مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - armanbala - 2012-04-20

(2012-04-20 ساعت 08:49)M.Haghighi نوشته:  با سلام خدمت دوستان باید عرض کنم قیمت دلار درصرافی های شهرستان دیروز 1815 تومان است که خیلی امیدوارم در خرداد (دور بعدی مذاکرات) کاهش داشته باشه. من که می خوام تا اون موقع صبر کنم.
من به شما پيشنهاد ميكنم اينكارو نكنيد اگه اونوري باشه بسيار ناراحت كننده خواهد بود
پيشنهاد ميكنم حداقل نصفشو الان بخريد نصفشو اون زمان كه چه گرون و چه ارزون بشه تقسيم شود

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - storagemeter - 2012-04-20

سلام جانم، میتونی این کارو کنی ولی حتماً یک مقدار الان بخر که اگه خرداد اوضاع بهم ریخت کمتر ضرر کنی. اگر هم که اوضاع بهتر شد چون همه پولتو تبدیل نکردی زیاد ناراحتی نداره. به این میگن سیاست برد-برد.

(2012-04-20 ساعت 08:49)M.Haghighi نوشته:  با سلام خدمت دوستان باید عرض کنم قیمت دلار درصرافی های شهرستان دیروز 1815 تومان است که خیلی امیدوارم در خرداد (دور بعدی مذاکرات) کاهش داشته باشه. من که می خوام تا اون موقع صبر کنم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-20

(2012-04-20 ساعت 10:14)storagemeter نوشته:  سلام جانم، میتونی این کارو کنی ولی حتماً یک مقدار الان بخر که اگه خرداد اوضاع بهم ریخت کمتر ضرر کنی. اگر هم که اوضاع بهتر شد چون همه پولتو تبدیل نکردی زیاد ناراحتی نداره. به این میگن سیاست برد-برد.

با سلام من هم تاحدود زیادی همین کار رو کردم مقداری خریدم وبقیه رو هم گذاشتم برای شرایط بعدی یادم میاد قبل از عید با خواهش و چونه دلار رو به 1890 تومان خریدم و یکی به اصطلاح از دوستان هم در آمریکا طلب 2000 تومان برای هر دلار رو از من داشت که خوشبختانه نخریدم . بهر حال دوستان این بحث دلار و قیمت فعلی آن عجب مشکلی برای ما 2012 ها شده.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - mehdi3261 - 2012-04-21

بچه ها ما رسیدیم هیوستون . البته از پورت نیویورک وارد شدیم . سفر نامه رو بعد از یه استراحت کافی مینویسم . فقط این رو بگم که کل کارهای ورود ما نیم ساعت طول کشید.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - leilit - 2012-04-21

(2012-04-21 ساعت 05:34)mehdi3261 نوشته:  بچه ها ما رسیدیم هیوستون . البته از پورت نیویورک وارد شدیم . سفر نامه رو بعد از یه استراحت کافی مینویسم . فقط این رو بگم که کل کارهای ورود ما نیم ساعت طول کشید.

دوست خوبم بی صبرانه منتظر سفرنامه تون هستیم. آخه ما هم تیر ماه عازم هیوستن هستیم( البته با قطر) و میتونیم از تجربیات شما استفاده کنیم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-21

(2012-04-21 ساعت 05:34)mehdi3261 نوشته:  بچه ها ما رسیدیم هیوستون . البته از پورت نیویورک وارد شدیم . سفر نامه رو بعد از یه استراحت کافی مینویسم . فقط این رو بگم که کل کارهای ورود ما نیم ساعت طول کشید.
با سلام دوست عزیز ضمن تبریک به جنابعالی خواهش میکنم در زمینه انتقال ارز از ایران هم برای ما بنویس در ضمن انشاله ما هم در ابتدای تیر به تگزاس خواهیم آمد.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - shervn - 2012-04-21

(2012-04-21 ساعت 11:59)leilit نوشته:  

دوست خوبم بی صبرانه منتظر سفرنامه تون هستیم. آخه ما هم تیر ماه عازم هیوستن هستیم( البته با قطر) و میتونیم از تجربیات شما استفاده کنیم.

