مهاجرسرا
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: ویزای گوناگونی (Diversity Visa) (https://www.mohajersara.org/forum/forum-5.html)
+---- انجمن: گرين كارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-87.html)
+----- انجمن: برندگان گرین کارت لاتاری ۲۰۱۴ (https://www.mohajersara.org/forum/forum-92.html)
+----- موضوع: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت (/thread-6846.html)

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hamian1389 - 2015-04-22

دوستان سلام
این اتفاق برای من افتاد
مصاحبه ما ژانویه بود و همسرم و دخترم ویزاشون رو گرفتند و به من به دلیل اینکه سربازی رفته بودم کلیرنس خورد... جواب کلیرنس من هفته گذشته اومد و من پاسپورتم رو برای یکی از دوستان قابل اعتماد دادم و ویزام رو تحویل گرفتم از ابوظبی... تاریخ اعتبار ویزای من بدلیل اینکه برنده همسرم بود به همون مدت ویزای همسرم هست ...یعنی 6 ماه نبود بلکه 3 ماه فرصت برای من باقی مونده ...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sh_mm10 - 2015-04-22

(2015-04-22 ساعت 09:54)farshad varaste نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 08:38)ehsan1095 نوشته:  
(2015-04-19 ساعت 23:24)sh_mm10 نوشته:  دوستان سلام
راجع به بیمه سفر، ما از آژانس سوال کردیم،گفت برای شما که مهاجرتی هستید بیمه سفر شامل حالتون نمی شه و به طور کلی بیمه هایی که در ایران واسه عمه ریکا صادر می شه ،زیاد اعتباری نداره و بهتره از همون عمه ریکا بگید واستون سری کنند .آیا کسی در مورد صحت و سقم این مو ضوع اطلاع داره؟
*و ایا مدت اعتبار این بیمه را ما تا چند روز اول ورودمون بگیریم و پس از ان برای بیمه های کشور مذکور اقدام کنیم؟(در ضمن ما حدود -35-33 روز قصد اقامت داریم)
با سپاس از شما

سلام
طبق تجربه شخصي من بهتر است بيمه را بگيريد.ما توانستيم از آن استفاده كنيم.براي سه ساعت در اورژانس ١٤٠٠٠تا ميشد كه تمامش را بيمه پرداخت كرد
سلام
میشه لطفا کامل توضیح بدین که چه بیمه ای و چجوری گرفتید و چحوری اینجا استفادش کردید، چون سوال خیلیها بوده و من تا حالا ندیده بودم کسی تجربه ای در این زمینه داشته باشه

سلام و سپاس از پاسختون
اگه ممکنه نوع بیمه تون،شرکت بیمه گذار و مدتی که لازمه بیمه داشته باشیم را ذکر کنید.و اینکه بعد از ورود به ا م ری ک ا برای چه بیمه ای اقدام کردید.ممنون

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sh_mm10 - 2015-04-24

سلام عزیزان
یکی از دوستان ما در ام ریکا ،کالیفرنیا، تحقیق کرده برای بیمه و می گه ما وقتی وارد ام ریکا می شیم رایگان بیمه هستیم...

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-04-24

(2015-04-24 ساعت 08:07)sh_mm10 نوشته:  سلام عزیزان
یکی از دوستان ما در ام ریکا ،کالیفرنیا، تحقیق کرده برای بیمه و می گه ما وقتی وارد ام ریکا می شیم رایگان بیمه هستیم...
والا ما بعداز شش ماه که اومدیم اینجا و واقعا بیش از صدبار وارد سایت بیمه شدن و پر کردن بیشتر از پنجاه صفحه سوال و جواب و سه بار مراجعه حضوری و چندین بار تلفن زدن تازه بیمه شدیم، بعد چجوری ایشون گفتن ما از روز اول بیمه ایم اون هم رایگان؟ یا شاید منظورشون بیمه خاصی بوده نه بیمه پزشکی؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza.aa - 2015-04-24

سلام آقایون و خانوم های گل دوهزار چهار ده
امیدوارم هرروزتون بهتر از پریر روزتون باشه
یه سوال درباره اجاره اتاق یا همون روم شیر، ایا برای اجاره کردن نیازی به کردیتت ، سوشیال و از این دسته کارتها هست ؟؟
منظورم اتاق هایی هست که توسایت هایی مثل کریگسلیست و از این دست توسط صاحب خونه یا اجاره کننده اصلی اجاره داده میشه

