مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - EKAM - 2014-02-10

(2014-02-09 ساعت 17:36)vidi نوشته:  دوستان عزیز به نظرتون 2ساعت و نیم فاصله ی زمانی بین اولین فرود در آمریکا تا پرواز بعدی (پرواز داخلی) کافیه برای انجام کارهای مهاجرتی؟

بهتره زمان بيشتري درنظر بگيرين. من الان 4.5 ساعت زمان دارم فكر ميكنم همش بدوبدو ميشه... 2.5 كمه Shy

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ghafari88 - 2014-02-10

(2014-02-10 ساعت 10:57)EKAM نوشته:  
(2014-02-09 ساعت 17:36)vidi نوشته:  دوستان عزیز به نظرتون 2ساعت و نیم فاصله ی زمانی بین اولین فرود در آمریکا تا پرواز بعدی (پرواز داخلی) کافیه برای انجام کارهای مهاجرتی؟

بهتره زمان بيشتري درنظر بگيرين. من الان 4.5 ساعت زمان دارم فكر ميكنم همش بدوبدو ميشه... 2.5 كمه Shy

بله من هم موافقم که دو ساعت و نیم زمان کوتاهی هست و فقط ممکنه همین زمان صرف کارهای مهاجرتیتون بشه. باید زمان های دیگه ای هم که لازم دارید رو جمع بزنید. من هم تصور می کنم زیر 4 ساعت اصلاً منطقی نباشه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sepideh_ - 2014-02-10

(2014-02-08 ساعت 16:53)Alireza 2014 نوشته:  
(2014-02-08 ساعت 12:17)sepideh_ نوشته:  
(2014-02-08 ساعت 10:01)Alireza 2014 نوشته:  
(2014-02-08 ساعت 09:51)EKAM نوشته:  
(2014-02-08 ساعت 03:42)ghafari88 نوشته:  ما با امارات اومدیم و این کار رو قبل از اومدن از طریق سایتش انجام دادیم. باز به قول soli asali عزیز بستگی به ایرلاینتون داره که این امکان رو داره یا نه.

به به عمو احسان رفتي بسلامتي پروژه تلپ شروع شد Winkهمه چي براحتي انجام شد؟ منم با امارات ميرم كدوم صندلي رو بگيرم راحترم Rolleyes

پرواز ما با الاتحاد و klm هست ايا ميشه و چه جوري از چند روز قبل ميشه؟
اگه لينك رو هم بدين ممنون ميشم

دوست عزیز منم پرواز الاتحاد و klm دارم 30 ساعت قبل از پرواز آن لاین می تونید رزرو کنید مقصدتون کجاست و کی تشریف می برین؟

دوست عزيز ميشه لينكش رو بدين؟
ما ١٨ feb ميريم mineeapolis
دوست عزیز از سایت KLM می تونید اگر که مشکلی هم داری با خو د دفتر مرکزی KLMتماس بگیرید یا با آژانسی که بلیط رو گرفتید من از آپریل پرواز دارم ولی از الان درخواست دادم از بس هولم Tongue

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hariri-a - 2014-02-11

(2014-02-10 ساعت 10:12)hariri-a نوشته:  با سلام،
1- کسی اطلاع داره که 23 کیلو بار رو میشه به صورت کارتن و بسته بندی شده تحویل بار داد و اصلا کسی تا حالا این کارو کرده؟
2- درمورد کارگو و هزینه حمل بار هوایی کسی اطلاعی داره؟
3- جایی خوندم که تغییر آدرس در فرودگاه ممکنه باعث دیر رسیدن گ.ک. بشه، واقعاً اینطوریه؟

کسی نمی خواد جواب بده؟

راستی یه سوال دیگه هم دارم، کسی تا حالا آلت موسیقی همراه خودش برده اونور؟ (در حد یه سه تار داخل هارد کیس)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - maziar irani - 2014-02-11

(2014-02-11 ساعت 17:07)hariri-a نوشته:  
1- کسی اطلاع داره که 23 کیلو بار رو میشه به صورت کارتن و بسته بندی شده تحویل بار داد و اصلا کسی تا حالا این کارو کرده؟
3- جایی خوندم که تغییر آدرس در فرودگاه ممکنه باعث دیر رسیدن گ.ک. بشه، واقعاً اینطوریه؟

کسی نمی خواد جواب بده؟

راستی یه سوال دیگه هم دارم، کسی تا حالا آلت موسیقی همراه خودش برده اونور؟ (در حد یه سه تار داخل هارد کیس)

