مهاجرسرا
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا (/thread-101.html)

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Carrot - 2013-05-26

(2013-05-25 ساعت 20:59)Hediyeh نوشته:  
(2013-05-25 ساعت 16:52)Carrot نوشته:  بچه هایی که الان لوس آنجلس هستند سوال دارم
سوال اولم اینه که شنیدم لوس آنجلس هر روز بارونیه یعنی هر روز باران میباره / این درسته یا نه؟؟؟
سوال دوم اینه که هوا کلا چجوریه اونجا؟ منظورم اینه که اینقدر گرمه که نتونیم تو خیابون راه بریم و عرق میکنیم؟؟؟
دوست عزیز لوس آنجلس کلا به اینکه هوای مشخصی نداره معروفه به " کریزی ودر" ! در طول یک هفته شما همه مدل هوایی رو اینجا تجربه میکنید ممکنه یکروز به حدی گرم بشه که همه با تاپ بیان بیرون ولی روز بعد به حدی سرد که حتما باید کاپشن پوشید! ولی اینکه میفرمایید هر روز بارونیه نه اصلا به این صورت نیست! ولی هوای شرجی داره و خصوصا در تابستون میزان تعرق خیلی بالاست به خصوص برای کسانی که از محیط خشک میان واقعا اوایلش وحشتناکه! ولی به مرور زمان به این هوا عادت میکنید.

گفتید اوایل وحشتناکه منو ترسوندی / پس فقط به لوس آنجلس زوم نکنم / شهر های دیگه رو هم تحقیق کنم بهتره مثل نیویورک / من عاشق لوس آنجلس هستم ولی هوا هم برام خیلی مهمه

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - mechanicalengineer - 2013-05-26

(2013-05-23 ساعت 20:05)nicole.gemini نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 10:53)mgolchin13 نوشته:  دوستان کسی میدونه خیابان devonshire توی منطقه ولی چه جور محله ایه؟ از نظر امنیت و غیره.
یک سوال دیگه هم این که cashio streetتوی لس انجلس چه جور محله ایه؟ البته این ها رو برای سکونت موقت میخوام.

cashio street در قلب منطقه یهودی نشین لوس آنجلس است. محله امنی است. کمی شلوغه.. در محدوده وست لوس آنجلس است....
سلام
محله مسلمئن نشینم داره یا خیر ؟ کجای لس آنجلسه و چطورجایی از نظر زندگی و همه چی

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - Hediyeh - 2013-05-26

(2013-05-26 ساعت 11:42)Carrot نوشته:  
(2013-05-25 ساعت 20:59)Hediyeh نوشته:  [quote='Carrot' pid='345649' dateline='1369484522']

گفتید اوایل وحشتناکه منو ترسوندی / پس فقط به لوس آنجلس زوم نکنم / شهر های دیگه رو هم تحقیق کنم بهتره مثل نیویورک / من عاشق لوس آنجلس هستم ولی هوا هم برام خیلی مهمه
دوست عزیز منظورم از لحاظ شرجی بودنشه اونهم اگر ورودتون تابستون باشه که هوای اینجا خیلی گرمه ولی در کل اصلا قابل مقایسه با هوای نیویورک نیست! کسانی که از نیویورک میان لوس آنجلس واقعا حسرت هوای اینجا رو میخورن! زمستونهای نیویورک برای ما اصلا قابل تحمل نیست.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2013-05-26

(2013-05-26 ساعت 15:07)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 10:53)mgolchin13 نوشته:  دوستان کسی میدونه خیابان devonshire توی منطقه ولی چه جور محله ایه؟ از نظر امنیت و غیره.
یک سوال دیگه هم این که cashio streetتوی لس انجلس چه جور محله ایه؟ البته این ها رو برای سکونت موقت میخوام.

cashio street در قلب منطقه یهودی نشین لوس آنجلس است. محله امنی است. کمی شلوغه.. در محدوده وست لوس آنجلس است....
سلام

سلام ما توی منطقه نسبتا یهودی نشین زندگی می کنیم وباید بگم که پاکترین انسانهایی که تابحال دیدم همین همسایه های یهودی ما هستن.. توی هر قوم و دینی خوب و بد هست . دین مهم نیست انسان بودن و پاک بودن مهمه .. با ارزوی موفقیت برای شما.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - atin90_v2 - 2013-05-30

سلام به همه مهاجر سرایی های عزیز
دوستان من یه سوال دارم ما شهریور عازم وگاس هستیم ولی ظاهرا پرواز مستقیم برای اونجا شرایط سختی داره میخواستم بدونم بهترین پرواز برای لس انجلس که هم مناسب باشه هم توقف زیاد نداشته باشه کدوم ایرلاین هست؟
کسی میتونه راهنمایی کنه ممنونمSad

