مهاجرسرا
کلیرنس برندگان 2011 - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-48.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۱ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-61.html)
+----- موضوع: کلیرنس برندگان 2011 (/thread-2604.html)

RE: کلیرنس برندگان 2011 - nasnam - 2011-08-22

سلام دوستان عزیز،من امروز به سفارت یه ایمیلِ خیلی‌ محبت آمیزSmile زدم و نوشتم خیلی‌ ممنون که اینهمه زحمت می‌کشید و ازشون پرسیدم که ما که travel history رو فرستادیم اگه باز هر کمکی‌ از دست ما بر میاد لطفا بگید ما دریغ نمی‌کنیمSmile) و در اوج ناباوری اونها کمتر از یک ساعت بعد جواب دادند که اتفاقا میخواستیم با شما تماس بگیریم پاسپورتها رو بیارید برای ادامهٔ کار!!!!!!و ما فورا پاسپورتها رو بردیم.به من که برنده بودم هیچ کاری نداشتند و از همسرم پرسید ما تعجب می‌کنیم چرا اینهمه سفر کردی گفت به خاطره شغلم گفت چرا وقتی‌ هنوز پاست expire نشده بود و دو سال وقت داشتی‌ رفتی‌ تقاضای پاس جدید کردی،همسرم گفت برای اینکه همه صفحاتش پر شده بود و به پاسپورت ایرانی‌ صفحه اضافه نمیکنند بلکه باطلش میکنند و یه پاس جدید صادر میکنند.گفت ok و پاسهای قدیمی‌ رو گرفت و شماره‌شون رو نوشت روی یه تیک کاغذه بیخودی و گفت ویزاتون approve شده و ازمون خواست که چند روز بعد بریم تحویل بگیریم!!! اصلا فکرش رو نمیکردم بعد از اینهمه انتظار به این راحتی‌ این داستان تموم شه!و جالب اینکه همهٔ سختی انتظار از ذهنم پاک شد و پشیمونم که چرا الکی‌ اینهمه حرصو جوش خوردم و دو ماه از عمرم رو تلف کردم!باید مثل همیشه به خدا عتماد می‌کردم و همه چی‌ رو میسپردم به دست خودش.باور کنید فقط اونه که حلال همهٔ مشکلات.البته من فکر می‌کنم ایمیل‌های من هم بی‌ تاثیر نبود.باور کنید سفارت خیلی‌ نقش داره!!منکه دیگه شکی ندارم در این مورد.به نظر من بد نیست شما هم چنین ایمیل‌های مهربونا نیه بزنیدSmile
باید بگم کیس ما نسبت به شماها خیلی‌ پیچیده بود که احتمالا برای کلیر شدن زمان بسیاری نیاز داشت: ما سفرهای خیلی‌ زیاد و طی ۱۲ سال اخیر اقامت ۴ کشور مختلف رو داشتیم و تو هر کدوم چند سالی‌ زندگی‌ کردیم و هنوز اقامت UK و مالزی و تایلند رو داریم.پسر ما دو سال پیش در آمریکا متولّد شد،پدر مادر من سال‌هاست که آمریکا زندگی‌ میکنند.خلاصه شما اصلا ناا امید نباشید وقتی‌ ما بعد از دو ماه کلیر شدیم شما هم حتما تا سپتامبر کلیر میشید.اینا نمیدونند ما چقدر منتظریم، گذاشتند سر فرصت توی سپتامبر بقیه ویزاها رو بدهند.

اصلا دوست ندارم هورا بکشم،خوشحالم ولی‌ ته دلم وقتی‌ خوشحال می‌شه که همهٔ شما از این انتظار درایید و همگی‌ با هم شادی کنیم.از ته دل برای همتون آرزوی گرفتن ویزا رو می‌کنم و برای قبولی همگی‌ شما نذر کردم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - alirezagh - 2011-08-22

دوستان خوبم، بالاخره من هم کلیر شدم.
البته چند روزی هست. علت تاخیر در اعلامش ماجرا داره که توی سفرنامم خواهم گفت.
به هر حال از خدا میخوام هرچه سریعتر همون طور که ما بی کیس نامبرها رو کیس نامبردار کرد، همان طور که به ما کیس بالایی ها تاریخ مصاحبه داد، ... همونطوری هم کلیر تمام بچه های خوب و منتظر این سایت رو برسونه.

