مهاجرسرا
سیاتل، ایالت واشنگتن - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: سیاتل، ایالت واشنگتن (/thread-4065.html)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mehD - 2013-03-20

(2013-03-20 ساعت 00:20)tabim4 نوشته:  ... متاسفانه اونقدر مهاجر از کشورهای چین ، کره ، هند ، مالزی ، پاکستان و........ با یه عالمه مدارک معتبر در زمینه نرم افزار و کامپیوتر ریختند اونجا که روزبروز بطور جدی عرصه برای امثال من و شما تنگ می شود.
در مورد علت انتخاب سیاتل خدمتتون عرض کنم بدلیل هم مرز بودن سیاتل با یکی از 10 شهر رویایی جهان یعنی ونکوور من ترجیح میدم بصورت دوزیستی یعنی اقامت همزمان دو کشور در آنجا بمانم تا اگر یه روزی نتونم از پس مشکلات کردیت - مالیات - شهریه سنگین تحصیلات دانشگاهی خودم یا بچه هام - هزینه های کمر شکن پزشکی و دندانپزشکی و ...............در آنجا بر بیام بجای اینکه با افتضاح برگشت به ایران مواجه شوم پا مو بذارم کانادا و به هر قیمتی که شده در یکی از دو شهر ونکوور یا کالگاری ماندگار شوم.
به نظر من جای تاسف نیست که افراد دیگه با مدرک معتبر حضور دارند. تاسف برای خودمون که به جز چند تا دانشگاه، بقیه از نظر علمی پایین هستند و فقط مدرک میدن.
یه چیز دیگه به نظرم تفاوت زیادی بین اقلیم سیاتل و ونکوور نیست. اما خوب ونکوور بیشتر توریستی و سیاتل صنعتیه. موافقید؟
به نظر میاد هزینه زندگی توی ونکوور بالاتر از سیاتل باشه. کلا ونکوور شهر گرونیه.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - امیر مهاجر - 2013-03-20

(2013-03-20 ساعت 11:41)mehD نوشته:  ... یه چیز دیگه به نظرم تفاوت زیادی بین اقلیم سیاتل و ونکوور نیست. اما خوب ونکوور بیشتر توریستی و سیاتل صنعتیه. موافقید؟
به نظر میاد هزینه زندگی توی ونکوور بالاتر از سیاتل باشه. کلا ونکوور شهر گرونیه.

ونکوور و سیاتل از نظر آب و هوایی خیلی شبیهند. مایل بودن خورشید در ونکوور بیشتره و سیاتل سان شاین بهتری داره.
سیاتل از ونکوور ارزونتره چون بطور کلی آمریکا از کانادا ارزونتره (مسکن و کالا)
اینکه گفتید ونکوور شهر گرونیه برمیگرده به یک شایعه در مورد ونکوور که همیشه شنیدیم: «ونکوور شهر گرونیه». در واقع تورنتو از ونکوور گرونتره. ونکوور بدلیل اینکه کمتر صنعتی و تجاریه و فرصتهای شغلی کمتری توش هست و همینطور به خاطر آب و هوای لطیفی که داره تبدیل شده به مکانی برای زندگی پولدارها. اما به این معنا نیست که گرونتره. خیلی آدمهای کم درآمد کانادا که از برگشت مالیات استفاده میکنند هم در بهترین جای ونکوور، اجاره خونه میدن، ماشین دارند و خیلی عادی زندگی میکنند.

یه خواهشی هم از همه دارم.
دوستان تاپیک رو یکبار کامل بخونید.
خیلی از اطلاعاتی که در این چند روزه عنوان میشه یا بعضا پرسیده میشه قبلا مفصل در موردش تو همین تاپیک صحبت شده. میتونید مطالعه کنید. استفاده کنید و اگر مطلب یا پرسش جدیدی داشتید مطرح کنید.

با سپاس.

