مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-04-22

در زمان قديم كه حمام هاي چهل ستون چهل پنجره بودو دلاكها تمام علوم را دارا بودند و معمولا مورد مشورت همه ي شخصيت ها قرار مي گرفتند، چون در يك حالتي مشتري در اختيار دلاك واقع ميشد كه كاملا تسليم او بود،مدت حمام هم معمولا طولاني بود،بنابراين درد دلها و اسرار مشتري در ضمني كه دلاك مشغول كيسه كشيدن او بودباز ميشد.يكروز يك مشتري در حاليكه زير دست دلاك بود ،با او درد دل مي كرد و مي گفت:

"مدتي است كمرم درد مي كند و شبها نمي توانم بخوابم،هر دوايي هم كه خورده ام نتيجه اي نداره ..."

دلاك گفت:"اتفاقا دواي اين خيلي ساده است شما يك سير خاكشير بگيريد و شب در آب نم كنيد و بگذاريد تا صبح خيس بخورد،بعد صبح ناشتا ميل كنيد،همين!مشتري هم اظهار تشكر كرد.

پس از مدتي باز مشتري گفت :"نمي دانم علامت پيري است! چشمم كم نور شده.دكتر مي گويد بايد عينك بزني و عينك زدن هم براي من قابل تحمل نيست.نمي دانم چه بكنم،چشمم به خط قرآن نمي گيرد.دلاك بيدرنگ حرف او را مي برد و مي گويد :اتفاقا امتحان شده،شما يك سير خاكشير بگيريد،شب نم مي كنيد،ناشتا پيش از صبحانه ميل مي فرمائيد،سه شب اين كار را بكنيد افاقه مي شود.

باز مدتي مي گذرد و مشتري چند تا مرض ديگرش را مي گويد دلاك باز هم همين خاكشير را تجويز مي كند.در آخر مشتري براي اينكه مسير حرف را عوض كند مي گويد:"زندگي خيلي عوض شده،با همين حقوق و با همين درآمد چند سال پيش من يك زندگي مرفهي داشتم حالادرآمدهايي هم بر حقوقم اضافه شده باز هم هشتم گرو نهم است،به طوري كه از چشم طلبكارها اصلا از خانه نمي توانم بيرون بيايم!" دلاك مي گويد:"يك سير خاكشير شما نم مي كنيد و..." مشتري اعتراض مي كند كه اين چه جور دوايي است كه هم بدرد كمر ميخورد هم بدرد چشم ميخورد و هم بدرد قرض؟؟!!

دلاك توضيح ميدهد كه سي سال تمام من هر شب يك سير خاكشير نم مي كنم،صبح ناشتا مي خورم و تا حالا هيچ بدي از آن نديده ام!

RE: زندگی در لاس وگاس - asher - 2014-04-23

یامی جان ممنون بابت راهنماییتون .تو فلوریدا فکر کنم که اسپانیولی بیشتر از انگلیسی بکار بیاد Wink امیدوارم لاس وگاس اینجوری نباشه . در ضمن برو بچ لاس وگاسی ببخشید من سوالام در زمینه های مختلف و بدون ارتباط بهم هستش ولی میخام از کنار هم گذاشتنشون به یک جمع بندی کلی از شرایط کارو مسکن و تحصیل و....... در لاس وگاس برسم .ممنون بابت جواباتون
تو نیکی میکن و در دجله انداز
که ایزد در نوادا ات دهت بازWink

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-04-23

دوست عزیز سوالهای شما بی ربط نیست مهم پاسخ این سوالهاست آمریکا یک کشوربزرگ با ایالتها وشهرهای بسیارزیاد قوانین متفاوت ازیک ایالت به ایالت دیگه. من همیشه این نکته رونوشتم تجربه ای که درایالت وشهردیگه ای وجودداره نمیشه به ایالت وشهردیگه تسری دادیعنی شما اگررفتی دریک ایالت ودیدی که دراونجا ویک شهری مردم بستنی روباکفگیرمیخورن یا آب ج وروتو تنگ قلیان شاه عباسی نوش میکنند(نمونه دوم خودم اینجادیدم) یا فایننشیال گرفتی یا لون یا خونه اجاره کردی یا کلا یک تجربه منحصربه فردی ازاون منطقه جغرافیایی داشتی نمیشه گفت همون شرایط مثلا دراوهایوهم جریان داره ممکنه شما بری اونجا اصلا به شما فایننشیالی تعلق نگیره یا لون پرداخت نشه یا اصلا بدون کردیت به شما آپارتمانی اجاره داده نشه .این نکته رودرنظرداشته باش اینجا یک مملکتی هست دست مهاجرین سفیدوسیاه وسرخ پوست لاتین همه نوع انسان شما نمیتونی ونخواهی تونست زندگیتو ومحل اقامت خودتو طوری تنظیم کنی که با این نژادهابرخوردی نداشته باشیدریک کلام وخلاصه میتونم به شما بگم اینجا شهری است برای مهاجرینی که دوست وآشنایی دراین کشورندارندوحداقل منابع مالی به همراه دارند وترجیح میدن که باحداقل زندگی خودشون آغازکنند .وترس وواهمه ودلهره ای هم ازداشتن یک شغل غیرمرتبط با تخصص سابق برای جبران هزینه های گزاف زندگی درماههای ابتدایی ندارند.ودرضمن اهل تلاش وپشتکاروتحصیل وپذیرش راحت دریک کالج ویا دانشگاه هستند.ازگرما طبیعت درتابستان وبادهای سردزمستان هم دلهره ای به خودشان راه نمیدن .واززندگی درهیاهو وشادی دیگرمردمان که برای تفریح به اینجا اومدند لذت میبرن.یک نکته ای روهم بگم اینجا کاستومرسرویس حرف اول درهمه حرفه های ساده ومهم میزنه شما اگردریک پمپ بنزین استخدام بشید وباک ماشین افرادپرکنید اولین چیزی که به شما آموزش داده میشه نحوه برخورد با مشتری است تجربه ای که من خودم درمدتی که دردوره هتل شرکت کردم دیدم.

