مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-98.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۶ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-101.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-7218.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sahar2016 - 2016-04-19

(2016-04-19 ساعت 08:16)mehdi_a_3084 نوشته:  
(2016-04-18 ساعت 10:34)mirwaisusa نوشته:  سلام خدمت همه!
من هم یکی از برنده گان لاتاری 2016 هستم و ویزا مو گرفتم موقعی که مصاحبه داشتم ازم پرسیدند  تو کدوم ایالت میخوای بری منم چون دوستم تو نیویورک بود نیویورک رو انتخاب کردم، الان دوستم از نیویورک رفته فیلادلفیا و من هم میخوام برم اونجا امکانش هست  برم یا خیر؟
در ضمن رو اون بسته زرد رنگ که گفته باز نکنید مقصد نهایی یا همون Final address in U.S هم نیویورک هستش.
اگر کسی از دوستان معلومات داره واسم بگه. Sad
ممنون از همه.
پوهش!
سلام
مشکل خاصی نیست
ولی برای اینکه زودتر گرین کارتت بیاد و به درسر نخورید میتونید فرم ar-11 را بصورت اینترنتی و رایگان پر کنید تا آدرستون در اداره مهاجرت تغییر بکنه و همینطور در زمان اقدام کردن برای سوشال نامبر دیگه منتظر اعمال تغییرات افسر فرودگاه هم نشید.

دوست عزیز این فرمی که فرمودید آیا میشه قبل از اولین سفر هم پر کرد ؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mirwaisusa - 2016-04-19

(2016-04-19 ساعت 08:16)mehdi_a_3084 نوشته:  
من هم یکی از برنده گان لاتاری 2016 هستم و ویزا مو گرفتم موقعی که مصاحبه داشتم ازم پرسیدند  تو کدوم ایالت میخوای بری منم چون دوستم تو نیویورک بود نیویورک رو انتخاب کردم، الان دوستم از نیویورک رفته فیلادلفیا و من هم میخوام برم اونجا امکانش هست  برم یا خیر؟
در ضمن رو اون بسته زرد رنگ که گفته باز نکنید مقصد نهایی یا همون Final address in U.S هم نیویورک هستش.
ممنون از همه.
پوهش!
سلام
مشکل خاصی نیست
ولی برای اینکه زودتر گرین کارتت بیاد و به درسر نخورید میتونید فرم ar-11 را بصورت اینترنتی و رایگان پر کنید تا آدرستون در اداره مهاجرت تغییر بکنه و همینطور در زمان اقدام کردن برای سوشال نامبر دیگه منتظر اعمال تغییرات افسر فرودگاه هم نشید.

ممنون دوست عزیز!
ولی این فرم ar-11 یه محتویاتی میخواد که من ندارم.
در ضمن هنوز امریکا نرفتم.
پروازم 29 June هستش

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Ndagh - 2016-04-19

سلام
من الان حدود 4 هفته ای میشه که اومدم و دالاس هستم. من با پرواز قطر اومدم. فوق العاده بود و اااالبته اینکه قطر وقتی که میخواست آقاه به من کارت پرواز بده، کارت پرواز منو که تهران تحویل گرفته بودم و economy بود پاره کرد و business class به من داد، خلاصه این 15 ساعت واسه من خیلی زود گذشت Big Grin ولی در کل قطر ایرلاین به نظر همیشه بهترین بوده و هست

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - mehdihk - 2016-04-20

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
1 - ما میخوایم با پرواز ایرفرانس بیاییم . به نظر شما توقف یک ساعت و بیست و پنج دقیقه برای جابجا شدن در فرودگاه پاریس کافیه ؟
2 - مبدا ورود ما نیویورک هستش و با پرواز داخلی می ریم یه شهر دیگه . به نظر شما  سه ساعت و نیم برای انجام کارهای ورودی کافیه ؟
ممنون از راهتماییتون  Wink

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - babisondes - 2016-04-20

(2016-04-20 ساعت 17:49)mehdihk نوشته:  با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
1 - ما میخوایم با پرواز ایرفرانس بیاییم . به نظر شما توقف یک ساعت و بیست و پنج دقیقه برای جابجا شدن در فرودگاه پاریس کافیه ؟
2 - مبدا ورود ما نیویورک هستش و با پرواز داخلی می ریم یه شهر دیگه . به نظر شما  سه ساعت و نیم برای انجام کارهای ورودی کافیه ؟
ممنون از راهتماییتون  Wink

پرواز اولي وقت دارين ولي دومي امكان داره مثل ما تو هيوستون با ٢ ساعت و نيم زمان چنج پرواز وقت كم بيارين واسه انجام كارهاي ورودي. حواستون باشه تو پرواز داخلي اصافه بار نداشته باشين

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamed8151 - 2016-04-20

میشه بچه ها بگین چقدر هزینه کردین و تا چه مرحله ای هستین؟از ابتدا قرعه کشی تا الان...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - babisondes - 2016-04-21

(2016-04-20 ساعت 19:53)hamed8151 نوشته:  میشه بچه ها بگین چقدر هزینه کردین و تا چه مرحله ای هستین؟از ابتدا قرعه کشی تا الان...

١٥ تومن تا مرحله گرفتن ويزا، ٦ تومن بليط يكطرفه، ١٩ هزار دلار اوردم بعد ٦ ماه ١٠٠٠٠ تا مونده، بماند كه ٤٠٠٠ دلار درامد داشتم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2016-04-21

ممنون از همه.
پوهش!
درود بر شما
شما هر جا دوست داشته باشی می تونی بری . اصلاً غرب آمریکا آدرس دادی برو شرق ... وقتی وارد شدید و مدارک را دادید به افسر می توانید آدرستان را تغییر دهید ولی باید آدرستون درست و حسابی باشه . اگر هنوز محل سکونت قطعی نشده بعد از ورود و قطعی شدن می توانید آدرستون را آنلاین و از طریق فرم AR-11 تغییر بدهید . همچنین باید آدرستون را در سیستم پست دولتی عمه ریکا هم اصلاح کنید USPS که 1 دلار هزینه دارد . ( اصلاح آدرس در USPS این حسن را دارد که اگر هر نامه ای به آدرس قبلیتون بره اتوماتیک بر می گرده به آدرس جدید .) پست اینجا خیلی مهم و کاربردی چون اکثر کارها با پست انجام می شود .
موفق باشید .

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - rasool1 - 2016-04-21

سلام بر دوستان عزيز
اگر خانواده اي براي مدت كوتاه دو ماه قصد سكونت در سن حوزه را دارد يك واحد اپارتمان ١٢٠ متري در منطقه كوپرتينو سن حوزه از تاريخ هفتم جون به مدت دو ماه اماده اسكان عزيزان با اجاره نازل ميباشد جهت كسب اطلاع با شماره ٤٠٨٦٦٦٠٧١٣ تماس حاصل نماييد

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Dimansh - 2016-04-21

دوستان سلام من الان به مدت 75 روز یعنی 2 ماه و 15 روز هست که به آمریکا اومدم و قبل از اومدن هم هزینه 165 دلار گرین کارت رو پرداخت کردم

ولی هنوز گرین کارتم رو ارسال نکردن

راهی برای پیگری هست ؟

مرسی

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - karmen - 2016-04-21

دوستانی که 165 دلار رو با موفقیت پرداخت کردند چه ایمیلی دریافت کردیند؟؟؟
آیا receipt number هم در ایمیل بود؟؟؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - karmen - 2016-04-22

