مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-03-27

(2013-03-27 ساعت 14:19)farokhi21 نوشته:  سلام دوستان عزیز میشه بفرمایید نمونه مصاحبه ها رو از کجا میتونم بگیرم؟
متشکرم
براحتی میتونید از گوگل پیدا کنید. هم راجع به سوالهای عام و هم اختصاصی. چند تا سرچ بزنید دستتون میاد. بطور مثال برای جاوا که یک زبان برنامه‌نویسی هست میشه اینو سرچ کرد java interview questions and answer
یا مثلا با جستجوی how can i prepare myself for interview میشه به لینک ten tips for preparing yourself for an interview رسید.
این هم لینکی هست راجع 100 سوال که ممکنه تو مصاحبه پرسیده بشه بطور عام http://career-advice.monster.com/job-interview/interview-questions/100-potential-interview-questions/article.aspx
اینم یه لینک خوب عمومی واسه مصاحبس http://www.gowrikumar.com/interview/index.html
من فکر میکنم اول سوال/جوابهای عمومی رو بخونین که حال و هوا دستتون بیاد، بعدش در مورد رشته اختصاصی سوال/جوابهای اختصاصی رو بخونین.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-03-28

(2013-03-24 ساعت 11:08)ali234 نوشته:  شعبه های pizza hut دائما delivery driver میخوان برای این کار هم اقدام کنید. از توی خود سایتش بخش careers شعبه های نزدیک به منزلتون رو انتخاب کنید و اپلای کنید. برای پیدا کردن ادرس هم یک gps تهیه کنید . البته من نمی دونم اشنایی با زبانتون در چه حده ولی این مشاغل خیلی زبان احتیاج نداره در حدی که بتونید با مشتری ارتباط روزمره داشته باشید ,و... امیدوارم موفق باشید و کار اصلا عیب و عار نیست و بعدها خانواده شما به شما افتخار خواهند کرد.

تا حالا 10 بار pizza hut اپلای کردم
دریغ از یه ایمیل که بگن بابا کار نمیدیم بهت انقدر الکی اپلای نکن

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - Rhino - 2013-03-28

سلام به همه دوستان و تبریک سال نو

بچه ها نوشته های بالا برای کار منو واداشت که تجربه خودمو به اشتراک بذارم :

در بدو ورود بنده با یک آمریکایی آشنا شدم, اونم برای خرید تخت پسرم از Cragslist. داستان اومدنو براش تعریف کردم و ازم خواست که رزومه ام رو بهش ایمیل بدم. بعد از اولین ایمیل و اصلاحاتش این رزومه شکل و شمایلی به خودش گرفت, تازه فهمیدم که چرا تو این 5 ماه قبل از ورودم این سایتها مثل Monster و غیره جواب نمی داد. دوباره پروفایل ها رو روی تمامی این سایتها اصلاح کردم و به توصیه این آقا Linkedin رو جدی گرفتم و پروفایلم رو درست کردم. هفته پیش از یک شرکتی تماس گرفتن و مصاحبه و .... همه چیز خوب پیش رفت. برای پلان B هم از روی Snagajob فروشگاه Maycs بالاخره جواب داد و فردا وقت مصاحبه دارم.

نتیجه اخلاقی: 1- برای رزومه حتما از یک local کمک بگیرد. یا با کالج ها هماهنگ شین و ازشون کمک بخواین. این سایتهایی که رزومه اصلاح می کنن خوبن اگه پول خرج کنین ولی نظراتی که برای اصلاحات می دن بدتر گمراهتون می کنه. من همین اشتباه رو طی 5 ماه قبل از اینکه بیام اینجا داشتم.

2- از Cragslist حتما استفاده کنین, سایتهایی مثل monster , Careerbuilder,....... جواب نمی دن و بعد از مدتی با استفاده زیاد این پروفایل شما برای شرکتها تو black لیست قرارمیگره چون همچنان بیکارین.

3- برای پلان B از Snagajob استفاده کنین, جواب میده
4- رو Linkedin حتما پروفایل مطابق با رزومه درست کنین و فعال باشین.