(2014-04-23 ساعت 02:31)elima1980 نوشته:  دوست عزیز سوالهای شما بی ربط نیست مهم پاسخ این سوالهاست آمریکا یک کشوربزرگ با ایالتها وشهرهای بسیارزیاد قوانین متفاوت ازیک ایالت به ایالت دیگه. من همیشه این نکته رونوشتم تجربه ای که درایالت وشهردیگه ای وجودداره نمیشه به ایالت وشهردیگه تسری دادیعنی شما اگررفتی دریک ایالت ودیدی که دراونجا ویک شهری مردم بستنی روباکفگیرمیخورن یا آب ج وروتو تنگ قلیان شاه عباسی نوش میکنند(نمونه دوم خودم اینجادیدم) یا فایننشیال گرفتی یا لون یا خونه اجاره کردی یا کلا یک تجربه منحصربه فردی ازاون منطقه جغرافیایی داشتی نمیشه گفت همون شرایط مثلا دراوهایوهم جریان داره ممکنه شما بری اونجا اصلا به شما فایننشیالی تعلق نگیره یا لون پرداخت نشه یا اصلا بدون کردیت به شما آپارتمانی اجاره داده نشه .این نکته رودرنظرداشته باش اینجا یک مملکتی هست دست مهاجرین سفیدوسیاه وسرخ پوست لاتین همه نوع انسان شما نمیتونی ونخواهی تونست زندگیتو ومحل اقامت خودتو طوری تنظیم کنی که با این نژادهابرخوردی نداشته باشیدریک کلام وخلاصه میتونم به شما بگم اینجا شهری است برای مهاجرینی که دوست وآشنایی دراین کشورندارندوحداقل منابع مالی به همراه دارند وترجیح میدن که باحداقل زندگی خودشون آغازکنند .وترس وواهمه ودلهره ای هم ازداشتن یک شغل غیرمرتبط با تخصص سابق برای جبران هزینه های گزاف زندگی درماههای ابتدایی ندارند.ودرضمن اهل تلاش وپشتکاروتحصیل وپذیرش راحت دریک کالج ویا دانشگاه هستند.ازگرما طبیعت درتابستان وبادهای سردزمستان هم دلهره ای به خودشان راه نمیدن .واززندگی درهیاهو وشادیدیگرمردمان که برای تفریح به اینجا اومدند لذت میبرن.یک نکته ای روهم بگم اینجا کاستومرسرویس حرف اول درهمحرفه ها ومهم میزنه شما اگردریک پمپ بنزین استخدام بشید وباک ماشین افرادپرکنید اولین چیزی که به شما آموزش داده میشه نحوه برخورد با مشتری است تجربه ای که من خودم درمدتی که دردوره هتل شرکت کردم دیدم.

دمت تون گرم الیما جان دقیقا تمام مواردی را که میخاستم بدونم کامل توضیح دادی خدا خیرت بده مختصر مفید .راستش میدونم که امریکا قواننینش در هر کوی وبرزن متفاوته واسه همینه من که من در یک حرکت ا ن ت حاری دارم شهر به شهر تحقیق میکنمWink

