مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - kopol - 2013-04-03

(2013-04-02 ساعت 05:00)MAHDI2012 نوشته:  
(2013-04-01 ساعت 19:37)hediiyeh نوشته:  [quote='mohajer13' pid='299550' dateline='1364813974']
دوستان به نظرتون اصل مدارک تحصیلی و ریزنمرات دانشگاهی رو با خودمون بیاریم؟ یا فقط ترجمه و کپی اونا کفایت می کنه؟ اگر زمانی بخواهیم ادامه تحصیل بدیم به اصل مدارک فارسی دانشگاهیمون که نیازی نمیشه؟
راجع به آوردن کارت ملی و شناسنامه ایرانیمون هم راهنمایی کنید لطفا
البته ترجمه همه مدارک رو با خودم خواهم آورد.
ممنون
[/quote
دوست گرامی حتما با خودتون بیارید زمانی که مدارک رو تطبیق می دهند و دعوت به مصاحبه می شوید اصل اون رو از شمامی خواهند برای همسر من که اینطور بود

سلام . با تبریک سال نو .من هم شناسنامه و کارت ملی آوردم اصلا از تو کیف بیرون نیامد. هفته پنجم که اومدیم و گرین کارت نیامده ...
آقا مهدی عزیز سلام ، اسطوره صبر و استقامت مهاجرسرا ،گرین کارتت هم که با تاخیر داره می یاد دوست عزیز ، کلاً مثل اینکه قراره کارهای شما دقیقه نود راه بیفته

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - iranian1 - 2013-04-03

دوستان یک خبر فوری
شخصی در لس آنجلس بنام رامین دلاوری هستش که خیلی تبلیغ برای اخذ ویزای آمریکا را میکنه این شخص کلاهبرداره ومواظب باشید سر خیلی ها کلاه رفته توی گوگل سرچ کنید تا شکایت مردم را ببینید دوست من 8هزاردلار پول داده بعد از گذشت 6ماه وعدم دریافت ویزا پول را پس نمی دهد وحتی تهدید وتوهین هم می کند اگر کسی را می شناسید که از طریق این فرد میخواهد اقدام کند جلوی او را بگیرید.

http://delavarii.wordpress.com/

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - MAHDI2012 - 2013-04-04

(2013-04-03 ساعت 09:15)kopol نوشته:  
(2013-04-02 ساعت 05:00)MAHDI2012 نوشته:  
(2013-04-01 ساعت 19:37)hediiyeh نوشته:  [quote='mohajer13' pid='299550' dateline='1364813974']
دوستان به نظرتون اصل مدارک تحصیلی و ریزنمرات دانشگاهی رو با خودمون بیاریم؟ یا فقط ترجمه و کپی اونا کفایت می کنه؟ اگر زمانی بخواهیم ادامه تحصیل بدیم به اصل مدارک فارسی دانشگاهیمون که نیازی نمیشه؟
راجع به آوردن کارت ملی و شناسنامه ایرانیمون هم راهنمایی کنید لطفا
البته ترجمه همه مدارک رو با خودم خواهم آورد.
ممنون
[/quote
دوست گرامی حتما با خودتون بیارید زمانی که مدارک رو تطبیق می دهند و دعوت به مصاحبه می شوید اصل اون رو از شمامی خواهند برای همسر من که اینطور بود

سلام . با تبریک سال نو .من هم شناسنامه و کارت ملی آوردم اصلا از تو کیف بیرون نیامد. هفته پنجم که اومدیم و گرین کارت نیامده ...
آقا مهدی عزیز سلام ، اسطوره صبر و استقامت مهاجرسرا ،گرین کارتت هم که با تاخیر داره می یاد دوست عزیز ، کلاً مثل اینکه قراره کارهای شما دقیقه نود راه بیفته
سلام به این شماره زنگ بزن 8003755283 ***و شماره های 1/1/2/2 را بزن .من تماس گرفتم زیپ کد اشتباه بود که آن را تصحیح کرد و مشگل ام حل شد.البته به موقع زنگ زدم چون هنوز آنرا پست نکرده بودند.موفق باشید

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mansour*** - 2013-04-04

(2013-04-03 ساعت 12:08)iranian1 نوشته:  دوستان یک خبر فوری
شخصی در لس آنجلس بنام رامین دلاوری هستش که خیلی تبلیغ برای اخذ ویزای آمریکا را میکنه این شخص کلاهبرداره ومواظب باشید سر خیلی ها کلاه رفته توی گوگل سرچ کنید تا شکایت مردم را ببینید دوست من 8هزاردلار پول داده بعد از گذشت 6ماه وعدم دریافت ویزا پول را پس نمی دهد وحتی تهدید وتوهین هم می کند اگر کسی را می شناسید که از طریق این فرد میخواهد اقدام کند جلوی او را بگیرید.

http://delavarii.wordpress.com/

ایرانیان عزیز ،لس آنجلس مرکز ایرانیان هستش اونجا مرکزهمین کلاهبرداری هستش لس آنجلس یکی ازجاهایی هستش که میزان کلاهبرداری نسبت به شهرهای دیگه بیشتره یک عده از دوستان وهموطنان تازه وارد که به هوای بودن هموطنانشان به آنجا سفر میکنند اما متاسفانه قربانی ومورد انواع سوء استفاده ها قرارمیگیرند اونجا اصلا بدرد زوجهای جوان وبی تجربه نمی خوره اینها شنیده ها نیست بلکه دیده های خودم بود امیدوارم آنقدر باهوش باشید که کاملا منظورم را متوجه شوید.
درآخربگم آن چیزی که از هموطنان لس آنجلس توقع دارید کاملا برعکس است پس اگربیان بنده را فبول ندارید به لس آنجلس خوش آمدید.

رمز موفقیت وپیشرفت وخوشبختی درکنارآمریکایی ها هستش پس زندگی وعمرخود را تباه نکنید در کنارلس آنجلسی ها اونجا رامین دلاوری ها زیاده...

(کلاهبردار 2دسته هستند:
1) کسانی که نقشه کوتاه مدت میکشند.
2) کسانی که نقشه بلند مدت میکشند.
دسته دوم ازهمه خطرناکترهستندوضرر وضربه بیشتری وارد میکنند.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-04-05

(2013-04-01 ساعت 05:09)ehsan99 نوشته:  دوست عزيز ، کار پيدا کردن در حاليکه خيلی از کارهاتو انجام ندادی زيادم چيز خوبی نيست..اونوقت يه کار کوچيک مثل پيگيری گرين کارت يا امتحان رانندگی يه مشکل بزرگ ميشه چون روز های طلايی مرخصيت - که تو آمريکا زياد هم نيست- رو عين آب خوردن به هدر ميده
معمولا بين دادن آفر تا زمانيکه سر کار رفتن يه فاصله اي هست و خود کارفرما تاريخ شروع کار رو ازتون ميپرسه
. پيشنهاد ميکنم همه کار های اصلی رو انجام بدين بد کار رو شروع کنين . به تعويق انداختن روز شروع انقدر بد نيست که مرخصی گرفتن برای اين چيز های ريزه پيزه

من که بعد از 6 ماه تو خونه نشستن و کف کردن و بی پولی و ..... بالاخره تن دادم به همون پلن بی
از ساعت 10 شب تا 5 صبح یه جا بلانسبت همگی حمالی میکنم
حالا تا کی دوام بیارم خدا میدونه.
فعلن که بعد از یه هفته جون کندن یه پی چک 200 دلاری گرفتم که بعد از 4 هفته باید همشو بدم برای اجاره خونه.
تازه این کارم با کلی پارتی بازی بهم دادن.
دیروز هم برای 100 مین بار رفتم یه مصاحبه برای کار تخصصی خودم یه آقای خیلی محترم ایرانی صاحب شرکت بود که خیلی محترمانه پرتم کرد بیرون.
امیدوارم شما کار خوبی پیدا کرده باشی و زندگی راحتی داشته باشی Smile

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - farokhi21 - 2013-04-06

(2013-04-05 ساعت 05:16)ariannbr نوشته:  
(2013-04-01 ساعت 05:09)ehsan99 نوشته:  دوست عزيز ، کار پيدا کردن در حاليکه خيلی از کارهاتو انجام ندادی زيادم چيز خوبی نيست..اونوقت يه کار کوچيک مثل پيگيری گرين کارت يا امتحان رانندگی يه مشکل بزرگ ميشه چون روز های طلايی مرخصيت - که تو آمريکا زياد هم نيست- رو عين آب خوردن به هدر ميده
معمولا بين دادن آفر تا زمانيکه سر کار رفتن يه فاصله اي هست و خود کارفرما تاريخ شروع کار رو ازتون ميپرسه
. پيشنهاد ميکنم همه کار های اصلی رو انجام بدين بد کار رو شروع کنين . به تعويق انداختن روز شروع انقدر بد نيست که مرخصی گرفتن برای اين چيز های ريزه پيزه

من که بعد از 6 ماه تو خونه نشستن و کف کردن و بی پولی و ..... بالاخره تن دادم به همون پلن بی
از ساعت 10 شب تا 5 صبح یه جا بلانسبت همگی حمالی میکنم
حالا تا کی دوام بیارم خدا میدونه.
فعلن که بعد از یه هفته جون کندن یه پی چک 200 دلاری گرفتم که بعد از 4 هفته باید همشو بدم برای اجاره خونه.
تازه این کارم با کلی پارتی بازی بهم دادن.
دیروز هم برای 100 مین بار رفتم یه مصاحبه برای کار تخصصی خودم یه آقای خیلی محترم ایرانی صاحب شرکت بود که خیلی محترمانه پرتم کرد بیرون.
امیدوارم شما کار خوبی پیدا کرده باشی و زندگی راحتی داشته باشی Smile
دوست عزیز میتونم بپرسم دنبال چه تخصصی هستید که بعد از شش ماه هنوز موفق نشدید؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-04-07

(2013-04-06 ساعت 01:16)farokhi21 نوشته:  دوست عزیز میتونم بپرسم دنبال چه تخصصی هستید که بعد از شش ماه هنوز موفق نشدید؟

من لیسانس IT دارم و 15 سال تو این رشته کار کردم.
تو این 6 ماه بیشتر از 200 تا جا اپلای کردم حدود 20 تا برای مصاحبه رفتم.
فقط یه جا بهم یه کار موقت دادن که اونم شرکت برنامه نویسی بود که من چیزی ازش بلد نیستم و بعد یه هفته قبل این که بیرونم کنن خودم محترمانه اومدم بیرون.
اینجا برای این کار 2 تا چیز میخوان
1 مدرک تحصیلی
2 سابقه کار
که متاسفانه مال من رو تا حالا هیچکدوم رو هیچکس قبول نکرده.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - odiseh - 2013-04-07

(2013-04-07 ساعت 04:12)ariannbr نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 01:16)farokhi21 نوشته:  دوست عزیز میتونم بپرسم دنبال چه تخصصی هستید که بعد از شش ماه هنوز موفق نشدید؟

من لیسانس IT دارم و 15 سال تو این رشته کار کردم.
تو این 6 ماه بیشتر از 200 تا جا اپلای کردم حدود 20 تا برای مصاحبه رفتم.
فقط یه جا بهم یه کار موقت دادن که اونم شرکت برنامه نویسی بود که من چیزی ازش بلد نیستم و بعد یه هفته قبل این که بیرونم کنن خودم محترمانه اومدم بیرون.
اینجا برای این کار 2 تا چیز میخوان
1 مدرک تحصیلی
2 سابقه کار
که متاسفانه مال من رو تا حالا هیچکدوم رو هیچکس قبول نکرده.

منم IT کارم و قبل از هر چیز از خدا می خوام که یه کار خوب پیدا کنین همونطور که دلتون می خواد و دنبالش هستین همکار عزیز

راستش نوشته شما منو نگران کرد من حدود 10 سال سابقه کار دارم و دات نت کارکردم تحت ویندوز اینا برای کار پیداکردن به درد می خوره اونجا؟

اصلا اونجا چه تخصصی حرف اول رو می زنه با توجه به اینکه شما می گین که بیشتر از 200 بار اپلای کردین؟ دات نت تحت ویندوز؟ ASP.NET? یا چی؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-04-07

(2013-04-07 ساعت 20:38)odiseh نوشته:  ...راستش نوشته شما منو نگران کرد من حدود 10 سال سابقه کار دارم و دات نت کارکردم تحت ویندوز اینا برای کار پیداکردن به درد می خوره اونجا؟

اصلا اونجا چه تخصصی حرف اول رو می زنه با توجه به اینکه شما می گین که بیشتر از 200 بار اپلای کردین؟ دات نت تحت ویندوز؟ ASP.NET? یا چی؟
اینجا تو تخصص‌های مختلف کار هست، از دات‌نت بگیر تا پی‌اچ‌پی و جاوا، دیتابیس و موبایل پروگرامینگ. یه نکته هست و اونم اینه که مصاحبه باید خوب پاس بشه و گاهی سوالایی میشه که ماها معمولا ازش میگذریم و اهمیتی نمیدیم. ازین که بگذره اگه یه نفر مثل شما پیدا بشه که زبانش بهتر باشه خب قطعا اون رو انتخاب میکنن و داشتن سابقه کار آمریکایی هم بی‌تاثیر نیست.
برای آشنا شدن به سوال و جواباشون و اینکه حال و هوا دستت بیاد میتونی سوال و جوابای مصاحبه رو تو اینترنت جستجو کنی و بخونی.
یه نکته دیگه اینه که اعتماد بنفس داشته باشین (منظورم اینه که خودتون رو نبازین و نه اعتماد بنفس الکی)
شاید بد نباشه از شرکتای کوچیک شروع کرد، چون شرایطش راحت‌تره تا شرکتای بزرگ.
کسایی بودن که خیلی راحت کار پیدا کردن و کسایی سخت (من سخت پیدا کردم)
در آخرین ماه که من کار گرفتم بیشتر از 1500 ایمیل از 375 کانتکت مختلف گرفتم (رکروتر) که 355 ایمیل به 150 تاشون زدم که بیشترین مقدار در دو هفته آخر بوده! که با خیلیاشون تلفنی صحبت کردم!
مصاحبه‌ای که رفتم، 5 نفر دیگه رو هم دیدم که اومده بودن واسه مصاحبه و چون یه سری تخصصهای دیگه هم داشتم به مصاحبه دوم دعوت شدم که اونجام موقع صحبت جوری نشون دادم که میتونم چند تا چیز رو واسشون هندل کنم! که البته در عمل دارم اینو نشون میدم.
با اینحال باید پیگیری کنم و قرارداد خودمو از رکروتر بگیرم!
این یه خلاصه بود که بگم داستان کار پیدا کردن اینه و به نظر من خیلی خوب میشه سایرین هم توضیحی از روند کار پیدا کردنشون بدن تا بدرد افرادی که دنبال کار میگردن بخوره.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - farokhi21 - 2013-04-08

سلام دوستان آیا کسی از قوانین حمایتی معلولین در آ.م.ر.ی.ک.ا. اطلاعی داره یا کسی هست که ازش استفاده کزده باشه؟من سایت های زیادی توی این مدت مطالعه کردم اما همشون خیلی کلی به حمایتهایی مثل اشتغال و ادامه تحصیل و ..... اشاره کردن میخواستم ببینم کسی اطلاع دقیق تری داره؟من به دلیل عارضه مادرزادی پای چپم از زیر زانو قطع و از پای مصنوعی استفاده میکنم.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - .wall street - 2013-04-09

سلام دوستان آیا کسی از قوانین حمایتی معلولین در آ.م.ر.ی.ک.ا. اطلاعی داره یا کسی هست که ازش استفاده کزده باشه؟من سایت های زیادی توی این مدت مطالعه کردم اما همشون خیلی کلی به حمایتهایی مثل اشتغال و ادامه تحصیل و ..... اشاره کردن میخواستم ببینم کسی اطلاع دقیق تری داره؟من به دلیل عارضه مادرزادی پای چپم از زیر زانو قطع و از پای مصنوعی استفاده میکنم.

[/quote]
سلام دوست من
در این مورد خاص اطلاع کامل ندارم. اما من وقتی DHS رفتم. سازمانی بود که کمک های مالی میکرد و خیلی راحت برای بچه و خودمون کمک مالی گرفتیم. به صورت هر ماهه. در اونجا دیدم در این خصوص هم فرم هایی هست و زمانی که یک بار به اشتباه معلولیت رو پر کرده بودم به کسی که به عنوان رفرنس معرفی کرده بودم زنگ زده بودند تا مطمئن بشن و کمک کنند. شما از طریق سایت ها پیگیری نکن و حتما به اداره مربوطه در ایالت خودت برو. مطمئن باش کمک های مناسبی دارند. حضوری برو خودشون راهنمایی میکنند کجا باید بری.
موفق باشی دوست من

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-04-09

(2013-04-07 ساعت 20:38)odiseh نوشته:  منم IT کارم و قبل از هر چیز از خدا می خوام که یه کار خوب پیدا کنین همونطور که دلتون می خواد و دنبالش هستین همکار عزیز

راستش نوشته شما منو نگران کرد من حدود 10 سال سابقه کار دارم و دات نت کارکردم تحت ویندوز اینا برای کار پیداکردن به درد می خوره اونجا؟

همونجوری که دوست عزیزمون گفت خیلی مهمه که زبانت خوب باشه ( نه مثل من که هر چی بلد بودم اینجا یادم رفت )
و این که باز هم مثل من کم نیاری و پشتکار داشته باشی
کار تو این رشته زیاده ولی گرفتن اون کارا راحت نیست.
اگه هندی بودیم بدون مصاحبه بهمون کار IT میدادن
من که هر جا رفتم به محض اینکه گفتم ایرانیم خیلی محترمانه پرتم کردن بیرونSmile

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نیلوفر64 - 2013-04-09

سلام به همه دوستای خوبم

می خواستم بدونم گواهی نامه اینجا بدرد میخوره منظورم گواهی نامه بین المللی نیست همین گواهی نامه معمولی منظورمه باید ترجمه اش را ببریم؟
خیلی عجله دا رم ممنون میشم جوابم را بدید

سوال دیگه هم ازتون داشتم
عکسی که در فرود گاه آمریکا ازمون می خواند باید چه ویژگی هایی داشته باشه
ممنون

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 11:26)نیلوفر64 نوشته:  سلام به همه دوستای خوبم

می خواستم بدونم گواهی نامه اینجا بدرد میخوره منظورم گواهی نامه بین المللی نیست همین گواهی نامه معمولی منظورمه باید ترجمه اش را ببریم؟
خیلی عجله دا رم ممنون میشم جوابم را بدید

سوال دیگه هم ازتون داشتم
عکسی که در فرود گاه آمریکا ازمون می خواند باید چه ویژگی هایی داشته باشه
ممنون

بعد از اینکه تست کتبی رانندگی رو میدین ممکنه با گواهینامه ایران بهتون اجازه رانندگی بدن تا وقت امتحان شهری ممکن هم هست ندن.
بستگی داره آدم خوبی باشه یا نه.
مثلا به من اجازه رانندگی دادن ولی به همسرم نه.
ولی اگه بین المللی باشه حتما میدن .
ترجمش فکر نمیکنم به درد بخوره ، حتمن اصلش رو بیارین.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نیلوفر64 - 2013-04-09

ایالت مقصد من تگزاس هست 1 جا خوندم که گواهی نامه (رانندگی)ایران در این ایالت کارایی ندارد می خواستم ببینم درسته؟ یا خیر
مممممنووون