خلاصه وضعیت من:
سربازی نرفتم، چون هنوز دارم درس میخونم.(دانشجو ارشد (برق) هستم.)
کار دولتی نداشتم، اما در یک شرکت خصوصی و یک شرکت مرتبط بین المللی سابقه کار داشتم که توی فرم ها هم آورده بودم.
سفر خارجی فقط یکبار داشتم.
اسپانسر نداشتم و تمکن مالی ارائه دادم.
از اعضای تاپیک "برندگان بدون کیس نامبر" بودم.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - coming soon - 2011-08-22

آهای عیالوار زنبیلو ور دارو بیار ----------- بیااینور بازار ببین coming soon چیکرده امروز

امروز بعد یک سلسله عملیات شامرتی بازی و ژانگولری تونستم مجددا برم ابوظبی و سفارت ابوظبی رو فتح کرده و پاسپورت و مدارکم رو طی یکسری تدابیر شدید امنیتی تحویل سفارت بدم . واما قصه :

امروز با حالی داغون ساعت 9 صبح به ملیکا زنگ زدم و جریان ضد حال دیروز رو تعریف کردم و ازش سئوال کردم که اگر امروز برم میتونم مدارک رو تحویل بدم چون تاکید اکید کردن که فقط یکشنبه ها روز تحویل دادن پاسپورت هاست . ایشون گفتن که 50 درصد احتمال داره بگیرن . خوب 50 درصد هم شانس کمی نیست . بعد ایشون گفت که ما امروز یک مسافر داریم برای ابوظبی که منم گفتم منم هستم و قرار شد که با یکی از رسیدهایی که از کیسهای دیگه داشت و قرار بود بره و ویزاشون رو تحویل بگیره من برم داخل سفارت و اگر سکیوریتی سوال کرد چیکار داری بگم اومدم تا ویزای یکی از آشناها رو تحویل بگیرم . بعد که رفتم داخل با یکی از آفیسرها صحبت کنم و اگر تونستم مدارک رو تحویل بدم . خوب راس ساعت 1 بعد از ظهر ما رفتیم داخل سفارت البته قبلش این یارو نگهبانه گیر داد که برگه شما مال فرداست چرا امروز اومدی برای تحویل گرفتن ویزا که من گفتم فقط همینطوری اومدم شاید حاضر باشه و گذاشت رفتم داخل . بعد از تقریبا 45 دقیقه که گذاشتم تا کارهاشون یه کمی سبک بشه بلند شدم و بعد از 200 تا آیت الکرسی و 3 بار ختم انعام و 1000 تا صلوات اون یارو خانوم آفیسرچاقه ی بد اخلاق رو یک دریبل مارادونایی دادم و خودم رو رسوندم به کانتر اون خوش اخلاقه و بعد از اونم روضه شلاقی که به خدا دیروز فقط به خاطر نیم ساعت تاخیر من رو راه ندادن و من دیروز مستقیم از فرودگاه دبی اومده بودم که هیهو در عین ناباوری دیدم گفت مدارکت رو بده ولی ممکنه بره برای بعد از تعطیلات عید فطر یاد برزو خان قهوه تلخ افتادم خواستم بگم با مویی؟؟؟؟؟. منم گفتم من دیگه انتخاب دیگه ای ندارم و دیدم یک رسید داد که روش نوشته بود 29 آگوست برم برای تحویل گرفتن پاس به همراه ویزا ( انشاالله ).من که ول کن معامله نستم و ملیکا هم گفت به احتمال 90 در صد همین 5 شنبه آماده میشه . به هر حال فکر کنم این موشک هم خورد به هدف .پس :
بزن اون دست قشنک رو

تو رو خدا دعا کنید که 5 شنبه ویزا رو بگیرم و آخرین موشک هم بخوره به هدف .
ولی خارج از شوخی تجربه خوبی بود برای بچه هایی که خدایی نکرده با این کیس مواجه میشن .