سلام -
سوال اولتون بله با کارتون میشه برد. من یه کارتون بردم یه چمدون ..کارتون از چمدون سبکتره وچند کیلو صرفه جویی میشه..فقط کارتونش جون دار باشه و چیزای نشکن توش بذارید یه بسته چسب پهنم همراتون باشه از گیت اول که رد شدید قبل از تحویل بار حسابی چسب پیچش کنید...
2-در مورد کارگو قیمتش دقیق یادم نیست هر چیم وزن بالاتر میرفت قیمت پایین تر میومد..از فرودگاه بپرسید من با ترکیش اومدم از مسئولش که تو فرودگاه بود10 روز قبل از پرواز پرسیدم اگه درست برنامه ریزی کنید میشه دقیقا با پرواز خودتون کارگو کنید و تو فرودگاه آمریکا همون روز که میرسید تحویل بگیرید.
3- سوالتون مفهوم نبود دوست عزیز
آلات موسیقی هم بستگی به پروازتون داره و تو سایتش زده و برا اکثر پروازام رایگان حمل داخل هواپیما داره علاوه بر ساک دستی و کیف لب تاپ یعنی هر سه.....

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - atial - 2014-02-12

یه سوالی از دوستان دارم که بیشتر حالت مشاوره داره اگه کسی‌ میدون لطفا راهنمای کنه ،، سوال اینه که اگر در سفر اول به آمریکا اصلا تقاضای دریافت گرین کارت رو نکنیم و فقط برای مدت کوتاهی مثلا چند روز داخل آمریکا بشیم تا ویزای ۱ سالمون فعال بشه و بعدا بعد از یه سال دوباره بیاییم آمریکا و این‌دفعه تقاضای صدور گرین کارت رو بدیم و بعد از گرفتن گرین کارت دوباره برگردیم ایران و قبل از ۱۱ ماه بیایم آمریکا ، ممکن اشکالی ایجاد بشه ؟

اینجوری بدون اینکه پاس سفید بگیریم حدود ۲ سال می‌تونیم فرجه داشته باشیم تا کارهامنو کامل تو ایران انجام بدیم و با خیال راحت زندگیمونو تو آمریکا استارت بزنیم ..

البته من می‌دونم که با گرفتن پاس سفید هم می‌تونم این زمان رو داشته باشم و اینقدر هم هزینه متحمل نشوم ،ولی‌ برای گرفتن پاس سفید اینطور که خوندم باید مدتی‌ تو آمریکا باشم که این امکانش برام نیست .

ببخشید که طولانی و یه کم پیچیده نوشتم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - javadi436 - 2014-02-12

(2014-02-12 ساعت 00:19)atial نوشته:  یه سوالی از دوستان دارم که بیشتر حالت مشاوره داره اگه کسی‌ میدون لطفا راهنمای کنه ،، سوال اینه که اگر در سفر اول به آمریکا اصلا تقاضای دریافت گرین کارت رو نکنیم و فقط برای مدت کوتاهی مثلا چند روز داخل آمریکا بشیم تا ویزای ۱ سالمون فعال بشه و بعدا بعد از یه سال دوباره بیاییم آمریکا و این‌دفعه تقاضای صدور گرین کارت رو بدیم و بعد از گرفتن گرین کارت دوباره برگردیم ایران و قبل از ۱۱ ماه بیایم آمریکا ، ممکن اشکالی ایجاد بشه ؟

اینجوری بدون اینکه پاس سفید بگیریم حدود ۲ سال می‌تونیم فرجه داشته باشیم تا کارهامنو کامل تو ایران انجام بدیم و با خیال راحت زندگیمونو تو آمریکا استارت بزنیم ..

البته من می‌دونم که با گرفتن پاس سفید هم می‌تونم این زمان رو داشته باشم و اینقدر هم هزینه متحمل نشوم ،ولی‌ برای گرفتن پاس سفید اینطور که خوندم باید مدتی‌ تو آمریکا باشم که این امکانش برام نیست .