مرسی از همه شما عزیزان

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - آلیس-1980 - 2015-04-25

سلام دوستان،از دوستانی که راجع به بیمه ی 401K اطلاعات و تجربه دارن خواهش می کنم تجربشون رو در اختیار ما هم بزارن.من نمی دونم تاپیکی در این مورد هست یا نه برای همین سوالم رو اینجا مطرح کردم .اینکه چطوری می تونیم برای این بیمه اقدام کنیم .شرایط و مزایاش و کلا هر چیزی که راجعبش می دونید.خیلی ممنونم.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - reza_norouzi - 2015-04-25

(2015-04-25 ساعت 00:19)آلیس-1980 نوشته:  سلام دوستان،از دوستانی که راجع به بیمه ی 401K اطلاعات و تجربه دارن خواهش می کنم تجربشون رو در اختیار ما هم بزارن.من نمی دونم تاپیکی در این مورد هست یا نه برای همین سوالم رو اینجا مطرح کردم .اینکه چطوری می تونیم برای این بیمه اقدام کنیم .شرایط و مزایاش و کلا هر چیزی که راجعبش می دونید.خیلی ممنونم.

سلام آلیس عزیز
401k بیمه نیست بلکه برنامه ای برای دوران بازنشستگی است به این صورت که هر ماه مبلغی به صورت درصد مشخصی از حقوقتون به حسابی به همین نام (حساب 401k) واریز میشه. من خودم در مورد جزییاتش و اینکه آیا اجباری هست و اینکه آیا کارفرما برای کارمنداش در نظر میگیره اطلاعات بیشتری ندارم و قصد دارم از بانک یا شخص مطلعی سوال کنم. ممنون میشم اگه کسی از دوستان در این مورد اطلاعات بیشتری داره در اختیارمون بزاره.
یه لینک هم در این باره از ویکی پدیا براتون میزارم و امیدوارم کمکتون کنه:
http://en.wikipedia.org/wiki/401%28k%29
شاد باشین.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - Sam2014 - 2015-04-25

(2015-04-25 ساعت 03:48)reza_norouzi نوشته:  
(2015-04-25 ساعت 00:19)آلیس-1980 نوشته:  سلام دوستان،از دوستانی که راجع به بیمه ی 401K اطلاعات و تجربه دارن خواهش می کنم تجربشون رو در اختیار ما هم بزارن.من نمی دونم تاپیکی در این مورد هست یا نه برای همین سوالم رو اینجا مطرح کردم .اینکه چطوری می تونیم برای این بیمه اقدام کنیم .شرایط و مزایاش و کلا هر چیزی که راجعبش می دونید.خیلی ممنونم.

سلام آلیس عزیز
401k بیمه نیست بلکه برنامه ای برای دوران بازنشستگی است به این صورت که هر ماه مبلغی به صورت درصد مشخصی از حقوقتون به حسابی به همین نام (حساب 401k) واریز میشه. من خودم در مورد جزییاتش و اینکه آیا اجباری هست و اینکه آیا کارفرما برای کارمنداش در نظر میگیره اطلاعات بیشتری ندارم و قصد دارم از بانک یا شخص مطلعی سوال کنم. ممنون میشم اگه کسی از دوستان در این مورد اطلاعات بیشتری داره در اختیارمون بزاره.
یه لینک هم در این باره از ویکی پدیا براتون میزارم و امیدوارم کمکتون کنه:
http://en.wikipedia.org/wiki/401%28k%29
شاد باشین.
درود بر دوستان گرامی
بنده هم در تکمیل فرمایشات رضا عزیز عرض کنم : شما وقتی استخدام می شوید از کارفرماتون درخواست پلان 401K را می کنید . کلیتش اینه که به ازای مبلغی که کارفرماتون به حساب 401K واریز می کنه ، مقداری هم دولت به اون مبلغ اضافه و در حساب شما ذخیره می شود . مثلاً هر ماه 100 دلار شما 200 دلار 401K ... در نهایت زمان بازنشستگی مبلغ قابل ملاحظه ای جمع شده و به شما تعلق خواهد گرفت . از اقوام چیزی حدود 400 هزار گرفته .( یه جورایی شبیه بیمه عمر هست ولی نه دقیقاً) بازم در حال سرچیدن هستم مطلب تازه گیرم اومد براتون پست می گذارم .
ارادتمند
خوب یه چیزایی گیر آوردم که بد نیست مطالعه کنید :
http://www.401khelpcenter.com/401k_defined.html#.VPFIl462UeI