دبی - هتل فورچن گرند - ساعت 18:33 به وقت اینجا

RE: کلیرنس برندگان 2011 - farnaz82 - 2011-08-22

وای چه خبره اینجا کلی ویزا هوراااااااااا هورااااااا،به امید گرفتن ویزا توسط همتون هوراااااااااا

RE: کلیرنس برندگان 2011 - California - 2011-08-22

یه نیمچه هوررااااااااا
خیلی مخلصییییییییم همتون را دوست دارم Big Grin
الان کلی احساساتی شدمTongue
یکی هم دور و برم نیست که بغلش کنم Big Grin
دوستان الان سفارت نوشت که more information required ولی هیچ اطلاعات اضافه نداده فقط گفته جمع کن بیا سفارت
حالا چی کار کنم؟؟!!
ارادتمند همه بچه های گل مهاجر سرا مهدی

RE: کلیرنس برندگان 2011 - kamrani.navid - 2011-08-22

(2011-08-22 ساعت 20:07)California نوشته:  یه نیمچه هوررااااااااا
دوستان الان سفارت نوشت که more information required ولی هیچ اطلاعات اضافه نداده فقط گفته جمع کن بیا سفارت
حالا چی کار کنم؟؟!!

حالا more information چی میخوان؟

(2011-08-22 ساعت 21:09)kamrani.navid نوشته:  
(2011-08-22 ساعت 20:07)California نوشته:  

هیچی نگفته فقط نوشته:
The Embassy requires additional information or documentation in order to continue processing of your immigrant visa application. Please read the notes below:
Please be advised that admin processing is now complete. You must arrange to return to the embassy on any working day at 1pm. Kindly note that the embassy will be closed next week and the week after due to Eid Holidays, however, the days are not yet con

راستی الان طی مذاکراتم با coming soon متوجه یه موضوع دردناک شدم من انگشت نگاری نشدم احتمالا دوباره اثر انگشت بگیرن و پرونده بره دوباره تو مراحل اداری

RE: کلیرنس برندگان 2011 - satusa - 2011-08-22

(2011-08-22 ساعت 21:12)California نوشته:  

هیچی نگفته فقط نوشته:
The Embassy requires additional information or documentation in order to continue processing of your immigrant visa application. Please read the notes below:
Please be advised that admin processing is now complete. You must arrange to return to the embassy on any working day at 1pm. Kindly note that the embassy will be closed next week and the week after due to Eid Holidays, however, the days are not yet con

راستی الان طی مذاکراتم با coming soon متوجه یه موضوع دردناک شدم من انگشت نگاری نشدم احتمالا دوباره اثر انگشت بگیرن و پرونده بره دوباره تو مراحل اداری

California عزیز
اولا تبریک به شما. دوما من واقعا متوجه نمیشم. یعنی شما در روز مصاحبه انگشت نگاری نشدید؟ واقعا نمی دونستید که باید این کار انجام بشه. اگه می دونستید چرا همون روز بهشون نگفتید که انجام بدهند.!!! اگر می دانستید و نگفتید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید.
به هر حال فعلا که کلیر شده اید و امیدوارم مشمول کلیرنس مجدد بعد از انگشت نگاری نشوید. راستی فقط کیس شما باقی مونده بود یا بقیه اعضای خانواده هم با شما منتظر بودند.