به امید موفقیت تک تک شما و سلامتی شما

دریافت ایمیل : 15 جولای 2012
مشاهد ایمیل: 18 آگست 2012
ارسال مدارک: 21 آگست 2012
زمان مصاحبه: 9 سپتامبر 2012
دریافت ویزا: دو روز بعد هر سه نفر یک ضرب
ورود به آمریکا: 19 فوریه 2013 با امارات

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-03-28

(2013-03-28 ساعت 10:05)Rhino نوشته:  ...بچه ها نوشته های بالا برای کار منو واداشت که تجربه خودمو به اشتراک بذارم...
ممنون بابت نوشتن تجربه دنبال کار گشتنت و امیدوارم هر چه زودتر کار مورد علاقتو پیدا کنی.
درد مشترک همه (غالب مهاجرا) پیدا کردن کار و جا افتادن اینجاست.

(2013-03-28 ساعت 02:51)ariannbr نوشته:  تا حالا 10 بار pizza hut اپلای کردم
دریغ از یه ایمیل که بگن بابا کار نمیدیم بهت انقدر الکی اپلای نکن
دو تا نکته به نظرم میرسه:
1. دنبال یه تغییر توی رزومه، روش اپلای و نگاهت به قضیه باش (من همیشه دنبال این بودم که چرا کارا جلو نمیره و خیلی وقتا دنبال این بودم که فیدبک جایی که نه گفته رو گیر بیارم تا بتونم خودم رو تحلیل کنم)
2. اصلا ناامید نشو و به مقدار فعالیتت اضافه کن (یک زمانی من هم جواب نمیگرفتم اما از یه جایی شروع کرد به نتیجه دادن و همین الان 77 تا ایمیل دارم راجع به کار که نخوندمشون که البته از سه روز پیشه) یه جوری مثل داد زدن تو کوهستانه، وقتی یه داد میزنی یه زمانی طول میکشه و بعدش همون حجم صدا به دفعات تکرار میشه واست تا اینکه از بین بره.

