مهاجرسرا
لاس وگاس، ایالت نوادا - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: لاس وگاس، ایالت نوادا (/thread-5196.html)

RE: زندگی در لاس وگاس - rainolf - 2014-04-30

(2014-04-21 ساعت 05:56)yami نوشته:  سمانه خانم، امیدوارم که هیچ کسی محل انتخاب زندگی اش مخصوصا به عنوان یک مهاجر تازه وارد رو بر اساس این جاذبه های توریستی انتخاب نکنه!!
بهترین شهرهای توریستی دنیا بدون درامد مکفی دوزار نمی ارزه و صرف اینکه یک شهری توریستی هست هم دلیل بر مناسب بودن آن محل از بابت اشتغال نیست.
بعینه میبینم کسانی که بعنوان مسافر و برای کوتاه مدت میان جنوب فلوریدا خیلی بیشتر از منی که سه و سال و نیمه اینجام از اینجا لذت میبرند.
بهترین ساحل و امکانات ولی اصلا بقول معروف مــــــودش نیست آدم بره Smile

من به شخصه هربار پستای این دوستمون رو میخونم یاد اون شخصیت کارتون گالیور میفتم که میگفت "من میدونم، موفق نمیشیم...." Shy

RE: زندگی در لاس وگاس - reyhana.arta - 2014-05-01

سلام به همه دوستان مهاجر سرایی . من تو لاس وگاس زندگی می کنم و به دنبال یک هم خونه خانم هستم اگر کسی مایل بود برام پیام خصوصی بزاره

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-05-01

(2014-04-30 ساعت 10:42)Purple نوشته:  
(2014-04-30 ساعت 07:11)elima1980 نوشته:  
(2014-04-30 ساعت 01:44)Purple نوشته:  تو لاس وگاس حقوق هاوس كيپرى چقدره؟ كفاف ميده؟ استخدام ميكنن؟ از عزيزان ميشه راهنمايي كنين ممنون ميشم
10تا 16$.بستگی به ساعت کاروهزینه شما داره .هزینه اینجا بین 1200تا 1500$درماه هست.
واسه استخدامش تجربه ميخوان؟ تازه واردا كه ندارن تجربه! ممنون ميشم كارايى رو كه يه تازه وارد ميتونه استخدام بشه رو بگين
نه دوست عزیز تجربه نمیخواد اینجا هر کاری رو که میخواهید شروع کنید خودشون یه دوره 3 ماهه براتون ترینینگ به همراه حقوق میزارن

RE: زندگی در لاس وگاس - Purple - 2014-05-02

(2014-05-01 ساعت 20:20)سمانه777 نوشته:  
(2014-04-30 ساعت 01:44)Purple نوشته:  تو لاس وگاس حقوق هاوس كيپرى چقدره؟ كفاف ميده؟ استخدام ميكنن؟ از عزيزان ميشه راهنمايي كنين ممنون ميشم
10تا 16$.بستگی به ساعت کاروهزینه شما داره .هزینه اینجا بین 1200تا 1500$درماه هست.
واسه استخدامش تجربه ميخوان؟ تازه واردا كه ندارن تجربه! ممنون ميشم كارايى رو كه يه تازه وارد ميتونه استخدام بشه رو بگين
نه دوست عزیز تجربه نمیخواد اینجا هر کاری رو که میخواهید شروع کنید خودشون یه دوره 3 ماهه براتون ترینینگ به همراه حقوق میزارن

زبان فول ميخواد حتما كه اوايل واسه ماها سخته.

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-05-02

(2014-05-02 ساعت 02:39)Purple نوشته:  
(2014-05-01 ساعت 20:20)سمانه777 نوشته:  

زبان فول ميخواد حتما كه اوايل واسه ماها سخته.

زبان فول نمیخواداما زبان حداقل لازم هست .درضمن اگراین پبج با دقت ازابتدامطالعه کنیدپاسخ سوالهایی که به ذهنتون میرسه حتمادریافت میکنید درمورد کالینری من مطلبی گذاشتم مطالعه کنید درموردشرایط کارویافتن شغل درهتل ها من نوشتم

RE: زندگی در لاس وگاس - rainolf - 2014-05-02

خیلی خوبه که این تاپیک دوباره فعال شده.... مدتها بود اطلاعات جدیدی اضافه نمیشد و به لطفا elima و همسرش اینجا حسابی رونق گرفته.... من هم به همراه همسرم مسافر وگاسیم و حتما بعد از رسیدن اینجا میام تا به دوستای دیگم کمک کنم همونطور که من از دوستای باتجربه کلی کمک گرفتم.....

RE: زندگی در لاس وگاس - سمانه777 - 2014-05-03

همونطور که قبلا گفتم شغل هایی مثل هوس کیپیری و از قبیل این در هتل ها و حتی گاهی صندوق دارها در فروشگاه ها نیاز به زبان بالایی ندارید ولی خب اگر زبان خوبی داشته باشید زود تر میتونید به مراحل بالاتر ارتقا پیدا کنید.