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-03-21

(2013-03-19 ساعت 00:38)مهتاب - 2251 نوشته:  ببخشيد شما جايي كلاس زبان هم سراغ دارين؟؟؟؟ ممنون ميشم از لطفتون
سلام
برای کلاس زبان( ESL(English as a Second Language میتونید در کالج برای کوارتر بهار ، که کلاسهاش از اول آپریل شروع میشه هر چه سریعتر (قبل از ددلاین) ثبت نام کنید و هزینه اش برای مهاجرین 25 دلاره (مفته).
نزدیکترین کالجها طبق نقشه به شهر شما:
کالج اِدموند
کالج باتهل

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-03-21

(2013-03-21 ساعت 03:09)apoornaki نوشته:  
(2013-03-19 ساعت 00:38)مهتاب - 2251 نوشته:  ببخشيد شما جايي كلاس زبان هم سراغ دارين؟؟؟؟ ممنون ميشم از لطفتون
سلام
برای کلاس زبان( ESL(English as a Second Language میتونید در کالج برای کوارتر بهار ، که کلاسهاش از اول آپریل شروع میشه هر چه سریعتر (قبل از ددلاین) ثبت نام کنید و هزینه اش برای مهاجرین 25 دلاره (مفته).
نزدیکترین کالجها طبق نقشه به شهر شما:
کالج اِدموند
کالج باتهل
خيلي خيلي ممنونم فقط ما هنوز سوشال و گرين كارت نداريم ، مشكلي نيست؟؟

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - Soap McTavish - 2013-03-23

سلام
[عکس: 03216_skyonfire_800x480.jpg]
This is Alki Beach in West Seattle, Washington

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - odiseh - 2013-03-24

سلام دوستان خوب سیاتلی و حومه!

من رشته ام نرم افزاره (همکار جناب امیر خان مهاجر) و معدلم 2.6 از 4 از یکی از دانشگاه های سراسری خوب تهران.

خیلییییییییییییییییی دلم می خواد که اگه اومدیم سیاتل برم دانشگاه برای M.S. و شروع کنم به خوندن فوق نرم افزار

امکانش وجود داره؟ اگه هست با توجه به معدل پایینم چطوری میشه؟ اگه امکان داره شماها که دیگه کاملا آشنا هستین با اونجا منو راهنمایی کنین

مرسی بچه ها

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - apoornaki - 2013-03-25

(2013-03-24 ساعت 13:32)odiseh نوشته:  سلام دوستان خوب سیاتلی و حومه!
من رشته ام نرم افزاره (همکار جناب امیر خان مهاجر) و معدلم 2.6 از 4 از یکی از دانشگاه های سراسری خوب تهران.
خیلییییییییییییییییی دلم می خواد که اگه اومدیم سیاتل برم دانشگاه برای M.S. و شروع کنم به خوندن فوق نرم افزار
امکانش وجود داره؟ اگه هست با توجه به معدل پایینم چطوری میشه؟ اگه امکان داره شماها که دیگه کاملا آشنا هستین با اونجا منو راهنمایی کنین
مرسی بچه ها
سلام
برای اینکه بتونم به شما جواب بدم، به شما پیشنهاد میکنم گفته های جناب mml را در
و همچنین تاپیک مربوطه را مطالعه فرمایید

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - erfanslash - 2013-03-27

سیاتل، دومین شهر برتر ۲۰۱۲ آمریکا

به عنوان دومین شهر برتر، به شمال شرق ایالات متحده، به خانه معنوی کشور برای قهوه و کامپیوترهای شخصی می رویم: سیاتل. ساکنین “شهر باران” بارندگیهای شگرف معروف این شهر را به بهای درآمد متوسط بالایش، نمای زیبای ساحلی اش، و هوای پاک عالی اش می بخشند. مایکروسافت (MSFT) و بوئینگ (BA) ده‌ها هزار شغل در این ناحیه ایجاد کرده اند.