ممنون

RE: کلیرنس برندگان 2011 - outlaw - 2011-08-22

(2011-08-22 ساعت 18:34)coming soon نوشته:  آهای عیالوار زنبیلو ور دارو بیار ----------- بیااینور بازار ببین coming soon چیکرده امروز

امروز بعد یک سلسله عملیات شامرتی بازی و ژانگولری تونستم مجددا برم ابوظبی و سفارت ابوظبی رو فتح کرده و پاسپورت و مدارکم رو طی یکسری تدابیر شدید امنیتی تحویل سفارت بدم . واما قصه :

امروز با حالی داغون ساعت 9 صبح به ملیکا زنگ زدم و جریان ضد حال دیروز رو تعریف کردم و ازش سئوال کردم که اگر امروز برم میتونم مدارک رو تحویل بدم چون تاکید اکید کردن که فقط یکشنبه ها روز تحویل دادن پاسپورت هاست . ایشون گفتن که 50 درصد احتمال داره بگیرن . خوب 50 درصد هم شانس کمی نیست . بعد ایشون گفت که ما امروز یک مسافر داریم برای ابوظبی که منم گفتم منم هستم و قرار شد که با یکی از رسیدهایی که از کیسهای دیگه داشت و قرار بود بره و ویزاشون رو تحویل بگیره من برم داخل سفارت و اگر سکیوریتی سوال کرد چیکار داری بگم اومدم تا ویزای یکی از آشناها رو تحویل بگیرم . بعد که رفتم داخل با یکی از آفیسرها صحبت کنم و اگر تونستم مدارک رو تحویل بدم . خوب راس ساعت 1 بعد از ظهر ما رفتیم داخل سفارت البته قبلش این یارو نگهبانه گیر داد که برگه شما مال فرداست چرا امروز اومدی برای تحویل گرفتن ویزا که من گفتم فقط همینطوری اومدم شاید حاضر باشه و گذاشت رفتم داخل . بعد از تقریبا 45 دقیقه که گذاشتم تا کارهاشون یه کمی سبک بشه بلند شدم و بعد از 200 تا آیت الکرسی و 3 بار ختم انعام و 1000 تا صلوات اون یارو خانوم آفیسرچاقه ی بد اخلاق رو یک دریبل مارادونایی دادم و خودم رو رسوندم به کانتر اون خوش اخلاقه و بعد از اونم روضه شلاقی که به خدا دیروز فقط به خاطر نیم ساعت تاخیر من رو راه ندادن و من دیروز مستقیم از فرودگاه دبی اومده بودم که هیهو در عین ناباوری دیدم گفت مدارکت رو بده ولی ممکنه بره برای بعد از تعطیلات عید فطر یاد برزو خان قهوه تلخ افتادم خواستم بگم با مویی؟؟؟؟؟. منم گفتم من دیگه انتخاب دیگه ای ندارم و دیدم یک رسید داد که روش نوشته بود 29 آگوست برم برای تحویل گرفتن پاس به همراه ویزا ( انشاالله ).من که ول کن معامله نستم و ملیکا هم گفت به احتمال 90 در صد همین 5 شنبه آماده میشه . به هر حال فکر کنم این موشک هم خورد به هدف .پس :
بزن اون دست قشنک رو

تو رو خدا دعا کنید که 5 شنبه ویزا رو بگیرم و آخرین موشک هم بخوره به هدف .
ولی خارج از شوخی تجربه خوبی بود برای بچه هایی که خدایی نکرده با این کیس مواجه میشن .

دبی - هتل فورچن گرند - ساعت 18:33 به وقت اینجا

به خدا با اینکه هیچکدومتونو ندیدم انگار خودم کلیر شدم خیلی خوبه خوبه ....به قول دوست عزیزمونNASNAM
اصلا فکرش رو نمیکردم بعد از اینهمه انتظار به این راحتی‌ این داستان تموم شه!و جالب اینکه همهٔ سختی انتظار از ذهنم پاک شد و پشیمونم که چرا الکی‌ اینهمه حرصو جوش خوردم و دو ماه از عمرم رو تلف کردم!باید مثل همیشه به خدا عتماد می‌کردم و همه چی‌ رو میسپردم به دست خودش امسال اون جدول همش کلیر میشه....