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - gbtm - 2013-05-31

در ناحیه LA Metropolitan کدوم شهرها برای کار و زندگی مناسب هستند؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - soror faridi - 2013-05-31

سلام بهتون تبریک میگم منم مشکل شما رو دارم اما اگه راهی پیدا کردی بمنم ایمیل بده اینم ایمیلمه aradgiyan@yahoo.com

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - taba60 - 2013-06-02

(2013-05-27 ساعت 01:31)saint نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 23:34)ali234 نوشته:  

سلام

سلام ما توی منطقه نسبتا یهودی نشین زندگی می کنیم وباید بگم که پاکترین انسانهایی که تابحال دیدم همین همسایه های یهودی ما هستن.. توی هر قوم و دینی خوب و بد هست . دین مهم نیست انسان بودن و پاک بودن مهمه .. با ارزوی موفقیت برای شما.

این محله یهودی نشین از محله های امن ، فارسی زبان و در مجموع خوب لس آنجلس هست و با بورلی هیلز 5 دقیقه پیاده روی راه داره و فروشگاه های متعدد و خوب هم در نزدیکیش زیاد داره از جمله ایرانی و آمریکایی و به نظرم برای سکونت موقتی جای مناسبی میتونه باشه.

در رابطه با ولی باید عرض کنم که جای ساکت و آرومی هست اما هوای خشک و گرم ترش از لس آنجلس باعث می شه تا من به شخصه حاضر نباشم اونجا زندگی کنم.

به نظر من با توجه به مزایای بهتر حمل و نقل عمومی لس آنجلس Big Blue Bus و تمرکز جمعیتش نسبت به ولی برای کسی که تازه میاد بهتره جایی باشه که حمل و نقل عمومی بهتری داشته باشه.

قیمت خونه اونجایی که هستید برای ۲نفرو نصفی چنده ۲سالشه پسرم ?یعنی‌ خونهٔ یک خوابه چنده ماهی‌؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - mechanicalengineer - 2013-06-08

(2013-06-02 ساعت 03:18)taba60 نوشته:  
(2013-05-27 ساعت 01:31)saint نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 23:34)ali234 نوشته:  
(2013-05-23 ساعت 20:05)nicole.gemini نوشته:  cashio street در قلب منطقه یهودی نشین لوس آنجلس است. محله امنی است. کمی شلوغه.. در محدوده وست لوس آنجلس است....
سلام

این محله یهودی نشین از محله های امن ، فارسی زبان و در مجموع خوب لس آنجلس هست و با بورلی هیلز 5 دقیقه پیاده روی راه داره و فروشگاه های متعدد و خوب هم در نزدیکیش زیاد داره از جمله ایرانی و آمریکایی و به نظرم برای سکونت موقتی جای مناسبی میتونه باشه.

در رابطه با ولی باید عرض کنم که جای ساکت و آرومی هست اما هوای خشک و گرم ترش از لس آنجلس باعث می شه تا من به شخصه حاضر نباشم اونجا زندگی کنم.

به نظر من با توجه به مزایای بهتر حمل و نقل عمومی لس آنجلس Big Blue Bus و تمرکز جمعیتش نسبت به ولی برای کسی که تازه میاد بهتره جایی باشه که حمل و نقل عمومی بهتری داشته باشه.

قیمت خونه اونجایی که هستید برای ۲نفرو نصفی چنده ۲سالشه پسرم ?یعنی‌ خونهٔ یک خوابه چنده ماهی‌؟
بنظرتون برای کسی که تازه میخواد بیاد لس آنجلس کدوم قسمتش مناسبه ؟
هزینه اقامت و هتل در ابتدای ورود و امنیت برام مهمه!!

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - imanbaraty - 2013-06-08

سلام به همگی
میخواستم بدونم چه راههایی برای انتقال پول (حدود 400،000 $) از ایران به امریکا وجود داره و بنظرتون بهترین راه چیه؟