دوست عزیز من در حد آموخته های خودم عرض می کنم : پروسه صدور گرین کارت شما بصورت اتوماتیک بعد از اولین ورود فعال می شود و پس از صدور به ادرسی که داده اید ارسال می شود لذا نیازی نیست شما کاری بکنید. بعد از صدور کارت شما باید در هر فرجه شش ماهه به امریکا وارد و خارج شوید در غیر اینصورت کارت شما مشکل پیدا می کند بنابرین بهترین کار همون درخواست پاس سفید هستش.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - atial - 2014-02-13

(2014-02-12 ساعت 16:35)javadi436 نوشته:  
(2014-02-12 ساعت 00:19)atial نوشته:  یه سوالی از دوستان دارم که بیشتر حالت مشاوره داره اگه کسی‌ میدون لطفا راهنمای کنه ،، سوال اینه که اگر در سفر اول به آمریکا اصلا تقاضای دریافت گرین کارت رو نکنیم و فقط برای مدت کوتاهی مثلا چند روز داخل آمریکا بشیم تا ویزای ۱ سالمون فعال بشه و بعدا بعد از یه سال دوباره بیاییم آمریکا و این‌دفعه تقاضای صدور گرین کارت رو بدیم و بعد از گرفتن گرین کارت دوباره برگردیم ایران و قبل از ۱۱ ماه بیایم آمریکا ، ممکن اشکالی ایجاد بشه ؟

دوست عزیز من در حد آموخته های خودم عرض می کنم : پروسه صدور گرین کارت شما بصورت اتوماتیک بعد از اولین ورود فعال می شود و پس از صدور به ادرسی که داده اید ارسال می شود لذا نیازی نیست شما کاری بکنید. بعد از صدور کارت شما باید در هر فرجه شش ماهه به آمریکا وارد و خارج شوید در غیر اینصورت کارت شما مشکل پیدا می کند بنابرین بهترین کار همون درخواست پاس سفید هستش.
خوب من فکر می‌کنم که اگه ۱۶۵ دلار راا واریز نکنیم ، بالطبع پروسه صدور گرین کارت هم شروع نمی‌شه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - tabatabaie - 2014-02-15

سلام بر مسافران عزیز
ما هم در حال بستن بار سفریم
یه سوال داشتم کسی میدونه سبزی خشک رو که میاریم توی فرم آبی که توی هواپیما میدن قسمت سبزیجات را تیک بزنیم یا چون خشکه اشکالی نداره؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behfaza - 2014-02-15

(2014-02-15 ساعت 20:43)tabatabaie نوشته:  سلام بر مسافران عزیز
ما هم در حال بستن بار سفریم
یه سوال داشتم کسی میدونه سبزی خشک رو که میاریم توی فرم آبی که توی هواپیما میدن قسمت سبزیجات را تیک بزنیم یا چون خشکه اشکالی نداره؟

به اینجا مراجعه کنید ...
http://mohajersara.com/thread-5861-page-68.html

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2014-02-16

(2014-02-11 ساعت 19:11)maziar irani نوشته:  
(2014-02-11 ساعت 17:07)hariri-a نوشته:  

