مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - babinj2 - 2015-04-10

یه توصیه واسه کسایی که میخوان بیان آمریکا!
هر روز نیاید مطالب اینجا رو بخونید و بخواید یه دفترچه درست کنید! حساسیت زیادی استرس ایجاد میکنه، یه سری اطلاعات مهم رو جمع کنید بقیه چیزا رو بیخیال شید! بعضی افراد اینجا استرس بیجا ایجاد میکنن وطوری نشون میدن که انگار پروسه لاتاری خیلی حساسه!ویزا رو که تو سفارت گرفتید همه چی حله بقیه کارا خودش ردیف میشه!!!

موفق باشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - آلیس-1980 - 2015-04-11

(2015-04-10 ساعت 21:19)cello86 نوشته:  سلام دوستان من آدرسم رو تو سایت ellis عوض کردم. ولی اداره پست چی ؟..تو کدوم سایت باید برم ؟
سلام دوست عزیز الان لازم نیست که تو سایت پست تغییر آدرس بدید .پست حتی بعد از اینکه وارد اینجا شدید و همه چی سر و سامان گرفت و آدرس جدید بهش دادید یه سری مجله ها،پمفلت ها و بروشور های تبلیغاتی براتون می فرسته و یه نامه که می گه به تمام سازمانهای خاص به طور مستقیم تغییر آدرس رو اعلام کنید و اینکه پست تغییر آدرس رو بیشتر برای تسهیلات محلی می خواد.ظمنا شما هر سازمانی که برید از جمله بیمه،DMV،بانک،اداره مهاجرت،محل کار،همه جا ازتون می خوان که اگه تغییر آدرس دادین به خود اون سازمان هم اعلام کنید.
الان شما باید به غیر از سایت الیس که تو پروفایل خودتون تغییر آدرس دادید در پایین اون صفحه روی لینک change of address بزنید و تو سایت اداره مهاجرت هم تغییر آدرس رو اعلام کنید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - kiana11 - 2015-04-11

(2015-04-10 ساعت 21:08)aghamilad نوشته:  سلام دوستان با تجربه و سفر کرده به آمریکا یه سوال
من میخوام این 165 دلار هزینه صدور گرین کارت را پرداخت کنم تا حالا کسی با سایت تهران پیمنت کار کرده؟ من میخوام ازشون یک ویزا کارت ( گیفت کارت) بگیرم و با اون خودم پرداخت را انجام بدم به نظرتون این کار درستی هست؟
ممنون
سلام راحت برو امریکا روز اول یک دبیت از بانک بگیر وپولت را پرداخت کن ،من هم همین کار را کردم وبعد از ۲۱ روز گرین کارتم امد ، اگر خواسته باشی از اینجا ویزا کارت بگیری باید حداقل ۷ درصد شارژ پول بدهی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - آلیس-1980 - 2015-04-11

(2015-04-10 ساعت 06:40)آرزو فاضلی نوشته:  
(2015-04-10 ساعت 00:35)mina85 نوشته:  
(2015-04-09 ساعت 17:51)shadi79 نوشته:  
(2015-04-08 ساعت 23:47)آرزو فاضلی نوشته:  سلام
من ۵ ماه امدم و گرین کارتم هنوز نیومده بعد به اداره مهاجرت سر زدم گفتن باید خودت بری توی سایت و آدرس را عوض کنی وقتی توی سایت با اکانتم میرم بعدش access online code میخواهد کسی میدونه چه شماره ایی است و چی را باید زد؟
ممنون

دوست عزیز توی سایت اداره پست هم حتما آدرستون راتغییر بدید

Salam,sory farsi nadaram,bale 1kodi beton hamon lahze email mishe ono vared konid
من وقتی اکانت باز کردم هیچ کدی برای من ایمیل نکردن. فقط confirmation number آمد. حالا باید چیکار کنم؟
دوست عزیز تو امضای من رو لینک سفرنامه ارواین،کالیفرنیا کلیک کنید و در سفرنامه زیر تیتر گرین کارد رو بخونید کامل توضیح دادم که چه کار باید بکنید بعد از اون اگه باز هم مشکلی بود بپرسید.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-04-11