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - behdadK - 2015-04-25

آقایون خانمها یه سئوال.
اون عکس قفسه سینه بزرگ رو کلا چه کار کنیم؟ شنیدم که اصلا کسی تحویل نمیگیره و دست خودمون میمونه درسته؟
فقط همون پاکت زرد و پاسپورت (ویزا) و وسلام؟

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - shadi79 - 2015-04-25

(2015-04-25 ساعت 16:50)behdadK نوشته:  آقایون خانمها یه سئوال.
اون عکس قفسه سینه بزرگ رو کلا چه کار کنیم؟ شنیدم که اصلا کسی تحویل نمیگیره و دست خودمون میمونه درسته؟
فقط همون پاکت زرد و پاسپورت (ویزا) و وسلام؟

کاری نمی شه کرد من گذاشتم توی کمد فقط برای سوابق خودتون هست

اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - hossein_neda - 2015-04-25

(2015-04-24 ساعت 17:16)reza.aa نوشته:  سلام آقایون و خانوم های گل دوهزار چهار ده
امیدوارم هرروزتون بهتر از پریر روزتون باشه
یه سوال درباره اجاره اتاق یا همون روم شیر، ایا برای اجاره کردن نیازی به کردیتت ، سوشیال و از این دسته کارتها هست ؟؟
منظورم اتاق هایی هست که توسایت هایی مثل کریگسلیست و از این دست توسط صاحب خونه یا اجاره کننده اصلی اجاره داده میشه

مرسی از همه شما عزیزان

اگه ساب لیز باشه یعنی کسی که خودش اجاره کرده به یه نفر دیگه اجاره بده، چیز خاصی نمی خواد
فقط یه پولی باید بهش بدید، اندازه اجاره یه ماه مثلا، بعد که خواستید خونه رو بهش تحویل بدید، اگه مشکلی پیش نیومده باشه، بهتون پس میده

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sh_mm10 - 2015-04-25

(2015-04-24 ساعت 08:29)farshad varaste نوشته:  
والا ما بعداز شش ماه که اومدیم اینجا و واقعا بیش از صدبار وارد سایت بیمه شدن و پر کردن بیشتر از پنجاه صفحه سوال و جواب و سه بار مراجعه حضوری و چندین بار تلفن زدن تازه بیمه شدیم، بعد چجوری ایشون گفتن ما از روز اول بیمه ایم اون هم رایگان؟ یا شاید منظورشون بیمه خاصی بوده نه بیمه پزشکی؟

سلام
گویا بیمه ای هست برای اقشار کم درآمد که بعد از ورود باید واسش اقدام کرد.و بیمه پزشکی هست البته شاید به عالی بیمه های گران قیمت نباشه ولی برای تازه واردها شاید مناسب باشه.

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - farshad varaste - 2015-04-25

(2015-04-25 ساعت 20:38)sh_mm10 نوشته:  
(2015-04-24 ساعت 08:29)farshad varaste نوشته:  

سلام
گویا بیمه ای هست برای اقشار کم درآمد که بعد از ورود باید واسش اقدام کرد.و بیمه پزشکی هست البته شاید به عالی بیمه های گران قیمت نباشه ولی برای تازه واردها شاید مناسب باشه.
خب این همونی میشه که من میگم و الان خودم گرفتم، یعنی باید وارد آمریکا بشید بعد واسه بیمه اقدام کنید ولی دوست شما گفتن از وقتی وارد آمریکا بشیم رایگان بیمه هستیم