دیروز اولین ایمیل رو گرفتم که راجع به نوع قرارداد و اینا بود، اما راستش جواب ندادم و هنوز منتظر اون شرکت بزرگه بودم (همونی که با زبانهای متفاوت راجع به چیزی میخندیدیم و همو درک میکردیم!) بعد از ظهر هم یه مصاحبه تلفنی دیگه از ucla داشتم. قبل از مصاحبه نخواستم ایمیلمو چک کنم و اگه توش خبر بدی هس حالمو بگیره (وقتی بعدا به صدای ضبط شده خودم که نُت گذاشته بودم واسه خودم بعد از مصاحبه شکست‌خورده tcs گوش میکردم، خندم میگرفت از این حال)
جالب بود که مصاحبه ucla هم خیلی خوب پیش رفت (بنظر خودم، پس 50 درصدش حله) که البته باید منتظر نتیجه بمونم و اگه این مرحله اکی بود برم واسه مرحله بعدی. سیستمشونم که خیلی حال میداد، کل سیستم پی‌رُل ucla رو دارن بقول معروف با کاتینگ ادج تکنولوژی جایگزین میکنن (میمیرم واسه اینکار) اووووف فکرشو بکن، یعنی هر پولی که تو این دانشگاه واسه حقوق و اینا ردوبدل میشد از سیستمی رد میشد که منم توش بودم Wink تو ایران ازین کارا زیاد کردم اما اینجا یه حس دیگه‌ای میده لامصصب!
آقا شرمنده، تصورشم بهم حال داد! از خیالات بیام بیرون برم تو واقعیت!
بعد از مصاحبه دیدم یه ایمیل داده که "آی هَو گو نیوز فور یو" بازم جواب ندادم (آخه ایمیل اولیه رو جواب نداده بودم، این دیگه ضایع بود) دیدم زنگ زد و یه چیزایی تو این مایه‌ها گفت که: دی برینگ یو آن بورد یا همچی چیزی که خلاصه من نفهمیدم چی شد، بعدش گفت فردا جزئیات بیشتر رو واست میفرستم (یعنی امروز) بعدش دید من عکس‌العملی ندارم، دوباره یه توضیحاتی داد که من پرسیدم: اکی، منظورت اینه که اونا فردا میگن آره یا نه؟ که گفت: اونا قبلا گفتن آره! دوباره مثل گاگولا پرسیدم: یعنی من قراره برم اینجا کار کنم؟! که با خودش حتما گفته: عجب گاگولیه این دیگه بابا (حالا نه اینجوری، ولی مطمئتم ترجمش همین میشه) اما بعدش خودش رو کنترل کرده و گفته: آره، تو باید بری اینجا کار کنی، اما جزئیات کار رو فردا واست میفرستم. خب راستش منم خوشحال شدم و یه "تنک یو کریس" حوالش کردم که اونم کلی حال کرد و گفت "نو پرابلم"
خیلی دوس داشتم برم بیرون یه گشتی بزنم، اما مگه ماشین داشتم آخه؟! (یه ماشین قراضه خریده بودم که یارو تعمیرکاره بهش دس زد، خودشم توش مونده و راستش نه ما حال داریم بریم دنبالش، نه اون میگه بیا ببر) اما عصرش که با همسرم رفتیم تا دم ایستگاه اتوبوس تا بره سر یه کار کوچولو که واسه خودش جور کرده، موقع برگشت واسه خودم طبق معمول نُت گذاشتم تا یادم بمونه که زمانی بود که من پول تهیه بلیط و برگشت رو نداشتم و یه ماه دیگه بیشتر نمیتونستم دووم بیارم، و نزدیک بود از لبه پرتگاه بیفتم پایین اما هر جوری بود به نظر میاد خودم رو نگه داشتم. پس تو هیچ شرایط دیگه‌ای نباید ناامید بشم و تشکر کردم از خانوادم که تو این تصمیم با من بودن و قبول کردن هر اتفاقی بیفته اونام باشن و واستن.
حالا تا قبل از اینکه جزئیات رو بفرستن، من رفتم و پروفایلامو غیرفعال کردم و شروع کردم جواب ایمیلا رو دادن و تشکر کردن از اینکه بهم ایمیل زدن. و در آخر باید به شرکتهای رکروتر که رفتم و باهاشون صحبت کردم ایمیل بزنم، تشکر کنم و بگم که کارمو گرفتم.
تا نرفتم سر کار و سرم شلوغ نشده، بهتره خونه رو هم یه جارو بزنم تا تمیز شه!

خب، ظاهراً من باید برم فعلا همین کار رو شروع کنم. چون مدیر HR اون شرکت بزرگه تا دوم آوریل نیست و منم نمیتونم صبر کنم. فعلا این قرارداد رو انجام بدم، بعدش یه قدم بزرگ ورمیدارم به سمت یه پوزیشن یا قرارداد خیلی بهتر.

غرض از این رخدادنگاری به این جهت بود که دیدم اشخاص دیگه‌ای هم مثل من دنبال کار هستن اینجا و گاهاً ناامید. خواستم نشون بدم که بقیه هم موارد مشابهی دارن و اینجا جای ناامیدی نیست. اگه جایی گفتم پولم تموم شده، واسه این بود که واقعا اینطوری بود و دنبال دعا و اینا نبودم (که اعتقادی بهش ندارم) و فقط میخواستم بگم که در شرایط بد میشه امیدوار بود (نه امید خالی) و کاری کرد که وضعیت عوض بشه حتی اگه وسط کسایی باشی که درکت نکنن و تو از اونا شناختی نداشته باشی.
در آخر امیدوارم و آرزو میکنم، تک‌تک کسایی که با امید و آرزو اومدن اینجا تا تغییری در زندگیشون بدن و هدف داشتن، بتونن با برنامه و پشتکار به اهدافشون برسن و زندگی که لایقش هستن رو واسه خودشون بسازن.
دوس دارم بقیه هم بگن از خودشون

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ASALI - 2013-03-28

به نظرتون ما که میخواییم 2 ماهه بریم و برگردیم ...حساب بانکی و کردیت در بانک باز کنیم ؟ به نظرتون ضرری داره ؟ bank of america از همه بهتره ؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - achi686 - 2013-03-29

