مهاجرسرا
اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-63.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۲ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-79.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-4883.html)

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - iranian1 - 2013-04-09

(2013-04-07 ساعت 20:38)odiseh نوشته:  
(2013-04-07 ساعت 04:12)ariannbr نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 01:16)farokhi21 نوشته:  دوست عزیز میتونم بپرسم دنبال چه تخصصی هستید که بعد از شش ماه هنوز موفق نشدید؟

من لیسانس IT دارم و 15 سال تو این رشته کار کردم.
تو این 6 ماه بیشتر از 200 تا جا اپلای کردم حدود 20 تا برای مصاحبه رفتم.
فقط یه جا بهم یه کار موقت دادن که اونم شرکت برنامه نویسی بود که من چیزی ازش بلد نیستم و بعد یه هفته قبل این که بیرونم کنن خودم محترمانه اومدم بیرون.
اینجا برای این کار 2 تا چیز میخوان
1 مدرک تحصیلی
2 سابقه کار
که متاسفانه مال من رو تا حالا هیچکدوم رو هیچکس قبول نکرده.

منم IT کارم و قبل از هر چیز از خدا می خوام که یه کار خوب پیدا کنین همونطور که دلتون می خواد و دنبالش هستین همکار عزیز

راستش نوشته شما منو نگران کرد من حدود 10 سال سابقه کار دارم و دات نت کارکردم تحت ویندوز اینا برای کار پیداکردن به درد می خوره اونجا؟

اصلا اونجا چه تخصصی حرف اول رو می زنه با توجه به اینکه شما می گین که بیشتر از 200 بار اپلای کردین؟ دات نت تحت ویندوز؟ ASP.NET? یا چی؟

سلام
کار شما اگر برنامه نویسی در محیط نت باشه مخصوصا طراحی سایت کار زیاده حداقل حقوق ماهی 3000دلار...
اینجا کار ریخته اگر کسی کار پیدا نمیکنه دلیل اصلیش ندانستن زبان است.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 12:15)نیلوفر64 نوشته:  ایالت مقصد من تگزاس هست 1 جا خوندم که گواهی نامه (رانندگی)ایران در این ایالت کارایی ندارد می خواستم ببینم درسته؟ یا خیر
مممممنووون

من در مورد تگزاس چیزی نمیدونم متاسفانه ولی تو کالیفرنیا گاهی گواهی نامه ما ارزش داره
من وقتی گواهینامه رو نشون یارو دادم گفت من چیزی از این نمیفهمم ولی اجازه موقف بهت میدم تا امتحان شهرتو بدی
اگر میتونید برای اطمینان گواهینامه بین المللی بگیرید خیالتون راحت تره
گرفتنش 1-2 ساعت بیشتر وقت نمیگیره و حدود 50 تومن خرج داره.
امیدوارم موفق باشید.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - smu - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 12:15)نیلوفر64 نوشته:  ایالت مقصد من تگزاس هست 1 جا خوندم که گواهی نامه (رانندگی)ایران در این ایالت کارایی ندارد می خواستم ببینم درسته؟ یا خیر
مممممنووون
شما فقط میتونید با گواهی نامه بین المللی در تگزاس به مدت سه ماه رانندگی کنید ولی توصیه میشه سر یک ماه گواهینامه تگزاس رو بگیرید. اینجا اصل یا ترجمه گواهی نامه خیلی کاربردی نداره ولی گواهینامه بین المللی برای رانندگی و کرایه ماشین و خرید ماشین در صورت نداشتن گواهی نامه تگزاس ضروری است

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mansour*** - 2013-04-09

(2013-04-09 ساعت 20:25)frz61 نوشته:  دوستان عزیز یک سوال مهم برام پیش اومده لطفا با من هم فکری کنید
من تا قبل از شهریور نمی تونم برای سفر دومم بیام آمریکا و اگه شهریور هم بیام 180 روزم رو رد می کنم
تازگی ها کسی رفته که بیش از 6 ماه خارج از خاک آمریکا بوده باشه (خودتون یا کسی که می شناسید)؟ آیا مشکلی براش پیش اومده؟
ممنون میشم جوابم رو بدین اگه اطلاعی دارین

ازشش ماه رد کنید مشکل ستیزن شدن پیدا میکنید اما اگر اریکسال رد کنید احتمال زیاد توقیف گرین کارت ودادگاهی دارید.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - honey62 - 2013-04-10