سلام ىوستان
بالاخره با تكيه بر دانش بومي و تلاش كارشناسان ايرانيTongue يك سايت جامع در زمينه ادامه تحصيل در رشته کشاورزی در امریکا پیدا کردم که کار من رو خیلی راحت کرده . برای نوادا و شهر لاس وگاس هم اطلاعاتی داره که البته زیاد نیست. گفتم شاید بکار کسی بیادShy شاید دوستانی که به هوای صفا کردن به این تاپیک مراجعه میکنند زد حال بخورن!TongueBig Grin

http://agriculture-schools.com

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-04-24

(2014-04-21 ساعت 05:56)yami نوشته:  سمانه خانم، امیدوارم که هیچ کسی محل انتخاب زندگی اش مخصوصا به عنوان یک مهاجر تازه وارد رو بر اساس این جاذبه های توریستی انتخاب نکنه!!....
Big Grin یعنی واقعا من اگر فقط به خاطر جاذبه های توریستی بخوام برم دبی زندگی کنم نمیشه؟؟؟؟
دوستان از تفریحات لاس وگاس خواستن منم گذاشتم که بگم اینجا جز هتل و کازینو چیزهای دیگه ای هم پیدا میشه .

(2014-04-23 ساعت 01:10)asher نوشته:  یامی جان ممنون بابت راهنماییتون .تو فلوریدا فکر کنم که اسپانیولی بیشتر از انگلیسی بکار بیاد Wink امیدوارم لاس وگاس اینجوری نباشه ....
در مورد اسپانیولی باید به خدمتتون عرض کنم تمامی ایالت های جنوبی امریکا شامل این قشر زحمت کش میشه . و لاس وگاس هم تقریبا 90 درصدش رو مکزیکی ها پر کردن بعد از اون چینی ها هم زیادن تقریبا زبان سوم چینی محسوب میشه .
بعضی از مکزیکی های عزیز که حتی به خودشون زحمت ندادن در حد هلو هاواریو یاد بگیرن .
Sad

RE: زندگی در لاس وگاس - yami - 2014-04-24

سمانه خانم من که چیزی نگفتم!! Smile
فقط خواستم بگم که توجه به این مسائل ممکنه ذهن آدم رو در تصمیم گیری برای انتخاب محل مناسب برای زندگی تحریف کنه.

RE: زندگی در لاس وگاس - parisa.tk - 2014-04-28

دوستان ساكن.. مي خواستم بدونم كار تو فروشگاهها چطوره.. و چقدر حقوق داره . تمام صفحات رو خوندم و بيشتر در مورد كار تو هتل بود. در مورد كارهاي ديگه و دست پايين هم كمي توضيح بديد. لطفا از تك تك عزيزان به خاطر صبر و حوصله شان تو جواب دادن تشكر ميكنم

RE: زندگی در لاس وگاس - parisa.tk - 2014-04-28

در مورد شغل pharmacy technician نظرتون چيه كه تو كالج تحصيل كرد زمينه كاريش.. سختيهاش... حقوقش ... پيدا كردن كار و اينكه آيا ميشه بعدا در دانشگاه واحدها را ادامه داد و ليسانس گرفت در رشته مرتبط با اون..

RE: زندگی در لاس وگاس - yami - 2014-04-28

ﻛﺎﺭ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﻫﻤﺶ ﺳﺮﭘﺎ ﻫﺴﺖ. ﻣﻤﻜﻨﻪ ﻛﺎﺭ ﻧﻆﺎﻓﺖ و ﺟﺎﺑﺠﺎﻳﻲ ﺑﺎﺭ ﻫﻢ ﺩاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ اﻧﺪاﺯﻩ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ (فروشگاه کوچکتر تنوع کار بیشتری داره چون پرسنلش کمتره). ﺣﻘﻮﻕ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﻴﻦ 8 ﺗﺎ 10 دﻭﻻﺭ ﺳﺎﻋﺘﻲ (البته بسته به محل کار و مخارج زندگی در اون منطقه ازین هم ممکنه کمتر یا بیشتر باشه). ﻛﺎﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻭﻗﺖ ﻫﻢ ﻛﻣﺘﺮ ﻣﻴﺪﻥ ﺗﺎ ﺑﻴﻤﻪ ﻧﺪﻥ بنابرین ممکنه مجبور باشین دو جا کار کنید.
اما برای یک تازه کار پیدا کردن دو کار مختلف کمی سخته یعنی چون طرف مهارت خاصی نداره وقتی به کارفرما میگه که برنامه کاری منو جوری بده که مثلا یک کار دوم هم پیدا کنم یا به کار دوم میگه که رعایت زمان کاری اولم رو بکن، کارفرما معمولا جا میزنه و با خودش میگه که سری که درد نمیکنه رو دستمال نمی بندن و ممکنه استخدام نکنه طرف رو.
بهرحال اگه بالفرض یک کار تمام وقت هم پیدا کنید تمام حقوق شما معمولا کفاف زندگی تک نفره رو نخواهد داد و حتما باید با یک نفر دیگه هم خانه یا هم اطاقی (بسته به محل زندگی) بشید که خرج اجازه و قبضها تا حدی سر شکن بشه. مخصوصا کار کردن جایی که به راحتی بشه با اتوبوس رفت سر کار خیلی در هزینه های بنزین و بیمه و نگهداری ماشین صرفه جویی میکنه.