سلام
دوست عزیز منم بلافاصله بعد از دریافت ویزا عازم هیوستون میشم....حتما تجربیاتت از اونجا خیلی میتونه به منم کمک کنه!
ممنون

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - n.torabi65 - 2012-04-21

(2012-04-21 ساعت 15:03)shervn نوشته:  
(2012-04-21 ساعت 11:59)leilit نوشته:  

سلام
دوست عزیز منم بلافاصله بعد از دریافت ویزا عازم هیوستون میشم....حتما تجربیاتت از اونجا خیلی میتونه به منم کمک کنه!
ممنون

سلام
دوست عزیز با پرواز قطر تا نیویورک چقد هزینه تون شد از نیویورک به هیوستون چقد؟
موفق باشید
لطفا میشه ما رو راهنمایی کنید مکانهای خوب هیوستن که امنیت بالایی دارن کجاها هستند؟متشکرم
موفق باشید

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - adambarfi - 2012-04-22

آقا مهدي سلام خسته نباشيد.
خدا رو شكر كه همه چيز تا الان خوب بود.ما منتظر خبرهاي تكميلي شما هستيم.

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-22

با سلام قابل توجه اینکه امروز قیمت دلار کاهش داشته و به 1788 تومان رسیده.....

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - roghiyeh - 2012-04-22

(2012-04-22 ساعت 13:02)M.Haghighi نوشته:  با سلام قابل توجه اینکه امروز قیمت دلار کاهش داشته و به 1788 تومان رسیده.....
بخاطر اینه که امروز بازار جهانی تعطیله و کسی نمیتونه دقیقا بگه که ارزش دلار چقدره و فرصت خوبیه برای بازی با قیمت و تشویش اذهان عمومی.من مطمئنم که هیچ صرافی ای با این قیمت نمیفروشه.فردا بدون شک قیمت میره بالا.میگی نه نگاه کن!!!!!

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - oktay - 2012-04-23

سلام
دوستان ، ما هم به سلامتی رسیدیم. سعی میکنم به زودی سفرنامه دوم رو بنویسم. اما به اندازه کافی مشکل داریم. چند تا سوال از دوستانی که اومدن دارن.

توی فرودگاه یادمون رفت تغییر آدرس بدیم ! و چند روز بعد از اینکه اومدیم فرم AR-11 رو پر کردم برای هر یک از اعضا ، اما متاسفانه شماره آپارتمان رو یادم رفت بنویسم. اینجا هم مثل یه کاروانسرا میمونه ، نزدیک 100 تا خونه توی یک محوطه بزرک ! نمیدونم دوباره فرم هارو پر کنم ( ایرادی نداره؟ ) یا نه ! دسترسی به اداره مهاجرت هم نداریم !

چند روز پیش فرم های I-94 سفید رنگ رو توی کیف دیدم. به پدرم ظاهرا گفتن که نیازی نیست ! اما میخوام بدونم اگر یادمون رفته باشه تحویل بدیم ، چه اتفاقی میوفته؟ کسی هست که نداده باشه؟ ما سوشیال رو گرفتیم. چند روز پیش.

با تشکر از همه

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - gol1 - 2012-04-23

آيا درست است كه قبل از كليرنس شدن بليط بگيرم ؟
ضمناً بعد از كليرنس شدن ويزا تا چقدر اعتبار دارد؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - nahid.t - 2012-04-23

[quote='oktay' pid='163368' dateline='1335142771']
سلام
چند روز پیش فرم های I-94 سفید رنگ رو توی کیف دیدم. به پدرم ظاهرا گفتن که نیازی نیست ! اما میخوام بدونم اگر یادمون رفته باشه تحویل بدیم ، چه اتفاقی میوفته؟ کسی هست که نداده باشه؟ ما سوشیال رو گرفتیم. چند روز پیش.

فرم I-94 براي سوشیال هست كه براي شما اومده تازه اگر هم نميومد شما نياز نداشتيد براي ويزاي توريستي هستش

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و .. - M.Haghighi - 2012-04-23

(2012-04-22 ساعت 14:44)roghiyeh نوشته:  
(2012-04-22 ساعت 13:02)M.Haghighi نوشته:  با سلام قابل توجه اینکه امروز قیمت دلار کاهش داشته و به 1788 تومان رسیده.....
بخاطر اینه که امروز بازار جهانی تعطیله و کسی نمیتونه دقیقا بگه که ارزش دلار چقدره و فرصت خوبیه برای بازی با قیمت و تشویش اذهان عمومی.من مطمئنم که هیچ صرافی ای با این قیمت نمیفروشه.فردا بدون شک قیمت میره بالا.میگی نه نگاه کن!!!!!
با سلام
دوستان عزیز من امروز دلار رو به قیمت 1785 از شهرستان خریدم بنابرین خبر دیروزی من درست بوده انشاله در سوم خرداد وضعیت از این هم بهتر میشه.....