رستورانها:۲۳۰۷بارها: ۲۱۹موزه ها: ۲۹کتابخانه ها: ۴۲تیمهای ورزشی حرفه ای: ۴سرانه پارک به ازاء ۱۰۰۰ نفر: ۹کالجها: ۸درصد افراد تحصیل کرده: ۱۶٫۸متوسط درآمد خانوار: ۹۰۳۰۳ دلاردرصد بیکاری: ۷٫۲

[عکس: 02-Seattle-jpg_190150.jpg]

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - ASALI - 2013-03-27

به عنوان دومین شهر برتر، به شمال غرب ایالات متحده، به خانه معنوی کشور برای قهوه و کامپیوترهای شخصی می رویم: سیاتل. ساکنین “شهر باران” بارندگیهای شگرف معروف این شهر را به بهای درآمد متوسط بالایش، نمای زیبای ساحلی اش، و هوای پاک عالی اش می بخشند. مایکروسافت (MSFT) و بوئینگ (BA) ده‌ها هزار شغل در این ناحیه ایجاد کرده اند.
رستورانها:۲۳۰۷بارها: ۲۱۹موزه ها: ۲۹کتابخانه ها: ۴۲تیمهای ورزشی حرفه ای: ۴سرانه پارک به ازاء ۱۰۰۰ نفر: ۹کالجها: ۸درصد افراد تحصیل کرده: ۱۶٫۸متوسط درآمد خانوار: ۹۰۳۰۳ دلاردرصد بیکاری: ۷٫۲

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-03-30

اجاره خونه كه خوب متغيره هر جايي يه قيمتي داره ولي براي ٢ خوابه ٧٠ - ٨٠ متري ميتوني از ١٠٠٠ دلار پيدا كني تا ٢٠٠٠ دلار بستگي به جاش داره
ولي هزينه زندگي خيلي پايينه يعني براي ما كه ٣ نفريم ماهي ٣٠٠ دلار خورد و خوراكه ٢٠٠ تا هم هزينه تلفن و برقو گازو نت و ....

بچه ها ما الان ٢١ روزه اينجاييم از روزي كه اومديم روزي نبوده كه افتاب نداشته. باشيم نميدونم چرا ميگن اينجا افتاب كمه!

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-01

ما براي ٢ خوابه اپارتمان تو ميل كريك ١٣٠٠ ميديم

امروز همه ايراني هاي سياتل ١٣ به در گرفته بودن تو يه پارك بزرگ با يه درياچه به اسم سِمَم ميش
فكر كنم ٢٠٠٠ تا ايراني بودن
هوا هم عاليييييي با افتاب بسيارررررررررر داغ

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - tabim4 - 2013-04-01

(2013-04-01 ساعت 10:32)مهتاب - 2251 نوشته:  ما براي ٢ خوابه اپارتمان تو ميل كريك ١٣٠٠ ميديم

امروز همه ايراني هاي سياتل ١٣ به در گرفته بودن تو يه پارك بزرگ با يه درياچه به اسم سِمَم ميش
مگه امروز سیزده بدره؟Sad یعنی اختلاف ساعت چقدره که سیاتلی ها دوازده بدر گرفتند قضیه چیه لطفاً دوستان علت رو توضیح دهند ما هم سر در بیاریم

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - mrr777 - 2013-04-01

(2013-04-01 ساعت 14:08)tabim4 نوشته:  
(2013-04-01 ساعت 10:32)مهتاب - 2251 نوشته:  ما براي ٢ خوابه اپارتمان تو ميل كريك ١٣٠٠ ميديم

مگه امروز سیزده بدره؟Sad یعنی اختلاف ساعت چقدره که سیاتلی ها دوازده بدر گرفتند قضیه چیه لطفاً دوستان علت رو توضیح دهند ما هم سر در بیاریم

فکر می کنم امروزی که مهتاب خانم می گن منظورشون دیروزه یعنی ۱۱ فروردین چون اونا از ما ۱۲ ساعت عقب ترن.Cool
دلیل این هم که ۱۳ بدر رو روز ۱۱ فروردین جشن گرفتن و یازده بدر کردن، باید این باشه که روز یکشنبه بوده و تعطیل، اونجا که سیزده بدر تعطیل نیست.Big Grin
درست می گم؟Tongue

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-02

دقيقا درستهSmile
اينجا كه تعطيلي نيست براي همين نزديك ترين ١ شنبه به ١٣ به درو جشن ميگيرن
دي جي و اش و رشته پلو و بره بريانو ... نميدونين چه كار كرده بودنSmile)

RE: ایالت واشنگتن و شهر سیاتل - مهتاب - 2251 - 2013-04-02

ما امروز ٢٣ روز از ورودمون ميگذره و صبح امروز گرين كارتها به همراه نامه ولكام برامون رسيد