(2013-03-28 ساعت 23:56)ASALI نوشته:  به نظرتون ما که میخواییم 2 ماهه بریم و برگردیم ...حساب بانکی و کردیت در بانک باز کنیم ؟ به نظرتون ضرری داره ؟ bank of america از همه بهتره ؟

به نظر من اگه شما پولی دارید میبرید که مبلغش زیاد هست ( یا حتی مبلغش کم باشه هم برای ریسک دزدیده نشدن به طرق مختلف ) برای نگهداری اون بهتر هست که بانک بزارید تا دردسر حمل پول با خودتون توی خیابون و یا نگهداری در خونه رو نداشته باشید....ضرری که نداره اگه باز کنید تازه شاید بعدا بتونید از مزایای آن برای گرفتن credit card هم استفاده کنید....
اما در مورد bank of america من شنیدم که برای نگهداشتن پولتن ، یه مبلغی شما رو شارژ می کنه البته یه حساب e داره که نمیدونم کامل شرایطش چی هست اما اون برای نگهداری پولی شارژ نمیکنه ...اما یکی از بانک هایی که مناسب بوده و هزینه شارژ نمیگره Wells Fargo هست که برای تازه واردین مناسب بوده.....

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-03-29

(2013-03-29 ساعت 00:33)achi686 نوشته:  
(2013-03-28 ساعت 23:56)ASALI نوشته:  به نظرتون ما که میخواییم 2 ماهه بریم و برگردیم ...حساب بانکی و کردیت در بانک باز کنیم ؟ به نظرتون ضرری داره ؟ bank of america از همه بهتره ؟
...اما در مورد bank of america من شنیدم که برای نگهداشتن پولتن ، یه مبلغی شما رو شارژ می کنه البته یه حساب e داره که نمیدونم کامل شرایطش چی هست اما اون برای نگهداری پولی شارژ نمیکنه ...
در مورد نگهداری پول در بانک با شما کاملا موافقم.
در مورد bof باید بگم که فکر میکنم اگه حداقل 300 دلار تو e-bankingesh داشته باشه شارژ نمیکنه. واسه حداقل مطمئن نیستم دقیق ولی میشه پرسید. من بعد از افتتاح حساب گزینه go-green رو زدم و نوع حسابم به این ست شد. با این حساب اگه به تلر مراجعه کنی ظاهرا شارژ میکنه که اونم مشکلی نداره و میشه چک یا کش رو از طریق ای‌تی‌ام به حساب منطق کرد و نیازی به مراجعه به تلر نداره.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-03-29

Bank of America برای ای بانک 300 دلار مینیمم باید داشته باشی و برای حساب معمولی 1500 دلار
اگه زیر این بیاد حسابت ماهی 12 دلار شارژ میشی

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - cmbt - 2013-03-29

سلام به دوستان عزیز.می‌خواستم بپرسم آیا کسی‌ تجربه خرید از کریگسلیست را دارد؟چقدر قابل اعتماد است؟ماسلن پیانو upright،برند خوب و به گفته خودش سالم و در حد excellent را با ۴۰۰ دلار می‌شه خرید؟؟به عقل جور در نمیاد؟یا مثلا مترس نو که اصلا بسته بندیش باز نشده ۱۲۵ دلار!!!کسی‌ در این زمینه تجربه داره؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-03-29

(2013-03-29 ساعت 19:54)cmbt نوشته:  سلام به دوستان عزیز.می‌خواستم بپرسم آیا کسی‌ تجربه خرید از کریگسلیست را دارد؟چقدر قابل اعتماد است؟ماسلن پیانو upright،برند خوب و به گفته خودش سالم و در حد excellent را با ۴۰۰ دلار می‌شه خرید؟؟به عقل جور در نمیاد؟یا مثلا مترس نو که اصلا بسته بندیش باز نشده ۱۲۵ دلار!!!کسی‌ در این زمینه تجربه داره؟
من از کرگ‌لیست یه آیفون فوراس 64 گیگابایت در حد نو و سالم خریدم 440 دلار (با هندزفری و جعبه و ...)
کرگ‌لیست چند تا نکته داره که باید حواستو جمع کنی، یکیش اینه که حواست به منطقش باشه و مثلا یهو طرف باهات 9 شب قرار نذاره تو یه محله پرت (یه نفر با ما اونقد مشکوک رفتار کرد که بیخیال شدیم) و بعدی رو چون طرف دانشجو بود و اطراف ucla تو یه جای عمومی قرار گذاشت رفتیم دیدیم.
خوبی خریدشم اینه که جنس رو میری میبینی و معمولا میشه ارزون خرید. اما هزینه جابجایی و رفت و آمد با خودته و کسی چیزی در خونه نمیفرسته.
باید حواستو جمع کنی