(2016-04-04 ساعت 22:46)m_kh نوشته:  سلام دوستان بلاخره موفق شدم رسيد نامبر براي پيگيري گرين كارتمو بگيرم .از دوستان اگر كسي لازم داره اطلاع بده توضيح بدم.
سلام
لطفن به من بگید پروسه چی هست؟
من ‎165‎ دلارم رو برا یدریافت گرین کارد 2 ما ه پیش پرداخت کردم ولی در ایمیلی که اومده بود ‎receipt number‎ نبود.. این رو باید از کجا بگیرم تا بتونم از وضعیت گرین کاردم خبر پیدا کنم ؟؟؟؟
آیا خیالم راحت باشه که پرداخت شده؟ این هم نوشته اولی ایمیل هست
‎Your ‎payment has been submitted to Pay.gov and the details are below. If you have any questions or you wish to cancel this payment, please contact National Customer Service Center at‎ 800-375-5283.‎
این یعنی پرداخت شده؟؟؟؟لطفن راهنمایی کنید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam-90 - 2016-04-22

سلام دوستان آن توضيحات صفحه ي اول براي واريز ١٦٥$ هنوز همان است تغيير نكرده؟
بهترين زمان براي پرداخت ١٦٥$ بنظرتون چه موقعي است كه رسيدن گرين كارت به تاخير نيوفته؟
دوستان كسي اطلاع داره چه كساني لازم هست براي گرفتن سوشال سكوريتي به اداره سوشال مراجعه كنند و چه براي كساني كارت سوشال خودش در خونه مياد؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - usatravel - 2016-04-22

(2016-04-22 ساعت 04:33)Sam-90 نوشته:  سلام دوستان آن توضيحات صفحه ي اول براي واريز ١٦٥$ هنوز همان است تغيير نكرده؟
بهترين زمان براي پرداخت ١٦٥$ بنظرتون چه موقعي است كه رسيدن گرين كارت به تاخير نيوفته؟
دوستان كسي اطلاع داره چه كساني لازم هست براي گرفتن سوشال سكوريتي به اداره سوشال مراجعه كنند و چه براي كساني كارت سوشال خودش در خونه مياد؟

طبق تجربه من بهتره در روز های اول ورودتون برید به اداره سوشال . اونا احتمالا بهتون میگن باید 21 روز صبر کنید بعد بیاین اما همین رفتن شما باعث میشه پرونده به جریان بیفته و تا حداکثر یک هفته بعدش کارتتون میاد.
گرین کارت رو هم فکر کنم 3 هفته زودتر از ورود زمان خوبیه
موفق باشید

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - SAMBAR - 2016-04-22

دوستان عزیز مهاجر سرایی سلام.
اولا که از دوستان به خاطر کوتاهی هامون معذرت میخوام اما ما به شدت درگیر کارهای سفر و کارهایی بودیم که باید اینجا انجام میدادیم بودیم و خدا رو شکر تا حدی تو این کشور جاگیر شدیم و همچنان داریم کارهامون رو پیش میبریم. اما علت اصلی مزاحمت من و همسرم این هست که به دوستانی که به سلامتی کلیر شدن و قصد سفر به اینجا رو دارن و متاسفانه کسی رو تو آمریکا ندارند که روزهای اول همراهیشون کنه خصوصا خانمها و آقایونی که کلیر شدن و منتظر کلیرنس همسرشون هستن و زمان اکسپایر ویزاشون رسیده و باید به اینجا سفر کنن اطلاع بدیم که ما در خدمتتون هستیم و هر کاری که ازمون برمیاد انجام میدیم. ما در وودلند هیلز در لوس آنجلس ساکن هستیم و خیلی خوشحال میشیم که در خدمتتون باشیم. چون نمیدونم اجازه دارم یا نه که براتون اینجا شماره خودم و خانمم رو بنویسم به همین دلیل شماره نذاشتم ولی با ایمیلی که تو همین سایت اعلام کردم تو پروفایل میتونید تماس بگیرین و ما همه جوره در خدمتیم. لطفا این موضوع رو به سایر دوستان فعال تو بقیه صفخه ها هم اطلاع بدید.
با آرزوی سلامتی و شادی و موفقیت و کلیرنس هر چه سریعتر.
زهره و فرهاد.