(2015-04-10 ساعت 21:08)aghamilad نوشته:  سلام دوستان با تجربه و سفر کرده به آمریکا یه سوال
من میخوام این 165 دلار هزینه صدور گرین کارت را پرداخت کنم تا حالا کسی با سایت تهران پیمنت کار کرده؟ من میخوام ازشون یک ویزا کارت ( گیفت کارت) بگیرم و با اون خودم پرداخت را انجام بدم به نظرتون این کار درستی هست؟
ممنون

من از تهران پیمنت گرفتم و راضی بودم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aghamilad - 2015-04-11

(2015-04-11 ساعت 06:21)shadi79 نوشته:  
ممنون

شما خوده ویزا کارت را گرفتید یا فقط بهشون گفتید واستون پرداخت کنند؟
همچنین بابت رتبه ای که دادید سپاس گذارم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-04-11

(2015-04-11 ساعت 14:48)aghamilad نوشته:  
ممنون

میلاد جان اگه شما شش ماه هم زودتر پرداخت کنی تا وارد آمریکا نشی پروسه صدور گرین کارتت شروع نمیشه، فقط این وسط یه کار با ریسک بالا انجام دادی و استرس خودتو زیاد کردی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-04-11

ممنون

من ویزا کارت گرفتم بعدش با اون پرداخت کردم شما کدوم شهر تشریف دارید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-04-11

(2015-04-11 ساعت 18:54)farshad varaste نوشته:  
ممنون

میلاد جان اگه شما شش ماه هم زودتر پرداخت کنی تا وارد آمریکا نشی پروسه صدور گرین کارتت شروع نمیشه، فقط این وسط یه کار با ریسک بالا انجام دادی و استرس خودتو زیاد کردی

سلام میلاد عزیز
حرف فرشاد عزیز بسیار درسته و همه دوستانی که قبل و بعد از سفر به امریکا پرداختشونو انجام دادن در زمانهای یکسانی و طی پروسه مشابهی گرین کارتشونو دریافت کردن و تفاوت فقط به سیستم اداری ایالتشون و سرعت انجام کارشون بستگی داره.
من خودم یه هفته بعد از ورود پرداخت کردم و دوهفته ای رسید. پس نگران زمان پرداخت نباشین. در نهایت تصمیم با خودتونه.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - lida55 - 2015-04-12

البته خیلی هم بعد از ورود پرداخت رو انجام ندین مثلا یک ماه چون باعث تاخیر طولانی میشه

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - HOMAYON53 - 2015-04-12

دوستانی که قصد سفر و اقامت به امریکا را دخرید مخصوصا متاهلین. اولین فوکسال خود را روی پیا کردن کار در زمینه تخصصی خودتان بکنید. یعنی از ایران رزومه خودتان را با توجه به جاب دیسکرپشن های موجود در سایتی کار یابی مثل indeed , monster, career builder بگذارید. یعنی قبل از وردود کامل کمبودهایی تخصصی خودتان را در ایران جبران کنید و رزومه خودتان را تقویت کنید.
برای خرید ماشین توجه کنید که ماشین ژاپنی یا کره ای بگیرید ماشین آمرکایی ماشین خوشنامی نیست.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Ali Sepehr - 2015-04-12

(2015-04-12 ساعت 03:32)HOMAYON53 نوشته:  دوستانی که قصد سفر و اقامت به آمریکا را دخرید مخصوصا متاهلین. اولین فوکسال خود را روی پیا کردن کار در زمینه تخصصی خودتان بکنید. یعنی از ایران رزومه خودتان را با توجه به جاب دیسکرپشن های موجود در سایتی کار یابی مثل indeed , monster, career builder بگذارید. یعنی قبل از وردود کامل کمبودهایی تخصصی خودتان را در ایران جبران کنید و رزومه خودتان را تقویت کنید.
برای خرید ماشین توجه کنید که ماشین ژاپنی یا کره ای بگیرید ماشین آمرکایی ماشین خوشنامی نیست.