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - kopol - 2013-03-29

سلام بر شما
به نظر من حساب رو حتماً افتتاح کنید که برای دفعه بعد که بر می گردید بتونید از اون استفاده کنید و اگر پول زیاد هم با خودتون دارید در حساب money market saving بگذارید چون هم سودش از regular saving یک کمکی بیشتره و همین که دفعه بعد می تونید کردیت کارت بگیرید ، من 7 ماه پیش که برای اولین بار وارد آمریکا شدم بهم کردیت کارت ندادند و فقط گفتند که می تونیم بهتون سکیور کارت بدهیم ولی ایندفعه که رفتم به راحتی تونستم یک کردیت کارت 2500 دلاری بگیرم و هیچ هزینه ای هم برام نداشت ،در مورد شارژ کردن حسابها در بانک او امریکا هم به صورت زیر هست
1- حساب ebanking : هزینه ماهانه 8.95$
اگه می خواهید این هزینه شامل حال شما نشه باید این دو کار را انجام بدهید :
الف : صورتحساب خود رو پیپرلس بگیرید و
ب: برای واریز و برداشت از حساب به teller مراجعه نکینید و از طریق atm اینکار رو انجام بدهید
تبصره : یادتون باشه که موجودیتون از 25 دلار نباید کمتر بشه
2-حساب regular checking هزینه ماهانه 14$
اگه می خواهید این هزینه شامل حال شما نشه باید یکی از این کارها را انجام بدهید :
الف : نگه داشتن حداقل 1500 $ در حساب regular checking
ب:نگه داشتن حداقل 2000 دلار در حساب regular savimg که با این حساب لینک باشد
ج: نگه داشتن حداقل 5000 دلار در حساب money market saving که با این حساب لینک باشد
تبصره : یادتون باشه که موجودیتون از 100 دلار نباید کمتر بشه
3-حساب regular saving با هزینه ماهانه 5 $
اگه می خواهید این هزینه شامل حال شما نشه باید یکی از این کارها را انجام بدهید :
الف : ترانسفر کنید از 25$ تا بیشتر از حساب cheking به حساب saving
ب: حداقل موجودی این حسابتون هیچ گاه از 300 دلار پاینتر نیاد
تبصره1 : شما در هر ماه می توانید حداکثر 3 بار از این حساب برداشت کنید و به ازای هر برداشت اضافه تر 3 دلار شارژتون می کنند
تبصره 2: اگر حداقل موجودیتون در این حساب 2500 دلار باشه برای برداشت های اضافه تر از 3 تا هم شارژ نخواهید شد .
امیدوارم کامل و جامع گفته باشم و دوستان عزیز بتونند استفاده کنند [/php][/code]

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - loveusa - 2013-03-30

سلام دوستان
من می خوام یه خورده خرت و پرت بفرستم ایران ولی به خاطر بحث تحریم و ... ، وسایل رو می فرستم سلیمانیه عراق و از اونجا می فرستم ایران. وسایلم شامل ساعت مچی و عطر و اسباب بازی و ... هست. امروز که رفتم اداره پست ( usps) اونا رو بفرستم بهم گفتن که نمی تونم عطر و ساعت مچی و دوربین و موبایل رو بفرستم. من هم ناچار فقط اسباب بازی ها و یه چیزهای دیگه رو فرستادم عراق.
الان نمی دونم چیکار کنم ، کلی عطر و ساعت مچی برای سوغاتی خریدم چطوری اونا رو بفرستم؟ شما راهکاری به نظرتون میاد؟
ممنون میشم کمکم کنید