سلام دوستان
در مورد کار پیدا کردن توی رشته کامپیوتر: یکی از دوستان ما (توی ویرجینیا) با لیسانس رشته آی تی به یه روش جالب رفت سرکار با ساعتی 32 دلار. اول یکی از دوستاش به یه شرکتی معرفیش کرد که کار اون شرکت آموزش افراد برای مصاحبه بود، بهش زنگ زدن و مطمئن شدن که اطلاعات علمیش خوبه، بعد حدود یک ماه به صورت مجانی توی این شرکت برای مصاحبه آموزش دید، بعد این شرکت براش رزومه و سابقه کاری توی آمریکا درست کردن. در مرحله بعدی اسمش و رزومه اش رو به همه شرکتها دادن و تقریبا از صبح تا شب به مدت دو هفته مصاحبه تلفنی میشد، بعد از دو هفته با همین شرکته قرار مصاحبه حضوری گذاشت و الان رفته سر کار. این شرکتی که اموزشش داده به مدت یک سال مقداری از درآمدش رو به عنوان کارمزد میگیره.
باید
1- زبانتون خوب باشه
2- واقعا اطلاعات علمی رشته تون رو داشته باشید، این دوست ما مخ کامپیوتر بود و تا به شغلش برسه 3 تا مصاحبه علمی شد.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - odiseh - 2013-04-10

(2013-04-09 ساعت 14:39)iranian1 نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 01:16)farokhi21 نوشته:  دوست عزیز میتونم بپرسم دنبال چه تخصصی هستید که بعد از شش ماه هنوز موفق نشدید؟

فقط یه جا بهم یه کار موقت دادن که اونم شرکت برنامه نویسی بود که من چیزی ازش بلد نیستم و بعد یه هفته قبل این که بیرونم کنن خودم محترمانه اومدم بیرون.
1 مدرک تحصیلی
2 سابقه کار

منم IT کارم و قبل از هر چیز از خدا می خوام که یه کار خوب پیدا کنین همونطور که دلتون می خواد و دنبالش هستین همکار عزیز

راستش نوشته شما منو نگران کرد من حدود 10 سال سابقه کار دارم و دات نت کارکردم تحت ویندوز اینا برای کار پیداکردن به درد می خوره اونجا؟

اصلا اونجا چه تخصصی حرف اول رو می زنه با توجه به اینکه شما می گین که بیشتر از 200 بار اپلای کردین؟ دات نت تحت ویندوز؟ ASP.NET? یا چی؟

سلام
کار شما اگر برنامه نویسی در محیط نت باشه مخصوصا طراحی سایت کار زیاده حداقل حقوق ماهی 3000دلار...

ماهی 3000 دلار که خیلی کمه Sad

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - darabi - 2013-04-10

(2013-04-09 ساعت 14:39)iranian1 نوشته:  

1 مدرک تحصیلی
2 سابقه کار

سلام
اینجا کار ریخته اگر کسی کار پیدا نمیکنه دلیل اصلیش ندانستن زبان است.

3000 دلار برای شروع خوبه ...
زبان اینگلیسی را چیکارش کنیم؟؟؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-04-11

(2013-04-10 ساعت 14:45)odiseh نوشته:  ماهی 3000 دلار که خیلی کمه Sad

ماهی 3000 دلار کمه ؟
اگه روزی 8 ساعت بلانسبت شما آدم حمالی کنه برای ماهی 900 دلار اونوقت متوجه میشید که داشتن یه کار مورد علاقه با ماهی 3000 دلار خیلی هم رویاییه.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - ariannbr - 2013-04-11

(2013-04-10 ساعت 06:26)honey62 نوشته:  سلام دوستان
در مورد کار پیدا کردن توی رشته کامپیوتر: یکی از دوستان ما (توی ویرجینیا) با لیسانس رشته آی تی به یه روش جالب رفت سرکار با ساعتی 32 دلار. اول یکی از دوستاش به یه شرکتی معرفیش کرد که کار اون شرکت آموزش افراد برای مصاحبه بود، بهش زنگ زدن و مطمئن شدن که اطلاعات علمیش خوبه، بعد حدود یک ماه به صورت مجانی توی این شرکت برای مصاحبه آموزش دید، بعد این شرکت براش رزومه و سابقه کاری توی آمریکا درست کردن. در مرحله بعدی اسمش و رزومه اش رو به همه شرکتها دادن و تقریبا از صبح تا شب به مدت دو هفته مصاحبه تلفنی میشد، بعد از دو هفته با همین شرکته قرار مصاحبه حضوری گذاشت و الان رفته سر کار. این شرکتی که اموزشش داده به مدت یک سال مقداری از درآمدش رو به عنوان کارمزد میگیره.
باید
1- زبانتون خوب باشه
2- واقعا اطلاعات علمی رشته تون رو داشته باشید، این دوست ما مخ کامپیوتر بود و تا به شغلش برسه 3 تا مصاحبه علمی شد.