سلام دوستان همین الان این ایمیل از سفارت به دست من رسید :
Please return to the U.S. Embassy in Abu Dhabi on any Sunday-Tuesday (excluding holidays) to submit your passport and fingerscans at 1:30pm. For a full six-month validity visa, a new medical exam is required. Due to upcoming holidays, the earliest date you can return is September 5. Please arrange to return to the Embassy as close to but no later than September 20, 2011. Print this email as proof of appointment.
دوباره تست مدیکال میخواد فکر نکنم دوباره لازم باشه واکسن بزنم؟!!! این واکسنها چه قدر اعتبار داره ؟ کسی چیزی میدونه؟ من سال پیش رفتم پیش سلیمان نایال که فکر کنم اعتبار مدیکالش 1 سال بود الان که نایال نیست پیش کی بریم برای مدیکال؟
(2011-08-22 ساعت 21:38)satusa نوشته:  

California عزیز
اولا تبریک به شما. دوما من واقعا متوجه نمیشم. یعنی شما در روز مصاحبه انگشت نگاری نشدید؟ واقعا نمی دونستید که باید این کار انجام بشه. اگه می دونستید چرا همون روز بهشون نگفتید که انجام بدهند.!!! اگر می دانستید و نگفتید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید.
به هر حال فعلا که کلیر شده اید و امیدوارم مشمول کلیرنس مجدد بعد از انگشت نگاری نشوید. راستی فقط کیس شما باقی مونده بود یا بقیه اعضای خانواده هم با شما منتظر بودند.
ممنون
نمک رو زخمم نپاش satusa جان Big Grin حالا ما یه خبطی کردیم! تو فرودگاه یادم افتاد بهشون گفتم گفتن مشکلی نیست.
نه من تنها هستم خودم و خدا

RE: کلیرنس برندگان 2011 - baz4baz - 2011-08-22

(2011-08-22 ساعت 20:07)California نوشته:  یه نیمچه هوررااااااااا
حالا چی کار کنم؟؟!!
واقعا بهتون تبریک می گم

RE: کلیرنس برندگان 2011 - sare - 2011-08-22

(2011-08-22 ساعت 21:52)California نوشته:  سلام دوستان همین الان این ایمیل از سفارت به دست من رسید :
Please return to the U.S. Embassy in Abu Dhabi on any Sunday-Tuesday (excluding holidays) to submit your passport and fingerscans at 1:30pm. For a full six-month validity visa, a new medical exam is required. Due to upcoming holidays, the earliest date you can return is September 5. Please arrange to return to the Embassy as close to but no later than September 20, 2011. Print this email as proof of appointment.
دوباره تست مدیکال میخواد فکر نکنم دوباره لازم باشه واکسن بزنم؟!!! این واکسنها چه قدر اعتبار داره ؟ کسی چیزی میدونه؟ من سال پیش رفتم پیش سلیمان نایال که فکر کنم اعتبار مدیکالش 1 سال بود الان که نایال نیست پیش کی بریم برای مدیکال؟
(2011-08-22 ساعت 21:38)satusa نوشته:  

California عزیز
ممنون
نمک رو زخمم نپاش satusa جان Big Grin حالا ما یه خبطی کردیم! تو فرودگاه یادم افتاد بهشون گفتم گفتن مشکلی نیست.
نه من تنها هستم خودم و خدا