ﺗﻜﻨﺴﻴﻦ ﺩاﺭﻭﺧﺎﻧﻪ ﻛﺎﺭﺵ ﺧﻮﺑﻪ. اﻟﺒﺘﻪ ﻛﺎﺭﺵ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺳﺮﭘﺎﺳﺖ و اﮔﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻭﻗﺖ ﻛﺎﺭ ﻛﻨﻲ ﻛﻤﻲ اﺩﻡ اﺫﻳﺖ ﻣﻴﺸﻪ اﻣﺎ ﻛﺎﺭ ﺧﻮﺑﻴﻪ اﻧﺼﺎﻓﺎ. ﺣﻘﻮﻗﺸﻢ ﺑﻴﻦ ﺳﺎﻋﺘﻲ 10 ﺗﺎ 15 ﺩﻭﻻﺭﻩ اﻭﻝ ﻛﺎﺭ ﻃﺮﻑ ﻣﺎ و بعدا ﺑﻴﺸﺘﺮ هم ﻣﻴﺸﻪ. ﻛﺎﻟﺞ ﻣﻌﺘﺒﺮ ﺑﺨﻮﻧﻲ اﺩاﻣﻪ ﺗﺤﺼﻴﻞ ﻫﻢ ﺩاﺭﻩ.

RE: زندگی در لاس وگاس - msnfx - 2014-04-29

سلام
دوستان این لینک معرفی کامل سایت کالج CSN هست
کار خوب آقا سیاوش در صفحه فیس بوک تحصیل در لاس وگاس

http://www.youtube.com/watch?v=yQuR9piG9Og&feature=share&list=PLhW3Qa68eFMaQFQA9Jvn14qhhfkduQdgK

از دستش ندید خیلی مفیده

RE: زندگی در لاس وگاس - Purple - 2014-04-30

تو لاس وگاس حقوق هاوس كيپرى چقدره؟ كفاف ميده؟ استخدام ميكنن؟ از عزيزان ميشه راهنمايي كنين ممنون ميشم

RE: زندگی در لاس وگاس - yami - 2014-04-30

(2014-04-29 ساعت 03:54)msnfx نوشته:  سلام
دوستان این لینک معرفی کامل سایت کالج CSN هست
کار خوب آقا سیاوش در صفحه فیس بوک تحصیل در لاس وگاس

http://www.youtube.com/watch?v=yQuR9piG9Og&feature=share&list=PLhW3Qa68eFMaQFQA9Jvn14qhhfkduQdgK

از دستش ندید خیلی مفیده

msnfx جان
ممنون از شیر کردن مطلب.
البته خودمانیم اگه کسی بخواد اینجا درس بخونه اما هنوز در استفاده از سایتهای کالجها مشکل داشته باشه، و نیاز به راهنمایی ویدیویی داشته باشه، انصافا کمی دور از ذهن هست!
یکی از مهمترین نکات برای تازه واردها انتخاب مسیر ادامه تحصیل در AA یا همان Associate of Art و یا بصورت AS یا همان کاردانی مشابه آنچه در ایران داریم هست که در این ویدیو درست توضیح داده نشده و AA بعنوان کاردانی علوم انسانی معرفی شده تعریف زیاد دقیقی و صحیحی نیست.
البته من توضیح مشروحی در این زمینه زیر ویدیو از باب شفاف سازی!! گذاشتم که خودبخود حذف شد!!

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-04-30

(2014-04-30 ساعت 01:44)Purple نوشته:  تو لاس وگاس حقوق هاوس كيپرى چقدره؟ كفاف ميده؟ استخدام ميكنن؟ از عزيزان ميشه راهنمايي كنين ممنون ميشم
10تا 16$.بستگی به ساعت کاروهزینه شما داره .هزینه اینجا بین 1200تا 1500$درماه هست.

RE: زندگی در لاس وگاس - Purple - 2014-04-30

(2014-04-30 ساعت 07:11)elima1980 نوشته:  
(2014-04-30 ساعت 01:44)Purple نوشته:  تو لاس وگاس حقوق هاوس كيپرى چقدره؟ كفاف ميده؟ استخدام ميكنن؟ از عزيزان ميشه راهنمايي كنين ممنون ميشم
10تا 16$.بستگی به ساعت کاروهزینه شما داره .هزینه اینجا بین 1200تا 1500$درماه هست.
واسه استخدامش تجربه ميخوان؟ تازه واردا كه ندارن تجربه! ممنون ميشم كارايى رو كه يه تازه وارد ميتونه استخدام بشه رو بگين