نمیدونم چرا ولی متاسفانه تقریبا تمام کارهای کامپیوتری مصاحبه هاش تلفنی هست و برای کسی مثل من که زبانش خیلی خوب نیست مصاحبه تلفنی خیلی سخته.
من بیشتر از 10 بار مصاحبه تلفنی داشتم که همیشه وسطش یه سوال رو متوجه نشدم و همون باعث شده که نتونم کار رو بگیرم.

رزومه
زبان
اطلاعات فنی

این 3 تا فوق العاده مهمه

من 15 سال تو رشته خودم کار کردم و از نظر عملی کار خودم رو خیلی فبول دارم ولی از نظر تئوری نمیتونم اونجوری که باید طرفم رو قانع کنم حتی به زبون فارسی.
رزومه رو حتما به کمک یه آدم وارد بنویسید.
و به هیچ وجه موقع مصاحبه یا اپلیکیشن پر کردن نگید که تازه اومدین یا زبانتون خیلی قوی نیست.

(2013-04-10 ساعت 14:48)darabi نوشته:  زبان اینگلیسی را چیکارش کنیم؟؟؟

تمرین Smile
اگر مثل من از حرف زدن خجالت نمیکشید برید بیرون هی با همه حرف بزنید.
من یه آدم پر رویی رو میشناسم که با زبان افتضاحش میرفت برای این آمریکایی ها جوک های ایرانی تعریف میکرد.
من 50 متر اون طرف تر وایمیستادم از خجالت آب میشدم ، ولی همون آدم بعد از 6 ماه نه با لهجه ی خوب ولی کاملا میتونست حرف بزنه ولی من با اینکه از بچگی انگلیسی میخوندم و خیلی هم فکر میکردم بلدم هنوز میترسم از حرف زدن.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - smu - 2013-04-11

دوست عزیز فقط چند نکته که شاید به دردتان بخوره :
1- بعضی از کمپانی های بزرگ و اکثر شرکتها با موسسات کاریابی یا recruiter برای جذب نیرو قرارداد دارند. و همیشه تماسهای اول با انهاست انها در مراحل اولیه تصمیم میگیرند که شما رابه شرکت معرفی کنند یا نه و کمتر پیش می اید از یک کمپانی بزرگ مستقیما تماس بگیرند که این خود نشانه بسیار خوبی است اگر چنین تماسی داشته باشید یعنی انها شما را یافته اند یا شما در سایت انها اپلای کرده اید.
2- در مورد زبان یک راه کار کوچک بعضا ما کل موضوع یا سوالات اول تماس گیرنده را میفهمیم ولی وسطش یا حواسمان پرت می شود یا قاطی میکنیم و او سوالی میپرسد که ما دقت نکرده ایم و نمیدانیم چی گفته و او منتظر پاسخ است. با خونسردی بهانه منطقی بیاورید و از او بخواهید سوالش راتکرار کند مثلا صدای شما را واضح ندارم میشه تکرار کنید یا صداتون یک لحظه قطع شد یا میشه در مورد سوالتون توضیح بیشتری بدین؟ معمولا این کلک خوبی در پنهان کردن یکسری ضعف های زبانی است.
3- حقوق را کم نگید.این باعث میشه طرف مشکوک بشه و در توانایی شما شک کنه. حقوق منطقی پست مورد نظر را در ایالت و شهر خود بنا به هزینه زندگی در انجا سرچ کنید همان را بگید یا عدد مورد نظر خودتون رو . یا بگید negotiable هست یعنی قابل بررسی و چانه زنی معمولا اینم کلک خوبی هست برای فرار از محاسبات ریالی به دلاری و دادن جواب نا درست.
4- موفق و پیروز و همیشه امیدوار باشید چرا که رمز موفقیت امیدواری و امیدواری و باز هم امیدواری است.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-04-11

(2013-04-10 ساعت 06:26)honey62 نوشته:  ...بعد حدود یک ماه به صورت مجانی توی این شرکت برای مصاحبه آموزش دید، بعد این شرکت براش رزومه و سابقه کاری توی آمریکا درست کردن....
هر کس میتونه روش خودشو انتخاب کنه اما من ترجیح میدم دروغ نگم و اون شرکتی که اینکار رو کرده فکر نمیکنم شرکت آمریکایی باشه. یه احتمال زیادش اینه که هندی باشن و یا ایرانی عزیز (احتمالش کمتره).
یکی از رکروترای هندی از من یه چیزی خواست که قبول نکردم و اونم این بود که توی رزومم یه سابقه کار آمریکایی بزنم!
برای کسی که چند ماهه اومده آمریکا، سابقه کار آمریکایی چه معنی میتونه داشته باشه؟!!
دوم اینکه راحت میتونن زنگ بزنن.
سوم اینکه وقتی رزومه بسازی، قطعا نمیتونی تو شرکت مطرحی بگی و به همین نسبت نمیتونی یه کار تو یه شرکت درست حسابی بگیری (البته این زیاد مهم نیست واسه اولش)
خلاصش اینکه یه بار که دروغ بگی، ممکنه تا آخرش نتونی این دروغ رو پاک کنی و واست مشکل ایجاد شه.

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - j1970 - 2013-04-11

(2013-04-11 ساعت 04:14)ariannbr نوشته:  ...برای کسی مثل من که زبانش خیلی خوب نیست مصاحبه تلفنی خیلی سخته.
من بیشتر از 10 بار مصاحبه تلفنی داشتم که همیشه وسطش یه سوال رو متوجه نشدم و همون باعث شده که نتونم کار رو بگیرم.
...
من 15 سال تو رشته خودم کار کردم و از نظر عملی کار خودم رو خیلی فبول دارم ولی از نظر تئوری نمیتونم اونجوری که باید طرفم رو قانع کنم حتی به زبون فارسی.
رزومه رو حتما به کمک یه آدم وارد بنویسید.
و به هیچ وجه موقع مصاحبه یا اپلیکیشن پر کردن نگید که تازه اومدین یا زبانتون خیلی قوی نیست.
...
اگر مثل من از حرف زدن خجالت نمیکشید برید بیرون هی با همه حرف بزنید...
1. واسه تازه وارد زبانش هر چیم خوب باشه اولین برخوردا مشکل پیدا میکنه اونم پشت تلفن. شما فارسیم که حرف بزنین ممکنه چندبار بپرسین "چی گفتی؟!" این مشکل پهنای باند کم توی تلفته، حالا استرس هم روش باشه که بدتر.
2. راحت بگو مطلبو نگرفتی و اونم تکرار میکنه، من ازش میخواستم اگه ممکنه آرومتر صحبت کنه و جالبیش این بود که بعضیاشون (آمریکایی‌ها) میگفتن: همه به من میگن تند صحبت میکنی!
3. کار عملی ایران رو بذار کنار، مصاحبه‌های تخصصی فیلد کاریتو بخون (حتی مبانی پایه‌ای اون زبان یا چیزی که استفاده میکنی!) خیلی وقتا واسه برنامه‌نویسا میگن واسمون یه کد ساده بنویس که توش نکات جالبی داره.
4. اگه آدم وارد پیدا نکردین یا نخواستین یه صد دلاری خرج کنین، بهترین کس خودتون هستین. چند تا نمونه بگیرین و رزومه رو مرتب کنید. از رکروترایی هم که رزومتونو گرفتن اگه تونستین رزومه بگیرین (اونا هیچوقت رزومه شما رو مستقیم نمیفرستن، میذارن تو فرمت خودشون و گاها چند تا رزومه تولید میکنن، بعدش میفرستن واسه شرکت)
5. بگید یا نگید، همون اول میفهمن. پس خیلی سخت نگیرین. من به رکروتر میگفتم اگه میتونی واسم مصاحبه حضوری بگیر که اتفاقا یکیشون دو روز بعدش واسم از یه شرکت بزرگ مصاحبه حضوری گرفت (اونجا رد شدم ولی با رکروتره رفیق شدم Wink )
6. خجالت رو بذار کنار جان برادر. من ایران خجالتی بودم ولی اینجا متوجه شدم که از هیچی خجالت نمیکشم! حتی وقتی به لحاظ زبان کم میارم، میخندم و میگم: فورگت ایت Tongue

پ.ن.: ظاهراً تعدا کامپیوتریا کم نیست، بنابراین شاید بد نباشه بگم که برید این سایت http://toptal.com اینام رکروترن و جالبیش اینه که چندین بار امتحان میگیرن (از نوشتن الگوریتم‌های مختلف تو زمان مشخص، تا نوشتن الگوریتم ساده بصورت شِیر کردن دسکتاپ و بدون استفاده از IDE و بعدش یه امتحان گنده‌تر!) بعدش رزومه شما رو اکی میکنن و میگن که بگو ساعتی چند میخوای و چطوری میخوای کار کنی.
بعدشم اطلاعات حساب و این چیزا رو میخوان ازت و هر جای دنیا ممکنه کار پیدا کنن واست که از خونه انجام میدی!
من هنوز از اینجا کاری نگرفتم و رزومم داره رویو میشه که نهاییش کنن (چون کار گرفتم پیگیرش نشدم دیگه) اما بنظر میاد خیلی باحال باشه (البته فعلا واسه من تو آفیس کار کردن تجربه خیلی بهتریه).
خلاصش اینکه اگه مطمئنید حتما اینجا رو امتحان کنین

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - sima s - 2013-04-11

(2013-04-09 ساعت 08:58).wall street نوشته:  سلام دوستان آیا کسی از قوانین حمایتی معلولین در آ.م.ر.ی.ک.ا. اطلاعی داره یا کسی هست که ازش استفاده کزده باشه؟من سایت های زیادی توی این مدت مطالعه کردم اما همشون خیلی کلی به حمایتهایی مثل اشتغال و ادامه تحصیل و ..... اشاره کردن میخواستم ببینم کسی اطلاع دقیق تری داره؟من به دلیل عارضه مادرزادی پای چپم از زیر زانو قطع و از پای مصنوعی استفاده میکنم.
سلام دوست من
در این مورد خاص اطلاع کامل ندارم. اما من وقتی DHS رفتم. سازمانی بود که کمک های مالی میکرد و خیلی راحت برای بچه و خودمون کمک مالی گرفتیم. به صورت هر ماهه. در اونجا دیدم در این خصوص هم فرم هایی هست و زمانی که یک بار به اشتباه معلولیت رو پر کرده بودم به کسی که به عنوان رفرنس معرفی کرده بودم زنگ زده بودند تا مطمئن بشن و کمک کنند. شما از طریق سایت ها پیگیری نکن و حتما به اداره مربوطه در ایالت خودت برو. مطمئن باش کمک های مناسبی دارند. حضوری برو خودشون راهنمایی میکنند کجا باید بری.
موفق باشی دوست من
[/quote]

دوست عزیزم میشه راجع به شرایط اخذ کمک از این سازمان اشاره کنین؟ فقط به بیکاری توجه میکنن یا حساب بانکی هم براشون مهمه و استعلام میکنن؟

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - mori - 2013-04-11

(2013-04-09 ساعت 22:29)mansour*** نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 20:25)frz61 نوشته:  دوستان عزیز یک سوال مهم برام پیش اومده لطفا با من هم فکری کنید
من تا قبل از شهریور نمی تونم برای سفر دومم بیام آمریکا و اگه شهریور هم بیام 180 روزم رو رد می کنم
تازگی ها کسی رفته که بیش از 6 ماه خارج از خاک آمریکا بوده باشه (خودتون یا کسی که می شناسید)؟ آیا مشکلی براش پیش اومده؟

ازشش ماه رد کنید مشکل ستیزن شدن پیدا میکنید اما اگر اریکسال رد کنید احتمال زیاد توقیف گرین کارت ودادگاهی دارید.
سلام
دوست عزیز اصلا نگران نباشید
دوستی بعد از 11.5 ماه رفت چند وقت پیش(توی همین تاپیک خوندم) چون دفعه اول (در حقیقت همون ورود دوم) بود، هیچ مشکلی پیش نیومد... ولی از دفعه های بعد نباید بیشتر از 6 ماه بشه...

RE: اولین سفر به آمریكا برای فعال سازی گرین کارت - golesang - 2013-04-11

(2013-04-11 ساعت 16:15)mori نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 22:29)mansour*** نوشته:  

سلام
دوست عزیز اصلا نگران نباشید
دوستی بعد از 11.5 ماه رفت چند وقت پیش(توی همین تاپیک خوندم) چون دفعه اول (در حقیقت همون ورود دوم) بود، هیچ مشکلی پیش نیومد... ولی از دفعه های بعد نباید بیشتر از 6 ماه بشه...

دوست عزیز ما بعد از 11.5 ماه برگشتیم آمریکا و مشکلی هم برامون پیش نیومد ولی خوب زمانمون برای سیتی زنی صفر شد ولی برای گرین کارتمون مشکلی پیش نیومد