RE: زندگی در لاس وگاس - yami - 2014-05-03

(2014-05-03 ساعت 20:17)سمانه777 نوشته:  همونطور که قبلا گفتم شغل هایی مثل هوس کیپیری و از قبیل این در هتل ها و حتی گاهی صندوق دارها در فروشگاه ها نیاز به زبان بالایی ندارید ولی خب اگر زبان خوبی داشته باشید زود تر میتونید به مراحل بالاتر ارتقا پیدا کنید.

درسته، فقط سعی کنید از مشاغلی که ضمن صندوخ داری، باید برای فروش دنبال مشتری تو فروشگاه بدوید دوری کنید!! مثل می_سیز Macy's با اینکه حتی ممکنه به خاطر نیاز استخدامتون کنن اما بهتون فشار زیادی برای فروش خواهند آورد و با زبان نه چندان خوب این استرس بر شما چند برابر خواهد شد.

RE: زندگی در لاس وگاس - rainolf - 2014-05-06

دوستان میخواستم بدونم از حقوق مثلا 12 دلاری (در ساعت) چقدر مالیات کم میشه و در ماه حدودا چقدر دستمون رو میگیره؟؟؟؟ چون با یک حساب سرانگشتی با حقوق 12 دلار برای یک کار فول تایم (40 ساعت در هفته) درآمد حدود 1900 دلار میشه؛ از این عدد چقدرش واقعا دستمون رو میگیره؟؟؟

از همه دوستان تقاضای عاجزانه دارم همینطور به دادن اطلاعات ادامه بدن و نزارن این تاپیک مثل گذشته سوت و کور بشه..... با تشکر ویژه از ELIMA ی عزیز و سمانه خانم گل......... قول میدم من هم به محض ورود به وگاس به این جمع بپیوندم و این تاپیک رو برای دوستای تازه مهاجر پربارتر کنیم......

RE: زندگی در لاس وگاس - yami - 2014-05-06

البته دوست عزیز این حقوق ساعتی 12 دولار هم برای هر شغل ابتدایی نمیدن. تا جایی که میدونم حداقل حقوق در ایالات جنوبی بجز کالیفرنیا حدود ساعتی 9 دولار هست.

درسته YAMI عزیز من که نگفتم برای چه شغلی میدن فقط میخواستم یک محاسبه حدودی داشته باشم از یک حقوق متوسط همین.... ممنون میشم جواب بدی....

ضمنا YAMI خان خیلی با آواتارت حال کردم.... دقیقا در ارتباط با مهاجرت هم مثل همون ماجرای فیل هرکسی یک برداشت شخصی داره که نه کاملا درسته و نه کاملا غلط..... قبلا به این موضوع در وبلاگم پرداختم ولی این عکس خیلی خیلی گویاست..........

RE: زندگی در لاس وگاس - elima1980 - 2014-05-06

(2014-05-06 ساعت 01:12)rainolf نوشته:  دوستان میخواستم بدونم از حقوق مثلا 12 دلاری (در ساعت) چقدر مالیات کم میشه و در ماه حدودا چقدر دستمون رو میگیره؟؟؟؟ چون با یک حساب سرانگشتی با حقوق 12 دلار برای یک کار فول تایم (40 ساعت در هفته) درآمد حدود 1900 دلار میشه؛ از این عدد چقدرش واقعا دستمون رو میگیره؟؟؟
تجربه که مادرگذشته وکاردرهتل ونشین که ساعتی 16 دلارپرداخت میکردهردوهفته تقریبا بین 800 تا 1000 دلاروباتوجه به کارپارت تایم پرداخت میشدکه البته با افزایش زمان کاروتبدیل به فوول تایم افزایش پیدامیکرد.میشه تقریبا ماهی 1800تا 2000دلاردرصورت کارنیمه فول تایم پیش بینی کرد .من محاسبه مالیاتی دراین موردنداشتم وعلاقه ای هم نداشتم به مسایل مالیات وغیره.درماههای ابتدایی کارفول تایم و40 ساعت به شماداده نمیشه وتعلق نمیگره .حداکثرین بیست تا سی ساعت بستگی به اون برنامه ای که به شماداده میشه زمان کارتخصیص پیدامیکنه.درضمن این مقدارحقوق بین 12 تا 16 دلارفقط توسط هتلهای سطح بالا مثل ونشین .وین .آنکور.سیزرس پلاس .ام جی ام.کازماپولیتن.ودارا.آریا.مندلی بی .و...پرداخت میشه.سایرمشاغل ساده ازپایه حقوقی 8 دلارشروع میشه واین طورنیست که همه مشاغل دراینجا احقوق خیلی بالایی برخوردارباشه.ودرضمن نکته ای که باید اینجا متذکربشم این هست که شما اطلاعات کافی ودقیق جمع آوری کن اما قصدونیت خودتوبراین بذارکه اومدی اینجاازهرکاری که شد شروع کنی.ممکنه که درماهی ازفصل سال اینجابیای که به لو سیزن باشه واصلا کاروشغل واستخدامی وجودنداشته حتی ناچارباشی که حداقل سه تا چهارماه بیکارباشی .تجربه ای که خودم من داشتم ومدت چهارماه باجودتلاش زیاد برای یافتن شغل بیکاربودم.نکته مهمتراین است که بسیاری ازهتلها ومراکزتفریحی وتوریستی تمایل بیشتری برای استخدام بانوان نسبت به آقایان دارند وبه همین دلیل معمولا خانمها سریعترمیتونند کارپیداکنند.توصیه دوستانه به همه افرادی هم که قصددارند برای اقامت این ایالت انتخاب کننداین هست که سعی کنند اگرتاریخ ویزاشون نمیگذره بلیط پروازبرای ماههای فوریه ومارچ انتخاب کنند چراکه دراین ماهها استخدام نیروی کاربیشترهست ودرواقع آغازفعالیت مراکزتفریحی وتوریستی هست وازطرفی خطوط پروازی مثل ترکیش تخفیفات خیلی خوبی برای مسافرین دراین ماهها درنظرمیگیرند