کسی نمی خواد جواب بده؟

سلام -
سوال اولتون بله با کارتون میشه برد. من یه کارتون بردم یه چمدون ..کارتون از چمدون سبکتره وچند کیلو صرفه جویی میشه..فقط کارتونش جون دار باشه و چیزای نشکن توش بذارید یه بسته چسب پهنم همراتون باشه از گیت اول که رد شدید قبل از تحویل بار حسابی چسب پیچش کنید...
2-در مورد کارگو قیمتش دقیق یادم نیست هر چیم وزن بالاتر میرفت قیمت پایین تر میومد..از فرودگاه بپرسید من با ترکیش اومدم از مسئولش که تو فرودگاه بود10 روز قبل از پرواز پرسیدم اگه درست برنامه ریزی کنید میشه دقیقا با پرواز خودتون کارگو کنید و تو فرودگاه آمریکا همون روز که میرسید تحویل بگیرید.
3- سوالتون مفهوم نبود دوست عزیز
آلات موسیقی هم بستگی به پروازتون داره و تو سایتش زده و برا اکثر پروازام رایگان حمل داخل هواپیما داره علاوه بر ساک دستی و کیف لب تاپ یعنی هر سه.....
با سلام در تکمیل فرمایش مازیار عزیز:
درباره ارسال بار یا همان Freith ، شرکت هایی هستند در ایران که حق العمل کاراین رشته هستند و در فرودگاه امام دفتر دارند و ضوابط را به خوبی آشنا هستند و کارها را هندل می کنند.
نرخ حمل بار بسته به مسافت ، ایرلاین حمل کننده و البته وزن بار تعیین می شود (هرچقدر سبک تر باشد گرانتر است)
مثلاً 300 کیلوگرم بار با هواپیمایی قطر به مقصد مونترال 3.7 دلار به ازای هر کیلوگرم در صورتی که همان شرایط برای زیر 100 کیلوگرم 5.3 دلار به ازای هر کیلو گرم می شود.
کلاً بازار رقابتی و نیازمند تحقیق و تفحص قبل از اقدامه . ضمناً همه ایرلاین ها به همه مقصدها سرویس حمل بار ندارند.
روال کلی کار هم به این ترتیبه که وقتی با یکی از این شرکتها قرار گذاشتید بار شما را از منزل به کارگو ترمینال فرودگاه امام حمل می کنند.
مرحله اول کارهای اداری (پرکردن فرم ها و پرداخت حق گمرکی ) و بازرسی گمرک (فرمالیته است و خیلی وقت ها نگاه هم به بار شما نمی کنند )و بسته بندی (درخود فرودگاه ترجیحاً چون ممکنه بارتون بازرسی بشه) ...توصیه می کنم محتویات بسته ها را به دقت لیست برداری کنید و این لیست را حتماً همراه داشته باشید.(کارتن شماره 1 ...... کارتن شماره 2 ...... و الی آخر) + پاسپورت و بلیط
مرحله دوم شما به اتفاق نماینده اون شرکت حق العمل کارتشریف می برید به دفتر ایرلاین حمل کننده و پرداخت کرایه بار، دریافت بارنامه و برچسب های الصاق روی بار(به تعداد و با شماره بارنامه ، شماره پرواز و غیره)
در مرحله سوم برمی گردید به کارگو ترمینال که کارهای مرحله اول را انجام دادید و پس از الصاق برچسب ها ، منتظر می شوید تا بارهاتون از دستگاه X Ray عبور کنه و تأیید بار توسط گمرک را اخذ کنید .(یادتون نره ارسال بعضی از اقلام توسط بار ممنوعه که لیست این اقلام در کارگو ترمینال موجوده- عمدتاً مایعات و اسپری و....)
تمام شما موفق شدید .. برای این کار حداقل یک روز باید بگذارید و البته صبر و حوصله. یادتون نره ماشین همراه داشته باشید چون بین کارگو ترمینال و دفاتر ایرلاین ها باید با اتومبیل برید و برگردید.
سربلند و پیروز باشید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Alireza 2014 - 2014-02-17

دوستان ما فردا داريم ميريم ولي جواب سوالم رو كسي نداد ما تو امريكا هنگام تحويل پاكت بايد همراه برنده بريم يا تكي تكي ميريم پاكت رو تحويل بديم؟
ممنون ميشم جواب بدين

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aghaghia - 2014-02-17

(2014-02-17 ساعت 19:56)Alireza 2014 نوشته:  دوستان ما فردا داريم ميريم ولي جواب سوالم رو كسي نداد ما تو امريكا هنگام تحويل پاكت بايد همراه برنده بريم يا تكي تكي ميريم پاكت رو تحويل بديم؟
ممنون ميشم جواب بدين

برنده یا باید با شما وارد بشه یا قبل از شما، اگر قبل از شما وارد شده که ورودش ثبت شده و شما مدارک خودتون رو باید ارائه بدید، اگر ایشون هنوز نرفتن شما نمیتونید قبل از برنده وارد شید...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - EKAM - 2014-02-23

(2014-02-17 ساعت 19:56)Alireza 2014 نوشته:  دوستان ما فردا داريم ميريم ولي جواب سوالم رو كسي نداد ما تو امريكا هنگام تحويل پاكت بايد همراه برنده بريم يا تكي تكي ميريم پاكت رو تحويل بديم؟
ممنون ميشم جواب بدين

اونجا پاكتو دستتون ببينن راهنمايي ميكنن فرقي نبايد بكنه تك تك پاكتو بدين يا برنده اصلي پاكت همه رو تحويل آفيسر بده...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - dariush.mosafer - 2014-02-23

سلام دوستان عزین دوتا سئوال دارم لطفا اگه میشه یکی از دوستانی که اطلاع دقیق دارن جواب منو بدن خیلی ممنون میشم

من میخام پاسپورت سفید بگیرم و از اون دوسال تاخیر که برای رفتن به امریکا هست استفاده کنم
حالا سئوال اولم این هست که بعد از تقاضا برای پاسپورت سفید چقدر طول میکشه که پاسپورت سفید رو بدن یعنی چقدر در آمریکا باید بمونیم برای درست شدن این قضیه

و سئوال دوم من چون واقعا در حال حاظر هزینه رفتن به امریکا برام مسئله هست آیا راهی وجود داره که به یک نفر مثل برادرم که در امریکا هست وکالت بدم که برای گرفتن گرین کارت و پاسپورت سفید برام اقدام کنه و خودم به امریکا نرم؟

ازتون خیلی ممنونم