من با نظر شما در مورد فوکوس کردن روی پیدا کردن برای کار تخصصی در بدو ورود مخالفم چون که به یک تازه مهاجر به این راحتی ها کار تخصصی نمی دهند و اگر کسی پیدا کرد یا تخصص خیلی بالایی داشته یا خوش شانس بوده. و این فوکوس کردن در صورت عدم نتیجه باعث میشه پس انداز یک تازه مهاجر تموم بشه و اون مرحله چه کنم چه کنم شروع میشه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - aghamilad - 2015-04-12

(2015-04-11 ساعت 19:13)shadi79 نوشته:  
ممنون

من ویزا کارت گرفتم بعدش با اون پرداخت کردم شما کدوم شهر تشریف دارید
تهران هستم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-04-12

(2015-04-12 ساعت 08:18)Nazem نوشته:  
(2015-04-12 ساعت 03:32)HOMAYON53 نوشته:  دوستانی که قصد سفر و اقامت به آمریکا را دخرید مخصوصا متاهلین. اولین فوکسال خود را روی پیا کردن کار در زمینه تخصصی خودتان بکنید. یعنی از ایران رزومه خودتان را با توجه به جاب دیسکرپشن های موجود در سایتی کار یابی مثل indeed , monster, career builder بگذارید. یعنی قبل از وردود کامل کمبودهایی تخصصی خودتان را در ایران جبران کنید و رزومه خودتان را تقویت کنید.

من با نظر شما در مورد فوکوس کردن روی پیدا کردن برای کار تخصصی در بدو ورود مخالفم چون که به یک تازه مهاجر به این راحتی ها کار تخصصی نمی دهند و اگر کسی پیدا کرد یا تخصص خیلی بالایی داشته یا خوش شانس بوده. و این فوکوس کردن در صورت عدم نتیجه باعث میشه پس انداز یک تازه مهاجر تموم بشه و اون مرحله چه کنم چه کنم شروع میشه.

سلام به همه دوستان عزیز
بر اساس تجربیات خودم با حرف ناظم عزیز موافقم. من 4 ماه تمام دنبال کار تخصصی گشتم و به همین نتیجه رسیدم و مجبور شدم از کارای غیر مرتبط شروع کنم.
سیستم کاری امریکا به همین شکله و به افراد دارای مدرک تحصیلی غیر امریکایی حتی با تخصص بالا به همین راحتی کار نمیده و باید تا یه مدتی خودمونو به شکلای دیگه ای نشون بدیم و در خیلی از موارد باید مدارکمونو ارزیابی کنیم که خودش پروسه زمانبریه.
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - آرزو فاضلی - 2015-04-12

(2015-04-11 ساعت 01:06)آلیس-1980 نوشته:  
(2015-04-10 ساعت 06:40)آرزو فاضلی نوشته:  
(2015-04-10 ساعت 00:35)mina85 نوشته:  
(2015-04-09 ساعت 17:51)shadi79 نوشته:  
(2015-04-08 ساعت 23:47)آرزو فاضلی نوشته:  سلام
من ۵ ماه امدم و گرین کارتم هنوز نیومده بعد به اداره مهاجرت سر زدم گفتن باید خودت بری توی سایت و آدرس را عوض کنی وقتی توی سایت با اکانتم میرم بعدش access online code میخواهد کسی میدونه چه شماره ایی است و چی را باید زد؟
ممنون

دوست عزیز توی سایت اداره پست هم حتما آدرستون راتغییر بدید

Salam,sory farsi nadaram,bale 1kodi beton hamon lahze email mishe ono vared konid
من وقتی اکانت باز کردم هیچ کدی برای من ایمیل نکردن. فقط confirmation number آمد. حالا باید چیکار کنم؟
دوست عزیز تو امضای من رو لینک سفرنامه ارواین،کالیفرنیا کلیک کنید و در سفرنامه زیر تیتر گرین کارد رو بخونید کامل توضیح دادم که چه کار باید بکنید بعد از اون اگه باز هم مشکلی بود بپرسید.

من وقتی توی سایت Eli's میرم توی قسمت profile هیچ اطلاعاتی از من نمیاره صفحه خالی خالی است. هر بارم که باهاشون تماس داشتیم جوابهای مختلف دادن. دیگه واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم