مهاجرسرا
شیکاگو، ایالت ایلینوی - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: شیکاگو، ایالت ایلینوی (/thread-2947.html)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: شیکاگو - mr.foad - 2015-01-01

راستی شماها واسه انتقال پول از ایران به شیکاگو چه کار میکنید ؟! صرافی ایرانی توی شیکاگو هست که بشه از طریقش این کارو انجام داد ؟! کارمزداشون چطوره ؟!

RE: شیکاگو - arashmoradi - 2015-01-24

سلام دوستان عزیز.چند تا سوال داشتم از حضورتون
حدود پنج ماه دیگه عازم شیکاگو هستم و خوشحالم در جمعتون هستم
1)من مهندس عمران با پنج سال سابقه در زمینه سازه های آبی بتنی سد های خاکی و ... هستم.آیا میتونم مرتبط کار پیدا کنم؟ همینطور انواع جوشکاری و رانندگی بیل مکانیکی و کمپرسی.اتوکد و فتوشاپ و آفیس. لمینت و پارکت و غیره.نظرتون نسبت به شغل بنده تو اونجا چیه؟ایا کار گیر میاد ؟
2)قبل از اومدنم چه حرفه ای رو بنظرتون یاد بگیرم اگه کاری مطابق فعالیت های بالا گیرم نمیاد.یعنی اوضاع کار در چه زمینه ای خوبه اونجا
3)و آیا میتونم ادامه تحصیل بدم اونجا؟
.
بسیار ممنونم عزیزان

RE: شیکاگو - arashmoradi - 2015-02-04

بسیار ممنون از جوابهای دلگرم کنندتون

RE: شیکاگو - jajal_sharifat21 - 2015-03-23

با سلام ......
سال نو همگی مبارک ...........دوستان چرا تاپیک شیکاگو اینقدر خلوته ؟؟؟؟ یعنی کسی دیگه قصد رفتن به شیکاگو رو نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: شیکاگو - arashmoradi - 2015-03-23

(2015-03-23 ساعت 17:52)jajal_sharifat21 نوشته:  با سلام ......
سال نو همگی مبارک ...........دوستان چرا تاپیک شیکاگو اینقدر خلوته ؟؟؟؟ یعنی کسی دیگه قصد رفتن به شیکاگو رو نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خدا رو شکر شما اومدی.مردم از تنهاییSad

RE: شیکاگو - Abdorrezaa - 2015-03-23

(2015-02-04 ساعت 01:54)arashmoradi نوشته:  بسیار ممنون از جوابهای دلگرم کنندتون
خوبه که آرش جان وضعیت تاپیک. درست مطلب جدید چیزی نداره ولی تو صفحات قبلی تمام و کمال توضیح داده شده. منو چی میگی که میخوام برم شهر بغل دستی شما تولیدو ولی دریغ که 10 درصد از اطلاعاتی که راجب شیکاگو هست هم براش موجود نیست.

RE: شیکاگو - jajal_sharifat21 - 2015-03-24

خیلی حیفه .... دوستان شیکاگویی انگاری قهرن ........ حالا یه سوال ؟ درسته که میگن امنیت شیکاگو افتضاحه ؟

Re: RE: شیکاگو - ehsanhss - 2015-03-24

(2015-03-24 ساعت 00:37)jajal_sharifat21 نوشته:  خیلی حیفه .... دوستان شیکاگویی انگاری قهرن ........ حالا یه سوال ؟ درسته که میگن امنیت شیکاگو افتضاحه ؟
طبق گفته های دوستان ساکن شیکاگو
شمال و شرقش وضعیت خوبی از لحاظ امنیت داره

RE: شیکاگو - mayakml - 2015-03-24

سلام دوستان. من 7 می عازم سن دیگو هستم و اولین ورودم به خاک آمریکا شیکاگو هست و مسلما اونجا کارهای امیگرنتم انجام میشه. میخاستم بدونم از تجربه دوستانی که وارد شیکاگو شدن معمولا چقد معطلی داره؟ چون من حدودا 3 ساعت زمان ترانزیت دارم. ممنون میشم اگه هرکی میدونه جواب بده.

RE: شیکاگو - tarias - 2015-03-25

(2014-12-12 ساعت 09:21)parsy631 نوشته:  
(2014-12-05 ساعت 03:28)tarias نوشته:  سلام دوستان ما در حال تحقیق برای مهاجرت به آمریکا هستیم میخواستم بدونم برای رشته مهندسی کشاورزی و اصلاح نباتات و نیز در زمینه بذر درایالت یا شهر شما امکان پیدا کردن کار هست؟ قبلا از لطف شما ممنونم

دوست عزیز اگر اهل کار در زمینه فروش یا تحقیقات علمی در زمینه اصلاح نباتات و علی الخصوص بیوتکنولوژی هستید ایالت ایلینویز جای نسبتا خوبی برای رشته شماست . برخی شرکت های عظیم فروش و توزیع بذور اصلاح شده در شیکاگو و شهرهای اطراف آن هستند و می شود در آنها کار کرد به شرط اینکه واقعا بر زمینه کاری آنها اشنایی خوب داشته باشید . برای کارهای میدانی و زراعت و .... باید در شهرهای جنوب این ایالت مثل carbondale و .... دنبال کار باشید. در برخی ایالت ها که قطب های کشاورزی آمریکا هستند می توانید کارهای بهتری در حوزه میدانی پیدا کنید.

از لطف شما به خاطر پاسخ کاملتون ممنونم.

(2014-12-05 ساعت 03:28)tarias نوشته:  سلام دوستان ما در حال تحقیق برای مهاجرت به آمریکا هستیم میخواستم بدونم برای رشته مهندسی کشاورزی و اصلاح نباتات و نیز در زمینه بذر درایالت یا شهر شما امکان پیدا کردن کار هست؟ قبلا از لطف شما ممنونم

دوست عزیز اگر اهل کار در زمینه فروش یا تحقیقات علمی در زمینه اصلاح نباتات و علی الخصوص بیوتکنولوژی هستید ایالت ایلینویز جای نسبتا خوبی برای رشته شماست . برخی شرکت های عظیم فروش و توزیع بذور اصلاح شده در شیکاگو و شهرهای اطراف آن هستند و می شود در آنها کار کرد به شرط اینکه واقعا بر زمینه کاری آنها اشنایی خوب داشته باشید . برای کارهای میدانی و زراعت و .... باید در شهرهای جنوب این ایالت مثل carbondale و .... دنبال کار باشید. در برخی ایالت ها که قطب های کشاورزی آمریکا هستند می توانید کارهای بهتری در حوزه میدانی پیدا کنید.

RE: شیکاگو - inforfang - 2015-03-25

قهر نیستیم بخدا. اکثر گفتنی ها رو دوستان گفتن. اگر سوالی دارید در خدمتیم.

RE: شیکاگو - arashmoradi - 2015-04-05

(2015-03-25 ساعت 02:02)inforfang نوشته:  قهر نیستیم بخدا. اکثر گفتنی ها رو دوستان گفتن. اگر سوالی دارید در خدمتیم.

1)من مهندس عمران با پنج سال سابقه در زمینه سازه های آبی بتنی سد های خاکی و ... هستم.آیا میتونم مرتبط کار پیدا کنم؟ همینطور انواع جوشکاری و رانندگی بیل مکانیکی و کمپرسی.اتوکد و فتوشاپ و آفیس. لمینت و پارکت و غیره.نظرتون نسبت به شغل بنده تو اونجا چیه؟ایا کار گیر میاد ؟
2)قبل از اومدنم چه حرفه ای رو بنظرتون یاد بگیرم اگه کاری مطابق فعالیت های بالا گیرم نمیاد.یعنی اوضاع کار در چه زمینه ای خوبه اونجا

RE: شیکاگو - inforfang - 2015-04-06

(2015-04-05 ساعت 21:36)arashmoradi نوشته:  
(2015-03-25 ساعت 02:02)inforfang نوشته:  قهر نیستیم بخدا. اکثر گفتنی ها رو دوستان گفتن. اگر سوالی دارید در خدمتیم.

از نظر من شما بهتره اطلاعات بازار کار رو از سایت craiglist که برای شیگاکو هست پیدا کنید. این اطلاعات دقیق تر از اطلاعاتی هست که افراد مختلف می تونن بهتون بدن. چون با توجه به توانایی هاتون می تونید آگهی های مختلف شغلی رو ببینید و با توانایی هاتون مقایسه کنید. بهتره برای چند هفته به این سایت سر بزنید و آگهی های شغلی رو در زمینه های مختلف مطالعه کنید. این رو هم بدونید که رقابت توی بدست آوردن شغل زیاده و باید تو کارتون خوب باشید تا انتخاب بشید. اینکه چه شغلی رو بدست میارید بستگی به خودتون و توانایی هاتون داره. به نظر شخصی من شیکاگو از لحاظ بازار کار شهر خوبیه. (شاید برای من خوب بوده Wink ) شما هر حرفه ای که یاد بگیرید اینجا بلاخره یه جوری به دردتون می خوره. من نظری در مورد حرفه ی خاص ندارم. شاید بقیه دوستان بتونن در این زمینه کمکتون کنن. در مورد تحصیل هم اگر شرایط پذیرش تو دانشگاه رو داشته باشین چرا که نه ؟!

RE: شیکاگو - یاغی - 2015-04-06

سلام شیکاگو هوا زمستان چند درجه هست

RE: شیکاگو - inforfang - 2015-04-06

(2015-04-06 ساعت 22:22)یاغی نوشته:  سلام شیکاگو هوا زمستان چند درجه هست

http://www.wunderground.com/history/airport/KORD/2014/1/28/MonthlyHistory.html?req_city=&req_state=&req_statename=&reqdb.zip=&reqdb.magic=&reqdb.wmo=