(2014-05-06 ساعت 02:09)elima1980 نوشته:  
(2014-05-06 ساعت 01:12)rainolf نوشته:  دوستان میخواستم بدونم از حقوق مثلا 12 دلاری (در ساعت) چقدر مالیات کم میشه و در ماه حدودا چقدر دستمون رو میگیره؟؟؟؟ چون با یک حساب سرانگشتی با حقوق 12 دلار برای یک کار فول تایم (40 ساعت در هفته) درآمد حدود 1900 دلار میشه؛ از این عدد چقدرش واقعا دستمون رو میگیره؟؟؟
تجربه که مادرگذشته وکاردرهتل ونشین که ساعتی 16 دلارپرداخت میکردهردوهفته تقریبا بین 800 تا 1000 دلاروباتوجه به کارپارت تایم پرداخت میشدکه البته با افزایش زمان کاروتبدیل به فوول تایم افزایش پیدامیکرد.میشه تقریبا ماهی 1800تا 2000دلاردرصورت کارنیمه فول تایم پیش بینی کرد .من محاسبه مالیاتی دراین موردنداشتم وعلاقه ای هم نداشتم به مسایل مالیات وغیره.درماههای ابتدایی کارفول تایم و40 ساعت به شماداده نمیشه وتعلق نمیگره .حداکثرین بیست تا سی ساعت بستگی به اون برنامه ای که به شماداده میشه زمان کارتخصیص پیدامیکنه.درضمن این مقدارحقوق بین 12 تا 16 دلارفقط توسط هتلهای سطح بالا مثل ونشین .وین .آنکور.سیزرس پلاس .ام جی ام.کازماپولیتن.ودارا.آریا.مندلی بی .و...پرداخت میشه.سایرمشاغل ساده ازپایه حقوقی 8 دلارشروع میشه واین طورنیست که همه مشاغل دراینجا احقوق خیلی بالایی برخوردارباشه.ودرضمن نکته ای که باید اینجا متذکربشم این هست که شما اطلاعات کافی ودقیق جمع آوری کن اما قصدونیت خودتوبراین بذارکه اومدی اینجاازهرکاری که شد شروع کنی.ممکنه که درماهی ازفصل سال اینجابیای که به لو سیزن باشه واصلا کاروشغل واستخدامی وجودنداشته حتی ناچارباشی که حداقل سه تا چهارماه بیکارباشی .تجربه ای که خودم من داشتم ومدت چهارماه باجودتلاش زیاد برای یافتن شغل بیکاربودم.نکته مهمتراین است که بسیاری ازهتلها ومراکزتفریحی وتوریستی تمایل بیشتری برای استخدام بانوان نسبت به آقایان دارند وبه همین دلیل معمولا خانمها سریعترمیتونند کارپیداکنند.توصیه دوستانه به همه افرادی هم که قصددارند برای اقامت این ایالت انتخاب کننداین هست که سعی کنند اگرتاریخ ویزاشون نمیگذره بلیط پروازبرای ماههای فوریه ومارچ انتخاب کنند چراکه دراین ماهها استخدام نیروی کاربیشترهست ودرواقع آغازفعالیت مراکزتفریحی وتوریستی هست وازطرفی خطوط پروازی مثل ترکیش تخفیفات خیلی خوبی برای مسافرین دراین ماهها درنظرمیگیرند
ممنونم elima جان حقیقتش اینه که من قبلا تجربه کار در هتل رو دارم و از طرفی علاوه بر سطح انگلیسی نه چندان بدم به زبان فرانسه هم مسلطم و تصمیم دارم اگر عمری باقی باشه در همین زمینه (مدیریت هتلداری یا رشته های مشابه) ادامه تحصیل بدم و امیدوارم بتونم در ماههای اول یک کار با حداقل حقوق 10 دلار پیدا کنم تا بخشی از هزینه هامون رو کاور کنه چون تقریبا به اندازه 8 تا 10 ماه میتونیم پول بیاریم و مصاحبمون هم طوریه که برای اکتبر و نوامبر میرسیم اونجا راستی اواخر پائیز و اوایل زمستون اوضاع کار اونجا چطوریاس؟؟؟.....