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - ehsan1095 - 2015-04-26

(2015-04-22 ساعت 23:40)sh_mm10 نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 09:54)farshad varaste نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 08:38)ehsan1095 نوشته:  
(2015-04-19 ساعت 23:24)sh_mm10 نوشته:  دوستان سلام
راجع به بیمه سفر، ما از آژانس سوال کردیم،گفت برای شما که مهاجرتی هستید بیمه سفر شامل حالتون نمی شه و به طور کلی بیمه هایی که در ایران واسه عمه ریکا صادر می شه ،زیاد اعتباری نداره و بهتره از همون عمه ریکا بگید واستون سری کنند .آیا کسی در مورد صحت و سقم این مو ضوع اطلاع داره؟
*و ایا مدت اعتبار این بیمه را ما تا چند روز اول ورودمون بگیریم و پس از ان برای بیمه های کشور مذکور اقدام کنیم؟(در ضمن ما حدود -35-33 روز قصد اقامت داریم)
با سپاس از شما

سلام
طبق تجربه شخصي من بهتر است بيمه را بگيريد.ما توانستيم از آن استفاده كنيم.براي سه ساعت در اورژانس ١٤٠٠٠تا ميشد كه تمامش را بيمه پرداخت كرد
سلام
میشه لطفا کامل توضیح بدین که چه بیمه ای و چجوری گرفتید و چحوری اینجا استفادش کردید، چون سوال خیلیها بوده و من تا حالا ندیده بودم کسی تجربه ای در این زمینه داشته باشه

سلام و سپاس از پاسختون
اگه ممکنه نوع بیمه تون،شرکت بیمه گذار و مدتی که لازمه بیمه داشته باشیم را ذکر کنید.و اینکه بعد از ورود به ا م ری ک ا برای چه بیمه ای اقدام کردید.ممنون

با سلام
ببخشيد اگر من كمي دير جواب ميدهم .ما بيمه سامان گرفتيم كه بيمه مسافرتي بود و يك شماره براي راهنماي فارسي زبان در دوبي داشت.وقتي مشكل پزشكي برايمان پيش امد با ان شماره تماس گرفتيم و نام بيمارستاني كه نزديك محل سكونتمان بود را گفتيم بعد به بيمارستان مذكور رفتيم كه عكس و آزمايش و...انجام شد و بعد ما مرخص شديم البته بدون پرداخت هيچ وجهي،بعد از چند ماه يك نامه برايمان فرستاده بودند كه هزينه شما ١٤٠٠٠شده است و بيمه ١٢٠٠٠ را پرداخت كرده شما بايد ٢٠٠٠پرداخت كنيد كه دوباره با همان شماره تماس گرفتيم و بقيه مبلغ را بيمه پرداخت كرد.در اينجا براي زماني كه ساكن شديم يك بيمه سه ماهه مسافرتي گرفتيم و چون در كاليفرنيا هستيم براي مديكل اقدام كرديم كه حدود يك ماه تا دو ماه طول كشيد تا بيمه ما تأييد شود وًكارهاي اداري ان انجام شود

RE: اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت - sh_mm10 - 2015-04-27

(2015-04-26 ساعت 09:43)ehsan1095 نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 23:40)sh_mm10 نوشته:  
(2015-04-22 ساعت 09:54)farshad varaste نوشته:  [quote='ehsan1095' pid='597004' dateline='1429675696']
[quote='sh_mm10' pid='596135' dateline='1429469660']
دوستان سلام
*و ایا مدت اعتبار این بیمه را ما تا چند روز اول ورودمون بگیریم و پس از ان برای بیمه های کشور مذکور
سلام
میشه لطفا کامل توضیح بدین که چه بی

با سلام
ببخشيد اگر من كمي دير جواب ميدهم .ما بيمه سامان گرفتيم كه بيمه مسافرتي بود و يك شماره براي راهنماي فارسي زبان در دوبي داشت.وقتي مشكل پزشكي..
با سلام
یعنی شما می فرمایید برای medi-cal یک دو ماهی زمان می بره که سری بشه؟چون دوستم میگه وقتی سوشال نامبر را گرفتیم ،واسه medi-cal اقدام میکنیم که از همون روز تحت پوشش این بیمه هستیم ولی کارت یا مدارکش بعد از مدتی که آماده شد به دستمون می رسه؟!(ما قصد رفتن به orange county را داریم)