آقا مهدی عزیز
خیلی خیلی تبریک
احیاناً مدیکال شما 6 ماهه بوده و خواستن که دوباره انجام بدین
پیشنهادم اینه که حتماً تشریف ببرین نیو مدیکال سنتر (NMC) و اونجا آزمایشات رو انجام بدین و معمولاً اعتبار مدیکال اونا یک ساله هست
در خصوص زمان رفتن به سفارت هم توصیه می کنم که همین فردا درخواست ویزا بدین ، اگر شد فوری درخواست بدین
چون طی صحبتی که امروز با خانم ملیکا داشتم ، تمام کارهای اداری و از جمله صدور ویزا تا پایان تعطیلات امارات که شنبه سوم سپتامبر هست تعطیل میشه و بنابراین بهتره که هرچه زودتر اقدام بفرمائین
در خصوص انگشت نگاری هم انرژی منفی ندین به خودتون ، چون کل پروسه انگشت نگاری کمتر از 3-4 دقیقه طول می کشه و جواب اون هم فکر میکنم در حدود 48 ساعت بعد آماده میشه
بنابراین برای گرفتن ویزا خودتون رو آماده کنین
خیلی خیلی ارادتمندیم
کوچیک شما ، علی

RE: کلیرنس برندگان 2011 - sare - 2011-08-22

سلام مجدد به همه بچه های گل
همین امشب برام از سفارت ایمیل اومد که پینوشتش رو براتون می ذارم
نکته مهمی در این ایمیل بود که تقدیم میکنم :

ATTENTION: UNDER NO CIRCUMSTANCES CAN A VISA BE ISSUED OR AN ADJUSTMENT OF STATUS OCCUR IN YOUR CASE AFTER SEPTEMBER 30, 2011.

VERY IMPORTANT: BECAUSE OF THE LIMITED NUMBER OF VISAS THAT MAY BE ISSUED UNDER THIS PROGRAM, VISAS MAY CEASE TO BE AVAILABLE EVEN BEFORE THIS DATE. THIS IS ESPECIALLY TRUE THE CLOSER TO SEPTEMBER 30 AN APPLICATION OR RE-APPLICATION IS MADE
.

RE: کلیرنس برندگان 2011 - Mahsa S - 2011-08-23

خیلی به آقا مهدی (california) تبریک میگم. هم به خاطر کلیرشون و هم به خاطر صبری که تا الان به خرج دادند...
بچه ها اینطور که معلومه دوستای ابو ظبی دارن تند تند کلیر میشن (البته خدا رو 100000 مرتبه شکر!!!) .. پس این آنکارا چیکار داره میکنه؟؟؟
این هورا تو گلوم گیر کرده ه ه ه ه ه .....
خدااااااااااااا.... امید ما فقط تویییییییی..........

RE: کلیرنس برندگان 2011 - najibi - 2011-08-23

بعد از ۲ هفته زحمت کشیدند جواب ایمیل ما رو دادند.

Dear Sir/Madam,
Mr. x 's application is still undergoing administrative processing. Once his administrative process is complete, we will update our website to instruct him on the next step.
ATTENTION: UNDER NO CIRCUMSTANCES CAN A VISA BE ISSUED OR AN ADJUSTMENT OF STATUS OCCUR IN YOUR CASE AFTER SEPTEMBER 30, 2011.
VERY IMPORTANT: BECAUSE OF THE LIMITED NUMBER OF VISAS THAT MAY BE ISSUED UNDER THIS PROGRAM, VISAS MAY CEASE TO BE AVAILABLE EVEN BEFORE THIS DATE. THIS IS ESPECIALLY TRUE THE CLOSER TO SEPTEMBER 30 AN APPLICATION OR RE-APPLICATION IS MADE.

حالا من چند تا نکته و سوال دارم:
1. این ایمیل رو ساعت ۹:۳۳ شب فرستادند. یعنی تا اون موقع شب سفارتی ها کار میکنند؟
۲. این تذکر پایین ایمیل فرمالیته هستش یا واقعا امکان پذیره؟
3. اگه به همسر من ویزا نرسه, من که ویزامو گرفتم بعد از چند وقت میتونم واسه ایشون هم تقاضا کنم؟
اگر کسی جواب این سوال ها رو میدونه ممنون میشم کمک کنه.