كه وقتي پروسه صدور گرين كارت به optimized ميرسه ، معمولا چند روز بعدش گرين كارت به دستمون ميرسه ؟

واسه من 3 روز بعد اومد.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - arya25 - 2015-03-01

دوستان من همسرم برنده هست ایا امکانش هست که در اولین سفر من به تنهایی بدون ایشون برم امریکا ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - HERMES7 - 2015-03-01

خیر حتما اول نفر برنده باید وارد بشه
همسرتون میتونه خودش تنهایی وارد بشه ولی سری اول شما حتما باید با ایشون باشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-03-01

(2015-02-27 ساعت 06:17)Farshid1976 نوشته:  سلام دوستان

كسي اطلاع داره كه وقتي پروسه صدور گرين كارت به optimized ميرسه ، معمولا چند روز بعدش گرين كارت به دستمون ميرسه ؟

اگه تغییر ادرس نداشته باشید حداکثر تا 2 هفته بعدش میاد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - zar_arian - 2015-03-02

دوستان سلام 45 روز از ورودمون گذشته وقتی وارد سایت https://egov.uscis.gov/casestatus/mycasestatus.do می شوم و Receipt ID: IOE خودم را می زنم میگه گرین کارتت به ادزسی که دادس ارسال شده و این هم کد پیگیری از سایت اداره پست که در ست میگه ارسال شده خونه دوستم !!!!!
ولی وقتی Receipt ID: IOE5 همسرم را میزنم پیغام اش مثل پیغام من نیست . ایا باید گرین کارت هر کدام ما جدا جدا ارسال می شود یا احتمال دارد در همان بسته پستی که برای من ارسال شده کارت همسرم هم باشد چون رفیق ام خونه اشون نیست دقیقا نمی دونم کارت هر دوتامون توش هست یا نه
این هم پیغام من :
On February 28, 2015, the Post Office delivered your new card for Receipt Number IOE, to the address that you gave us. The tracking number assigned is 920559. You can use your tracking number at www.USPS.com in the Quick Tools Tracking section. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

ولی برای همسرم پیغام اش اینه :

On February 18, 2015, we accepted your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number IOE5, and mailed you a notice describing how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your receipt notice by March 20, 2015, please call Customer Service at 1-800-375-5283. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza.aa - 2015-03-02

(2015-03-01 ساعت 13:49)رضا2015 نوشته:  خیر حتما اول نفر برنده باید وارد بشه
همسرتون میتونه خودش تنهایی وارد بشه ولی سری اول شما حتما باید با ایشون باشید

حرف آقا رضا کاملا درسته ، من این رو از زبون یکی از کارمندای ایرانی سفارت که داشت به یه خانم که کیس اصلی بود کیگفت شنیدم :
تمام افراد خانواده شما باید یا همراه یا بعد از شما وارد خاک امریکا بشن و هیچ یک از افراد زیر مجموعه شما نمیتونه قبل از شما وارد خاک امریکا بشه ،فقط همراه یا بعد از شما.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2015-03-02

گرين كارت ها الزاماً در يه تاريخ پست نميشن، مال ما هم با هم نرسيد.فعلاً نگران نباش.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - KIMIA2005 - 2015-03-02

(2015-02-26 ساعت 22:17)tenese نوشته:  سلام . ممکنه راهنمایی کنید فرم های Tax return رو چه طور باید پر کرد و آیا مهاجر سرا forum در این باره داره؟

میتونید از turbotax.com استفاده کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - قصه گو - 2015-03-02

الان داشتم كليرنس ٢٠١٤ رو مي خوندم. از كجا به كجا رسيديم.همون روزها هم مي گفتم هيچ چيزي قابل پيش بيني نيست. شايد رفتيم و نشد!!
اما با همه ي مشكلاتي كه برام پيش اومده باز هم تلاش مي كنم اين شانس تغيير مثبت رو از خودمون نگيرم. البته اميدوارم واقعاً مثبت باشه!! يهو ديديد آنچنان همه چي بهم ريخت كه از ايران پست گذاشتم!! هيچ چيزي قابل پيش بيني نيست ، اما من كوتاه نميام مگر آنجايي كه.....ديگه واقعاً بايد كوتاه بيام!!
شرايط من شبيه بازماندگان از لاتاري شده......راستي آيا پشيمون شديد از اومدن؟ واسه من سخته اما پشيمون نيستم ، اينم يه بخش از زندگيمه كه بايد تجربه اش مي كردم . فقط اميدوارم پام گرون در نياد!

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - zar_arian - 2015-03-02

(2015-03-02 ساعت 02:22)قصه گو نوشته:  گرين كارت ها الزاماً در يه تاريخ پست نميشن، مال ما هم با هم نرسيد.فعلاً نگران نباش.

ببخشید این پیغام دقیقا چی میگه اخه من در برخی فورم های خارجی خوندم نوشته یعنی فعلا بلاک شده یعنی LockBox

Case Accepted By The USCIS Lockbox

On February 18, 2015, we accepted your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number IOE6, and mailed you a notice describing how we will process your case. Please follow the instructions in the notice.

دوستان كسي اطلاعات خاصي نداره[/align]

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Vahid2014 - 2015-03-02

(2015-03-02 ساعت 09:56)KIMIA2005 نوشته:  
(2015-02-26 ساعت 22:17)tenese نوشته:  سلام . ممکنه راهنمایی کنید فرم های Tax return رو چه طور باید پر کرد و آیا مهاجر سرا forum در این باره داره؟

میتونید از turbotax.com استفاده کنید

Tax خريد ماشين و وسائل ديگه را ميشه گرفت يا يه مبلغ كلي ميشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - bahreini.ehsan - 2015-03-02

سلام دوستان.
من یه بلیط میخوام بگیرم که 3.5 ساعت توی نیویورک توقف داره.
آیا برای کارای مهاجرتی کافی هست یا خیر.
باتشکر