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - مسافر تنها - 2013-06-09

با سلام
1- من الان در ايران در توليد مواد غذايي فعاليت مي كنم ( يعني كارخانه مواد غذايي دارم ) من ميخوام از اقدامي كه دارم ميكنم براي مهاجرت و از وضعيت سرمايه گزاري در اونجا مطمئن بشم چون مسير من لاتاري گرين كارت نيست و از طريق سرمايه گزاري ميام آمريكا و از آنجاكه ضريب ريسك مهاجرت من بالاتره يعني ممكنه اگه خوب مطالعه نكنم زمين بخورم بنابراين يه مدتي هست كه بدجوري نگران شده ام و نگراني من هم اينه كه اينجا همه چي رو بفروشم و بيام اونجا و خداي ناكرده كل سرمايه و زندگي خوبي كه اينجا دارم رو از دست بدم و يا احيانا فضاي آمريكا مثل ايران براي كسب و كار من راحت نباشه
مي خواستم بدونم وضعيت توليد و ادامه فعاليت من در اونجا به چه صورت خواهد بود آيا اونجا ( يعني كاليفرنيا و بويژه لس آنجلس صنعتي هست يا بيشتر خدمات اونجا متمركز شده ) و آيا مي تونم همون شغلم رو ادامه بدم (يعني سرمايه گزاري در بخش توليد مواد غذايي ) و اميدي به پيشرفت داشته باشم يا سخته تو اين زمينه كار كردن؟
2- همسر من هم در زمينه طراحي و توليد لباس زنانه فعاليت دارند و مي خواستم از بيزنس توليد پوشاك در اونجا و وضعيت اين نوع كسب و كار هم اگه ممكنه يه سري اطلاعات بگيرم
با سپاس

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - sadeghi897 - 2013-06-10

دوستان لس آنجلس نشین، هر کسی برای 4-5 روز حداکثر مهمون بد اخلاق می خواد ، یک خبری به من بده
با تچکر
دی

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - aarman - 2013-06-13

دوستان گرامی‌؛

وضعیت آب و هوا در لوس آنجلس رو در سایت‌های مختلف و همین تاپیک دنبال کردم ولی‌ ضدّ و نقیض بود! آیا لوس آنجلس گرمسیره؟ شرجی هست؟ شهرهای اطرافش چطور؟ آیا شهر خوبی نزدیک لوس آنجلس هست که گرم و شرجی نباشه؟

با سپاس فراوان

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - ali234 - 2013-06-17

(2013-06-13 ساعت 02:59)aarman نوشته:  دوستان گرامی‌؛

وضعیت آب و هوا در لوس آنجلس رو در سایت‌های مختلف و همین تاپیک دنبال کردم ولی‌ ضدّ و نقیض بود! آیا لوس آنجلس گرمسیره؟ شرجی هست؟ شهرهای اطرافش چطور؟ آیا شهر خوبی نزدیک لوس آنجلس هست که گرم و شرجی نباشه؟

با سپاس فراوان

اینجا هوا خیلی متغیره! اصلا روی گوگل و اینترنت نمیشه حساب کرد.

هوا صبح زود تا ساعت 10 که آفتاب دربیاد خنکه و غروب هم همینطور و ممکنه یه سوییشرت لازم باشه که همراهتون باشه حتی توی این فصل که باید گرم باشه!
ساعت هایی که افتاب هست و ظهر خیلی خیلی گرم میشه. اینجایی که ما هستیم ( ولی) زیاد شرجی نیست ولی سمت سانتامونیکا و .. دریا بری یه کم شرجی میشه ولی زیاد نیست.

RE: زندگی و کار در لس آنجلس - mechanicalengineer - 2013-06-17

(2013-06-17 ساعت 00:08)ali234 نوشته:  
(2013-06-13 ساعت 02:59)aarman نوشته:  دوستان گرامی‌؛

با سپاس فراوان

اینجا هوا خیلی متغیره! اصلا روی گوگل و اینترنت نمیشه حساب کرد.

هوا صبح زود تا ساعت 10 که آفتاب دربیاد خنکه و غروب هم همینطور و ممکنه یه سوییشرت لازم باشه که همراهتون باشه حتی توی این فصل که باید گرم باشه!
ساعت هایی که افتاب هست و ظهر خیلی خیلی گرم میشه. اینجایی که ما هستیم ( ولی) زیاد شرجی نیست ولی سمت سانتامونیکا و .. دریا بری یه کم شرجی میشه ولی زیاد نیست.
سلام
شما که اونجا زندگی میکنید یه سوال دارم :
من میخوام بیام ال ای ولی نمیدونم کدوم سمتش برم سانتامونیکا ووست وود یا ... چون برام مهمه یه منطقه ای باشم که دسترسی هم داشته باشه چون برای کارم باید برم مصاحبه و رفت و آمد و دسترسیش برام مهمه ! میشه یه توضیحی در مورد منطقه های مناسب ال ای واینکه کجاش صنعتی و کجاش حمل ونقل عمومی مثه مترو و باس هست و.. ... بدید ؟؟؟